Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Ez egy vicc. Az 51-es körzet nincs így letitkosítva meg agyonhallgatva mint nálunk egy cikk a szállítógépekről. erre már nem lehet mit mondani. Tapsoljuk meg közösen a döntéshozókat.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 973
113
A leghatékonyabb fegyver a nyilvánosság. Meg kell írni a cikket és itt vagy máshol feltenni a netre. Ha gizdáskodnak, akkor Strasbourg+média. Majd rögtön leszoknak róla. Ha ez segít, én lesz@roma tiltást, az én nevem alatt megjelenhet nyugodtan.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 973
113
Valószínűleg az a problémájuk, hogy amit Te ingyen megírtál, azt egy "Haver szakértő" ugyanúgy megírja 5 millió adóforintért. Sőt, rögtön három írást szakért a HM-nek, hogy utólag azt lehessen mondani, hogy az alapán választottunk. Különben csak igazándiból az dönt, hogy ki milyen jutalékot fizet......... Ilyenek voltak a szocik.... az eszme tovább él. Ujjéééé.....
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Tehát akkor a cikket bárki megírhatta volna. Akkor nem értem, hogy kit és miről kellene megkérdezni... Ez olyan, mintha az USAF beleszólt volna abba, hogy mit írok az F-15 vagy bármelyik cikkemben. Már elnézést, de mi a fasz köze van bárkinek arról, hogy te vagy én mit írok a public adatokból dolgozol? Véleményen szerint az égvilágon semmi. Ha teszem fel én írtam volna a témában, akkor beleszólhatnának? Oszt mégis hogyan...? Akkor nálad miért tehetik? Ha romantikus szonettet írnál abba is belepofáznának? Nem értem az egészet. Szerinte semmi közük hozzá, hogy saját és más örömére mit írsz. Persze a baj az, hogy mivel ők a feletteseid érhet retorzió. Jogász sem vagyok, de én abszolút nem látok semmit, ami megtiltaná, hogy magánemberként azt írj, ami jólesik... 
 

Szia

 

Attól még, hogy egy katona "külső" adatokkal dolgozik, még nem jelenti azt, hogy megjelentetheti. Ennek több oka is van, hiszen a katona nem mondhat például csak úgy véleményt, nem adhat ki még nyilvános infót sem csak úgy stb...

Amiben egyetlen szó is a seregről szól, lektoráltatni, ellenőriztetni kell... Ez egyébként más országokban is így történik...

 

üdv
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 973
113
Két szót ajánlanék a HM figyelmébe: transzparencia és stealth.

Pillanatnyilag a Magyar Honvédség egyetlen Stealth tulajdonságokat mutató egysége a Minisztérium vízfeje.

Az a szó, hogy átláthatóság (transzparencia) tiltott, mert ha érvényesül, akkor nem lehet közpénzt lenyúlni.

Megoldási javaslat: nyisson a HM trafikot, százat. A bevételből akár az egész Honvédség felszerelhető lenne.

Na, most már elég,  mert pipa vagyok... :) :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 703
113
Phoenix said
<blockquote>

<div>Tisztelt Liszkai Úr!
Tájékoztatom hogy a HM nem járult hozzá a "Perspektivikus teherszállító repülőgépek a Magyar Honvédségnek" című írásának megjelentetéséhez, így az említett cikk semmilyen formában sehol nem jelenhet meg.
 
</div>
</blockquote>

<div>Így jár aki becsületes...
 
Most már más nevével sem lehet megjelentetni, mert olvasták a HM-bn és tudják hogy te írtad.
 
 
Most már még jobban bánom hogy nem tudtam ott lenni azon az előadáson.
</div>
<blockquote>

<div> 
 



</div>
</blockquote>
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
A HM önmaga paródiáját játssza, immáron sokadszor, ezzel az idióta titkolózással.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Phoenix!

Tudjuk már a db számot és azt is ,hogy valószínűleg sugárhajtású lesz...Van tipped melyik  típus a legvalószínűbb? Persze csak tipp szinten?
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
tindalos said
<blockquote>Star Trek said
Phoenix!

Tudjuk már a db számot és azt is ,hogy valószínűleg sugárhajtású lesz...Van tipped melyik  típus a legvalószínűbb? Persze csak tipp szinten?

Bae-146.</blockquote>
Ahogy mondani szokták, az értesülést sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Azért ide is belinkelem:

http://lhsn.hu/partok-folott-allo-ossznemzeti-konszenzus-a-helikopteres-kepesseg-ugyeben/

 

„A Malév megszűnésével Magyarország állami légi szállítási képesség nélkül maradt. Sem a katonai, sem a civil, sem az egyéb állami igényeknek nem tud pillanatnyilag megfelelni, tekintettel arra, hogy a birtokunkban lévő An-26-os típusú járművek rendkívül elavultak a világ számos repülőterére környezetvédelmi okokból, a zajterhelés miatt nem is kapnak leszállási engedélyt."

Pedig erre szükség volna, hiszen így biztosítani tudnák a honvédség missziós szállítási feladatainak költséghatékony, önálló ellátását, polgári légiközlekedésben nem szállítható, veszélyes anyagok és felszerelések légi szállítását, rendkívüli körülmények között külföldön rekedt magyar állampolgárok kimentését – szükség szerint repülés közbeni egészségügyi ellátással -, rendkívüli gyorsaságot igénylő szervszállításokat, a társminisztériumok, a rendvédelmi szervek külföldi feladatainak végrehajtását, a nagykövetségek evakuációs terveinek támogatását.

Minderre – mintegy nettó 5 milliárd forintnyi összegből – három sugárhajtású szállító repülőgép beszerzését tervezik, a pénzügyi lehetőségek függvényében akár már 2013-ban…
 

Szóval ez a helyzet. Meg, hogy már megkezdődtek a tender előkészületek (elindult a tender?). Remélhetőleg még idén döntés születik, akár a gépek is megérkeznek. Már csak az a kérdés, hogy kihez kerül az üzemeltetés, karbantartás....
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
tindalos said
<blockquote>Star Trek said
Phoenix!

Tudjuk már a db számot és azt is ,hogy valószínűleg sugárhajtású lesz...Van tipped melyik  típus a legvalószínűbb? Persze csak tipp szinten?

Bae-146.</blockquote>
Én meg az olasz lehetőségre látok több esélyt. :)
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Hende maga nyilatkozta, hogy sugárhatású lesz. Tudtommal nincs sugárhajtású olasz típus a piacon.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Star Trek said
Hát valakinek több és valós infója van erről..._:)
 

Pedig a publikálásra nem engedett cikkemből kihagytam az általam tudott belső információkat és így sem engedték megjelentetni...
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 518
113
Hende azt is nyilatkozta pár napja, hogy kifejezetten katonai szállítógépek lesznek.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Phoenix said
Hende maga nyilatkozta, hogy sugárhatású lesz. Tudtommal nincs sugárhajtású olasz típus a piacon.
Hát én reménykedem, hogy azt csak hozzá nem értéssel mondta... Mert akkor marad egy civil személyszállítóból átalakított változat, mint pl. a BAE146, aminek ugye nincs rámpája hátul... No az eléggé gáz lenne, ha szállítóképességet áldoznának fel, csak azért, hogy a tisztelt képviselőket ne zavarjon a propellerek hangja. :S

Amúgy lenne jó megoldás sugárhajtásúban is, csak...

1. prototípus

2. nem nyugat-európai

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Embraer_KC-390