Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Ma már ahhoz sem kell közelharc tudás,hogy halkan ölj meg valakit hisz a hangtompítók elég jó hatásfokkal működnek(persze ez csak pisztolynál az igazi mert karabélyknál a zár csattogásának hangját nem csökkentik).
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@dudi
Nekifutok újra. Szóval. Nagy szarban vagy, és el kell hagynod a helyet. Nem akarsz zajt csapni, de egy málhagyíknyi lőszered van.
Ha nem akarod magadra vonni a figyelmet mit csinálsz? Én késelnék, mert még mindig több esélyem van, mintha egy sorozat után egy szakasznyi katona jönne nekem.
De nézzünk mást: (50. másodpercél. jobbat most nem találtam)
http://www.youtube.com/watch?v=Fqd35R63PR4

Ilyen szituáció lehet? Igen. Karabéllyal megoldható? Nem. (Attól a laza bemeneteltől most tekintsünk el a fazon részéről.)

Továbbra is lényegesnek tartom a közelharci felkészítést. Más kérdés, hogy ma egy katonának mennyi mindent kell profi módon végeznie (főleg ha még valamilyen technikát is rá bíznak), így nem jut rá idő.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Max ellenséges vonalak mögött fogolyszerzés, késdobálás stb. stb. de ez már inkább különlegesek dolga, nem a sima lövészeké.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Simán bekerülhetsz ellenséges vonalak mögé akaratodon kívül is. Nem az 1. vh lövészárokharcait vívják napjainkban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 022
113
Amúgy az USA katonáknál is újra indult a közelharc képzés. És most itt nem csak a különlegesekre gondolok. Egyszerűen tapasztalat alapján kezdték el, mert a városi harcokban folyamatosan kézitusa távolságba kerültek. Sokszor olyan szűk helységekbe kellet bemenniük, hogy a pisztolyuk lett az elsődleges fegyverük. Ezek a helyzetek a mai háborúkban jöttek létre!
Szóval én ilyen szempontból fontosnak tartanám a folyamatos közelharc alapképzést.
 
  • Tetszik
Reactions: ext

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ma már ahhoz sem kell közelharc tudás,hogy halkan ölj meg valakit hisz a hangtompítók elég jó hatásfokkal működnek(persze ez csak pisztolynál az igazi mert karabélyknál a zár csattogásának hangját nem csökkentik).

Van nálatok rendszeresítve hangtompító? Azzal is rohadt nagyot szól zárt helyen (csak épp 130 dB helyett 90-110 dB), és a pisztolynak is van mozgó alkatrésze, ami ugyancsak csattan. Zárt helyen biztosan nagyon könnyen meghallható, ha csendben akarsz dolgozni akkor még mindig a késelés a használható. Tudtom szerint nyílt terepen is inkább arra jó, hogy a lövés irányát nehéz legyen meghatározni, és a filmes hangtomptók hatásfokát közel sem hozzák.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Ok én nem azt mondtam, hogy nem, csak azt, hogy viszonylag kevés a jelentősége és bőven elég néhány alap ütés-hárítás (fegyverrel is) elsajátítása.
Ha netalán ellenséges vonalak mögé keverednék, lapítanék mint szar a fűben és nem a harcművészetemmel (ami nincs) vagánykodnék.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
A küzdősportok az egész jellemet fejlesztik!
Én már kisebb nagyobb megszakításokkal több mint 10 éve Thai boxolok, nemrég kezdtem a BJJ-t. Mindenre kihat a küzdősport! Magabiztosság, állóképesség és még sorolhatnám.
Mese, hogy ha van puskád, pisztolyod meg lőszered, akkor nem lehet szükség a közel/földharcra.
Ha filmek, akkor emlékezzetek csak Ryan közlegényben a végefelé, amikor 1/1 ben fegyver nélkül küzdenek egy lakásban. Szerintem egy konfliktusban ez mindennapos lehet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 022
113
Egy jó kis videó a témában:
http://www.youtube.com/watch?v=0H6VrWw-kQU
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
marton

A katonáknak nem küzdősportokat vagy harcművészeteket tanítanak hanem kifejezetten katonai közelharcot.

silurusglanis

Ma már késelni sem olyan egyszerű mert ott van az emberen a repeszálló aminek a soft armour része elvileg átszúrható de ember legyen a talpén akinek elsőre sikerül egy késsel.

Nem azt mondom,hogy nincs szükség rá de ez a legkevesebb amire szüksége van a katonának(főleg a pusztakezes részekre).

pela3

Szentendréről járnak oktatni vagy Szentendrére járnak a mi oktatóink képzésekre.

joker

Pisztolyhoz nincs csak karabélyhoz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
A videóval kapcsolatban:lelövöd és kész(nem "kommandósok" lövészek!!!).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ma már késelni sem olyan egyszerű mert ott van az emberen a repeszálló aminek a soft armour része elvileg átszúrható de ember legyen a talpén akinek elsőre sikerül egy késsel.
akkor ne a repeszállót döfjed, hanem a nyakát.

Pisztolyhoz nincs csak karabélyhoz.
Az zárt helyen akkorát szól, hogy a halottak is felébredenek. Na meg vigyél magaddal szubszónikus lőszert, ha a hangrobbanás áldásos hatásait ki akarod iktatni.

Ha megnézel pár videót, pl az MP5-SD is jól hallható zárt térben, pedig nagy a hangtompító és kicsi a kaliber, egy karabély hozza képest sokkal zajosabb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
joker

Tudom,hogy milyen amikor zárt térben használják a hangtompítót.

Igen mert az embernek akkora nyaka van amit tök könnyen meg lehet szórni.Ne arra gondolj,hogy őrsemlegesítés meg hasonlók mert az nem igazán katonai közelharc.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
A szúrd a nyakát pont ugyan az mint a lődd fejbe:szép meg jó de nem fejre lövünk hanem a legnagyobb felületre.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Én is a zárt helyes megoldás miatt látom szükségesnek a közelharcot. Van olyan helyzet,hogy késsel hatékonyabban tudsz ölni,mint karbaéllyal,mert a karabély közelre szar, a kés gyors és csendes, esetleg a rugós kés,mármint ami kilövi a pengét..

Dudi: Az érdekelne,hogy melyik közelharcot tanuljátok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Őrsemlegesítés :) Milyen szép kifejezést találtatok neki, biztos van egy marketinges vagy PR-os a háttérben.

Kár, hogy a legnagyobb felület pont emiatt jól védett és nemigazán tudod átlőni sem a 5,56-ossal sem a 7,62-essel a táblákat. De azt hiszem ezt már egyszer kevés sikerrel, de megvitattuk itt a fórumon.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Jópár éve foglalkozom kül. harcművészetekkel és közelharccal, és szerintem egyáltalán nem nehéz nyakra támadni. Pusztakezesben azt sem tudom, támadtam-e valaha mellkasra.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Értsétek meg, hogy a lövészek zászlóalljak, századok, szakaszok stb szintjén harcolnak. SOHA nem mennek egyedül sehova. Azok az esetek amikről ti beszéltek nagyon ritkán fordúlnak elő és ezek kezelésére bőven elég néhány jól begyakorolt mozdulat.
m_snapt_rpe_1389540125.gif