Nem azzal érkezett...?A 117-es hajótmű az nem AL-41 leszármazott? Nem az volt az indiai kifogás, hogy az új hajtómű a 30-as gyártmány éveket késett? (Vagy lassan évtizedet?)
Sorry, rosszul írtam, természetesen a izdeliye 30-ra gondoltam.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem azzal érkezett...?A 117-es hajótmű az nem AL-41 leszármazott? Nem az volt az indiai kifogás, hogy az új hajtómű a 30-as gyártmány éveket késett? (Vagy lassan évtizedet?)
Lehet ha több pénzt beleraktak volna, akkor többet kapnak, mondjuk a forráskód az máshol is érzékeny terület. Az általuk befizetett összeg az orosz felesztési pénzekhez képest kerekítési hiba. Na mi jár ezért? Lófasz. Azt meg is kapták. Az meg szép, hogy a HAL akarja fejleszteni az FGFA-t, én is akarhatnám fejleszteni, csak épp nem tudom. Régebbi orosz gépeket nem tudnak rendesen legyártani meg üzemben tartani, más gyártók sikítva rohantak el, mikor az indiai minőségbíztosítás mellé ők kellett volna adják a garanciát. Mégis ezek mit akarnak egy 5. gen gépen fejleszteni, ami még náluk sokkal tapasztaltabb országoknak is elég nagy falat? Ha nagyon be akarnak szállni a fejlesztésbe, akkor kezdjék valami kisebbel, mint az avionika, pl az otthoni minőségellenőrzés, üzemeltetési kultúra, stb. Ezeken is van mit fejleszteni, nem kell egyből a nagy dolgoknak nekiszökni, mert úgysem fog menni nekik.Az FGFA esetében azért szálltak ki az Indiaiak, mert csaknem 11 év alatt sem sikerült semmi konkrétumot letenni az asztalra.
India az elejétől fogva elvárásokat támasztott a technológia megosztása és az fejlesztés költségarányok, illetve majdan a fejlesztés és a gyártás arányai között. Az oroszok az elvárt fejlesztési költségekhez képest viszont szerény indiai részvételt ajánlottak a fejlesztésben, és noha az elején úgy volt, hogy az avionika egy részét a HAL fogja fejleszteni, menet közben ez sem valósult meg. Hasonlóan nagy volt a szakadék az elvárt képességek terén, és bár e téren vitásak a napra került adatok, de úgy tűnik, hogy az IAF nagyon magas elvásárokat tett (pl. az FGFA prototípusának is alapból AL-41F1 hajtóművel kellett volna érkeznie), míg az oroszok sok, az indiaiak által elvárt technikai információt nem kívántak megosztani (például a fedélzeti számítógép nyers programkódját sem - hasonló vita, mint az F-35 esetén volt ugye a briteknél).
Tehát igazából egy háromszöget ír le a történet. Az IAF jobb képességeket vár, mint amit a Szuhoj ajánl, a HAL több részt kér a fejleszétsből és a gyártásból, a Szuhoj meg azt akarja, hogy az Indiaiak fizessenek többet. Ez a tánc eltartott bő 11 évig, és effektíve nem sok minden történt, leszámítva, hogy a Szu-57 fejlesztése relatíve szépen halad. Az indiai törvényhozás erre kinyilvánította, hogy akkor köszönjük, ebből nem kérünk, mellesleg pedig a HAL "saját" közepes lopakodó vadászbombázója, az AMCA program a jelek szerint folyik tovább....
Úgy tudom, nem tartották magukat ehez az aranyszabályhoz. Az Adria felett párban távozó B1esek mögül lelőtték a vontatott csalit. Ha duplán indítottak volna, hat mp különbséggel, most lenne két B1esük (a tenger alatt).Az oroszok a lég harc rakétákat elvileg kettesével indítják egy célra de pl a szerbek sem egyesével indítottak az AF alatt.Ezekből gondolom,hogy az Sz400-nál sincs másként.A magyar adatokból nem jó kiindulni nálunk a legfontosabb szempont akkor is az ár volt.Pl vehettünk volna BMP-2-t hisz azt is felajánlották az oroszok csak nem vettünk mert a BMP-1 olcsóbb volt.
HT összefoglaló...A vontatott csali az valami aktívan sugárzó kütyü vagy csak egy sima szögvisszaverő? Egy modern élgvédelmi rakéta miért nem tudja megkülönböztetni a gépet a csalitól ugyanúgy, ahogy egy modern IR rakéta is látja, hogy mi a gép és mi a fáklya?
És mégis milyen jogon? Az erő jogán? India tudtommal egy "független" hatalmas ország (földrész).Elvileg azt vásárol ami a számára kedvező. Ha az oroszt akkor azt. Ha a kínai akkor meg amazt. Ja nehogy már piaci szemlélettel játszunk a geo politikai táblán.Amerika szankciókkal fenyegeti Indiát ha megveszi az sz-400.
Jelenlegi Trump kományzat ciklus, szinte mindent a gazdasági előfolény, és szankciós fenyegetéséssel próbál elérni. Lásd: Mexico, Kanada, EU, Kína, Törökország... Még az sem érdekli őket, hogy nekik is fáj (kárt okoz) mert kisebb mértékeben fáj, mint a másik félnek ... A indusok meg basz*ják, hogy az orosz, francia tenhika helyett elkezdtek beszerezni amcsi cuccokat. Ha beváltja Trump kormányzat a fenyegetéseit, akkor hogy repülnek majd a C17-esl, Poseidonnal, Apache-al.. Intő jel az F-16-os gyártósor és beszerzés előtt. Ezért kell inkább Rafale, vagy Gripen-t venniük (bár utóbbinál kiváncsi lennék, mert az eddigi Griff közösségben lévő országok ellen nem volt embargós fenyegetés).És mégis milyen jogon? Az erő jogán? India tudtommal egy "független" hatalmas ország (földrész).Elvileg azt vásárol ami a számára kedvező. Ha az oroszt akkor azt. Ha a kínai akkor meg amazt. Ja nehogy már piaci szemlélettel játszunk a geo politikai táblán.
És még van egy-egy hülye, aki az amerikaiakat szövetségesnek nézi.És mégis milyen jogon? Az erő jogán? India tudtommal egy "független" hatalmas ország (földrész).Elvileg azt vásárol ami a számára kedvező. Ha az oroszt akkor azt. Ha a kínai akkor meg amazt. Ja nehogy már piaci szemlélettel játszunk a geo politikai táblán.
Jelenlegi Trump kományzat ciklus, szinte mindent a gazdasági előfolény, és szankciós fenyegetéséssel próbál elérni. Lásd: Mexico, Kanada, EU, Kína, Törökország... Még az sem érdekli őket, hogy nekik is fáj (kárt okoz) mert kisebb mértékeben fáj, mint a másik félnek ... A indusok meg basz*ják, hogy az orosz, francia tenhika helyett elkezdtek beszerezni amcsi cuccokat. Ha beváltja Trump kormányzat a fenyegetéseit, akkor hogy repülnek majd a C17-esl, Poseidonnal, Apache-al.. Intő jel az F-16-os gyártósor és beszerzés előtt. Ezért kell inkább Rafale, vagy Gripen-t venniük (bár utóbbinál kiváncsi lennék, mert az eddigi Griff közösségben lévő országok ellen nem volt embargós fenyegetés).
Így kerül pl. Dvina amerikai kézbe 1966-ban (?).Nincs ebben semmi extra.Amik azorosszal most éppen fesirtban vannak.Igyekeznek gazdaságilg megfojtani az oroszt.Különben az orosz sem szálitott alkatrészt indonéziának,miután átált ami oldalra a 60as években.Nagyhatalmi viselkedési dinamika.Irritáló-föleg mert mi is az igazodni kénytelenek táborába tartozunk,nem azokhoz,akikhez igazodni kell.
Amerikai licenc alapján gyártott, továbbfejlesztett hajtómű van emlékeim szerint. Tegnap olvastam, hogy az IAF főnöke kiakadt a kormányzati pöcsölésen, hogy nem vették meg a tervezett mennyiségű Rafale-t, csak 36-ot.Már pedig a Griff-ben amcsi alapú a hajtómű, s ha jól tudom még ennek a tovább értékesítése is amcsi köteles (az embargó előtt is az volt az eladásoknál)....
Plusz Mig21Így kerül pl. Dvina amerikai kézbe 1966-ban (?).
Almaz-Antyej konszern prezentációjából az Armija-2018 fórumon.
40N6E irányított légvédelmi rakéta: taktikai-müszaki jellemzők
Hát, tekintve az ARH vezérlést nem feltétlenül tudja a célpont, hogy indítva volt rá. Bár erre nem utaltak, de nagyon érdekelne, hogy pl. A-50/100 géppel tüzelhet-e horizont alá. Az MCU-CG-hez nem kell mm-es radar. km-es pontosság is elég 250-400 km-es távolságban, tehát akár AWACS akár RLO követi a célt a tűzvezetőt lehet, hogy fel sem kell kapcsolni.5 percen túli repülési idő a maximális lőtávolságra...
... a cél meg szívújságot olvas közben gondolom.