Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Akkor miért nem fociztál? Mert jobb bútort cipelni?

Sosem voltam tehetséges a fociban. Ellenben a küzdősportokban igen.
Viszont eszem is volt, le is diplomáztam és egy csomó érdekes szellemi és fizikai munkám volt a sport mellet.
0-ról lett saját vállalkozásom is, KFT szinten, majd el lett adva a kovid idején, aztán újra fizikai majd szellemi meló.
Nem panaszkodhatok.
A sport karrier, főleg a küzdősport meg eléggé kockázatos. Nagyon sok profi sportolót ismertem akkoriban és a legtöbbjük profiként se élt meg belőle. A focisták már akkor is túl voltak fizetve, de III osztályban már meló mellet nyomták.
Ma meg egy III. osztályú játékos már meg tud élni ebből a tingli tangli szarból, mert az állam oda csatornázza az adófontokat. Aminek egy része nettó korrupció, ugyanis a klubbok zsebbe vissza osztanak a támogató cégeknek. Szerintem ez nincs így jól.
Jobb helye lenne a pénznek, akár sport céllal a közoktatásban. És akkor nem elméletben kellene tessiznie a gyerekeknek... :rolleyes:

Azért valahol az is sokat elárul, h a hirtelen-szívmegállás a focistákat súlytja fokozottabban. Talán azért, mert a leginkább az terheli túl a szívet (sok rövid intenzív sprint, alacsony szöveti oxigén).

Az nem tudom mennyire igaz, de ebben a ténylegesen nagy terhelés mellet keményen benne van a dopping is.
A másik fele meg, hogy ők közönség előtt halnak meg, ami elég látványos. Legutóbb egy kardiológus halt meg így, konkrétan a kórházon belül. Ez meg nem annyira látványos. És csak azért tudunk róla mert doki volt és maga az eset is kicsit extrém.
Ettől még elfogadom, hogy lehet őket jobban érinti, nem tudom.


A gumi labda nem focilabda.
Bőr labdára rákeresel, akkor pl. a Winner laszti (ami szerintem 20 éve nekem is volt) most kb. 10,000 forint.
Az adidas szintetikus EB mintás laszti meg 10+ ezer. (Én jobban szeretem a valódi bőrt)
Jobb árak mint gondoltam, de nem 2 ezer, mint ahogyan mondtad.
(Amúgy annó volt Roteiro-nk, 20,000 Ft volt akkoriban, most 62,000 Ft!)


Hát ez az. Nem is értettem miért álltál bele a humor topikba linkelt viccbe. Túl komolyan veszed ezt a dolgot.
Ezért mondtam, ha bénák ki kell őket röhögni, ha nyernek akkor együtt kel velük örülni.
Semmilyen bosszankodást egy percig se ér meg ez az egész cirkusz. :cool:
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 900
113
Sosem voltam tehetséges a fociban. Ellenben a küzdősportokban igen.
Viszont eszem is volt, le is diplomáztam és egy csomó érdekes szellemi és fizikai munkám volt a sport mellet.
0-ról lett saját vállalkozásom is, KFT szinten, majd el lett adva a kovid idején, aztán újra fizikai majd szellemi meló.
Nem panaszkodhatok.
A sport karrier, főleg a küzdősport meg eléggé kockázatos. Nagyon sok profi sportolót ismertem akkoriban és a legtöbbjük profiként se élt meg belőle. A focisták már akkor is túl voltak fizetve, de III osztályban már meló mellet nyomták.
Ma meg egy III. osztályú játékos már meg tud élni ebből a tingli tangli szarból, mert az állam oda csatornázza az adófontokat. Aminek egy része nettó korrupció, ugyanis a klubbok zsebbe vissza osztanak a támogató cégeknek. Szerintem ez nincs így jól.
Jobb helye lenne a pénznek, akár sport céllal a közoktatásban. És akkor nem elméletben kellene tessiznie a gyerekeknek... :rolleyes:



Az nem tudom mennyire igaz, de ebben a ténylegesen nagy terhelés mellet keményen benne van a dopping is.
A másik fele meg, hogy ők közönség előtt halnak meg, ami elég látványos. Legutóbb egy kardiológus halt meg így, konkrétan a kórházon belül. Ez meg nem annyira látványos. És csak azért tudunk róla mert doki volt és maga az eset is kicsit extrém.
Ettől még elfogadom, hogy lehet őket jobban érinti, nem tudom.



A gumi labda nem focilabda.
Bőr labdára rákeresel, akkor pl. a Winner laszti (ami szerintem 20 éve nekem is volt) most kb. 10,000 forint.
Az adidas szintetikus EB mintás laszti meg 10+ ezer. (Én jobban szeretem a valódi bőrt)
Jobb árak mint gondoltam, de nem 2 ezer, mint ahogyan mondtad.
(Amúgy annó volt Roteiro-nk, 20,000 Ft volt akkoriban, most 62,000 Ft!)



Hát ez az. Nem is értettem miért álltál bele a humor topikba linkelt viccbe. Túl komolyan veszed ezt a dolgot.
Ezért mondtam, ha bénák ki kell őket röhögni, ha nyernek akkor együtt kel velük örülni.
Semmilyen bosszankodást egy percig se ér meg ez az egész cirkusz. :cool:
Nb 3-ban 0 és 3-400 e között keresnek. Tudom, mert több ismerős/kolléga/cimbora ott nyomja. Nb 2 200e-től nagyon max 2 milla (pl. Dzsudzsák anno). Szintén első kézből. Azért még ez sem annyi, amiből villát építesz.
És akkor a TAO. Tudod mi a durva? H sanszosan a fociban van jól elköltve (sulifoci, programok, kispályák, stb.). A jégkorongot ezért utáltam meg, mert olyan szintű visszaélések mennek, h pofátlanság (százmillákért kókány sátor jégpályák, használhatatlan jéggel, levitézlett légiósokkal, fika utánpótlással, újgazdag takonykölkökkel feltöltött sorok, nulla értékű edzők, stb.). Csak súgok, nem a ner-cégek kifizető helye ráadásul.
Gyorskori majdnem dettó (leírhatnám, h személy szerint kiknek köszönhető a Shaolin testvérek országváltása, de minek...női szakág).
Lehet ezért álltam bele. Láttam a jól játszó Détáriékat (akik nem nyerhettek!), megéltem a kisteleki korszakot (7:1, 4:0 jugó meccsek) és szerencsére látom a 2010 óta tartó fejlődést. Az, h más szakágak a bele ölt lóvé hatására miért nem fejlődnek (kézilabda, jégkorong pl.) kevésbé zavarja a népet, mert nem is érdekli (pl. klubbkézi vs válogatott), de stadionozhat egy jót.

Közoktatást meg inkabb privátban; szerintem a tanárok 80%-át el kellene zavarna úgy, h kb 20% kapna rögtön letöltendőt is. Nem a forráshiány a baj ott sem meg az eü-ben sem, hanem az emberi minőség. Azon meg nincs az a pénz, ami változtat. Így látom, tapasztalom.

Respektállak és a kultúrált hangnemet is. Unalmas lenne mindenben egyet érteni.
 
  • Vicces
Reactions: alali77

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Nb 3-ban 0 és 3-400 e között keresnek. Tudom, mert több ismerős/kolléga/cimbora ott nyomja. Nb 2 200e-től nagyon max 2 milla (pl. Dzsudzsák anno). Szintén első kézből. Azért még ez sem annyi, amiből villát építesz.

Nem a villa építés a kérdés, hanem az, hogy piaci alapon a nézőszámból és a valós reklám pénzekből futná-e ilyen fizukra.
Hiszen ha csak bruttó 500-al számolunk és 20 emberrel, akkor 10 millió forintról beszélünk havonta+pálya költségek.
100 néző/meccsel számolva pedig nincs a havi bevételük 2 misi....
És kézi labdába is ugyan ez megy, csak kisebb nézőszámmal. Első kézből tudom.
És engem ez zavar.
Én is például könnyen vállalkoztam volna úgy, hogy az állam kifizeti a költségeim 90%-át, a bevételből meg szabadon okoskodhatok :cool:

Tudod mi a durva? H sanszosan a fociban van jól elköltve (sulifoci, programok, kispályák, stb.).

Az amatőr tömegsportot én is támogatom. De az én csőrömet nem is ez csípi.

A jégkorongot ezért utáltam meg, mert olyan szintű visszaélések mennek, h pofátlanság (százmillákért kókány sátor jégpályák, használhatatlan jéggel, levitézlett légiósokkal, fika utánpótlással, újgazdag takonykölkökkel feltöltött sorok, nulla értékű edzők, stb.).

Ez minden ilyen Tao-s csapatsportnál adott. Kézinél jó barátomtól tudom mi van.
De a focit sem kell félteni. Pl. nézz utána a Szigetszentmiklósi foci "stadionnak" ami egy batontorzó.
Milliárdos állami pénzt kaptak rá, azt ellopták.
Majd kértek még pénzt, hogy ne legyen PR kudarc, de azt is ellopták XD
Az építési vállalkozót meg nem fizették ki....
Persze felelős azóta sincs :rolleyes:
Szép sztori.
iu



Közoktatást meg inkabb privátban; szerintem a tanárok 80%-át el kellene zavarna úgy, h kb 20% kapna rögtön letöltendőt is. Nem a forráshiány a baj ott sem meg az eü-ben sem, hanem az emberi minőség. Azon meg nincs az a pénz, ami változtat. Így látom, tapasztalom.

Ebben 100%-osan egyet értünk!

Respektállak és a kultúrált hangnemet is. Unalmas lenne mindenben egyet érteni.

Köszönöm. Én is így vagyok veled. Így jó beszélgetni :)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 900
113
Nem a villa építés a kérdés, hanem az, hogy piaci alapon a nézőszámból és a valós reklám pénzekből futná-e ilyen fizukra.
Hiszen ha csak bruttó 500-al számolunk és 20 emberrel, akkor 10 millió forintról beszélünk havonta+pálya költségek.
100 néző/meccsel számolva pedig nincs a havi bevételük 2 misi....
És kézi labdába is ugyan ez megy, csak kisebb nézőszámmal. Első kézből tudom.
És engem ez zavar.
Én is például könnyen vállalkoztam volna úgy, hogy az állam kifizeti a költségeim 90%-át, a bevételből meg szabadon okoskodhatok :cool:



Az amatőr tömegsportot én is támogatom. De az én csőrömet nem is ez csípi.



Ez minden ilyen Tao-s csapatsportnál adott. Kézinél jó barátomtól tudom mi van.
De a focit sem kell félteni. Pl. nézz utána a Szigetszentmiklósi foci "stadionnak" ami egy batontorzó.
Milliárdos állami pénzt kaptak rá, azt ellopták.
Majd kértek még pénzt, hogy ne legyen PR kudarc, de azt is ellopták XD
Az építési vállalkozót meg nem fizették ki....
Persze felelős azóta sincs :rolleyes:
Szép sztori.
iu





Ebben 100%-osan egyet értünk!



Köszönöm. Én is így vagyok veled. Így jó beszélgetni :)
Elvileg cégként mindegy, h leadózod vagy Tao és inkabb erre menjen adóforint, mint plazma tv-re a putriba. Piaci alapon ma nem sok sport állna talpon (sehol a világon), vagy Mbappé is keresne a Reálban úgy havi 5000 eurót. Vagy nézőszám nincs (kedvelem Kassait, Mónust, de hiába csinálom is, gyakorlatilag közvetíthetetlen) vagy ha van, akkor meg drága. Színházak dettó, de az sem böki senki csőrét, pedig hol vannak mavegy Simánditól, Gregórtól, Jávortól, Perczel Zitától vagy a ripacsságában is szerethető Kabos Gyulától?! Na jó, a Magyar passió nem lett rossz. Minden túlárazott, de neveztük inflációnak. Úgy látom, h ez azért kell (forma 1-től, ketrecig), h elhitessék a kisemberrel, h adott a kitörés lehetősége és ne jöjjön rá, h szar az élete, mert egy cseresznyét nem tud enni a saját fájáról, bezárják egy általa fizetett cellába (lakás), saját ktg-n bejár dolgozni és ha ügyi, elmehet 2-3 hét szabira. Itt tartunk. A sport meg mégiscsak jellemformáló, közösségi ügy. Meggyőződésem, h a Trollfoci sokat javított a nívón: ciki lett bénának lenni.
Kivitelezésekről is mesélnék, de még szeretnék élni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Elvileg cégként mindegy, h leadózod vagy Tao és inkabb erre menjen adóforint, mint plazma tv-re a putriba.

Azért nem csak ez a két opció van. És a cégnek sem mindegy, mert a Taó egy jelentős része vissza vándorol ám zsebbe, feketén.
Erősen pénzmosásról beszélünk. :rolleyes:

Piaci alapon ma nem sok sport állna talpon (sehol a világon), vagy Mbappé is keresne a Reálban úgy havi 5000 eurót.

Hát a Reál Madriddal nagyon nem vagy tisztában :D
A pártoló tagok tulajdonában van, egy olyan részvénytársaság ahol mindenkinek csak 1 részvénye és szavazata lehet.
Nagyrészt a szurkolók tulajdona generációk óta.
Állami támogatást tudtommal nem kap! (pl. Taót vagy hasonlót)
E mellet lényegében nincs adóssága, ami ezen a szinten egyedülálló.
2008-9-es szezonban 400 milliós nettó árbevétele volt!
2009-10-ben csak a jegyeladásokból 150 millió eurót kerestek :D
E mellet eladtak másfél millió mezt...
A bérköltségük meg "csak" 169 millió euró volt. :rolleyes:
2016-17-ben 674.6 millió eurót kerestek.
2015-20 között az Adidas 1 milliárd Eurót fizetett nekik azért, hogy a mezüket használják :rolleyes:
Ezeket csak azért írom le, mert a Real Madrid bizony egy masszívan nyereséges klub, és mivel pénzt kiszedni nem lehet belőle (nincs osztalék fizetés, mert gyakorlatilag non-profit szervezet) , ezért az mindig valamilyen formában vissza van forgatva. Most pl. stadiont építenek.
Szóval az Mbappé fizuját piaci alapon kapja, nem TAO-s állami pénzből!
Ez elég nagy különbség pl. az NM I-es csapatokhoz képest úgy gondolom....

Színházak dettó, de az sem böki senki csőrét,

Az én csőrömet rohadtul böki az is. Tartsák el azt is a nézők.
Bár mentségükre legyen mondva elég sok színház megy tartósan teltházzal.

Úgy látom, h ez azért kell (forma 1-től, ketrecig), h elhitessék a kisemberrel, h adott a kitörés lehetősége és ne jöjjön rá, h szar az élete, mert egy cseresznyét nem tud enni a saját fájáról, bezárják egy általa fizetett cellába (lakás), saját ktg-n bejár dolgozni és ha ügyi, elmehet 2-3 hét szabira. Itt tartunk.

És nem lehet , hogy ez ellen tenni kellene? o_O
Mondjuk ha kiplakátolod, hogy "Ha Magyarországra jössz nem veheted el a Magyarok munkáját", akkor azt esetleg tartsák be, és ne hozzanak be tömegeket a harmadik világból, hogy így törjék le az emelkedő munkabéreket. Esetleg :rolleyes:
És a fociban ugyan ez van!
Jó focit akarnak? Semmi gond, olyan szabályt kell hozni, hogy nem lehet 3 légiósnál több a csapatban a pályán, 5-nél több a keretben.
Meg is van oldva a probléma. Jah, sose fognak ilyet tenni. Hát akkor meg minek öntjük ebbe az adóforintokat.... :confused:

A sport meg mégiscsak jellemformáló, közösségi ügy.

Csak, hogy az élsport nem az. És azt tömik pénzzel. Az iskolások meg szóban tessiznek, mert 10+ éve nincs elég tornaterem és nem tudták ezt a gondot megoldani. Gratulálok nekik...

Meggyőződésem, h a Trollfoci sokat javított a nívón: ciki lett bénának lenni.

Igen. Az egy hasznos kezdeményezés volt. Kedvelem is őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 366
93 139
113
Nem a villa építés a kérdés, hanem az, hogy piaci alapon a nézőszámból és a valós reklám pénzekből futná-e ilyen fizukra.
Stabilan a foci hozzá a legtöbb nézőt. Ha más csapatsportág már stabilan a tizedét az már nézett. Nem egy-egy meccsre, az átlag.
Most a vizalabdádokat meg jelentsék be a minimálbér felére, mert a foci nézőszámainak 1%-ét hozzák???

Amúgy a sport mhol túl van fizetve. De ez ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 894
29 920
113
Stabilan a foci hozzá a legtöbb nézőt. Ha más csapatsportág már stabilan a tizedét az már nézett. Nem egy-egy meccsre, az átlag.
Most a vizalabdádokat meg jelentsék be a minimálbér felére, mert a foci nézőszámainak 1%-ét hozzák???

Amúgy a sport mhol túl van fizetve. De ez ilyen.
A válogatott igen, de a klubfociban nem vagyok biztos...
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Stabilan a foci hozzá a legtöbb nézőt.

Jah. Az NB I mind a 4187-et. Mert, hogy ennyi volt az átlag nézőszám :D
Az előző szezonban 3539-volt ugyan ez a szám. két éve 2781 db volt.
Emelkedik, de fogalmazzunk úgy, hogy alacsony a bázis...
És igen, ebből meg a valósan lényegében nem létező szponzori pénzekből adnak milliós fizukat a játékosoknak. Olyan játékosaknak akiknek igen jelentős része nem is magyar. És sokszor 1 percet sem játszik a srác a szezonban. Csak éppen meg vették, mert ahonnan hozták afrikából, ott zsebben vissza adták a vétel ár felét a megfelelő embereknek.
És nyugodtan mehet a biznisz, hiszen a bevételük 90%-a az államtól származik, pl. Tao formájában. Ami egy átengedett adó.
Tényleg, fantasztikus! Örüljünk együtt ! :D:D:D

Ha más csapatsportág már stabilan a tizedét az már nézett. Nem egy-egy meccsre, az átlag.
Most a vizalabdádokat meg jelentsék be a minimálbér felére, mert a foci nézőszámainak 1%-ét hozzák???

Vagy esetleg nyomják ingyen amatörként? :rolleyes:
Ha nem tud piaci alapon megélni, mert a kutya sem nézi se helyben se tévén, akkor minek verünk el rá pénzt? o_O

Amúgy a sport mhol túl van fizetve. De ez ilyen.

Nem nem ilyen. Balkánisztánban ilyen!
A legtöbb helyen piaci alapon megy. Ha nem elég a néző akkor szponzori reklám pénzből (lásd amcsi futók) vagy játékosnevelésből (lásd. kb. összes Dél-amerikai klub) vagy akkora népszerűséged van, hogy csak jegybevételből van 150 millió euród. Lásd. Reál Madrid.
Szóval ez Balkánisztánban ilyen. Máshol meg az esetek túlnyomó többségében üzleti alapon megy ;)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 098
28 655
113
Hm, a NYT is leszólta a német rendezést:
https://www.welt.de/sport/fussball/...New-York-Times-verreisst-die-deutsche-EM.html

Hatékonyság, pontosság - mindent, amit a németekről tudtál, felejts el. Borzalmas állapotok várják a szurkolókat a stadionokhoz vezető és a visszaúton. A metró- és vonatközlekedés összeomlott. A vonatok egyszerűen megálltak. Különösen Münchenben meglepő ez, hiszen a 80 000es stadionjuk játékról játékra, évről évre teltházas.
És míg a külföldiek fel vannak háborodva a DB működésén, a helyiek már nem is panaszkodnak - hozzászoktak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 366
93 139
113
Jah. Az NB I mind a 4187-et. Mert, hogy ennyi volt az átlag nézőszám :D
Az előző szezonban 3539-volt ugyan ez a szám. két éve 2781 db volt.
Emelkedik, de fogalmazzunk úgy, hogy alacsony a bázis...
És igen, ebből meg a valósan lényegében nem létező szponzori pénzekből adnak milliós fizukat a játékosoknak. Olyan játékosaknak akiknek igen jelentős része nem is magyar. És sokszor 1 percet sem játszik a srác a szezonban. Csak éppen meg vették, mert ahonnan hozták afrikából, ott zsebben vissza adták a vétel ár felét a megfelelő embereknek.
És nyugodtan mehet a biznisz, hiszen a bevételük 90%-a az államtól származik, pl. Tao formájában. Ami egy átengedett adó.
Tényleg, fantasztikus! Örüljünk együtt ! :D:D:D

Most megint idekeversz mindent. Csak a nezoszamról beszéltem, amiben a többi sportág messze nem hoz ennyit és nem tizede ott sem a fizu. Semmilyen csapatsportág nem tud Magyarországon üzleti alapon működni. Legalábbis úgy hogy európai szinten vmit produkáljon. Nincs akkora közönség.

Azzal egyetértek hogy vannak komoly visszaélések, de ahol nagy a hús, sok a légy.
Abszolút nem fantasztikus és Mészöly klasszikusa sokszor ma is igaz.

Vagy esetleg nyomják ingyen amatörként? :rolleyes:
Ha nem tud piaci alapon megélni, mert a kutya sem nézi se helyben se tévén, akkor minek verünk el rá pénzt? o_O



Nem nem ilyen. Balkánisztánban ilyen!
A legtöbb helyen piaci alapon megy. Ha nem elég a néző akkor szponzori reklám pénzből (lásd amcsi futók) vagy játékosnevelésből (lásd. kb. összes Dél-amerikai klub) vagy akkora népszerűséged van, hogy csak jegybevételből van 150 millió euród. Lásd. Reál Madrid.
Szóval ez Balkánisztánban ilyen. Máshol meg az esetek túlnyomó többségében üzleti alapon megy ;)
Olyan egyszerű megfejtés ez a Balkánisztán. Leírod, röhögsz, kész.

Pedig sok topcsapat Nyugaton is egy milliárdos hobbija nem üzleti alapon. (Tudom ők sehol semmilyen állami pénzhez nem férnek hozzá, csak üzleti alapon. A faszt!!! :D )
De könnyebb részben üzleti alapon megélni egy 50-80 millás hazai piacon, plusz a topligáknak világszinten van bevételük

Erre a megoldás egy Keleti elitliga Balkánisztan (csak hogy ertsd:D), meg a V4 mondjuk a cigökkal. ( a határon túli magyar csapatok is bekerülhessenek.)
Ez megállhat nem inkább üzleti alapon, de nemzeti keretek közt kizárt.
 
  • Vicces
Reactions: alali77

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Csak a nezoszamról beszéltem, amiben a többi sportág messze nem hoz ennyit és nem tizede ott sem a fizu.

Csak éppen ott a csapat létszám és a stáb létszám is kisebb. A pálya méretéről és fenntartásáról nem is beszélve...
Pl. Nálunk van egy sportcsarnok, ezt használja az iskola tesire. Meg ezt használják a kézisek is. Meg ezt béreltük ki néha teremfocira is.
Meg sok egyéb nem sport esemény is zajlik ott. A költségek megoszlanak igen erősen.
Ehhez képest a focistáinknak ott a pálya, ott van mellette a műfüves pálya (100+ millió volt!) és csak ők használhatják, más be se mehet rá :D
És nálunk (tudom egyedi eset) kb. azonos a kézilabda és a foci nézőszám is.
Egyik sem MBI, hanem széria Z szint kb. De így működik.

Egyszerűen azt kell látni, hogy a foci pálya speciális hely (nagy pálya) és az ehhez tartozó infra is. Ráadásul a legtöbb helyen nem engednek rá föl, így a közösségi sport értéke 0.
Ezt minek tartjuk állami pénzből nem tudom.
Ellenben mondjuk egy kézilabdára/röplabdára/tollasra stb... alkalmas többfunkciós sportcsarnok, ahova az iskolások is járhatnak tornaórázni kifejezetten megérős. Szerintem.
Pedig sok topcsapat Nyugaton is egy milliárdos hobbija nem üzleti alapon.

Ez is előfordul. Csak az éppen magánpénz, semmi közöm hozzá.
Nálunk meg sajnos az állam hobbija így szórni a pénzt, és ez zavar, mert ehhez van közöm ;)

Olyan egyszerű megfejtés ez a Balkánisztán. Leírod, röhögsz, kész.

Nem röhögök, hanem sírok! Ugyanis itt élek. És kifejezetten idegesít, hogy lehetne mindent sokkal jobban is csinálni. Nem a lehetőség hiányzik, hanem az erkölcs meg az akarat. És ez zavar.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 900
113
Azért nem csak ez a két opció van. És a cégnek sem mindegy, mert a Taó egy jelentős része vissza vándorol ám zsebbe, feketén.
Erősen pénzmosásról beszélünk. :rolleyes:



Hát a Reál Madriddal nagyon nem vagy tisztában :D
A pártoló tagok tulajdonában van, egy olyan részvénytársaság ahol mindenkinek csak 1 részvénye és szavazata lehet.
Nagyrészt a szurkolók tulajdona generációk óta.
Állami támogatást tudtommal nem kap! (pl. Taót vagy hasonlót)
E mellet lényegében nincs adóssága, ami ezen a szinten egyedülálló.
2008-9-es szezonban 400 milliós nettó árbevétele volt!
2009-10-ben csak a jegyeladásokból 150 millió eurót kerestek :D
E mellet eladtak másfél millió mezt...
A bérköltségük meg "csak" 169 millió euró volt. :rolleyes:
2016-17-ben 674.6 millió eurót kerestek.
2015-20 között az Adidas 1 milliárd Eurót fizetett nekik azért, hogy a mezüket használják :rolleyes:
Ezeket csak azért írom le, mert a Real Madrid bizony egy masszívan nyereséges klub, és mivel pénzt kiszedni nem lehet belőle (nincs osztalék fizetés, mert gyakorlatilag non-profit szervezet) , ezért az mindig valamilyen formában vissza van forgatva. Most pl. stadiont építenek.
Szóval az Mbappé fizuját piaci alapon kapja, nem TAO-s állami pénzből!
Ez elég nagy különbség pl. az NM I-es csapatokhoz képest úgy gondolom....



Az én csőrömet rohadtul böki az is. Tartsák el azt is a nézők.
Bár mentségükre legyen mondva elég sok színház megy tartósan teltházzal.



És nem lehet , hogy ez ellen tenni kellene? o_O
Mondjuk ha kiplakátolod, hogy "Ha Magyarországra jössz nem veheted el a Magyarok munkáját", akkor azt esetleg tartsák be, és ne hozzanak be tömegeket a harmadik világból, hogy így törjék le az emelkedő munkabéreket. Esetleg :rolleyes:
És a fociban ugyan ez van!
Jó focit akarnak? Semmi gond, olyan szabályt kell hozni, hogy nem lehet 3 légiósnál több a csapatban a pályán, 5-nél több a keretben.
Meg is van oldva a probléma. Jah, sose fognak ilyet tenni. Hát akkor meg minek öntjük ebbe az adóforintokat.... :confused:



Csak, hogy az élsport nem az. És azt tömik pénzzel. Az iskolások meg szóban tessiznek, mert 10+ éve nincs elég tornaterem és nem tudták ezt a gondot megoldani. Gratulálok nekik...



Igen. Az egy hasznos kezdeményezés volt. Kedvelem is őket.
Reállal nem vagyok képben, de nem csak a jegybevételből jön pénz, ahogy írtad.
Munka kapcsan csak annyit, h sajna van, volt és lesz is az a réteg, aki nem AKAR dolgozni. Kb. fél éve ismerős keresett, h férje hegesztő és nincs munkája. 4 céget tudtam kapásból. Szerinted? Elment biztiboynak, mert ott alhat.
És nem kell/tudsz tenni semmit, h felébredjenek. Mit csinálsz 2 millió átlagos képességű és szorgalmú elégedetlennel, akik felállnak a szalag, pénztárgép, stb. mellől? Semmit. Kb. francia forradalom. Nekiugranának a tehetségesebbnek, aztán amikor már éheznek, visszasírják (1919).
A tornatermet nem értem. Ugyanis dupla ennyi iskolás tornázott 40 éve. Más kérdés, h sok suli vezetése bérbe adja sportegyesületeknek és nem marad idősáv a sulisoknak (tudom, mert volt melóhelyen is ez megy).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 900
113
Reállal nem vagyok képben, de nem csak a jegybevételből jön pénz, ahogy írtad.
Munka kapcsan csak annyit, h sajna van, volt és lesz is az a réteg, aki nem AKAR dolgozni. Kb. fél éve ismerős keresett, h férje hegesztő és nincs munkája. 4 céget tudtam kapásból. Szerinted? Elment biztiboynak, mert ott alhat.
És nem kell/tudsz tenni semmit, h felébredjenek. Mit csinálsz 2 millió átlagos képességű és szorgalmú elégedetlennel, akik felállnak a szalag, pénztárgép, stb. mellől? Semmit. Kb. francia forradalom. Nekiugranának a tehetségesebbnek, aztán amikor már éheznek, visszasírják (1919).
A tornatermet nem értem. Ugyanis dupla ennyi iskolás tornázott 40 éve. Más kérdés, h sok suli vezetése bérbe adja sportegyesületeknek és nem marad idősáv a sulisoknak (tudom, mert volt melóhelyen is ez megy).
Jah, meg valamit lépni is kell, mert rohadt gáz, amikor futásnal súlymellényben utolérem a középsulisokat. A gyerek meg úgy jön haza, h kamuzik az xy, mert azt hazudta, h 4 perc 20 alatt futja az 1000-et. Mondtam neki, h gáz, mert annó 3 perc alatt volt 6 osztalytársam is (én 3 percet tudtam).
Csak ugye:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 120
113
Jah, meg valamit lépni is kell, mert rohadt gáz, amikor futásnal súlymellényben utolérem a középsulisokat. A gyerek meg úgy jön haza, h kamuzik az xy, mert azt hazudta, h 4 perc 20 alatt futja az 1000-et. Mondtam neki, h gáz, mert annó 3 perc alatt volt 6 osztalytársam is (én 3 percet tudtam).
Csak ugye:

Ez a videó sok szép emléket visszahoz.
Közép suliban nekünk is "Erőt egészséget" volt a köszöntés.
Volt egy nagy mellű osztálytársnőm, a tesi tanár úgy hívta "D-s asszony" XD
Nekem Irokéz hajam volt, én voltam a "Dzsingiszkán"
Igazi nevünket le se szarták. "Fussá már!" ez volt.
De néha lehetett focizni, az jó volt. Meg röplabdázni.
Sajnos általános iskolában a kézi labdába voltak a tanerők belebuzulva, nah azt egy életre megutáltam XD
De középsulis tesi jó volt.
Fiúknál nem tesizni ismeretlen fogalom volt. Egy két dagadt csaj próbált lógni, de azokat is baszogatták érte. Egyszerűen tudtuk, hogy kell és kész :)

Te tesi tanár vagy/voltál?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány