pici olimpia történet, ha megengeditek ... (nagyon zanzásítva)
Magyarország egészen a kezdetektől résztvevője volt az újkori olimpiai mozgalomnak. Dr. Kemény Ferenc az ország képviseletében az 1894-ben megalakult Nemzetközi Olimpiai Bizottság egyik alapító tagja volt.
Nem sokkal később, 1895-ben pedig megalakult Kemény vezetésével a Magyar Olimpiai Bizottság.
Ennek volt némi előzménye, ami még kevésbé közismert:
PALICSI OLIMPIAI JATEKOK ppt Palicsi Ha szóba kerül az olimpiák története, szinte kivétel nélkül mindenkinek De Coubertin báró neve jut eszébe, aki a régi athéni viadalokat újította fel 1896-ban…
suistorija.wordpress.com
Az első "újkori" olimpia helyszíne végül Görögország lett, bár mikor kiderült, hogy nincs elegendő pénz a megrendezésre ezt (a rendezést) mi (Osztrák-Magyar Monarchia) átvállaltuk volna. Aztán sikerült nekik megoldani, ha nem is egyszerűen.
Kevéssé ismert dolog az is, hogy az akkori "alapítók" megegyeztek abban, hogy mindannyian rendezhetnek olimpiát. Ránk 1920-ban került volna sor, de ez a I. világháború miatt kimaradt
Későbbiekben még 1932, 1936 is szóba került, de ezek gazdasági okok miatt (1932), illetve 1936 (német nyomásra) szintén sikertelen kísérlet volt ..
Szóval itt állunk most, egyetlen alapító országként, aki nem rendezett még ...
Ugyanakkor azt is el kell mondani, hogy közben az olimpia elvált az eredeti olimpiai eszmétől. Sport helyett ma már gazdasági vállalkozássá vált. Rendezésben, és részvételben is. Megszállta a politika, ami szvsz nagyon nagy problémákat vet fel abban a körben, hogy egy olyan olimpia, ahonnan valakiket kizárnak tekinthető-e egyáltalán olimpiának?
A végső hanyatlás Moszkvánál kezdődött, Los Angeles rápakolt a tűzre. Nagyjából azóta a politika dirigál