Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"Ezt már néhányszor leírtam, hogy ezek a helyek az nem An-26 kategória."

 

Na ezért is kell lecserélni, mivel nem felel meg a szükségleteknek...
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Ezek még mindig csak általánosságok.

Most akkor lehet, vagy nem hosszabbítani?

Nagyjavításkor bármilyen berendezést ki lehet cserélni neeem??

Vállal garanciát vagy nem ???

És ha a 110-es a legfiatalabb, akkor miért repülnek a nála öregebbek???

Mondom, 3perc alatt találsz 40éves an-26-ot......

A második az bla-bla... Minden repülés előtt nem túrják szét a gépet annyira az tuti....Ki a fene ülne rá akkor, ha tudná, hogy minden nap anyagfáradási vizsgálatot kell a gépen csinálni??
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"Mondom, 3perc alatt találsz 40éves an-26-ot……"

 

Hol? A hozzánk hasonló országokban nem nagyon. Pláne nem a légierőknél.

- Csehország: leváltva

- Lengyelország: leváltva

- Szlovákia: végét járja

- Horvátország: An-32-est használ

- Románia: utolsókat rúgja, leváltása folyamatban

- balti államok: kivonva, Litvániában leváltva

- NDK: elsők között lett kivonva (pedig több típust is átvett a Luftwaffe, köztük 2 szállító típust is...)

 

üdv
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Pirat:


<div>
"Ezt már néhányszor leírtam, hogy ezek a helyek az nem An-26 kategória."

 

Na ezért is kell lecserélni, mivel nem felel meg a szükségleteknek…

De VAN ami megfelel ARRA A SZÜKSÉGLETRE!

 

"Indiai An-32-ők modernizálása stb."

Ahogy Phoenix említette jóval fiatalabbak , kb 10 évvel, mint a magyar gépek.

-Ez nekem nem jelent semmit:)

Jóval erősebb a hajtóművük.

-tudtam, az egy példa volt , hogy lehet hosszabbítani

Más a sárkányuk, például módosították a szárnyakat.

-tudom, hogy mire tervezték azokat a gépeket, éppen magashegyi/meleg égövi viszonyokra...

Modernebb elektronikával vannak gyárilag felszerelve…

-ez semmit nem jelent

Nagy számban állna rendszerben, így jobban megéri foglalkozni velük. 4-5 gép további hadrendben tartása (pl. modernizálás) darabonként nagyobb költség.

-(fajlagosan), de ennek nincs köze ahhoz amit írtam

-nem nagyobb, mint újakat rendszerbe állítani...DE vki írja már ide le nekem, hogy kb mennyi.

 

Amúgy meg ne keverd a civil és a katonai dolgokat. Más igénybevétel és más repülési eljárások…

-ez nem érv, Bae-146 se katonai (pletyka itt)

üdv

-üdv


</div>
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
pirat.

Ez megint nem egy elfogadható érv:

"Hol? A hozzánk hasonló országokban nem nagyon. Pláne nem a légierőknél."

Ezek télleg naon hasonlóak...csak miben?
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"Ezek télleg naon hasonlóak…csak miben?"

- Például hogy mind ugyanabban a katonai szövetségben ugyanarra használták az An-26-ost, mint mi.

- Több említett ország is hasonló gazdasági lehetőségekkel rendelkezik...

- Több ország is hasonló katonai szükségletekkel rendelkezik... (pl. missziók)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Amikről érdeklődsz Phoenixtől azokat az információkat sem Ő sem más itt nem adhatja meg Neked...

Nem mondhatja meg mennyi ideig üzemeltethetőek pontosan a gépek mivel azzal szolgálati és államtitkot sértene és a börtönt kockáztatná. Általánosságokban tud beszélni , olyan dolgokat amiket a HM sajtóosztály kiadott megerősíthet, ezzel úgymond a helyes irányba terelhet. Persze mondhatod hogy máshol is hozzájuthatsz az infohoz, ami igaz de ott egy nagy halom szarkupacból kéne kiválogatnod ami kb 80% hülyeséget is tartalmaz. Ne várd hogy itt Bárki Aki katonai múlttal rendelkezik bemutatja Neked a végzettségéről szóló papírokat mert ez nem így működik, és főleg nem aktív állományban lévő embereknél. Ez érthető számodra?

Egyébként az ancsákkal éppen azért nem szállítanak Afganisztánba mert a környező hegyek miatt nem alkalmasak rá. A tankolás  megoldható lenne leszállásokkal.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Látom még mindig ksspstát próbáljátok felvilágosítani. Minden nap megnézem ezt a topikot hogy hátha valami értelmes hozzászólás van de mindig ugyan az az 1 ember okoskodik...
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Etetik a trollt feleslegesen
sf-laugh.gif
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 815
113
A C-17-eseket mire használjuk? 2012-ben mire használtuk fel a 60 óránkat?

Egy hírt találtam erről, azaz csak képeket: http://www.honvedelem.hu/cikk/31967

 

Ha jól emlékszem az Ancsák még 2012-ben is jártak Afganisztánba.

 

Néhány írás az An-26-os feladatairól:

http://www.honvedelem.hu/cikk/34681

http://www.honvedelem.hu/cikk/34675

http://www.honvedelem.hu/cikk/31268
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Az nem trollkodás, hogy nem kapok egyértelmű választ egyértelmű kérdésekre. Már példákat is fölhozok, hogy milyen válaszokat tudnék elfogadni...de látom nagyon nem megy.

Duck, ok, vágom nem beszélhet, de pár nap alatt mégiscsak kiderült, hogy 5ből kettő áll, és a legfiatalabb is....Ebben nem látom a logikát.

Mindegy valamennyi idő múlva úgy is ki fog derülni, mi történik mostanában:).

 

Továbbá kiderült az is , hogy a hindukus leküzdhetetlen akadály, aztán meg mégse....
sf-laugh.gif


Etetnek-etetnek.

Fogjátok fel úgy, hogy én vagyok a laikus, ámde gyanakvó közvélemény és nektek kell elmagyarázni, hogy miért kell vmit lecserélni az én adóforintjaimból. Aki az elmúlt 10-20év tapasztalatiból építkezve eléggé szkeptikus a honv. beszerzéseket illetően.....

Pl anno volt vmi pletyka, hogy az oroszok metrót is építhettek volna az államadósság fejében... Na, azt lehetne használni most is, ellenben a 29-eseket........

Rohadtul nem kapok megnyugtató egyértelmű válaszokat....hogy miért is kell elkölteni néhány stadion árát.
sf-wink.gif


Az nem elég, hogy csak, meg mert mások is úgy csinálták. A csehek nem úgy állnak egy ideje mint mi. A lengyelek százszor komolyabban veszik a hadsereget, mint mi. A románok meg jóval többen vannak, sztem, meg nincs lízinges vadászuk...A litvánoknak se. Horváto. se lízingel vadászokat.....
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
..."hogy miért is kell elkölteni néhány stadion árát." remélem ezzel nem azt mondod hogy a sportmaffiánál jobb helyen lenne a pénz
sf-laugh.gif


 

A válaszok meg olyanok amilyenek, akik itt bennfentesek a tudásuk és lehetőségeik szerint válaszoltak...
 
M

molnibalage

Guest
De hát odáig el sem tud repülni…..Jé, itt vannak a C-17-eseink!

  1. Járkálnak ki a gépek.
  2. Nekünk egy darab C-17 teherszállítónk sincs. Repóra keretünk van, évi 60 óra. Számold ki, hogy az mire elég és hogy mikor érdemes használni. Ha kevés a teher, akkor pazarlás a gépeket bárhova küldeni.
Továbbra is saját magadat égeted, de kőkeményen...
 
M

molnibalage

Guest
Fogjátok fel úgy, hogy én vagyok a laikus, ámde gyanakvó közvélemény és nektek kell elmagyarázni, hogy miért kell vmit lecserélni az én adóforintjaimból.

Ha még ez is vagy, akkor talán kisebb arcberendezéssel kellene kommentelni...
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
789
2 037
93
"duckdodgers said
Amikről érdeklődsz Phoenixtől azokat az információkat sem Ő sem más itt nem adhatja meg Neked...

Nem mondhatja meg mennyi ideig üzemeltethetőek pontosan a gépek mivel azzal szolgálati és államtitkot sértene és a börtönt kockáztatná."

Ment a +1!
Attól hogy ez itt Haditechnikai kerekasztal, nem azt jelenti, hogy Nemzetbiztonsági kerekasztal is... Mi itt nem a kerekasztal lovagjai vagyunk (v.ö. Vezetés), hanem legfeljebb apródok, akik a zárt ajtók előtt megvitatják, hogy a lovagok mit tudhatnak, és mit beszélnek a az ajtó mögött Arthur királlyal...
Örülhetnél inkább, hogy ez egyáltalán létezhet, és nem jön ki egy-két emberhez az a bizonyos fekete autó...
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"A csehek nem úgy állnak egy ideje mint mi."

Azért is, mert nem álltak neki cig...kodni az Ancsákkal meg a többi, napjainkban már nem kifizetődő vackokkal...