Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
EP választások (egész Európában) eredményeinek ismeretéig nem lesz szerintem döntés. Utána lehet tudni, hová kell/lehet gesztust tenni. Csak úgy sikerüljön színvonalilag, mint a harckocsibeszerzés! :hadonaszos:
 
K

kamm

Guest
EP választások (egész Európában) eredményeinek ismeretéig nem lesz szerintem döntés. Utána lehet tudni, hová kell/lehet gesztust tenni. Csak úgy sikerüljön színvonalilag, mint a harckocsibeszerzés! :hadonaszos:

Igen, ketlem, hogy ezt nyar elott bejelentenek, ugyanakkor Benko annyira konkret leverasokat fogalmazott meg, hogy mar azok gyakorlatilag kizarnak minden mas opciot.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
nevezhetjük elég sok mindennek az Atlast , túlárazottnak , nagynak , feleslegesnek de azért azt hogy szar pont nem vágnám oda...
"Finoman fogalmazva is" rengeteg hibája és gyermekbetegsége van, pl. a németeknél is gond van a rendelkezésre állással. Nem véletlen, hogy egyesek már statikus szállítógépnek nevezik...
 
K

kamm

Guest
Errol beszelek - ugyanazt a lejart (felreertesen-tajekozatlansagon alapulo) lemezt veszik elo ujra es ujra, hiaba irtuk le, magyaraztuk el legalabb tucatszor mar, hogy hol tevednek... :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Errol beszelek - ugyanazt a lejart (felreertesen-tajekozatlansagon alapulo) lemezt veszik elo ujra es ujra, hiaba irtuk le, magyaraztuk el legalabb tucatszor mar, hogy hol tevednek... :)
Jol van na! Egy Hillary szavazonak picit nehezebben hiszunk. :p:hadonaszos:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 732
6 585
113
Hat, mar legalabb tucatszor elmagyaraztuk ezt, lathatoan eredmeny nelkul, igy en mar csak ignoralom az ilyesmit. :)
láttad már ezt a gépet élőben amúgy? beszéltél te is a német Atlas pilótákkal amiért ennyire biztos vagy a dolgodban? vagy tipikus magyarként csak okoskodsz hatalmas pofával?
Errol beszelek - ugyanazt a lejart (felreertesen-tajekozatlansagon alapulo) lemezt veszik elo ujra es ujra, hiaba irtuk le, magyaraztuk el legalabb tucatszor mar, hogy hol tevednek... :)
hatalmas problémáid vannak :)
"Finoman fogalmazva is" rengeteg hibája és gyermekbetegsége van, pl. a németeknél is gond van a rendelkezésre állással. Nem véletlen, hogy egyesek már statikus szállítógépnek nevezik...
száljunk már le a német atlasokról , igen tudom hogy naaagyon nagyon sok gond van velük , tény , megbeszéltük , oké , de ez mind azért van mert szarnak kint rájuk , a pilóták is ezt mondják , sokkal hamarabb le lehetne tudni a gyermekbetegségeket és hibákat amiket te is mondasz tök jogosan , ha több pénzt kapnának és legalább a hajszálnyi akarat meglenne kint , szóval megértem amit mondtok , ezek tények , de azért "jani vagyok a hegyről aztán majd én megmondom /kijelentem hogy ez egy szar gép mert ééén aztán gecire értek hozzá mert netharcos vagyok aki olvasott dolgokat" ne haragudj de ez nekem nem fekszik , nyilván itt nem rád gondoltam csak összekötöttem a két kommentet
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 432
74 327
113
Az A400M topikból...

Összegyűjtöttem hogy a német A400M-ek hányszor repültek 2018-ban: a 23 gép összesen 891-szer repült.
A számtani átlag 38,7 alkalom gépenként. Azaz minden egyes gép 9,4 naponta repült egyet átlagosan.
Hogy ez sok vagy kevés, azt nem tudom.

54+01 13
54+02 46
54+03 38
54+04 37
54+05 14
54+06 42
54+07 26
54+08 41
54+09 55
54+10 57
54+11 64
54+12 57
54+13 53
54+14 60
54+15 52
54+16 63
54+17 53
54+18 60
54+19 15
54+20 5
54+21 30
54+22 3
54+23 7




Összehasonlításképpen összegyűjtöttem azt is, hogy a francia A400M-ek hányszor repültek 2018-ban: a 14 gép összesen 621-szer repült.
A számtani átlag 44,4 alkalom gépenként. Azaz minden egyes gép 8,2 naponta repült egyet átlagosan.

007. 00
008. 51
010. 61
011. 42
012. 17
014. 25
019. 36
031. 40
033. 20
037. 33
053. 71
062. 89
065. 65
073. 71


Érdekes hogy a Francia Légierőnek elsőként átadott 007-es 2018-ban egyáltalán nem repült.
Az ETAP-T gyakorlaton résztvevő F-RBAK (053) francia A400M 2018-ban összesen 71-szer repült.





Összehasonlításképpen összegyűjtöttem egy kisebb üzemeltetőnél is, hogy az A400M-ek hányszor repültek 2018-ban.

Spanyolország: a 3 gép összesen 130-szor repült.
A számtani átlag 43,3 alkalom gépenként. Azaz minden egyes gép 8,4 naponta repült egyet átlagosan.


T.23-01: 40 (2019-ben még nem repült?!?)
T.23-02: 68
T.23-03: 22


2016.12.01-én vették át az első gépet, 2017.12.22-én a másodikat, 2018.07.25-én a harmadikat. Így ezek a gépek már a későbbi szériákból valók.

A negyedik gépet 2019.01.10-én vették át.


Nem térnek el jelentősen az átlagértékek a francia gépekétől.

Összehasonlításképpen 2018-ban az osztrákok három ötvenéves C-130K-ja összesen 169-szer repült.
A számtani átlag 56,3 alkalom gépenként. Azaz minden egyes gép 6,5 naponta repült egyet átlagosan.

8T-CA: 79
8T-CB: 51
8T-CC: 39
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 432
74 327
113

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 732
6 585
113
Ha annyira hibátlan és tökéletes gép az A400M, akkor milyen "problémákat kell megoldania" az új Airbus vezérnek? - Marketinges barátod talán segít a válaszadásban...

https://airportal.hu/atvette-az-airbus-vezeteset-guillaume-faury/
Nem mondtam hogy tökéletes gép , ellenkezőleg , olvasd már vissza amit írtam :D tudom hogy nagyon sok gond van vele , le is írtam hogy miért , csak azt mondtam hogy szarnak nevezni az Atlast kicsit erős . Ennyi
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 432
74 327
113

Erről jut eszembe.... a Honvédség utasszállító gépei hetente járnak Krakkóba, ahol a lengyelek C-295 bázisa van.