Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Pela:

"Amúgy ksspsta nagyon úgy tűnik,olyan mint az édesapám.. az oroszcucc a legjobb, nincs más lehetőség, mindenki más hülye csak az oroszok tudnak :)) Nem nézem le őket,mert tényleg nem hülyék,sőt én is ilyen voltam, de meggyőztek.. :)"

Nem hiszem, hogy olyan vagyok.

Tudom milyen az orosz technika. És hidd el, sokan annak köszönhették az életüket, hogy nem nyugati technikával repültek. (természetesen békeidőszakra gondoltam
sf-wink.gif
)

 

CSAK KI VAN A FAXOM, HOGY ÁLSZAKÉRTŐCSKÉK AZÉRT SZAROZNAK EGY TÍPUST, MERT NEM ARRA AKARJÁK HASZNÁLNI AMIRE TERVEZTÉK!!!!
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Na én is beleugatok
sf-laugh.gif


ksspsta : "Nem hiszem, hogy olyan vagyok." Pedig néha úgy tűnik.
sf-laugh.gif


Szerintem, és csakis szerintem mert én nem értek hozzá, a jelenlegi géppark nem alkalmas pont azokra a kihívásokra amire használni szeretnénk. A felújítás is pénzbe kerül..., viszont a gazdaságos üzemeltetési szint ezután se érné el 1 nyugati típusét, akkor meg már mér ne vennénk újat. 
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Phoenix.

"Most már rendkívül érdekel, hogy honnan szeded ezeket a baromságokat. Áruld már el kérlek, hogy mit dolgozol!?"

Hidd el , jobban fogsz járni, ha soha nem tudod meg
sf-wink.gif
....

 

"Jómagam egy ideje a gépek karbantartásában dolgozom és tanúsíthatom",

Milyen gépek? Hűtő, vasaló, számító?

 

"hogy le fog járni a gépek üzemideje. A naptári mindenképp, de az aktív használat miatt a sárkány üzemideje is vészesen fogy"

És melyik meghosszabbítását tagadta meg az ukrán gyártó??

 

." És azt is elárulhatom, hogy akadt némi probléma a hosszabbítással, de rajta vagyunk az ügyön."

És mi az ami Téged arra késztet, hogy erről a neten folytassál eszmecserét?
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Szívem azt mondja vegyünk, eszem (fejem) azt súgja rosszul fogunk dönteni. A vége meg....:

T-55

T-72

Pszh

Bmp

Brdm

Bm-21

D-20

D-30

2sz1

2sz3

zk21

Shilka

Strela1/2*

Igla*

Krug

Dvina/Volhov

Nyeva

Vega

Mig-21, 29*

Szu-22*

L-39

L-410

Z-142

Mi-2

Mi-8/17/24???
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Szia

"Ez nem indok..Miért nem rúgják ki a fakezűeket?? És meddig kell még képezni a pilcsiket? A végtelenségig? Egyszer csak megtanulnak rendesen leszállni, a többi  meg miért veszi igénybe annyira a gépet? Az immelmannt, meg a dobott orsót is gyakorolni kell?"

Ez azért elég erős volt... Úgy látom rendkívül tisztában lehetsz egy légierő működésével: kiképzési repülés mindig van és az állomány esetében természetes a folyamatos megújulás... És csak úgy megjegyzem: nincs többhajtóműves kiképzőgép, tehát a "harci" típust nyüstölik a fiatalok is... Egyébként egy ilyen géppel teljesen máshogy kell repülni, mint az előző lépcsőfokot jelentő Jak-52-vel...

"Nem 4-5 ezres utakra tervezték ezt a gépet."

De nekünk olyan gépre van szükségünk...

"A hegyek: akkor kerüld ki bazdmeg a hegyeket…….rengeteg hegy van 7000méter fölött…"

Honnan veszed, hogy a valóságban fel is megy 7000 méterig teherrel, sok üzemanyaggal 35 évesen?

"Mikor Fairfordba kellett repülni akkor ez nem volt gond??"

Mint tudjuk Anglia hegyvidéki ország...

 

"1:Hát erre tervezték.": Nem erre, mi másra használjuk/használnánk...

"2:Ez úgy kb minden repülőgépnél így van, ami üzemanyaggal működik…."

Csak nem mindegy az arány, hogy mennyivel kell csökkenteni a terhet teljes töltés esetén...

"Civilek nem öten repülik a típust."

- Egy csomó pénzért átalakították.

- Más rendszerben repülik: CIVIL.

- Van háttér csapat...(Nem a személyzet intéz mindent.)

"Vegyél egy rendszert és rakd bele. Lehet kapni, a többi csak szegecs, lemez meg kábelek kérdése."

Meg pénz kérdése. Sok pénz kérdése. És idő és vacakolás. A CASA esetében évek óta szenvednek a cseh példányok önvédelmi rendszerével. Ez az An-26 esetében biztosan gyorsabban menne :)

"Térjél át másik rendszerre."

- Így van, de nagyon!!! Mondjuk egy új típusra...

- És találsz hozzá mérnököt, gyárat is?

- Van sok pénzed hozzá? Mert az sokba kerül ám!

"Igen : HUD, színes kijelzők esetleg 220/380volt?"

Színes kijelzők, TACAN, inerciális navigációs rendszer, NVG, harcászati rádiók stb...

 

TEHÁT ÖSSZESSÉGÉBEN EZ MIND EGY CSOMÓ PÉNZ LENNE, AMINEK EREDMÉNYE ALAPVETŐEN UGYANAZ A PLATFORM MARADNA... 

üdv
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"CSAK KI VAN A FAXOM, HOGY ÁLSZAKÉRTŐCSKÉK AZÉRT SZAROZNAK EGY TÍPUST, MERT NEM ARRA AKARJÁK HASZNÁLNI AMIRE TERVEZTÉK!!!!"

- Akkor Te például "álszakértőcske" vagy?

- Te a gombhoz akarod a kabátot...

üdv
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 973
113
Mi baj az Ancsákkal? Tegyünk rá antigrav generátort, R2D2 navigációs/védelmi egységet, vezesse őket két klón. A C17 ehhez képest lófütty...... Hú, de szakembör  vagyok..... 
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
sf-kiss.gif
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Pirat:

 


<div>
Szia

Szia

"Ez nem indok..Miért nem rúgják ki a fakezűeket?? És meddig kell még képezni a pilcsiket? A végtelenségig? Egyszer csak megtanulnak rendesen leszállni, a többi  meg miért veszi igénybe annyira a gépet? Az immelmannt, meg a dobott orsót is gyakorolni kell?"

Ez azért elég erős volt… Úgy látom rendkívül tisztában lehetsz egy légierő működésével: kiképzési repülés mindig van és az állomány esetében természetes a folyamatos megújulás… És csak úgy megjegyzem: nincs többhajtóműves kiképzőgép, tehát a "harci" típust nyüstölik a fiatalok is… Egyébként egy ilyen géppel teljesen máshogy kell repülni, mint az előző lépcsőfokot jelentő Jak-52-vel…

Annyira nem folyamatos...

Az biztos, a fakezűeket már az 52-esen is ki kellett volna szórni..ha vannak.

Miért is kell jól kiképzett hajózót elengedni? Tanulmányi szerződés!

"Nem 4-5 ezres utakra tervezték ezt a gépet."

De nekünk olyan gépre van szükségünk…

Ez nem a gép hibája, aztán ha egyszer  Új-Zélandon lesz misszió, akkor 777-300er-t kell venni?

De Te tudod milyen gépre van szükségünk. Ha tudod azt is tudod miért......

"A hegyek: akkor kerüld ki bazdmeg a hegyeket…….rengeteg hegy van 7000méter fölött…"

Honnan veszed, hogy a valóságban fel is megy 7000 méterig teherrel, sok üzemanyaggal 35 évesen?

Hagyd már ezt a 35évet és föl megy az még magasabbra is. És a többi gép az fölmegy, Te honnan tudod??

"Mikor Fairfordba kellett repülni akkor ez nem volt gond??"

Mint tudjuk Anglia hegyvidéki ország…

Vannak helyek ahova ez a gép szeret járjni, máshova meg nem, te is tudod neeem??
sf-wink.gif


"1:Hát erre tervezték.": Nem erre, mi másra használjuk/használnánk…

Az nem a gép hibája.

"2:Ez úgy kb minden repülőgépnél így van, ami üzemanyaggal működik…."

Csak nem mindegy az arány, hogy mennyivel kell csökkenteni a terhet teljes töltés esetén…

Ugyan Te mire akarod használni? Afgán, Mali az a C-17 kategóriája leszállás nélkül. A többi csak maszlag.

"Civilek nem öten repülik a típust."

- Egy csomó pénzért átalakították.

Az ember naon hajlékony tud ám lenni ...

Ja, új gépre meg lenne pénz....

- Más rendszerben repülik: CIVIL.

Nekik nem vesz más repülőt....

Ez a gép is repül civil rendszerben is

- Van háttér csapat…(Nem a személyzet intéz mindent.)

??? Esetleg a HM elég lenne??? Fax, telefon, e-mail???

"Vegyél egy rendszert és rakd bele. Lehet kapni, a többi csak szegecs, lemez meg kábelek kérdése."

Meg pénz kérdése. Sok pénz kérdése. És idő és vacakolás. A CASA esetében évek óta szenvednek a cseh példányok önvédelmi rendszerével. Ez az An-26 esetében biztosan gyorsabban menne :)

Na, akkor a Casa is szar...írtam én is :)

Hány cseh gépet lőttek le a terroristák??

"Térjél át másik rendszerre."

- Így van, de nagyon!!! Mondjuk egy új típusra…

Rendben , lécci a Te adódból , köszcsi puszcsi.

- És találsz hozzá mérnököt, gyárat is?

Volt már rá példa. Israelben elég jó mérnökök vannak:)

- Van sok pénzed hozzá? Mert az sokba kerül ám!

Az új gépek azok már megint nem? Azokba nem drága? Az angolok mennyiért is tuningolták föl a két kb20éves gépet?????

"Igen : HUD, színes kijelzők esetleg 220/380volt?"

Színes kijelzők, TACAN, inerciális navigációs rendszer, NVG, harcászati rádiók stb…

Peeersze, meg terepkövető radar, flir, zavarókonténer, utántöltő, faroklövész, amraam stb

Ez már MC-130 kat nem Casa...

 

TEHÁT ÖSSZESSÉGÉBEN EZ MIND EGY CSOMÓ PÉNZ LENNE, AMINEK EREDMÉNYE ALAPVETŐEN UGYANAZ A PLATFORM MARADNA… 

Ez igaz..........A te verziód meg kb gépenként 10 meg 20 milliárd.....De majd jól megkeresik ezek a szép új gépek az árukat és meg csak le se amortizálják az immár szupertehetséges hajózók. Meg körberepülik a Himaláját géppuskázva azt éjszaka utántöltés közben ins alapján.

üdv


</div>
 

,
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
<a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

Neked mérges kismalac lehetett a jeled az oviban... Most komolyan, nekimész olyan embereknek, akik az adott technikákkal (an-26, Mi8/17) dolgoznak?  Jelöltesd magad miniszternek sztem :D
 

Acepilot

New Member
2010. április 20.
28
0
1
"


<div>
Jól van na. Vegyünk valamit.

De mire fogjuk használni????"

 


</div>
 

Rotációs kapának a kertedbe...

Most már engem is érdekel, hogy mit dolgozol, mert a típust karbantartók állításával mész szembe...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
Pl Dudi és Piratvitorla is a repülő szerkezetek közelében dolgozik, dolgozott. Már ha jól értem több oldal fórumát :)   Jó páran elmondták itt, hogy milyen végzettségűek, milyen kapcsolatban voltak/vannak  a technikákkal, Te viszont csak gerjesztesz, szerintem pont Te vagy a "szobaszakértő". Nem véletlen, hogy Rólad nem tudunk semmit.   Én legalábbis így látom.  Nem értek a reptechnikához, de nem is elemezgetem, hogy mi miért van, volt, alakult ki stb.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
ÁÁÁ, nem kell az, na. Hangos, sokat fogyaszt, meg énnekem szántani kéne vele meg aratni egyszerre. Valami jobb kéne pl john deere, csak hát az sokba kerül... inkább csak bérelnék vmit, tod napszámba vmit, de inkább csak a szomszédé is jó lenne mer az ocsó, de hát amazoknak meginn van. Hát nem tom....
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
ms07:

"Nem értek a reptechnikához, de nem is elemezgetem, hogy mi miért van, volt, alakult ki stb."

Akkor honnan tudod megítélni, hogy más ért illetve nem ért hozzá??

Bocs:)

Valaki állít vmit én meg megcáfolom, ennyi. Akit megcáfoltam az tudja miért hidd el. Ha meg nem tudja az elég baj.:)
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Remek kitérő válaszok.

"Akit megcáfoltam az tudja miért hidd el. Ha meg nem tudja az elég baj."

Ha "kívülállóként" csak dobálózol ezekkel a dolgokkal, akkor elég nehéz hitelesnek lenni. Könnyű leteremteni másokat, ha nincs megfelelően alátámasztva a mondanivalód.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
Ha valaki ott dolgozik mellette,vele,rajta akkor csak ért hozzá, nem?  Te pl úgy vezeted az autódat, hogy nem ismered a képességeit, nem tudod milyen üzemanyag kell bele? :)   Elhiszem, hogy a vita éltet téged, bizti unatkozol, de ez egy fórum, ami nem abból áll, hogy vered a melled, hogy mindenki hülye.