Szállítógépek váltása a MH-nél

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Csak mint laikus kerdezem. Nekünk kell 3 db Herkules? Van annyi szállítási feladat amivel ki is tudnánk használni őket? Ugy értem nem felesleges luxus ez nekünk?
De az, mert a szállítási feladatokra 2 Spartan is BŐVEN elég lenne, de azzal nincs megoldva a tankerkérdés. Bár ez utóbbi a legtöbb kis országnál feltehetően PÉNZÜGYI OKOKBÓL megoldatlan, így szerintem a NATO-nak kéne 1 közös tankerflottát üzemeltetnie...!!!
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
A német hadiipar remekének számító 44 darab harckocsi leszállítása – Benkő Tibor elmondása szerint – csak a 2023-2025 közötti időszakban várható. Szintén ekkor érkezhetnek az Airbus H225M típusú nagy hatótávolságú, taktikai szállító helikopterek. A légierő köteléke ezen felül három közepes teherszállító, valamint egy elektronikus hírszerzési és megfigyelési feladatokat ellátó repülőgéppel fog bővülni.http://azonnali.hu/cikk/20190205_legvedelmi-raketarendszereket-fog-venni-a-kormany
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
De az, mert a szállítási feladatokra 2 Spartan is BŐVEN elég lenne, de azzal nincs megoldva a tankerkérdés. Bár ez utóbbi a legtöbb kis országnál feltehetően PÉNZÜGYI OKOKBÓL megoldatlan, így szerintem a NATO-nak kéne 1 közös tankerflottát üzemeltetnie...!!!
most a tanker flotta honnan jött ide?? amúgy elvileg lesz , azt hiszem a hollandok-belgák-franciák-németek-dánok szálltak eddig bele és A330MRT-vel mennek majd ha még nem megy

Mit és hova vinnénk vele?És mi célbol?
Afghanisztánra/svádországi lövészetre már nem kellenének a C17-ek , balkánra simán mehetnének C27-ek + nem tudhatod hogy mi jön közbe a jövőben, mihez kell extrém gyorsan szervíz/utánpótlás/alkatrész majd, azért sok új dolog lesz itt , ha most ezzel arra célzol minek mert eddig egy darab ancsa is elvitte amit kellett akkor megértem hogy mit mondasz de az ancsa kiváltása nem fejlesztés csak fenntartása egy képességnek, arról nem is beszélve hogy az ejtőernyős képességet (rámpásból adódóan) könnyebb így kiszolgálni + legalább ezekbe beférne egy dzsipnél nagyobb technika , ezer és egy dologra lehetne használni őket, attól hogy most nem használjuk/használjuk attól még ha lennének ilyen gépeink elég sok mindenre tudnánk használni őket + ugye beszéltünk arról hogy légi utántöltési gépesség meg ilyenek amiket még nem is vettem itt most épp figyelembe
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
most a tanker flotta honnan jött ide?? amúgy elvileg lesz , azt hiszem a hollandok-belgák-franciák-németek-dánok szálltak eddig bele és A330MRT-vel mennek majd ha még nem megy


Afghanisztánra/svádországi lövészetre már nem kellenének a C17-ek , balkánra simán mehetnének C27-ek + nem tudhatod hogy mi jön közbe a jövőben, mihez kell extrém gyorsan szervíz/utánpótlás/alkatrész majd, azért sok új dolog lesz itt , ha most ezzel arra célzol minek mert eddig egy darab ancsa is elvitte amit kellett akkor megértem hogy mit mondasz de az ancsa kiváltása nem fejlesztés csak fenntartása egy képességnek, arról nem is beszélve hogy az ejtőernyős képességet (rámpásból adódóan) könnyebb így kiszolgálni + legalább ezekbe beférne egy dzsipnél nagyobb technika , ezer és egy dologra lehetne használni őket, attól hogy most nem használjuk/használjuk attól még ha lennének ilyen gépeink elég sok mindenre tudnánk használni őket + ugye beszéltünk arról hogy légi utántöltési gépesség meg ilyenek amiket még nem is vettem itt most épp figyelembe
Lehet ők úgy gondolkoznak hogyha beüt a menykő akkor ne szoroljunk rá másra-okra.
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Korábbi nyilatkozatok alapján az egyik Falcont fogják szerintem átalakítani.

amen.. johet ez a koreai bisjet sigint atalakitas csak 7x kivitelben : )

baekdujidaehyenpromo.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
amen.. johet ez a koreai bisjet sigint atalakitas csak 7x kivitelben : )

baekdujidaehyenpromo.jpg
Ez is egy lehetőség és nem is lenne rossz...
Szerintem ez fontosabb beszerzés lesz mint az összes eddigi együttvéve.
CSAK.
- Egy gép nem gép;
- Egy esetleges Epicure csak a stratégiai része a dolognak.
Van egy taktikai oldal is ahol a feladatok nagyobbik része már nem az ELINT (és annak alcsoportjai mint SIGINT, COMINT, stb...) hamem inkább az EW vagyis az ellenséges radarok zavarása, kommunikáció bénítása, stb..
Nyilvánvaló hogy ahhoz hogy az EW működjön alapos és kiterjedt ELINT (is) kell viszont általában külön platformokon fut a dolog. Ma már leginkább drónokon.
A teljes rendszerhez azok is kelleni fognak
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
most a tanker flotta honnan jött ide?? amúgy elvileg lesz , azt hiszem a hollandok-belgák-franciák-németek-dánok szálltak eddig bele és A330MRT-vel mennek majd ha még nem megy


Afghanisztánra/svádországi lövészetre már nem kellenének a C17-ek , balkánra simán mehetnének C27-ek + nem tudhatod hogy mi jön közbe a jövőben, mihez kell extrém gyorsan szervíz/utánpótlás/alkatrész majd, azért sok új dolog lesz itt , ha most ezzel arra célzol minek mert eddig egy darab ancsa is elvitte amit kellett akkor megértem hogy mit mondasz de az ancsa kiváltása nem fejlesztés csak fenntartása egy képességnek, arról nem is beszélve hogy az ejtőernyős képességet (rámpásból adódóan) könnyebb így kiszolgálni + legalább ezekbe beférne egy dzsipnél nagyobb technika , ezer és egy dologra lehetne használni őket, attól hogy most nem használjuk/használjuk attól még ha lennének ilyen gépeink elég sok mindenre tudnánk használni őket + ugye beszéltünk arról hogy légi utántöltési gépesség meg ilyenek amiket még nem is vettem itt most épp figyelembe
C130ra értettem.Országvédelmi szempontbol szerintem felesleges.Missziós feladatra meg attol függ,mibe megyünk bele.Szerintem olyanba ne menjünk bele,ahova kellenének.A319 feljavitását gondolom továbbra is szükségesnek,tanker és logisztikai szállitó célra.C27/295 kategóriát elegendőnek gondolom hazai célra.Sajna a legfőbb jelöltem Su80 részint embargós,részint az oroszok pénzhiány miatt nem gyártják.Plusz belinkeltem egy szakdolgozatot,ami egy hazai gyártású többcélú knnyű szállitórol szol,de azt gy látszik csak 1ember olvasta el.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Ez is egy lehetőség és nem is lenne rossz...
Szerintem ez fontosabb beszerzés lesz mint az összes eddigi együttvéve.
CSAK.
- Egy gép nem gép;
- Egy esetleges Epicure csak a stratégiai része a dolognak.
Van egy taktikai oldal is ahol a feladatok nagyobbik része már nem az ELINT (és annak alcsoportjai mint SIGINT, COMINT, stb...) hamem inkább az EW vagyis az ellenséges radarok zavarása, kommunikáció bénítása, stb..
Nyilvánvaló hogy ahhoz hogy az EW működjön alapos és kiterjedt ELINT (is) kell viszont általában külön platformokon fut a dolog. Ma már leginkább drónokon.
A teljes rendszerhez azok is kelleni fognak

De ezzel is beljebb lennénk.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Szerintem az ideális megoldás 3 db új Hercules lenne, feltéve ha kapnánk, meg amúgy is aranyáron árulják. Mennyivel lennénk előrébb 3 db használt 30-40 éves Hercules-sel? Csak a problémát toljuk ki. Itt max 15 éveset kéne venni. Vagy pedig egy harmadik országból szereznénk be. Lehet, hogy alkatrészt sem kapnánk hozzá. Miért lenne rossz megoldás 1 db C295-s, 1 vagy 2 db A400-s? Lehet, hogy majdan ez is kicsi lesz. Persze az ideális megoldás, 3db Heki lenne, vagy egy C27-es és 2 db Hercules. A C17-eket megéri- e grippenezni? Gondolom,azokat szoktuk igénybe venni. Mert, ha Joe bácsi gondol egyet, és azokat is áttelepíti Romániába. Az Airbus vonalat persze azért favorizálom, mert gondolom fogunk onnan venni még pár cuccot.

Én nagyon a Herculesért szorítok. Kiforrott, gyerekbetegségektől mentes, elterjedt, nem túl kicsi nem túl nagy igazi mindenre használható igénytelen igásló. Szerintem a legjobb az lenne, ha újakat szereznénk be. Tudom, hogy relatíve drága, de ezzel 30 évre megoldanánk egy problémát. Két eltérő típust feleslegesnek gondolok. Kisebb gépnek azért nem látom értelmét, mert két típust rendszerben tartani drágább mint néha a Herculest félig megpakolva reptetni. Nagyobbat azért nem, mert amit egy Hercules nem visz el azt elviszi kettő. Ha valami miatt tényleg nagy gép kell arra pedig ott van a C-17.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Akkor a Leo-k csak 2023-25-re érnek ide? Akkor a "nincs" kategória : IFV és PZH 2000-ek mikor érnek ide?? Hát, akkor ezekből lehet rendelni, rogyásig, ha meg van rá a pénz ,úgy mint ahogy a csehek akarják. Remélem, addig legalább APC-ből veszünk , ami nem olyan létszámigényes, meg a könnyű kategóriából. 2 és 4 gumikerekesekre gondoltam. Mert a csodás BTR- 80-ból van 500 valahány darabunk. Bízom benne, hogy ezeknek csak a zöme, egyszerű korszerűsítést kap. Az első körben olyan helyről kell beszerezni, ami viszonylag hamar ideér. Mondjuk, a Patria , az nem, Boxer sem valószínű, na meg az egy túl hízlalt jószág, akármilyen jó. Itt elsősorban : olasz, török és izraeli cuccokra gondoltam.