Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
ez kezd egyre viccesebb lenni :)))

milyen értelmes és alátámasztott cáfolatod volt , vagy melyik az a hozzászólásod amiben normális módon érvelsz ? Persze bárkivel előfordul hogy téved hiszen senkinek a feje nem káptalan, de van Aki belátja és tanul belőle. Míg Te lesöpörve minden érvet csak sulykolod a magad véleményét.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Phoe: neked nincs. válaszolj kérlek a kérdésekre!
sf-wink.gif
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Na jóccakát, bocs ha fölkorbácsoltam a hangulatot. Holnap megyek kapálni...

Ha úgy akarjátok , csak olvasni járok ide. Puszcsi
sf-wink.gif
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 377
55 076
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/szallito-repulogepek/szallitogepek-valtasa-a-mh-nel/page-5/" rel="nofollow">ksspsta</a>

 

Az, hogy rendszeresen magadra maradsz a "véleményeddel", az nem lehet, hogy azért van, mert másoknak van igaza? Csak kérdem... Nem tudom, hogy gondolkoztál-e már ezen?
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
ksspsta:

" És azt is elárulhatom, hogy akadt némi probléma a hosszabbítással, de rajta vagyunk az ügyön."

És mi az ami Téged arra késztet, hogy erről a neten folytassál eszmecserét?

A korábban említett belső infókat, amiket részben elmondtam, az támasztja alá, hogy bent dolgozom és napi kapcsolatban vagyok a gépekkel. Mint mondtam,ennél többet nem mondhatok és nem is fogok. Az, hogy bent dolgozom, épp elég alátámasztás, azt hiszem.

Te jössz. Mivel támasztanád alá az állításokat? Legalább árnyaltan, de áruld már el, hogy ha netán igazad van, akkor azt honnan veszed. Mert ha igazad van, akkor nekem (/nekünk melósoknak, mérnököknek) hazudnak a feletteseink.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 358
113
Mint ahogy Duck is írta: "Te lesöpörve minden érvet csak sulykolod a magad véleményét"  Ezzel egyetértek, és szerintem ez eléggé hülyének nézés.   Miért nem lehet normálisan fórumozni, miért kell mindenkibe belekötni?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Mint már említettem benne vagyok egy nyílt vitában a Magyar Honvédségnél alkalmazott fegyverek/lőszerek tekintetében. Szerintem ha megnézzük itt Te mondtál több hülyeséget és egyenlőre Aki tudja mi újság az nem Téged keres meg szakmai segítség ügyben....
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Fip7:

"Az, hogy rendszeresen magadra maradsz a "véleményeddel", az nem lehet, hogy azért van, mert másoknak van igaza? Csak kérdem… Nem tudom, hogy gondolkoztál-e már ezen?"

Nekem ez semmit nem jelent. Azért mert sokan mondanak vmit az még nem jelenti, hogy úgy van. Tényeket elfogadok, állításokat, véleményeket nem muszáj elfogadnom.

 

Ms07:

"Mint ahogy Duck is írta: "Te lesöpörve minden érvet csak sulykolod a magad véleményét"  Ezzel egyetértek, és szerintem ez eléggé hülyének nézés.   Miért nem lehet normálisan fórumozni, miért kell mindenkibe belekötni?"

Mi az, hogy normálisan fórumozni?

Csak lesöpörhető érveket söprök le, a többit nem...

Vki állít vmit, azt el kell fogadni, mert különben nem jól fórumozok??

Nem kötök bele...

Állít valamit, én meg megcáfolom. Megint állítja, én meg megint megcáfolom...ekkorra egyszer csak hülye lettem...

Kérdek vmit, nem válaszol. Megint megkérdem, ködösít, megint nem válaszol...Megint én lettem a hülye.

Ez a fórumozás lényege?

Ok, én hülye vok, csak szerintem meg az az aki engem tart annak.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Molni:

"Valami eszméletlen, hogy ksspsta micsoda ámokfutást rendezett itten…"

Legalább pörög a topic...

Na, Te jártas lehetsz ezekben a dolgokban....

Ha van rá időd, sorold fel légyszi, mikor írtam hülyeséget. De legyél korrekt. Független:).
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
@<a title="Profile" rel="nofollow">ksspsta:

Nem érted, hogy mi a felhördülés tárgya</a>. Az nem kóser, hogy úgy hülyézel meg cáfolsz, hogy nem bizonyítod az igazad (vagy legalábbis hivatkozol forrásra).
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
phoenix.

"A korábban említett belső infókat, amiket részben elmondtam, az támasztja alá, hogy bent dolgozom és napi kapcsolatban vagyok a gépekkel. Mint mondtam,ennél többet nem mondhatok és nem is fogok. Az, hogy bent dolgozom, épp elég alátámasztás, azt hiszem.

Te jössz. Mivel támasztanád alá az állításokat? Legalább árnyaltan, de áruld már el, hogy ha netán igazad van, akkor azt honnan veszed. Mert ha igazad van, akkor nekem (/nekünk melósoknak, mérnököknek) hazudnak a feletteseink."

 

Az , hogy Te "bent" dolgozol nekem nem mond semmit. Mi az, hogy "bent, meg belső info"?

Ez nekem semmit nem támaszt alá.

Feltettem neked egy egyszerű kérdést, már kétszer, amire nem válaszoltál:

"hogy le fog járni a gépek üzemideje. A naptári mindenképp, de az aktív használat miatt a sárkány üzemideje is vészesen fogy"

"És melyik meghosszabbítását tagadta meg az ukrán gyártó??"

Na erre légyszi válaszoljál nekem.

Mondjuk ilyen választ tudok elfogadni, hogy:

Ezek a magyar An-26 szét vannak repülve, 35év a naptári idejük (nem tudom), ez lejár idén dec 31-el, tovább nem lehet hosszabbítani, mert jan 12-én a levegőben fognak szétesni. Ezt mondta a gyár, a magyar üzemeltető sokadik kérésére. Vagy ue. repült órákra levetítve...

Vagy azt, hogy a gyár ilyen választ adott: hogy rendben, tessék idehozni Ukrajnába a gépeket, majd mi szépen felmérjük érdemes-e még nagyjavítani és mennyibe kerül, és önök eldöntik, hogy kell-e vagy nem....Mivelhogy mi már rég áttértünk áll. szerinti üzemeltetésre.

Mi meg úgy döntöttünk, hogy ez nekünk nem jó, mert:...............................akármi.(nem tud hegyeken átrepülni
sf-wink.gif
)

 

Amire alapozom a feltevéseim:

3perc alatt lehet találni 40éves gépeket.

Indiai An-32-ők modernizálása stb.

Végső érv: Ha-lix.....

Gondolom a gyárnak nem érdeke, hogy leállítson olyan gépeket, amik még jók, mint ahogy az sem, hogy meghosszabbítson olyan gépeket amik bármikor széteshetnek.

PL:

Since the type was initially designed for only occasional military use, original An-124s were built with a projected service life of 7,500 flight hours with possibility for extension. However many airframes have flown more than 15,000 flight hours. In response to complaints by commercial users, the <i>An-124-100</i> version has been built since 2000 with an improved service life of 24,000 hours. Older airframes are being upgraded to this standard
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
"Ezek a magyar An-26 szét vannak repülve, 35év a naptári idejük"

Nem a gépnek van naptári üzemideje, hanem egyes berendezéseknek, csővezetékeknek, stb. A sárkánynál a leszállásszámot és a repült időt mérik.

 

Az üzemidő-hosszabbítás során lehetővé vált további repült idő mértéke típustól, sőt üzemelési környezettől függ.

Az indiai gépek rossz példák, mert egy magyar gép, a 110-es kivételével (ráadásul azt már kivonták) mindegyik öregebb, mint az indiai An-32-esek bármelyike (ők 1984-től állították hadrendbe a gépeket). Emellett azt sem árt tudni, hogy a magyar gépek nem egy üzemidő-hosszabbításon estek már át és nem lehet a végtelenségig húzni a dolgot, az anyagfáradás csúnya dolog. Főleg, ha a nagyjavított gépekre a gyártó nem vállalna garanciát...
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
A HA-LIX speciális eset, ott nem nap, mint nap több órás bevetéseket repülnek, hanem van idő gyakran karban tartani, alaposan átvizsgálni a gépeket. A honvédség nem engedheti meg, hogy a maradék pár gép munkaóra-igénye magas legyen. Különben nem maradna bevethető gép, folyton a földön állnának...
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
A hegyekről:

Wiki infó: 7500méter

Ez a kat nagyjából ezt tudja. Pl G222, C-160, C-234...

Hol vannak ekkora hegyek?

Európában sztem nincsenek.

Hova járunk ezzel a géppel, ahol ekkora hegyek akadályoznak ?

Talán Afganisztán?

De hát odáig el sem tud repülni.....Jé, itt vannak a C-17-eseink!

El tudnak repülni odáig, szinte telepakolva, 13000 méteres hegyek meg nem naon vannak a földön. Afganisztán kilőve. Mali is kb 4500kilométer az is kilőve. Ezt már néhányszor leírtam, hogy ezek a helyek az nem An-26 kategória.

Szal az afgán,malii misszió kilőve. Magyarul a hegyek miatt nem kell váltótípus. Kivonni ki lehet  nyugodtan.... De nem kell lecserélni.

Vki írta, hogy nem sok óránk van a c-17-re, akkor hát fizessük ki érte az "új" gépek árának bizonyos %-át és nem lesz gond a hegyekkel többé.

Kérdés:

400-450km/óra sebességgel milyen magasságon lehet repülni Európa felett???
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"(nem tud hegyeken átrepülni
sf-wink.gif
)"

Röhögjél csak...

A Pamír és a Hindukus kapásból 7000 méter feletti...

 

"Indiai An-32-ők modernizálása stb."

Ahogy Phoenix említette jóval fiatalabbak , kb 10 évvel, mint a magyar gépek.

Jóval erősebb a hajtóművük.

Más a sárkányuk, például módosították a szárnyakat.

Modernebb elektronikával vannak gyárilag felszerelve...

Nagy számban állna rendszerben, így jobban megéri foglalkozni velük. 4-5 gép további hadrendben tartása (pl. modernizálás) darabonként nagyobb költség.

 

Amúgy meg ne keverd a civil és a katonai dolgokat. Más igénybevétel és más repülési eljárások...

üdv