1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sport

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - silurusglanis által indítva @ 2014. január 17..

1. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ezt is írtam.
    Ezeknek a mestereknek közük sincs az erőhöz,ha lenne, nem ezzel bohóckodnának.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

3. papajoe

Ez valami krumplitermesztő mester lehetett,fogalma nem volt a bunyóról,kinyílt mint a tubarózsa,persze hogy kiütötte a jóember,mint a biztosítékot.
    Ezek az ázsiai mesterek-szerintem-egymás ellen jók,ahol mindenki ugyanúgy tud csak bunyózni,aztán ha valaki t az nem érdekel,akkor kiüti mint a tekebábut,az egyel előbbi videóban a fehér felsőben lévő mester,az égbe emeli a kezeit,és 1 lábon áll,ke is csapta a másik egyből,gondolom azt hitte,hogy az ellenfél is ott fog táncikálni,meg csúnyán nézni,pechjére bunyózni akart.:D

4. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Mindenfele gonoszkodas nelkul, de akik elesben hasznaljak (pl. kidobok), jellemzoen thai box, kyo es hasonlo vonalakon mozognak. Ezzel egyutt nyugtato a szemnek nezni a taichi formagyakorlatokat.

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Mondjuk az ázsiaiak harcművészetéről/harci képességeikről sokat elment az egykori K1 vagy a mostani UFC mezőnye.
    Egyedül a thaiföldiek állják meg a helyüket, de ők is csak a 70 kg alatti súlycsoportokban.

2ndt likes this.
  6. fip7

fip7 Well-Known Member

7. papajoe

Itt ez a dzsék srác,egész jól magyarázza a thai chi-t,szépen lassan mutatja,kicsit a légzésről is beszél,nekem tetszik.

Itt meg a box ütésekkel szembeni védekezést mutatja,mármint az egyenessel szembenit,van fent jó pár videója,érdemes átfutni rajtuk.

Ez is jó dolgokat tanít.

Némi angol tudás kell a videókhoz.

8. Mackensen

9. fip7

fip7 Well-Known Member

Nem akarok ünneprontó lenni , de a tai chi vs. boxnál egy nagyon alapvető dolgot nem vesz figyelembe.
    Mégpedig azt, hogy a box egyenes ütése, ha puszta kézzel ütik, akkor 0.1-0.2 másodperc alatt eléri a megütni kívánt célt, az ütő gyorsaságától és karhosszától függően. Az emberi reakció idő meg 0.2-0.4 másodperc, ez is egyén függő.
    Ezért van az, hogy a box egyenes ütését nem lehet kivédeni csak rosszul ütni. (kicsit olyan, mint a fociban a 11-s :) )
    De mivel én senkinek se akarok rosszat, így remélem egy tai chi "mester" sem találkozik majd a való életben olyannak aki tényleg tud verekedni :)

10. Mackensen

Márpedig találkoztak és ez lett az eredmény :D

Szerintem a tai chi, meg mindenféle kunk fu inkább közelebb áll a mi általunk ismert talajgimnasztikához, aminek ugyebár kűzdősport gyöketei vannak.
    Ami náluk a leg pragmatikusabb az szerintem a sanda.

fip7 likes this.
  11. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Az utolsó! :D

12. fip7

fip7 Well-Known Member

haubagoi

Jó ez a videó! :)

Az utolsó katona a végén egy olyan fojtást alkalmazott amiről már írtam ebben a topikban. Abból nem lehet kijönni :)

13. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Sportszerű keretek között.

14. fip7

fip7 Well-Known Member

silurusglanis

Nem sportszerű keretek között is bevált már nekem :)
    Ha jól csinálod, a torkod és a szemed is védve van, maximum az újaidat törhetnék el, de mire eljut az elsőig már elájul vagy a fulladás határán van az ellenfél.

15. oregbogaras

oregbogaras Well-Known Member

Igen ez olyan mint fociban a tizenegyes rugás: jól védeni nem lehet csak rosszul rugni.

16. oregbogaras

Nincs időm visszalapozni! Ha volt már akkor bocsi!
    http://www.honvedelem.hu/cikk/64327_8_dan_fokozatot_adomanyoztak_furko_kalmannak

Annak idején egyike volt azon tiszteknek akik nem azt mondták hogy ELŐRE! Hanem azt hogy UTÁNNAM!

Ma már nehéz elhinni a mai katonáknak, hogy mit le nem kelett küzdeni az elöljárókkal szemben hogy közelharcot oktassanak.
    Ja hivatalosan benne volt a kiképzésbe, "de mégis csak ölni tanítják a katonákat"!! (Mondta ez egy felderítő zj. pk-ja).

17. oregbogaras

Az MN3100 volt az a rendszerváltás előtti katonai alakulat ahol a sorállomány motivált volt. Mielőtt bevonultak vagy ugrottak már, vagy valamilyen harcművészetet (legtöbben kyo.) űztek, a legtöbben mind a kettőt. Ha valaki a fennlévők közöl ott volt katona megoszthana néhány sztorit.

18. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

19. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Ami fontosabb Furkó Kálmán mester 8 Dant megkapta !!! rajta kívül még 3 mesternek van ilyen címe.

oregbogaras and joker like this.
  20. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Khm, azért a kung fu-t egy kalap alá venni a talajgimnasztikával minimum barokkos túlzás...

Az tény, hogy néhány stílus nincs felkészítve egy MMA jellegű harcra.

Ezen oldal megosztása