Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A B-2-es témához:

Tudtommal az SZ-125-ös közelségi gyújtós.
A B-2 meg nem pici repülő.
Dani Zoltánék valószínűleg csak arról láttak visszajelzést, hogy a közelségi gyújtó működésbe lépet-e vagy nem.
Ha működésbe lépet az még nem egyenlő a gép lelövésével. Az F-117 egy B-2-höz képest kicsi gép. Számára végzetes lehetett a repeszfelhő. De egy B-2-es nagy gép, lehet, hogy létfontosságú részeket nem értek a repeszek és a gép repülhető maradt. Azért egy csupaszárny gép vitorlázva is nagyon messzire juthat, ha a kormányozhatósága megoldott.
Én simán elhiszem azt, hogy rálőttek, a közelségi gyújtó működött, a rakéta robbant, a gép meg tovább repült vagy kényszer leszállt valahol. Ez nem tűnik irreális sztorinak.
Továbbá szerintem a gép sérülései nem lehettek olyan súlyosak, biztosan javítható maradt.

Ezt én is hallottam Szerbiában, hogy egy B-2 is bekapta anno, de horvát területen ért földet. És azt is hogy nagyon hamar elszállították, még az alatta lévő földet is.
A B-2-t úgy tudom, a számítógépek közreműködésével tartják a levegőben, egy pilóta azt is mondta, ha ezek meghibásodnak a gép menthetetlenül lezuhan hiába csupaszárny.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Nem hiszem, hogy lattal. Nem szokas beiinditani a gyartasi folyamat lancat, abban igazat adok nektek, de mivel sem a kohokat , sem a kemenceket , sem a marogepeket , sem pedig a kulonbozo robotokat nem zuzzak be , nem dobjak ki ( esetleg 20-30 ev mulva) , mert azokkal nem csak 1 bizonyos dolgot gyartanak. Erre rajon a beszallitok sora , akik 10-20 evig megellnek egy specifikus termek gyartasaval, ugy , hogy potalkatreszek esetleges tobbletgyartasat is megtudjak oldani , ha massal nem , ujjabb technologiavl. Peldanak lasd. Airbus es Boeing - A szarnyakhoz mind a ketto Japanban "gyartatja"( maratja) az elemeket es nem azert mert nem tudtak volna valami hasonlot kifejleszteni, hanem mert ott mar vannak olyan specko marogepek, amikkel tudjak azt a format es minoseget. A kompozit anyagok gyartasa sem olyan bonyolult, tobb fugg az ipari anyagok minosegetol , mint magatol a ragasztgatastol. Nem kell ujbol feltalalni a spanyol viaszt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Nem lehet rossz az S-400, ha a butított változatát is potensebbnek találják, mint a saját butítatlan HQ-9-esüket, aminek az exportváltozata a törököknek is tökéletesen megfelel.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Na majd Mac mexakérti. Nem hiszem, hogy az oroszok 10 éven belül eladják.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem szakértse meg Boki, ugyanis lövésem sincs, hogy miben különbözik a S-300PMU2 abból ami jelenleg elkészült az S-400-ból. Azt tudom, hogy az S-400 "több", de az a "több" jelen pillanatban már van, vagy egyelőre még reszelgetik?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mindegy milyen. Pont a másolás, és az alacsony darabszám (2-4) miatt nem adják el. 25 darab előre kifizetve, az más.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az export változatokban ha úgyis buttott elektrónika meg részegységek vannak, akkor nem mindegy, hogy 10 napos vagy 10 éves technológia?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Szerintem szakértse meg Boki, ugyanis lövésem sincs, hogy miben különbözik a S-300PMU2 abból ami jelenleg elkészült az S-400-ból. Azt tudom, hogy az S-400 "több", de az a "több" jelen pillanatban már van, vagy egyelőre még reszelgetik?

Tulajdonképpen ugyanazt a kis és kozép hatotávolságu légvédelmi rakétát használja mindkét rendszer. A nagy hatotávu légvédelmi rakéta még nincs rendszeresítve az Sz-400 hoz. De majd, ha lesz egy kis idom csinálok egy osszehasonlíto táblázatot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Eu lenne az:
http://www.ausairpower.net/APA-S-300PMU2-Favorit.html
Erről a videóról sokáig azt hittem, hogy tévedés. A járműből ítélva azt hittem, hogy S-400 és valahol Oroszországban történt. De ez PMU2 csak új járművekkel.
http://youtu.be/SRHK8dvbwWA
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Drága tüzijáték, lehet ha még aznap pofánvertek pár munkást a gyárban és ha már ott vannak akkor az igazgatót is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Russia ‘signs contract’ to deliver S-400 missile systems to China – report</i>
Van erről egy hihetőbb forrás?

http://rt.com/news/line/2014-11-26/#75547
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Mackensen, itt is írják:
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_26/Oroszorszag-szerzodest-rt-ala-K-naval-Sz-400-asok-szall-tasarol-6347/

A Roszoboronexport orosz társaság és a kínai védelmi tárca megállapodott arról, hogy legalább 6 db Sz-400 Triumf orosz légvédelmi rakétarendszert szállítanak a KNK-ba. A szerződés összértéke 3 milliárd dollárra becsülhető.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hár nagyon kíváncsi vagyok, hírtelen egy olyan su-35-ös érzésem kezdett lenni:))))
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 871
113
Ez még reggeli hír és igaz lesz mivel nem cáfolta sem az Almaz-Antej(gyártó) sem a Roszoboronexport(szerzodést aláíro).
Ebben sem bíztál ....:))
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A su-35-tel kapcsolatban voltam biztos a dolgomban, ezt fenntartásokkal kezeltem.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Mai cikkhez még csak annyit hozzátenném, hogy ez a 3 milliárd nagyon kell a Sz-500 fejlesztéséhez....