Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Kemény meccs volt...az is érdekes momentum volt, amikor lejött Rabiot és onnantól kezdve egy afrikai válogatott játszott egy dél-amerikaival.

Hála Istennek a dél-amerikai nyert.

Az összes bukott nemzet (franszoa,angol,német) kikapott, némelyik szánalmasan leszerepelt. Ez örömteli.

Mindent egybevetve, tudatában,hogy ki nyert a végén, nem volt ez egy rossz vb...sőt,minden jó,ha jó a vége! :)
Egészen csodálatos látni, ahogy sport topikban bafasz politkai kinyilatkoztatásokat tesznek egyesek és ez keveredik még a szalonrasszizmussal is.
Az, hogy a "magyar" bajnok felállása hogyan néz ki, az bezzeg nem tűnik fel, ebben a vérsiker országban...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 245
113
Hát, nem szoktam focival foglalkozni, nincs is favorit csapatom, de mivel a franciákat nem szeressük, így némileg pozitív, hogy az argentinok nyertek :D

Meg most tudtam meg, hogy Messinek még nincs vb címe, közben meg megérdemelné, így talán foci-szakmailag is jól alakult.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Ifantino kommentjén jót röhögtem, hogy ez minden idők legjobb VB-je.
Számomra a döntőt leszámítva ez volt a legfelejthetőbb.

Az 1998-as VB-ről egy norvég marokkói meccs 2-2-je élénkebben él, mint ez.
Az argi holland és a döntőt leszámítva ez a vb a kősemmilyen volt.
Részben azért is, mert a meccseket akkor játszották, amikor.
Rendhagyó időkben, rendhagyó lesz a földkerekség legelterjedtebb sportküzdelmének a tornája is, ez így kell legyen! Valódi világok harca volt ez a Vízöntő-kor hajnalán! Szokatlan helyszín, és nem szokványos az időpont sem!
ef9e6d562248c0e8ee54fb254efd42ad.png

..
Szimbolikus, hogy a Halak-világkorszak legvégén egy Halak nép búcsúzott a döntőben, Kakas totemmel a mezükön!
Egyébként a galloknak (Halak archetípus) meg is volt a szerencséje ha úgy vesszük, hiszen többször is visszajöttek a meccsbe, amikor már senki sem számított erre. Jupiter a szerencsebolygó még csak most fog kilépni a Halakból, hogy aztán a Kos jegyében folytassa útját. De ide már kevés volt a szerencse. Talán, ha valódi gallok rúgják a 11-est...
..
Sokkal mélyebb üzenete van ennek a világbajnokságnak ebben a korszakváltásban. Katar > katharok = tiszták (megtisztulás, felemelkedés?)!
A katharokat annak idején a gallok intézték el, most a gallokat intézték el Katarban!
..
És mit hozhat el ez esetleg Európában?
Mi is zajlik éppen?
..
..
gate = kapu, átjáró
Most jön a Karácsony, aztán fordulunk, és egy új év indul, ami a kapuk és átjárók istenéről elnevezett hónappal indul!
Amúgy Montiel, aki az égbe lőtte Argentínát újév napján érkezett ebbe a dimenzióba! Talán nem véletlen.
+
A VB logóját figyeltétek?
(matematikában jártasak előnyben) ;)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Egészen csodálatos látni, ahogy sport topikban bafasz politkai kinyilatkoztatásokat tesznek egyesek és ez keveredik még a szalonrasszizmussal is.
Az, hogy a "magyar" bajnok felállása hogyan néz ki, az bezzeg nem tűnik fel, ebben a vérsiker országban...
Az egyik egy klub csapat a másik egy nemzeti válogatott.

Remélem feléred ésszel a kettő közti különbséget és azt,hogy ami az egyiknél nagy baj és visszatetsző,az másiknál miért nem akkora nagy baj.. megnyugtatlak,a Real meg a Barca is tele van idegen légiósokkal.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
M

molnibalage

Guest
Egyetértek. Az argentinok megérdemelten nyertek.
Másik dolog,hogy francia játékos alig volt a pályán a az idei VB-n. Ehhez képest az 1984-es EB bajnok francia csapat:
uefa-euro-1984-6a02aa4c-2812-4717-b06b-6656ca495ce-resize-750.jpeg
Képtelen vagyok felfogni ezt a szalonrasszizmust.
Nem az ember bőrszíne határozza meg az állampolgárságát.

Pont pár napja olvastam véletlenül arról, hogy mi az általános francia felfogás és miben tér el markánsan a kelet európaitól...

De ezzel a felfogással élve, akkor az NBA és az NFL mezőnyéből is, ki nem fehér, az nem amerikai?
Megbocsáss, de mi ez a faszság?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 742
113
Sok meccset néztem. Szerintem jó VB volt. A focinak jót tett, hogy "underdog" csapatok is tiszteletreméltóan végeztek és a beképzeltek vagy el sem jutottak, vagy kiestek a VB-n, élükön a németekkel, követve az angolok által. A finalé fergeteges volt, a kimerülésig izgultam. Messiék megérdemelten nyertek. :)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
Képtelen vagyok felfogni ezt a szalonrasszizmust.
Nem az ember bőrszíne határozza meg az állampolgárságát.

Pont pár napja olvastam véletlenül arról, hogy mi az általános francia felfogás és miben tér el markánsan a kelet európaitól...

De ezzel a felfogással élve, akkor az NBA és az NFL mezőnyéből is, ki nem fehér, az nem amerikai?
Megbocsáss, de mi ez a faszság?
Mondjuk hogy a marokkói meccsek után látszott, h az újfranciák mennyire érzik magukénak Franciaországot.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 703
113
Képtelen vagyok felfogni ezt a szalonrasszizmust.
Nem az ember bőrszíne határozza meg az állampolgárságát.

Pont pár napja olvastam véletlenül arról, hogy mi az általános francia felfogás és miben tér el markánsan a kelet európaitól...

De ezzel a felfogással élve, akkor az NBA és az NFL mezőnyéből is, ki nem fehér, az nem amerikai?
Megbocsáss, de mi ez a faszság?
De az már tényleg hülyén nézett ki, mikor a meccs végére 1, azaz 1 fehér játékosa volt a franciáknak. És ez még azoknak is szemet szúr, akik aztán baromira nem "szalonrasszisták".
Ez magánvélemény, de szerintem óriási szégyen egy feketének saját magával szemben, hogy egy olyan nemzetért játszik, amelyik az őseit lemészárolta, elnyomta és elhurcolta rabszolgának, és még 70 éve is gyarmati sorban tartotta a hazáját. Minden tiszteletem azoké a feketéké (például Drogba), akik a volt gyarmattartójuk helyett a valódi hazájukért futballoznak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 820
113
Képtelen vagyok felfogni ezt a szalonrasszizmust.
Nem az ember bőrszíne határozza meg az állampolgárságát.
? Francia állampolgárok játszanak az rendben van,de én a franciákról írtam. Etnikai francia tudod mit jelent? Nem minden francia állampolgár francia. . 1984-ben az EB döntőt nézve csak egy francia(állampolgár) nem volt francia,őt úgy hívták, hogy Tigana. Helyesen kell értelmezni a szöveget máskor.

De ezzel a felfogással élve, akkor az NBA és az NFL mezőnyéből is, ki nem fehér, az nem amerikai?
Rossz példa, semmi köze a témához.
 
M

molnibalage

Guest
De az már tényleg hülyén nézett ki, mikor a meccs végére 1, azaz 1 fehér játékosa volt a franciáknak. És ez még azoknak is szemet szúr, akik aztán baromira nem "szalonrasszisták".
Ez magánvélemény, de szerintem óriási szégyen egy feketének saját magával szemben, hogy egy olyan nemzetért játszik, amelyik az őseit lemészárolta, elnyomta és elhurcolta rabszolgának, és még 70 éve is gyarmati sorban tartotta a hazáját. Minden tiszteletem azoké a feketéké (például Drogba), akik a volt gyarmattartójuk helyett a valódi hazájukért futballoznak.
Francia állampolgárnak született, abban a kultúrában nőtt fel.
Áruld már el, hogy egy francua állampolgárnak azért kéne elhagynia szülőhazáját, mert talán a nagyapja még ott élt?

Ezzel az erővel én akkor menjek Szlovákiába, mert a nagyapám és korábbi családfa ágának egy része ottan lakott?
Uram jézus mi van egyesek fejében.

Drogba nem Franciaországban született...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 585
113
Mondjuk hogy a marokkói meccsek után látszott, h az újfranciák mennyire érzik magukénak Franciaországot.
Ja. Le lettek szlotákéknál qurva a magyarok, hogy himnuszt énekeltek, ami aláássa a nemzeti egységet, miközben a BETELEPÜLT marokkóiak 4 országot bontottak le minden meccs után, akár nyertek, akár veszítettek.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 703
113
Drogba nem Franciaországban született...
Ebben igazad van, neki talán jobban volt választási lehetősége.
Bár hozzáteszem, hogyha valaki valóban büszke a származására, akkor az biztosan fel tudná venni a szülei/nagyszülei országának állampolgárságát.
Ezzel az erővel én akkor menjek Szlovákiába, mert a nagyapám és korábbi családfa ágának egy része ottan lakott?
De ez nem az ott lakásról szól molni. Ez az identitásról szól, nem a lakhatásról. Szeritnem az lenne az igazi fekete büszkeség győzelme, ha egy fekete az ősei örökségét felvállalva nem játszik a gyarmattartói sikeréért. Vagy akkor meg felejtsük már el ezt a nagy fekete büszkeséget.
Nehogy a végén kiderüljön, hogy csak olcsó munkaerőnek kellett a nagy részük mindig is, de hogy motiváljuk őket, megideologizálva rakjunk be a cégek felsővezetésébe pár feketét, hogy jobban essen az átlag feketéknek a mekiben sütni a krumplit nudli fizetésért.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Képtelen vagyok felfogni ezt a szalonrasszizmust.
Nem az ember bőrszíne határozza meg az állampolgárságát.
Nincs ebben se szalon, se rasszizmus. Csak szembetűnő változások vannak, amik lezajlottak/lezajlanak Galliában ezekben az évtizedekben.
..
Az állampolgárság és az ethnos az két külön világ. Tetszik vagy sem, de a tősgyökeres soha nem lesz egyenlő teljesen a nem tősgyökeressel, és még csak nem is arról van szó, hogy ezek között alá-fölé rendeltségi viszony lenne. De nem ugyanaz.
 
M

molnibalage

Guest
Ebben igazad van, neki talán jobban volt választási lehetősége.
Bár hozzáteszem, hogyha valaki valóban büszke a származására, akkor az biztosan fel tudná venni a szülei/nagyszülei országának állampolgárságát.

De ez nem az ott lakásról szól molni. Ez az identitásról szól, nem a lakhatásról. Szeritnem az lenne az igazi fekete büszkeség győzelme, ha egy fekete az ősei örökségét felvállalva nem játszik a gyarmattartói sikeréért. Vagy akkor meg felejtsük már el ezt a nagy fekete büszkeséget.
Nehogy a végén kiderüljön, hogy csak olcsó munkaerőnek kellett a nagy részük mindig is, de hogy motiváljuk őket, megideologizálva rakjunk be a cégek felsővezetésébe pár feketét, hogy jobban essen az átlag feketéknek a mekiben sütni a krumplit nudli fizetésért.
Valahol vicces, hogy magyarok máshol lakva akarják megmondani a franciáknak, hogy ki számít franciának. Szerintem ezt ők eldöntötték.
Erről írtam fent. Tessék rákeresni arra, hogy kb. mi a francia megközelítés és miben tér el az igen sarkos magyar, de átlag kelet-európai tempó...
 
  • Vicces
Reactions: zeal and OhioNurse