Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Screenshot-20221218-230610-com-facebook-katana-edit-382120768617733.jpg
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 702
113
Valahol vicces, hogy magyarok máshol lakva akarják megmondani a franciáknak, hogy ki számít franciának. Szerintem ezt ők eldöntötték.
Erről írtam fent. Tessék rákeresni arra, hogy kb. mi a francia megközelítés és miben tér el az igen sarkos magyar, de átlag kelet-európai tempó...
Én alapvetően nem azon elmélkedtem, hogy ki számít franciának, hanem hogy miért fura Fo gyarmattartó múltja miatt, hogy feketék franciának akarják identifikálni magukat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7
M

molnibalage

Guest
Én alapvetően nem azon elmélkedtem, hogy ki számít franciának, hanem hogy miért fura Fo gyarmattartó múltja miatt, hogy feketék franciának akarják identifikálni magukat.
Az US területén szültetett afro-amerikai sem bármely afrikai ország állampolgáraként identifikálja magát.
Nem értem mi olyan komplikált ezen.

Ha valaki belga, és fehér és ott nő fel és annak tekinti magát, bakker az elfogadják itten sokan, csak mert fehér.
Ő lehet francia?
De azért, mert valakinek a bőre nem fehér, akkor már nem lehet francia?

WTF...?

Magyarországon is van olyan ázsiai vagy afrikai származású aki itt született és nem beszéli apja anyanyelvét.
Akkor ő sem magyar vagy mi...?
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 702
113
Az US területén szültetett afro-amerikai sem bármely afrikai ország állampolgáraként identifikálja magát.
Nem értem mi olyan komplikált ezen.

Ha valaki belga, és fehér és ott nő fel és annak tekinti magát, bakker az elfogadják itten sokan, csak mert fehér.
Ő lehet francia?
De azért, mert valakinek a bőre nem fehér, akkor már nem lehet francia?

WTF...?

Magyarországon is van olyan ázsiai vagy afrikai származású aki itt született és nem beszéli apja anyanyelvét.
Akkor ő sem magyar vagy mi...?
Elbeszélünk egymás mellett :)
Te az identitást azonosítod az állampolgársággal, és ezért nem jön át a mondandóm.

Leírom kicsit másképp, hátha így jobban átjön:

Adott Franciaország, amely elmegy Afrikába, és az általuk alsóbb rendű emberként kezelt feketéket évszázadokon keresztül rabszolgának használták őket, vagy éhbérért dolgoztatták őket, mikor már a rabszolgaság nem volt menő.

Na most ezek után egy feketének a francia himnuszt énekelni és a francia nemzetnek dicsőséget hozni, ez szerintem a saját fekete őseinek az elárulása.
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
341
1 744
93
Argentina végre világbajnok! 1994 óta minden Vb-n nekik szurkolok olyan játékosok miatt mint Redondo, Canigga, Simeone, Batistuta, Roa, Sensini, Balbo, Ortega, Almeyda, Veron, Crespo, Chamot, Ayala, Zanetti, Riquelme, Gallardo, Aimar stb.

Bárcsak Maradona is láthatta volna.

320879975_5260980160675280_3476434799128719138_n.jpg


Milyen jó is lehet ilyet átélni:



Enyhe túlzással a Metallica Moszkvai koncertje óta nem gyűlt össze ennyi ember az utcán :D
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 790
113
Elbeszélünk egymás mellett :)
Te az identitást azonosítod az állampolgársággal, és ezért nem jön át a mondandóm.

Leírom kicsit másképp, hátha így jobban átjön:

Adott Franciaország, amely elmegy Afrikába, és az általuk alsóbb rendű emberként kezelt feketéket évszázadokon keresztül rabszolgának használták őket, vagy éhbérért dolgoztatták őket, mikor már a rabszolgaság nem volt menő.

Na most ezek után egy feketének a francia himnuszt énekelni és a francia nemzetnek dicsőséget hozni, ez szerintem a saját fekete őseinek az elárulása.
Ezek Franciák, legalábbis születésük szerint. A gond az hogy a több tíz éves idióta politika miatt ezek csak papíron Franciák, vagy mikor fel kell venni a segílykét. Nagyon rossz az asszimiláció, ezek két világ között rekedt identitás zavaros "hontalanok" akiket az állam nevelt ki. A mai tendencia amúgy hogy a fehér ember rossz, mindenki más jó. Ez megmérgezi a társadalmat, egyre több politikai, állami szinten elfojtott feszültség halmozódik fel. Néha arra gondolok hogy ez szándékos , 30-40 évvel ezelőtt nem vagy alig létező problémáról beszélünk.
Vissza térve a sporthoz: a feketéknek általában más a fizikumuk, 18 évesen 2m magas és lefut 4000 métert a Cooper teszten, ezért van tele a Francia válogatott fiatal feketékkel. Nem azért mert technikásabbak vagy értelmesebbek. Fut mint egy gepárd ,rúg mint egy ló
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
Ja. Le lettek szlotákéknál qurva a magyarok, hogy himnuszt énekeltek, ami aláássa a nemzeti egységet, miközben a BETELEPÜLT marokkóiak 4 országot bontottak le minden meccs után, akár nyertek, akár veszítettek.
De otthon semmit, ebből is látszik, h a legképzettebbek jönnek át, 2, otthon diktatúra van, 3, az a baj, h továbbmennek.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 206
9 341
113
Ezek a románok stadionokat építettek, és építeni fognak!!!! Mennyi korházat lehetett volna felújítani és hány tanár fizetését megemelni! Orbán! Ja nem, ámbár az első videó vége viccesre sikeredett :D
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 790
113
S akkor jön egy 1,70m mély Messi, kiderül hogy még sem ez a lényeg a fociban szerencsére!

Nem sírtam azért olyan nagyon tegnap :D !

Mbappe mondjuk valóban nagyon sokra viszi még, ma már Ő a legjobb, ha hülyéskedést félreteszem.
Én sem sírtam. A francia csapatból hiányzik az akarás, elkényeztetett banda aki tudja hogy így is úgy is megvan a havi 1milla, persze sokszor nyernek mert minden posztra van vagy 2 világsztáruk oszt ennyi. Deschamps sem rossz edző.
Messin viszont látszott hogy már fáradt, talán feleannyit sem futott mint a csapat többi tagja.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Én sem sírtam. A francia csapatból hiányzik az akarás, elkényeztetett banda aki tudja hogy így is úgy is megvan a havi 1milla, persze sokszor nyernek mert minden posztra van vagy 2 világsztáruk oszt ennyi. Deschamps sem rossz edző.
Messin viszont látszott hogy már fáradt, talán feleannyit sem futott mint a csapat többi tagja.
Pont Mbappe-n láttam azt, hogy Ő nagyon akarta, őt sajnáltam egyedül.