Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
Azért ez messze nem olyan egyszerű dolog, mint ahogyan sokan képzelik. Semmi sem fehér, vagy fekete. Lehet szép, nagy köröket rajzolni, de a tüzelési zóna körkörösen egyáltalán nem ilyen. A kimagasló csúcs értékektől szinte a nulla értékig minden lehet a különböző irányokban, a cél magasságától függően. Azért az ellenség sem hülye, amikor a légi támadásokat tervezik, nagyon is számolnak ezekkel és ki is használják ezt. A légierő vs. légvédelem harcászata van egymással szemben, hol az egyik, hol a másik van előnyben. Sohasem voltak csoda fegyverek, amik tökéletesek és nem is lesznek. Az orosz légvédelmi kontingensnek Szíriában vannak erényei és hibái. Azon kívül, hogy elrettentő erővel rendelkeznek azokkal szemben, akik az orosz fegyveres kontingens ellen lépnének fel, alapvetően nem Szíriát ..., és az iráni érdekeket védik Izraellel szemben.
Vegyük két részre az Sz-400 és más (pl. Pancír-Sz1) körül kialakult helyzetet.
Az egyik technikai, harcászati, képesség szerinti kérdés.
A másik politikai alkalmazhatóság kérdése.
A vietnámi háborút az USA hadserege képesség szempontjából megnyerte volna, de a politikai akarat miatt, csak részben, illetve korlátozottan használhatta ki a lehetőségeit. Szíriában szintén ez a probléma alapja, amit sokan lekezelően ítélnek meg.
Az Sz-400 valós képességeiről vannak korrekt és beleképzelt adatok, illetve saccolt, nem publikus, vagy titkos adatok. Én most nem mennék bele a technikai részletekbe, de azt mindenképpen látni kell, hogy az orosz légvédelmi kontingens faladatait alapvetően a politika határozza meg, mint ahogyan az Izraeli légierő feladatait is. Mit lehet és mit nem lehet tenniük!!! Ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, akkor téves következtetéseket vonunk le. Az orosz légvédelmi kontingens egy rendszert alkot, amelynek csak egyik eleme az Sz-400 rendszer, aminek többféle alrendszere van. Az, hogy mi van benne, milyen berendezések egészítik ki, mennyire komplex, nem tudjuk, csak abból amit megmutatnak. Vannak még ott más légvédelmi komplexumai az oroszoknak, TOR, Pancír, Sz-300V és a rádiótechnikai csapatokról is aránylag keveset tudunk. Szerintem Nyebo-M rendszer nincs.
Gacsat azt vetette fel, hogy a lokátorral vannak bajok. Melyik lokátorral, milyen bajok?
A felderítés sok tényezőből áll, sok eleme van. Kezdve a műholdaktól, a távolfelderítő lokátoroktól, a hajókon lévő lokátoroktól, az A-50U AWACS repülőgépeken keresztül a az összes bekapcsolt légvédelmi komplexum célkövető és rávezető lokátoráig.
Ráadásul Izrael előre szól, hogy megyünk, ne izguljatok, nem titeket rakétázunk.
Az Sz-400 rendszerben három lokátor (91N6 ezred szintű, 96L6 és 92N6 osztályszintű) is van és mindegyik tud felderítést végezni. Viszont rakétát rávezetni csak egy tud a 92N6 rávezető lokátor. Alapvetően egy rakéta indítás sem volt eddig, tehát maga a megsemmisítő rész nem is működött idáig. Az, hogy az egész komplex (nem csak az Sz-400) felderítő rendszer mit lát és mit nem, csak találgatni tudjuk, sohasem fogják az orrunkra kötni.
Amit most leírtam gondolat ébresztő volt.
 
M

molnibalage

Guest
Azért ez messze nem olyan egyszerű dolog, mint ahogyan sokan képzelik. Semmi sem fehér, vagy fekete. Lehet szép, nagy köröket rajzolni, de a tüzelési zóna körkörösen egyáltalán nem ilyen. A kimagasló csúcs értékektől szinte a nulla értékig minden lehet a különböző irányokban, a cél magasságától függően. Azért az ellenség sem hülye, amikor a légi támadásokat tervezik, nagyon is számolnak ezekkel és ki is használják ezt. A légierő vs. légvédelem harcászata van egymással szemben, hol az egyik, hol a másik van előnyben. Sohasem voltak csoda fegyverek, amik tökéletesek és nem is lesznek. Az orosz légvédelmi kontingensnek Szíriában vannak erényei és hibái. Azon kívül, hogy elrettentő erővel rendelkeznek azokkal szemben, akik az orosz fegyveres kontingens ellen lépnének fel, alapvetően nem Szíriát ..., és az iráni érdekeket védik Izraellel szemben.
Vegyük két részre az Sz-400 és más (pl. Pancír-Sz1) körül kialakult helyzetet.
Az egyik technikai, harcászati, képesség szerinti kérdés.
A másik politikai alkalmazhatóság kérdése.
A vietnámi háborút az USA hadserege képesség szempontjából megnyerte volna, de a politikai akarat miatt, csak részben, illetve korlátozottan használhatta ki a lehetőségeit. Szíriában szintén ez a probléma alapja, amit sokan lekezelően ítélnek meg.
Az Sz-400 valós képességeiről vannak korrekt és beleképzelt adatok, illetve saccolt, nem publikus, vagy titkos adatok. Én most nem mennék bele a technikai részletekbe, de azt mindenképpen látni kell, hogy az orosz légvédelmi kontingens faladatait alapvetően a politika határozza meg, mint ahogyan az Izraeli légierő feladatait is. Mit lehet és mit nem lehet tenniük!!! Ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, akkor téves következtetéseket vonunk le. Az orosz légvédelmi kontingens egy rendszert alkot, amelynek csak egyik eleme az Sz-400 rendszer, aminek többféle alrendszere van. Az, hogy mi van benne, milyen berendezések egészítik ki, mennyire komplex, nem tudjuk, csak abból amit megmutatnak. Vannak még ott más légvédelmi komplexumai az oroszoknak, TOR, Pancír, Sz-300V és a rádiótechnikai csapatokról is aránylag keveset tudunk. Szerintem Nyebo-M rendszer nincs.
Gacsat azt vetette fel, hogy a lokátorral vannak bajok. Melyik lokátorral, milyen bajok?
A felderítés sok tényezőből áll, sok eleme van. Kezdve a műholdaktól, a távolfelderítő lokátoroktól, a hajókon lévő lokátoroktól, az A-50U AWACS repülőgépeken keresztül a az összes bekapcsolt légvédelmi komplexum célkövető és rávezető lokátoráig.
Ráadásul Izrael előre szól, hogy megyünk, ne izguljatok, nem titeket rakétázunk.
Az Sz-400 rendszerben három lokátor (91N6 ezred szintű, 96L6 és 92N6 osztályszintű) is van és mindegyik tud felderítést végezni. Viszont rakétát rávezetni csak egy tud a 92N6 rávezető lokátor. Alapvetően egy rakéta indítás sem volt eddig, tehát maga a megsemmisítő rész nem is működött idáig. Az, hogy az egész komplex (nem csak az Sz-400) felderítő rendszer mit lát és mit nem, csak találgatni tudjuk, sohasem fogják az orrunkra kötni.
Amit most leírtam gondolat ébresztő volt.
Az egyik CM salvo esetén tudtommal/szerintem tüzeltek, mert az oroszok szerint majdnem 100-at lőttek le.
Azt a szírek nem tudták volna megoldani azzal, ami nekik van.
A 40N6 elvileg már mehetne a 92N6 nélkül is, de a többi rakétáknál ez egészen biztosan nem játszik a SAGG vezérlés volta miatt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
Most itt alapvetően az Izraeli légicsapásokról írtam, hogy nem volt indítás. A CM salvo kivédése még mindig megérne egy misét!
Igen, a 92N6 tulajdonképpen, bizonyos eseteket leszámítva nem is látja a 40N6 célt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Azért ez messze nem olyan egyszerű dolog, mint ahogyan sokan képzelik. Semmi sem fehér, vagy fekete. Lehet szép, nagy köröket rajzolni, de a tüzelési zóna körkörösen egyáltalán nem ilyen. A kimagasló csúcs értékektől szinte a nulla értékig minden lehet a különböző irányokban, a cél magasságától függően. Azért az ellenség sem hülye, amikor a légi támadásokat tervezik, nagyon is számolnak ezekkel és ki is használják ezt. A légierő vs. légvédelem harcászata van egymással szemben, hol az egyik, hol a másik van előnyben. Sohasem voltak csoda fegyverek, amik tökéletesek és nem is lesznek. Az orosz légvédelmi kontingensnek Szíriában vannak erényei és hibái. Azon kívül, hogy elrettentő erővel rendelkeznek azokkal szemben, akik az orosz fegyveres kontingens ellen lépnének fel, alapvetően nem Szíriát ..., és az iráni érdekeket védik Izraellel szemben.
Vegyük két részre az Sz-400 és más (pl. Pancír-Sz1) körül kialakult helyzetet.
Az egyik technikai, harcászati, képesség szerinti kérdés.
A másik politikai alkalmazhatóság kérdése.
A vietnámi háborút az USA hadserege képesség szempontjából megnyerte volna, de a politikai akarat miatt, csak részben, illetve korlátozottan használhatta ki a lehetőségeit. Szíriában szintén ez a probléma alapja, amit sokan lekezelően ítélnek meg.
Az Sz-400 valós képességeiről vannak korrekt és beleképzelt adatok, illetve saccolt, nem publikus, vagy titkos adatok. Én most nem mennék bele a technikai részletekbe, de azt mindenképpen látni kell, hogy az orosz légvédelmi kontingens faladatait alapvetően a politika határozza meg, mint ahogyan az Izraeli légierő feladatait is. Mit lehet és mit nem lehet tenniük!!! Ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, akkor téves következtetéseket vonunk le. Az orosz légvédelmi kontingens egy rendszert alkot, amelynek csak egyik eleme az Sz-400 rendszer, aminek többféle alrendszere van. Az, hogy mi van benne, milyen berendezések egészítik ki, mennyire komplex, nem tudjuk, csak abból amit megmutatnak. Vannak még ott más légvédelmi komplexumai az oroszoknak, TOR, Pancír, Sz-300V és a rádiótechnikai csapatokról is aránylag keveset tudunk. Szerintem Nyebo-M rendszer nincs.
Gacsat azt vetette fel, hogy a lokátorral vannak bajok. Melyik lokátorral, milyen bajok?
A felderítés sok tényezőből áll, sok eleme van. Kezdve a műholdaktól, a távolfelderítő lokátoroktól, a hajókon lévő lokátoroktól, az A-50U AWACS repülőgépeken keresztül a az összes bekapcsolt légvédelmi komplexum célkövető és rávezető lokátoráig.
Ráadásul Izrael előre szól, hogy megyünk, ne izguljatok, nem titeket rakétázunk.
Az Sz-400 rendszerben három lokátor (91N6 ezred szintű, 96L6 és 92N6 osztályszintű) is van és mindegyik tud felderítést végezni. Viszont rakétát rávezetni csak egy tud a 92N6 rávezető lokátor. Alapvetően egy rakéta indítás sem volt eddig, tehát maga a megsemmisítő rész nem is működött idáig. Az, hogy az egész komplex (nem csak az Sz-400) felderítő rendszer mit lát és mit nem, csak találgatni tudjuk, sohasem fogják az orrunkra kötni.
Amit most leírtam gondolat ébresztő volt.
A cikket nem én írtam. Csak betettem a linket, és összefoglaltam ami benne van, hogy akit érdekel, olvassa el. Amúgy jew yorki újság. Főcsapásként az orosz fegyvereket ekézi.
Tettek be egy videót egy yagi antennás radar lebombázásáról. Azt írták, Nyebo-M. Szerintem nem, de ráhagytam volna a döntést a közre.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Az egyik CM salvo esetén tudtommal/szerintem tüzeltek, mert az oroszok szerint majdnem 100-at lőttek le.
Azt a szírek nem tudták volna megoldani azzal, ami nekik van.
A 40N6 elvileg már mehetne a 92N6 nélkül is, de a többi rakétáknál ez egészen biztosan nem játszik a SAGG vezérlés volta miatt.
Oh hadd ragadjam meg a lehetőséget, szerinted mennyit lőttek re reálisan?
 
M

molnibalage

Guest
Oh hadd ragadjam meg a lehetőséget, szerinted mennyit lőttek re reálisan?
Honnan tudnám?
Még a védekező felállás sem ismert teljesen.

Azért vegyük azt is észre, hogy mennyivel több assetet kellett használni, ha jól látom 1 Sz-400 osztály, egy Buk-M2 (?) és néhány Pancír ellen...
A támadók totális túlerőben voltak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 679
113
.
.
Nem tudjuk, mit látnak. Amit mi látunk, hogy az S-400 semmiféle visszatartó erőt nem jelent az izraeli légitámadásokkal szemben, és azok nulla veszteség mellett akcióznak tetszőleges helyszineken, akár pár száz méterre az orosz bázistól is.

Nézd, ha nekem van egy Ak-47-esem, te meg rendszeresen kirabolsz egy boltot, ami mellet én az AK-val ácsorgok, de előre megbeszéljük, hogy leszarom mit csinálsz, nem lövök rád, akkor az AK-47 egy szar fegyver? o_O
Ez nem semmi érvelés egy fegyver minőségét illetően....

Ha elolvasnád a cikkeket, amiket itt kritizálsz, akkor tudnád, miről szólnak. Kb azt írták, a zsidó EW rendszerekkel szemben letolt gatyával áll. Úgy csapják be, ahogy akarják.
Mint a Páncírt az ÉSZAK KOREAI ew RENDSZER.
Továbbá, hogy a célok kiszúrása még úgy ahogy megy, de rá a tűzvezetés már nem.

Az a nagyon egyszerű tény nem tünt fel neked, hogy az S-200-as rendszer képes volt a mai modern ew mellet is találatott elérni? :rolleyes:
Most komolyan kérdem, szerinted az elmúlt 40 évben előre vagy visszafejlődött a technológia? o_O
Egy két geneációval frissebb rendszernek gond lehet a zsidó EW miközben a 40 évvel régebbinek megoldható probléma?
Azért néha gondoljátok már végig ezeket.... ;)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Nézd, ha nekem van egy Ak-47-esem, te meg rendszeresen kirabolsz egy boltot, ami mellet én az AK-val ácsorgok, de előre megbeszéljük, hogy leszarom mit csinálsz, nem lövök rád, akkor az AK-47 egy szar fegyver? o_O
Ez nem semmi érvelés egy fegyver minőségét illetően....
.
.
Régen az volt a magyarázat a szovjet technika kudarcára, hogy rosszul kiképzett katonák kezelték. A másik az volt, hogy a vesztes fegyver "export verzió" volt, és bezzeg az éles, ami otthon van. A harmadik, hogy már készül az új M verzió.
.
Namost a példádat értem, és ismétlem, nem is zárom ki, hogy az oroszok megbeszélik, és nem lőnek. De valahogy minél többet magyarázzák, hogy a kudarc oka az, hogy biztos előre megbeszélték, a Pancirt is direkt rakták ki kilőni, már amúgy is unták, lejárt a műszakija, pont jó is, hogy végre valaki kilőtte, valahogy egyre inkább a magyarázkodás kategória. Illetve még ha esetleg igaz is minden, akkor is sokat árt az orosz fegyverek megitélésének, mert már megint a vesztes oldalon vannak. Részemről csak ennyi az észrevételem a témához.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 670
56 679
113
Namost a példádat értem, és ismétlem, nem is zárom ki, hogy az oroszok megbeszélik, és nem lőnek.
De ez nem egy világméretű UFO-Zsidó összeeskövés X-aktás módra :D :D :D
Konkrétan lehozták a sajtóban is, hogy kimetn az Izraeli miniszterelnök és megbeszélte az oroszokkal, hogy nem lőnek egymásra.
Világgá kürtölték, majd utána indultak a zsidó légicsapások.
Ez nem titok. Legalábbis a magyar sajtóban egy percig sem volt az....
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
.
.
Vajon miért nem hamarabb? Már 2018-ban (!) ezt irták erről:
.
"The S-400 Triumf (NATO reporting name: SA-21 Growler) air defense system’s most advanced long-range missile, the 40N6 surface-to-air missile (SAM), was accepted into service with the Russian military earlier this month, TASS news agency reported on October 18."
.
“The 40N6 long-range missile has been accepted for service. All the necessary documents were signed in September, after which the Defense Ministry started the purchases of these missiles,”a Russian defense industry source was quoted as saying by TASS."

Az egy dolog, hogy elfogadták rendszeresítésre, az, hogy valóban rendszerbe is állt (megrendelték, leszállították), egy másik történet...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
.
.
Régen az volt a magyarázat a szovjet technika kudarcára, hogy rosszul kiképzett katonák kezelték. A másik az volt, hogy a vesztes fegyver "export verzió" volt, és bezzeg az éles, ami otthon van. A harmadik, hogy már készül az új M verzió.
.
Namost a példádat értem, és ismétlem, nem is zárom ki, hogy az oroszok megbeszélik, és nem lőnek. De valahogy minél többet magyarázzák, hogy a kudarc oka az, hogy biztos előre megbeszélték, a Pancirt is direkt rakták ki kilőni, már amúgy is unták, lejárt a műszakija, pont jó is, hogy végre valaki kilőtte, valahogy egyre inkább a magyarázkodás kategória. Illetve még ha esetleg igaz is minden, akkor is sokat árt az orosz fegyverek megitélésének, mert már megint a vesztes oldalon vannak. Részemről csak ennyi az észrevételem a témához.
Azért ez sokkal bonyolultabb és összetettebb dolog. Te is próbálsz a felszínes dolgokból valamit összerakni, csak nem igazán sikerül. Nem kell itt magyarázkodni senkinek egyik oldalon sem. Sokan belepofáznak a világban mindenbe, valamilyen szándéktól vezérelve. Valaki dicséri, valaki becsmérli. A világ már csak ilyen.
ui. Emlékezzünk vissza, hogy a zsidók, amíg nem zsírozták le a dolgokat a háttérben, eléggé visszafogottak voltak. Ők csak biztosra mennek. A Pancír-Sz1 témája is túl van lihegve. A török drónok is csak addig vitézkedtek, amíg az oroszok nem szálltak be a buliba.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 337
113
Oroszország 2027-ig 1.000 db 40N6, 380 km-es hatótávolságú légvédelmi rakétákkal szereli fel az Sz-400 komplexumokat.
nga_trang_bi_hon_1_000_ten_lua_tam_xa_40n6_cho_he_thong_s_400_1.jpg

Akkor elég lassú a gyártás/összeszerelés üteme.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
Az egy dolog, hogy elfogadták rendszeresítésre, az, hogy valóban rendszerbe is állt (megrendelték, leszállították), egy másik történet...
Ez az orosz hadsereg már messze nem az, mint a szovjet volt. Akármit nem vesznek át, sok haditechnikát visszadobnak. Nézzünk szét a világban, hogy a mostani haditechnikai eszközök fejlesztése mennyivel drágább és idő igényesebb. A szíriai tapasztalatok miatt sok (de nem csak) orosz haditechnika fejlesztése, tovább fejlesztése történt. Persze technikai oldalról is lehetnek nehézségek, rengeteg elemet ki kell váltani, módosítani kell. A hibák, hiányosságok is sokkal hamarabb kijönnek, ami pozitív dolog. Az oroszok tízszer is meggondolják, hogy mire adnak ki pénzt.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ez az orosz hadsereg már messze nem az, mint a szovjet volt. Akármit nem vesznek át, sok haditechnikát visszadobnak. Nézzünk szét a világban, hogy a mostani haditechnikai eszközök fejlesztése mennyivel drágább és idő igényesebb. A szíriai tapasztalatok miatt sok (de nem csak) orosz haditechnika fejlesztése, tovább fejlesztése történt. Persze technikai oldalról is lehetnek nehézségek, rengeteg elemet ki kell váltani, módosítani kell. A hibák, hiányosságok is sokkal hamarabb kijönnek, ami pozitív dolog. Az oroszok tízszer is meggondolják, hogy mire adnak ki pénzt.

@Hpasp párszor írt a 40N6 kapcsán, hogy a hadsereg nem fogadta el a tesztek alapján. Ebből nekem azért az jön le, hogy a minőségellenőrzés, legalábbis katonai oldalról még valahol megmaradt a szovjet időkből. Hogy a gyártó cég promóciós anyagait olvasva a hozzá nem értők mit kezdenek el szajkózni ez után, az aligha a hadsereg problémája...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 218
25 949
113
@Hpasp párszor írt a 40N6 kapcsán, hogy a hadsereg nem fogadta el a tesztek alapján. Ebből nekem azért az jön le, hogy a minőségellenőrzés, legalábbis katonai oldalról még valahol megmaradt a szovjet időkből. Hogy a gyártó cég promóciós anyagait olvasva a hozzá nem értők mit kezdenek el szajkózni ez után, az aligha a hadsereg problémája...
Szerintem nem feltétlenül a minőség ellenőrzéssel voltak problémák. Én inkább másban látom a probléma okát. Nem hozta még a követelményeket az elvárt minimális szinten. Azért ez már egy minőségi ugrás az orosz rakétáknál.
Emlékszel a Bulava fejlesztés nehézségeire. Ott tényleg a minőség ellenőrzéssel voltak problémák. Azért azt is a végén megoldották, néhány embernek biztosan voltak álmatlan éjszakái.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Szerintem nem feltétlenül a minőség ellenőrzéssel voltak problémák. Én inkább másban látom a probléma okát. Nem hozta még a követelményeket az elvárt minimális szinten. Azért ez már egy minőségi ugrás az orosz rakétáknál.
Emlékszel a Bulava fejlesztés nehézségeire. Ott tényleg a minőség ellenőrzéssel voltak problémák. Azért azt is a végén megoldották, néhány embernek biztosan voltak álmatlan éjszakái.

Az én szótáramban a minőség ellenőrzés azt jelenti, hogy az elvárt képességeket hozza az adott eszköz. Szerintem Te a sorozatgyártásbéli minőség ellenőrzésre gondoltál, végül is érthető okból. Rosszul választottam meg a szavaimat...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 993
82 240
113
@Hpasp párszor írt a 40N6 kapcsán, hogy a hadsereg nem fogadta el a tesztek alapján. Ebből nekem azért az jön le, hogy a minőségellenőrzés, legalábbis katonai oldalról még valahol megmaradt a szovjet időkből. Hogy a gyártó cég promóciós anyagait olvasva a hozzá nem értők mit kezdenek el szajkózni ez után, az aligha a hadsereg problémája...
A probléma a nyugati elketronika helyettesítésével volt/van(2014-től szankciók/embargó). Ugye ismert mindenkinek, hogy az oroszok rengeteg import nyugati elektronikát, részegységet, alkatrészt használtak a fegyvereik, fegyverrendszereik gyártásához. Orosz (mikro)elektronyika iparág nem létezett. Az importhelyettesítés pedig nem egyszerü feladat és az orosz elketronyika nem hozza a megfelelő paramétereket. Ez miatt is késik sok program, pl a Szarmat ICBM.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed