Svájci vadászgép tender (Air2030)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Most akkor mégis kell a jó pont az USA felé? Az F-35 miért is nem tudja le ugyanzt bónuszban egy Top 1 gépként?
Németek felé letudva szárazföldön a jószándék.
Svédek felé miért kéne? Ők nem nagy játékosok...



Ezt elő sem hozom, minek... felesleges. Az USA szarrá vétózza ezt a gépet is - és ha teszi a gépre az embargó az ország legkisebb gondja.
Várj már, nekünk jelenleg az a jó politika, hogy nem haragítunk magunkra senkit, kicsit kedvezünk ahogy tudunk mindenkinek. Nekünk a Gripen nem azért jó választás mert kedvezünk vele a svédeknek miután ők valóban kis játékosok, hanem azért mert OLCSÓ!

A mondandóm nagy részét az EU tőkeerős mag - alapító, jóléti országainak gondoltam. HA ők még szeretnének tényleg bármit elérni a jövőben közösen, szerintem csak az az út vezethet a siker felé, amit fentebb vázoltam.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Több országgal állunk kapcsolatban, a helyett hogy egytől függenénk, nézd így! Mert ez valóban így is van.
Hozzáteszem, itt, Közép-Kelet Európában félúton Németország és Oroszország között, aki ha már választani kell egyet, egyetlen egyet akitől függeni kéne, az USA-t választaná, az véleményem szerint teljesen agyalágyult. Ilyen szintű marhaságokat csak a lengyelek szoktak meghúzni, rá is basztak kivétel nélkül MINDIG a történelem során, hogy egy jó távoli szövetségest választottak maguknak, a helyi két verőember közt.

Kösz nem kérnék belőle...
Nem az a probléma,hogy a polákok messzi patronust vállasztottak,hanem az,hogy nem elég erőset.És most egy kicsit más a helyzet,politikailag,gazdaságilag,és katonailag is.Különben meg a NATO révén a komplett EU amcsi védőernyő alatt van,és függ tőle.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Bizony, az egyik nyílt a közvélemény számára közismert politikai nyomásgyakorlás, a másik meg eltitkolni próbált sunyi korrupció.
Neked melyik esne jobban? HA valaki sunyi módon egy üzletnél ahol döntő helyzetben vagy, azt mondja hogy válaszd őt, és kapsz X %-ot, meg elmehetsz vele kurvázni, vagy az ha jön a helyi erős ember, és azt mondja hogy ha nem az Ő ajánlata nyer, elvisz a következő tavasz, mert látja ám rajtad hogy nem vagy elkötelezett demokrata?

Országok szintjére lefordítva, a svédek pl. iparilag is elég szépen ellentételeztek azért, a németeknek is szokásuk, kurva kíváncsian várom a megvásárolt amcsi technikáért cserében milyen pl. autógyárat jelentenek be az amcsik nemsokára, mert az Audi, Merci, BMW már itt van, vagy ide tart...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1945

Guest
Neked melyik esne jobban? HA valaki sunyi módon egy üzletnél ahol döntő helyzetben vagy, azt mondja hogy válaszd őt, és kapsz X %-ot, meg elmehetsz vele kurvázni, vagy az ha jön a helyi erős ember, és azt mondja hogy ha nem az Ő ajánlata nyer, elvisz a következő tavasz, mert látja ám rajtad hogy nem vagy elkötelezett demokrata?

Országok szintjére lefordítva, a svédek pl. iparilag is elég szépen ellentételeztek azért, a németeknek is szokásuk, kurva kíváncsian várom a megvásárolt amcsi technikáért cserében milyen pl. autógyárat jelentenek be az amcsik nemsokára, mert az Audi, Merci, BMW már itt van, vagy ide tart...

Te elolvastad egyáltalán a topic címét?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Az megvan, hogy a 180 F-22-esből 60 nem combat coded, és ez mégis teljesen jó?
Rosszak a számok! 149 combat coded F-22 van.
Egy ilyen nem teljes képességű F-35 tökéletes gyakorolni alapvető repülési manővereket, légi utántöltést, műszeres eljárásokat (mint az ILS/GNSS), éjszakai üzemet, stb... ami a pilótaképzés és jártasságfenntartás több, mint fele.
Erre rendelték meg a T-7 Red Hawk-ot - egy picit olcsóbban! Mellesleg az első gépek kerültek a legtöbbe. Attól függetlenül, hogy harcra nem használhatók.
Szóval az a 300 még kevés is, mert kell a gép a kiképzéshez és fenntartáshoz/jogsi megújításhoz - és inkább tedd azt egy olyannal, ami nem tip-top, mert abban mondjuk kevesebb berendezés ketyeg, így arra sem kell költeni... vagyis olcsóbb a repülés.
Tippre végül vagy 500+ gép lesz erre használva, a maradék 200 majd a fegyveres és egyéb dolgokra... így nem a harci alakulatok gépeinek eszi a sárkányát a dolog. Konkréan win-win.
Ez egy olyan mese, amit azért találtak ki, hogy ne legyen parasztgyalázat. :cool:
Így is az egész program léte van veszélyben. És ezt nem én vagy @kamm mondja, hanem a Védelmi Minisztérium program vezetője.
Íme egy egészen friss információkat tartalmazó anyag. (2021.05.13.)
Jelenleg a repült óra költsége 33.300USD, 2012-es USD-n. Ez jelenlegi áron 39.043 USD.
És nem tudják lejjebb tornászni! Már ott tartanak, hogy előkapták azt a trükköt is, amit a svájciakkal bekajoltattak, hogy majd simulator heavy üzemeltetést csinálnak. Csakhogy ez ugyan az összköltséget csökkenti, de a CPFH-t nem mert fix szerviz szerződések vannak (mi több, növeli).
Arról nem is beszélve, hogy a kevesebb valós repülés a pilóták képességeire is negatívan hatnak majd.
 
  • Imádom
Reactions: kamm

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Te elolvastad egyáltalán a topic címét?
Hogy ne olvastam volna, csodásan elkanyarodtunk, de ne csinálj már úgy mint ha teljesen másra reagáltam volna, mint amit TE magad írtál korábban, kérlek, mert ez így azért elég fura, hogy kikéred magadnak ha válaszolnak arra, hogy mi a különbség az általad írt politikai nyomásgyakorlás - korrupció párhuzamra.

Csak az a baj ha én térek el a topik címétől, ha TE akkor az ok? Vagy addig lehetett eltérni amíg TE eltértél, és ott van egy vörös vonal, nem válaszolhat rá olyan aki nem ért egyet, hogy van ez?!
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Hogy ne olvastam volna, csodásan elkanyarodtunk, de ne csinálj már úgy mint ha teljesen másra reagáltam volna, mint amit TE magad írtál korábban, kérlek, mert ez így azért elég fura, hogy kikéred magadnak ha válaszolnak arra, hogy mi a különbség az általad írt politikai nyomásgyakorlás - korrupció párhuzamra.

Csak az a baj ha én térek el a topik címétől, ha TE akkor az ok? Vagy addig lehetett eltérni amíg TE eltértél, és ott van egy vörös vonal, nem válaszolhat rá olyan aki nem ért egyet, hogy van ez?!

Én eddig az EU cégek korrupciójáról írtam, te meg a magyarországi BMW, AUDI, stb gyárakról.
:rolleyes:
 
K

kamm

Guest
Most akkor mégis kell a jó pont az USA felé? Az F-35 miért is nem tudja le ugyanzt bónuszban egy Top 1 gépként?
Németek felé letudva szárazföldön a jószándék.
Svédek felé miért kéne? Ők nem nagy játékosok...



Ezt elő sem hozom, minek... felesleges. Az USA szarrá vétózza ezt a gépet is - és ha teszi a gépre az embargó az ország legkisebb gondja.
Felesleges is, mert mar 10x vegigmentunk ezen a marhasagon - nincs mit "vetozni" egy szerzodes alatt allo, mar leszallitott sved gepen, plane egy NATO tag fele, ez nem torok F-35 es orosz S-400.
Meg az alapveto kifejezesekkel sem vagytok tisztaban.

Ha jól értem, ez a költségértékelési és programértékelő bizottság bevonását kéri.
...hogy a tanulmany egybol hiteles legyen es a SecDef irodaja is az elejetol erintett legyen (azaz utolag ne lehessen elsullyeszteni valamilyen utolagos indokkal.)

Azt megértem, ha nekik jobbnak tűnik egy 4,5 generációs -tehát olcsóbb beszerzésű és üzemeltetésű -gép rendszerbe állítása. Kérdés, mire mennek vele az új kínai gépek ellen, ha valahol valaha összeakadnak.

Amelyikbol van kabe egy tucat? :) Arra boven eleg a jelenlegi parszaz Ferrari, gondolom.

Nem az a probléma,hogy a polákok messzi patronust vállasztottak,hanem az,hogy nem elég erőset.
What. :D Van valaki erosebb a mi (US) hadseregunknel, lemaradtam valamirol?


És most egy kicsit más a helyzet,politikailag,gazdaságilag,és katonailag is.Különben meg a NATO révén a komplett EU amcsi védőernyő alatt van,és függ tőle.
Namostakkor Amerika a legerosebb vagy sem? :)

AMugy az EU ezt pontosan tudja es ebbol lett a csunya ebredes a krimi aggresszio idejen, no meg Trump bakancs-az-asztalra kommunikacioja miatt. Pontosan ezert akar a francia es a nemet politikai vezetes latvanyosan europai fegyverek altal garantalt biztonsagot az europai hadszinteren. Ez nem 2-3 ev alatt lesz meg, no meg szokas szerint szanaszet targyaljak jo europai burokratak modjara, jo lassan halad majd, de a viszont vegul valoszinuleg az amerikai budzse harmadabol-negyedebol modernebb rendszereket allitanak majd ki.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Felesleges is, mert mar 10x vegigmentunk ezen a marhasagon - nincs mit "vetozni" egy szerzodes alatt allo, mar leszallitott sved gepen, plane egy NATO tag fele, ez nem torok F-35 es orosz S-400.
Meg az alapveto kifejezesekkel sem vagytok tisztaban.


...hogy a tanulmany egybol hiteles legyen es a SecDef irodaja is az elejetol erintett legyen (azaz utolag ne lehessen elsullyeszteni valamilyen utolagos indokkal.)



Amelyikbol van kabe egy tucat? :) Arra boven eleg a jelenlegi parszaz Ferrari, gondolom.


What. :D Van valaki erosebb a mi (US) hadseregunknel, lemaradtam valamirol?



Namostakkor Amerika a legerosebb vagy sem? :)

AMugy az EU ezt pontosan tudja es ebbol lett a csunya ebredes a krimi aggresszio idejen, no meg Trump bakancs-az-asztalra kommunikacioja miatt. Pontosan ezert akar a francia es a nemet politikai vezetes latvanyosan europai fegyverek altal garantalt biztonsagot az europai hadszinteren. Ez nem 2-3 ev alatt lesz meg, no meg szokas szerint szanaszet targyaljak jo europai burokratak modjara, jo lassan halad majd, de a viszont vegul valoszinuleg az amerikai budzse harmadabol-negyedebol modernebb rendszereket allitanak majd ki.
Bocs Kamm,de nagyon szerencsétlen vagy.
Lengyelek 39ben számitották el magukat az angolokkal.
Amcsik meg simán megtiltják a svédeknek,hogy továbbadják nekünk az alkatrészt.Mert megtehetik.És nyugodj bele,a svédek nem fogják továbbadni nekünk.A szerződést meg feldughatod magadnak,plusz ez esetben életbe lép a szerződés vis major esete.Mert biztos lehetsz benne,hogy van benne ilyen kitétel.
Gripenek meg szépen elrohadnak félretolva a füvön,és ennyi.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
C476mCZXAAAfEkC.jpg

Hát,nem tudom,de én itt elég sok amerikai zászlócskát látok......Mennyiben nyújt függetlenséget a nagy és csúnya USA-tol a Gripen?Hát....SEMMIBEN.
Aztán,valaki meg tudná mondani,hogy a Gripen A miért is lett kivonva?Mert nem valami hű de sokáig volt rendszerben.....
Eeejjjj...
Nehogy beted ezt a kepet, ez egyeseknek olyan mindha a satant mutatnad meg.
Betettem anno, es miket kaptam erte, minden lett kitalalva, a
legnevetsegesebb az volt, hogy ez mar mult, a gripen E az bizony mar mas lesz...ott csak a hajtomu amerikai, de az nem is olyan fontos dolog :)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Hat persze. Nem veletlenul orbakolsz ra, savanyu a szolo.
Pont leszarom hogy EU igy vagy ugy, semmi kozzom hozza,meg nem is erdekel.
de az nem valtoztat a tenyen hogy az eu egy csoport olyan orszagokbol ahol mindenki sajat erdeket nezi (kiveve persze amikor mindenkinek a nemet erdeket kell neznie mert ugy parancsolja a ven merkel banya).

Ha az eu olyan lenne ahogy itt meseltek rolla, akor lenne egy egyetlen eu gep ezen a tenderen, nem 2 .

Amugy te mint amerikai, miert kopkodod az amcsit annyira amikor az o kenyeret eszed?
Miert nem jossz pl a nemetekhez szakerteni mert te bizony mindenhez is ertesz?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Eeejjjj...
Nehogy beted ezt a kepet, ez egyeseknek olyan mindha a satant mutatnad meg.
Betettem anno, es miket kaptam erte, minden lett kitalalva, a
legnevetsegesebb az volt, hogy ez mar mult, a gripen E az bizony mar mas lesz...ott csak a hajtomu amerikai, de az nem is olyan fontos dolog :)

Ez a Gripen E valami megváltó egyeseknek - pedig nagyjából a leggyatrább gép most a piacon, ráadásul szintén amerikai részegységekkel, szóval semmi előnyét nem látom, és ahogy látom a legtöbb megrendelő sem.
Amúgy nem vágom mi ez a nagy amerika félelem újabban - nem éppen a szeretett NY-E felől jön éppen a szítok-átok? Alapból a Trianoni bandával én a világon semmi közösséget nem vállalnék (élen a csigazabálókkal), de igazából lényegtelen. Az MH függ már annyira az USA-tól, hogy nagyon ne okozzon nekik fejfájást egyik gép rendelése sem ezen alapon.

Amúgy meg remélem ez eléggé hátul van a prioritáslistán idehaza... addig meg látjuk melyik gép merre halad, de az idő jelenleg az F-35nek dolgozik, egyrészt mert elterjed, másrészt meg mert szépen beérik. És megnyer még egypár tendert...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ez a Gripen E valami megváltó egyeseknek - pedig nagyjából a leggyatrább gép most a piacon, ráadásul szintén amerikai részegységekkel, szóval semmi előnyét nem látom, és ahogy látom a legtöbb megrendelő sem.
Amúgy nem vágom mi ez a nagy amerika félelem újabban - nem éppen a szeretett NY-E felől jön éppen a szítok-átok? Alapból a Trianoni bandával én a világon semmi közösséget nem vállalnék (élen a csigazabálókkal), de igazából lényegtelen. Az MH függ már annyira az USA-tól, hogy nagyon ne okozzon nekik fejfájást egyik gép rendelése sem ezen alapon.

Amúgy meg remélem ez eléggé hátul van a prioritáslistán idehaza... addig meg látjuk melyik gép merre halad, de az idő jelenleg az F-35nek dolgozik, egyrészt mert elterjed, másrészt meg mert szépen beérik. És megnyer még egypár tendert...
A gripenek tenyleg megvolt az ertelme, fasza kis, olcso gepecske olyanoknak akik dragabbat nem birnak venni.

De ez a kicsit nagyobb verzio, ezt nem tudom hova tenni. Egy nem top kategorias 4gen gep, a vilagban ahol nemsokara jonnek a 6.gen fele gepek. 30 ev mulva, ez kb olyan lesz mint amikor a mig 21 akarnad a raptor ellen kuldeni.

Aztan meg a svajc a hulye amikor 30 evre tervez, es nem vesz gripent vagy hasonlo gepet.
 
M

molnibalage

Guest
Mindkettőben azt kéne elérni, hogy ne legyünk reménytelenül kiszolgáltatva senki felé, és ha tetszik ha nem, a kettő marhára összefügg.
Ez olyan, mint a mesebeli hercegnő, ami fehér elefánton érkezik.
Ilyen nincs, ha csúcskat. fegyvert akarsz.

Azt nem tudom elfogadni egyébként, hogy a kérdésre más szemszögből is válaszoljak, hogy egy Rafi/EF upgrade vonal MA Európa kis és nagyon max középhatalmai számára használhatatlan haderővel lenne egyenértékű.

Saját kell, mindenből, vagy tovább fog gyorsulni a térség, az egész EU eljelentéktelenedése! Ez hosszú távon nekünk sem lesz jó!
Hát ez fantasztikus, tehát vagy egy olyan prekoncepciód, amiben hiszen és kész.
Ez az, amivel nem lehet mit kezdeni.

C476mCZXAAAfEkC.jpg

Hát,nem tudom,de én itt elég sok amerikai zászlócskát látok......Mennyiben nyújt függetlenséget a nagy és csúnya USA-tol a Gripen?Hát....SEMMIBEN.
Aztán,valaki meg tudná mondani,hogy a Gripen A miért is lett kivonva?Mert nem valami hű de sokáig volt rendszerben.....
A hh vége után nem volt szükség annyi gépre, mint terveztek és mivel a C-t már gyártották és az lett a definitív változat, így az A-nak pusztulnia kellett.
a
 
K

kamm

Guest
Pont leszarom hogy EU igy vagy ugy, semmi kozzom hozza,meg nem is erdekel.
de az nem valtoztat a tenyen hogy az eu egy csoport olyan orszagokbol ahol mindenki sajat erdeket nezi (kiveve persze amikor mindenkinek a nemet erdeket kell neznie mert ugy parancsolja a ven merkel banya).

Ha az eu olyan lenne ahogy itt meseltek rolla, akor lenne egy egyetlen eu gep ezen a tenderen, nem 2 .
Az milyen jo lenne, tenyleg, no competition egy 450M piacon... o_O

Amugy te mint amerikai, miert kopkodod az amcsit annyira amikor az o kenyeret eszed?

"Before I go on with this short history, let me make a general observation—the test of a first-rate intelligence is the ability to hold two opposed ideas in the mind at the same time, and still retain the ability to function. One should, for example, be able to see that things are hopeless and yet be determined to make them otherwise. "

Miert nem jossz pl a nemetekhez szakerteni mert te bizony mindenhez is ertesz?
Nem tartozik rad, de en valoban oda koltozhetek, ahova akarok es az elorelathato 5-10 evben biztosan valogathatok vilagszerte, olyan hiany van belolunk. (Azutan meg nem tervezek tul sokat dolgozni, inkabb a gyerekek meg vitorlazgatok, max valami pet projectre odafigyelni, amibe penzt is tettem.)

Ez a Gripen E valami megváltó egyeseknek - pedig nagyjából a leggyatrább gép most a piacon, ráadásul szintén amerikai részegységekkel, szóval semmi előnyét nem látom, és ahogy látom a legtöbb megrendelő sem.
:D
FYI a Gripen E perpillanat az egyetlen, amelyik EW teruleten es szenzorokban siman az F-35-tel paritason van, networked warfareben meg elotte.
A compartmentalized-virtualized subsystems meg evekkel elotte jarnak rendszertervezesben - pl emiatt folyamatosan lehet majd hozza integralni, uj feature rollout stb, honapok alatt, anelkul, hogy a kritikus avionikat erintene avagy tesztelgetni kellene egy evig.
(= az F-35-tol elteroen itt nem lesz sosem 1000+ open bug, mint az F-35-nel, ahol evente fixalnak 100-120-at, kozben regressing masik 20-30-on es talalnak meg 80-100 ujat.)

Azt mar mashol irtam, hogy a tervezesi-modellezesi sw-hattere es metodikaja a Saabnak annyival elorebb jar, hogy a csodajara jart a Boeing, rajuk is hagytak a T7 Red Hawk tervezeset, amivel aztan meg is nyertek az amerikai jet trainer tendert...?

Amúgy nem vágom mi ez a nagy amerika félelem újabban - nem éppen a szeretett NY-E felől jön éppen a szítok-átok? Alapból a Trianoni bandával én a világon semmi közösséget nem vállalnék (élen a csigazabálókkal), de igazából lényegtelen. Az MH függ már annyira az USA-tól, hogy nagyon ne okozzon nekik fejfájást egyik gép rendelése sem ezen alapon.
Hat, nem ez az egyetlen, aminek utana kellene olvasni...

Amúgy meg remélem ez eléggé hátul van a prioritáslistán idehaza... addig meg látjuk melyik gép merre halad, de az idő jelenleg az F-35nek dolgozik, egyrészt mert elterjed, másrészt meg mert szépen beérik. És megnyer még egypár tendert...
Mindez teljesen irrelevans a MH szamara addig, amig a szomszedok nem kezdik el vasarolni. Addig tokeletesen eleg az ugyanabbol a budgetbol 2x akkora mennyisegben reptetheto, EW es network teruleten csucstechnologiat kepviselo, problemamentes es az egyik legmodernebb fejlesztesi tervvel ill architekturaval rendelkezo Gripen E, raadasul korrekt ipari-gazdasagi ellentetelezessel.
Majd ha barhol felbukkan, akkor ra leszunk kenyszeritve 3x annyit kolteni a legierore, addig ertelmetlen lenne.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: zsolti and Negan

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
Rosszak a számok! 149 combat coded F-22 van.
Én utoljára 115-ről olvastam, forrás a 149-re? Mert akkor szépen elkezdték a tervezett átalakítást a non combat codedekből.
Erre rendelték meg a T-7 Red Hawk-ot - egy picit olcsóbban! Mellesleg az első gépek kerültek a legtöbbe. Attól függetlenül, hogy harcra nem használhatók.
  • A T-7 a Talont kell leváltsa köztes kiképzőként, nem az F-35 gyakorló kiváltója, ez nem is tudom honnan jött.... A T-7 nem fogja neked helyettesíteni - cockpit layout, rendszerek szempontjából bár hasonló (5.th és 6.th gépekre előszoba, hát naná azokra hasonlít), nem ugyan az, ahogy a teljesítménye sem. Egy kilebegtetést forró beton fölött egyetlen adaptív vezérlő sem szimulál le neked úgy, mint az adott sárkány. De a szimulátorokkal együtt vesznek el valóban értékes repidőt - de 1000+ éles gép kiképzésének kiváltására kellenek a számok, ha nem akarod a sárkányukból enni az üzemidőt, ez van.
  • Első gépek naná a legtöbbe kerültek - ezen mi a meglepő? Az első szériák...
  • Nem használhatóak, a szar program miatt lettek így legyártva, azért vannak ott ahol... megjegyzem EF tudod milyen harckészen állt hadrendbe? Vagy a Rafi? Ezek kissé bonyolult cuccok, ma meg az IOC egy tág fogalomá vált

Ez egy olyan mese, amit azért találtak ki, hogy ne legyen parasztgyalázat. :cool:
Így is az egész program léte van veszélyben. És ezt nem én vagy @kamm mondja, hanem a Védelmi Minisztérium program vezetője.
Íme egy egészen friss információkat tartalmazó anyag. (2021.05.13.)
Jelenleg a repült óra költsége 33.300USD, 2012-es USD-n. Ez jelenlegi áron 39.043 USD.
És nem tudják lejjebb tornászni! Már ott tartanak, hogy előkapták azt a trükköt is, amit a svájciakkal bekajoltattak, hogy majd simulator heavy üzemeltetést csinálnak. Csakhogy ez ugyan az összköltséget csökkenti, de a CPFH-t nem mert fix szerviz szerződések vannak (mi több, növeli).
Arról nem is beszélve, hogy a kevesebb valós repülés a pilóták képességeire is negatívan hatnak majd.
Már nem 44000 USD? Akkor van haladás, király! Mert félig tele vs. félig üres ugye... haters gonna hate :D

Hogy kajáltatsz be te bármit is a svájciakkal? Leitatod a mérnökeiket? Mert a "bekajáltatás" vagy ez, vagy üzemdoksit hamisítanak, amiért a szart is kiperelik utána az LM-ből. Ezt te sem gondolod komolyan...
 
M

molnibalage

Guest
  • Nem használhatóak, a szar program miatt lettek így legyártva, azért vannak ott ahol... megjegyzem EF tudod milyen harckészen állt hadrendbe? Vagy a Rafi? Ezek kissé bonyolult cuccok, ma meg az IOC egy tág fogalomá vált
Az hagyján, de az elbaszott EF sárkányok története...?

Vagy a Rafalenál ugyanez, ahol 2000 (!) óra után kuka lett/lesz a kompozit szar?