Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Kína ugyanazt szeretné, + még a Ruslan-t is gyártanák, amihez Ukrajnát kell megkörnyékezniük...!!!
Édes istenem! o_O
Az USA meg végignézi, hogy a neki több milliárddal - addigra több százmillárddal, ha megnyerik egyáltalán - tartozó ország eladjon egy olyan stratégiai fontosságú gépet Kínának, mint a An-124... :D


Egyiptom meg NEM érdeklődik a KC-390 iránt.
Egyiptom mi iránt NEM érdeklődik? :cool:
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
És a szétlőtt Antonov gyár a ki tudja majd elégíteni az igényeket? A dokumentációk túlélik a háborút mérnökök és a munkások? Sok itt a kérdőjel ami az ukrán hadiipari cégekre mért célzott rakétázás generált a kérdésben és a háború vége előtt nem fog kiderülni.
Én a hírekben azt hallottam, hogy a ruszkik nem igazán remekelnek a precíz légicsapásokban, hadiipari létesítmények helyett inkább iskolákat, kórházakat is más civil célpontokat sikerült szétlőniük, így a könnyen mozgatható dokumentációt remélhetőleg sikerült biztonságba helyezni. A megsérült gyár újjáépítése, a ruszkik által legyilkolt mérnökök és munkások pótlása természetesen időbe kerül, de a szállítógépek piacán nem lehet tömeges igényekre számítani...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
És a szétlőtt Antonov gyár a ki tudja majd elégíteni az igényeket? A dokumentációk túlélik a háborút mérnökök és a munkások? Sok itt a kérdőjel ami az ukrán hadiipari cégekre mért célzott rakétázás generált a kérdésben és a háború vége előtt nem fog kiderülni.
A hadiparuk nagy része keleten, pl. a szétlőtt Harkovban volt.
Ha véget ér vagy hosszabb időre befagy a háború, a helyükben a Dnyepertől nyugatra telepíteném át mindet...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Én a hírekben azt hallottam , hogy a ruszkik nem igazán remekelnek a precíz légicsapásokban, hadiipari létesítmények helyett inkább iskolákat, kórházakat is más civil célpontokat sikerült szétlőniük
Hát ez hogy is mondjam nem teljesen így van. Az ukrán hadiipari kapacitások jelentős károkat szenvedtek. Az, hogy minden ukrán fegyvergyártással foglalkozó gyár megsemmisült pont olyan szar propi, mint az, hogy az oroszok ( a fegyvergyár mellett mi a tökömért lenne egy nehézipari illetve robbanónyagokkal stb-vel foglalkozó gyár mellett iskola és kórház ?) minden gyárnak mellélőttek és ponthogynem a mellette lévő bölcsődét lőtték szarrá.

De mindegy is, lényeg az, hogy az ukrán hadiipar újraindulása a konfliktus után még akár évek kérdése is lehet és kérdéses, hogy mi az a projekt ami folytatható lesz majd.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
A program tovább zsugorodik,a brazil légierő 15 darabra csökkentette a megrendelését.

https://www.reuters.com/business/ae...-embraer-order-15-aircraft-report-2022-05-23/
nem bántás, mert ez a szállítógép elég jónak tűnik, de egy alig szériás gyártással könnyen befürödhetünk..... így nagyon jövője sem lesz a típusnak, már pedig egy ilyen kategóriájú gépet 30-35 évre szoktak vásárolni.... addig fejlesztés, termék támogatás?
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: kamm and formosa1
K

kamm

Guest
nem bántás, mert ez a szállítógép elég jónak tűnik, de egy alig szériás gyártással könnyen befürödhetünk..... így nagyon jövője sem lesz a típusnak, már pedig egy ilyen kategóriájú gépet 30-35 évre szoktak vásárolni.... addig fejlesztés, termék támogatás?
1p5047.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Egy olyan háborúra "mindenki" kiforrott - háborúban már bizonyított - típust akar, nem pedig 1 gyermekbetegségektől hemzsegő sz@rt, amivel csak veszíteni lehet. - Ezt a "békebeli rendelések" is nagyon jól mutatják...!!!
Leírnád milyen gyermekbetegsègekre gondolsz konkrétan ezzel a típussal kapcsolatban?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
W

Wilson

Guest
nem bántás, mert ez a szállítógép elég jónak tűnik, de egy alig szériás gyártással könnyen befürödhetünk..... így nagyon jövője sem lesz a típusnak, már pedig egy ilyen kategóriájú gépet 30-35 évre szoktak vásárolni.... addig fejlesztés, termék támogatás?
Nem kell aggódni a KC-390-s miatt, a brazil légierő eredetihez képest kevesebb megrendelése csak átmeneti, a jelenlegi Brazil pénzügyi helyzethez kapcsolódik, szükségük lesz az eredeti mennyiségben megrendelt KC-390-re ezt a brazil légierő főparancsnoka is elmondta.
 
W

Wilson

Guest
Ha utánanéznél, láthatnád, hogy a Szaudiak gyártani szeretnének, nem pusztán vásárolni, amibe Brazília NEM fog belemenni...!!!

Kína ugyanazt szeretné, + még a Ruslan-t is gyártanák, amihez Ukrajnát kell megkörnyékezniük...!!!

Egyiptom meg NEM érdeklődik a KC-390 iránt.
Valójában, az Antonov az orosz invázió előtt egy hajszálnyira volt a csődtől az Antonov-178-l körbehakniztak a világot, de semmilyen kézzel fogható eredményt nem értek el, múlt év augusztusában azt mondták az ukrik ,hogy Azerbajdzsánnal tárgyalnak, valamint bejelentették, hogy újra felvették a kapcsolatot a szaudiakkal az
AN-132D gyártásával kapcsolatban.

A kínaiak Ruslan gyártása pedig kb annyira volt valós mint az, hogy a szaudiakkal közösen fognak AN-178-t gyártani, ráadásul mivel az ukránok az amcsik nyomására a kínaiakat a Motor Szicsben csúnyán átverték, nem gondolom,hogy nagy lenne a bizalom a kínaiakban az ukránok felé.

És mivel az Antonov gyár kiemelt célpontja volt az orosz haderőnek így meg is szórták Kalibral rendesen, egy ilyen helyzetben én elég kérdésesnek látom az Antonov helyzetét, annál is inkább mert egy háborús helyzetben illetve az azt követő időszakban nem lesz egyszerű az Ukránoknak, az igazi értéket jelentő szürkeállományt megtartani.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
1p5047.jpg
én azért megkérdezném még 1x: szerinetd egy jelen állás szerint alig 20-on pár darabban gyártandó gépnek mi lesz a jövője? ki fog venni belőle a már megrendelő államokat leszámítva, ha alig lesz pár használó.... értem én hogy te mindenhez is értesz, de a gondolkodás az nem az erősséged ezek szerint....
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
én azért megkérdezném még 1x: szerinetd egy jelen állás szerint alig 20-on pár darabban gyártandó gépnek mi lesz a jövője? ki fog venni belőle a már megrendelő államokat leszámítva, ha alig lesz pár használó.... értem én hogy te mindenhez is értesz, de a gondolkodás az nem az erősséged ezek szerint....
Innentől mindenki a világ végéig ugyan azokat a gépeket fogja használni.
Soha senki nem fog modernizálni.
Mindenki C-130-at fog üzemeltetni.
Az is, aki nem is akar olyat.
:rolleyes:
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
én azért megkérdezném még 1x: szerinetd egy jelen állás szerint alig 20-on pár darabban gyártandó gépnek mi lesz a jövője? ki fog venni belőle a már megrendelő államokat leszámítva, ha alig lesz pár használó.... értem én hogy te mindenhez is értesz, de a gondolkodás az nem az erősséged ezek szerint....
.
Nemzetközi akciók esetén mekkora az esélye, hogy közelben lesz tipushoz értő szervizközpont, alkatrész bázisok? Nyilván kb nulla.
pl a C-130 esetén ezek a szervizközpontok a világon:
.
20 darabos "sorozat" esetén fognak-e jönni érdemi termékkövető fejlesztések, aktiv software fejlesztések, lesz-e érdemi mid life upgrade, stb? Vagy egy megbukott tipus esetén a gyár nem akar további pénzt pumpálni ebbe, és csak a legkötelezőbb minimumot hozza termékkövetés cimén.
 
K

kamm

Guest
én azért megkérdezném még 1x: szerinetd egy jelen állás szerint alig 20-on pár darabban gyártandó gépnek mi lesz a jövője? ki fog venni belőle a már megrendelő államokat leszámítva, ha alig lesz pár használó.... értem én hogy te mindenhez is értesz, de a gondolkodás az nem az erősséged ezek szerint....

experts-experts-everywhere-u9fucp.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
692
1 717
93
Jó lesz ez. Amúgy mi lenne az alternatíva? A-400? Drága, bonyolult, szintén nem túl sikeres. C-130? Nagyon drága, nem mai darab, tankolni csak a rövidebb tud.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Jó lesz ez. Amúgy mi lenne az alternatíva? A-400? Drága, bonyolult, szintén nem túl sikeres. C-130? Nagyon drága, nem mai darab, tankolni csak a rövidebb tud.

Ha vmi horror drága lesz akkor az a C-390 üzemeltetése.

SH agyonverhetetlen és baromi jó supportal rendelkezik. A400M sztem már más kategória de hosszabb távban sztem még annak a TCOja is jobb lesz! mint a c-390é.
 
W

Wilson

Guest
.
Nemzetközi akciók esetén mekkora az esélye, hogy közelben lesz tipushoz értő szervizközpont, alkatrész bázisok? Nyilván kb nulla.
pl a C-130 esetén ezek a szervizközpontok a világon:
.
20 darabos "sorozat" esetén fognak-e jönni érdemi termékkövető fejlesztések, aktiv software fejlesztések, lesz-e érdemi mid life upgrade, stb? Vagy egy megbukott tipus esetén a gyár nem akar további pénzt pumpálni ebbe, és csak a legkötelezőbb minimumot hozza termékkövetés cimén.
A brazil légierőnek ez lesz az alap szállítógép típusa hosszú évtizedekig, úgy hogy nem kell aggódni lesz upgrade software fejlesztések stb...
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 615
5 373
113
Jó lesz ez. Amúgy mi lenne az alternatíva? A-400? Drága, bonyolult, szintén nem túl sikeres. C-130? Nagyon drága, nem mai darab, tankolni csak a rövidebb tud.
Na mi az a nagyon nagyon fontos dolog amitől az A-400-as program szenved és a KC nem fog?
 
  • Tetszik
Reactions: arcas