Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Én nem tökölnék, vennék Herkuleseket. Nagyobbacska gép, tankolni is tud. Ismerik mindenhol, agyonverni sem lehet.

Mar egy 2008-as tanulmanyban is az volt, hogy C-130ast kellene venni. De 10 ev alatt nem tortent semmi...

Illetve volt egy kis esely a Spartan-ra az allamkozi szerzodessel, aztan jott a BAe 146 mania, azutan megis AN-26 nagyjavitas, majd KC-390re varas... Majd jottek az utasszallito gepek.

Kb ugy valtozott 10 ev alatt a Honvedseg "elkepzelese", mint a helikopter beszerzesnel. Meg az is lehet hogy itt is ket tipus lesz a vege.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
@Terminator
Meg az is lehet hogy itt is ket tipus lesz a vege.
nem nem , nem hiszem hogy 2 típust fenntartani lenne pénz (sajnos) , igaz látnék itt C27+Herky kombót ,de nagyobbat semmiképp, arra ott vannak a C17-esek.
1 A400M, 2 Hercules:D?
áá nagyon nagy lenne a kettő együtt, nem hiszem hogy akkora kapacitás kéne nekünk , de tetszik az ötlet :D legyen igazad
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Szerintem az ideális megoldás 3 db új Hercules lenne, feltéve ha kapnánk, meg amúgy is aranyáron árulják. Mennyivel lennénk előrébb 3 db használt 30-40 éves Hercules-sel? Csak a problémát toljuk ki. Itt max 15 éveset kéne venni. Vagy pedig egy harmadik országból szereznénk be. Lehet, hogy alkatrészt sem kapnánk hozzá. Miért lenne rossz megoldás 1 db C295-s, 1 vagy 2 db A400-s? Lehet, hogy majdan ez is kicsi lesz. Persze az ideális megoldás, 3db Heki lenne, vagy egy C27-es és 2 db Hercules. A C17-eket megéri- e grippenezni? Gondolom,azokat szoktuk igénybe venni. Mert, ha Joe bácsi gondol egyet, és azokat is áttelepíti Romániába. Az Airbus vonalat persze azért favorizálom, mert gondolom fogunk onnan venni még pár cuccot.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Szerintem az ideális megoldás 3 db új Hercules lenne, feltéve ha kapnánk, meg amúgy is aranyáron árulják. Mennyivel lennénk előrébb 3 db használt 30-40 éves Hercules-sel? Csak a problémát toljuk ki. Itt max 15 éveset kéne venni. Vagy pedig egy harmadik országból szereznénk be. Lehet, hogy alkatrészt sem kapnánk hozzá. Miért lenne rossz megoldás 1 db C295-s, 1 vagy 2 db A400-s? Lehet, hogy majdan ez is kicsi lesz. Persze az ideális megoldás, 3db Heki lenne, vagy egy C27-es és 2 db Hercules. A C17-eket megéri- e grippenezni? Gondolom,azokat szoktuk igénybe venni. Mert, ha Joe bácsi gondol egyet, és azokat is áttelepíti Romániába. Az Airbus vonalat persze azért favorizálom, mert gondolom fogunk onnan venni még pár cuccot.
Csak mint laikus kerdezem. Nekünk kell 3 db Herkules? Van annyi szállítási feladat amivel ki is tudnánk használni őket? Ugy értem nem felesleges luxus ez nekünk?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Szerintem az ideális megoldás 3 db új Hercules lenne, feltéve ha kapnánk, meg amúgy is aranyáron árulják. Mennyivel lennénk előrébb 3 db használt 30-40 éves Hercules-sel? Csak a problémát toljuk ki. Itt max 15 éveset kéne venni. Vagy pedig egy harmadik országból szereznénk be. Lehet, hogy alkatrészt sem kapnánk hozzá. Miért lenne rossz megoldás 1 db C295-s, 1 vagy 2 db A400-s? Lehet, hogy majdan ez is kicsi lesz. Persze az ideális megoldás, 3db Heki lenne, vagy egy C27-es és 2 db Hercules. A C17-eket megéri- e grippenezni? Gondolom,azokat szoktuk igénybe venni. Mert, ha Joe bácsi gondol egyet, és azokat is áttelepíti Romániába. Az Airbus vonalat persze azért favorizálom, mert gondolom fogunk onnan venni még pár cuccot.
15 az sok , max 8-10 , az A400 nekünk meg szerintem elég nagy, az nem "Herky osztály" , a több típussal meg az a probléma hogy elég drága az üzemeltetés, igaz én is arrafelé tekintgetnék , de én inkább 2-3 C27-re és 3 Herky-re gondolnék , illetve valami még kisebb futár gép is kellene illetve dedikált felderítő gép de ez másik sztori, a többiben egyetértünk amúgy

Csak mint laikus kerdezem. Nekünk kell 3 db Herkules? Van annyi szállítási feladat amivel ki is tudnánk használni őket? Ugy értem nem felesleges luxus ez nekünk?
nem luxus gép , luxus gép az A400-as lenne
szerintem a Herky ideális megoldás lenne , feladat van és lenne is nekik , sokan nagyon ellene vannak mert "ancsának keresünk váltó gépet" , ezek az emberek elfelejtik hogy a haderő FEJLESZTÉSI program nem igazán a meglévő technikák kiváltása modernebb típusokkal , azt aláírom hogy jelenleg 3 Herky lehet hogy sok , de 26-ban amikor már nagyobb technikai eszközparkkal fogunk rendelkezni :)
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
15 az sok , max 8-10 , az A400 nekünk meg szerintem elég nagy, az nem "Herky osztály" , a több típussal meg az a probléma hogy elég drága az üzemeltetés, igaz én is arrafelé tekintgetnék , de én inkább 2-3 C27-re és 3 Herky-re gondolnék , illetve valami még kisebb futár gép is kellene illetve dedikált felderítő gép de ez másik sztori, a többiben egyetértünk amúgy


nem luxus gép , luxus gép az A400-as lenne
szerintem a Herky ideális megoldás lenne , feladat van és lenne is nekik , sokan nagyon ellene vannak mert "ancsának keresünk váltó gépet" , ezek az emberek elfelejtik hogy a haderő FEJLESZTÉSI program nem igazán a meglévő technikák kiváltása modernebb típusokkal , azt aláírom hogy jelenleg 3 Herky lehet hogy sok , de 26-ban amikor már nagyobb technikai eszközparkkal fogunk rendelkezni :)
Mit és hova vinnénk vele?És mi célbol?