Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Februárban bebukott, azóta van Ignore-on nállam.
Mikor hozott egy videót, -Oroszok...
Ki lett vesézve hogy ,milícisták, majd nem egészen 48 óra múlva újra beteszi a Nick hogy -Oroszok...
És mikor visszakérdezek hogy miért ferdíti a valóságot hiszen kibeszéltük dolgot tegnap előtt hogy nem oroszok, nem tudja miről beszélek, ő csak hírt hoz nem kommentál...
48óra....Khm...
Te valakivel nagyon összetévesztesz, de ezen már meg sem lepődöm, ahogy azon sem, hogy a multkor teljesen más indokot mondtál az ignorálásomra...
 
K

kamm

Guest
Te kezdted az egészet, amikor azt hallucináltad, hogy te itt bármire is fel lettél szólítva. De persze mit várok valakitől aki szerint az oroszok minden előzmény nélkül háborúzni kezdtek. Mindegy elég volt, megyek innen, mert ha ennyire fontos neked uralni a fórumot akkor legyen meg az akaratod, addig sem élőben szekálsz valakit.
Álljon már meg a menet, konkrétan te mentél neki, nyíltan, kicsit feljebb. Nehogy már még neked álljon feljebb, hogy miért reagál rá, baszki.

Amugy a saját magad paranoid elmeletet alkalmazva: te április végén bukkantal fel es szinte kizárólag az ukrán mocsarban dagonyazol - szerinted nem egyértelmű, mit is keresel itt?
Ugye milyen egyértelmű? :p


De hozhatnam a különböző egyéb ketbites trollokat is példaként, akik szintén kizárólag az ukran mocsarban rofognek, meg a biztpolos temakban mennek korbe-korbe, tudatlanul, de teli tudobol oktatva, aztan vagy verig vannak sertve, ha látványosan beegnek, avagy eleve provokalni jarnak ide (jo oreg ocsmany, gerinctelen kommunista-szovjet tempó.)

Tudod miről ismerünk meg minden pol-trollt messziről?

Hogy hozzá sem tudtok roffenteni bármilyen haditechnikai témához. :cool:

Csak 1 kérdés… miért veszel bárki olyat komolyan aki február eleje után lett fórumtag?
Bingo. Erről van szó. :cool:
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Álljon már meg a menet, konkrétan te mentél neki, nyíltan, kicsit feljebb. Nehogy már még neked álljon feljebb, hogy miért reagál rá, baszki.

Amugy a saját magad paranoid elmeletet alkalmazva: te április végén bukkantal fel es szinte kizárólag az ukrán mocsarban dagonyazol - szerinted nem egyértelmű, mit is keresel itt?
Ugye milyen egyértelmű? :p


De hozhatnam a különböző egyéb ketbites trollokat is példaként, akik szintén kizárólag az ukran mocsarban rofognek, meg a biztpolos temakban mennek korbe-korbe, tudatlanul, de teli tudobol oktatva, aztan vagy verig vannak sertve, ha látványosan beegnek, avagy eleve provokalni jarnak ide (jo oreg ocsmany, gerinctelen kommunista-szovjet tempó.)

Tudod miről ismerünk meg minden pol-trollt messziről?

Hogy hozzá sem tudtok roffenteni bármilyen haditechnikai témához. :cool:


Bingo. Erről van szó. :cool:
Értem miről beszélsz. Csak "beszálltam" egy párbeszédbe amit mással folytatott, ezt ő is és más is meg szokta tenni, ráadásul már van előéletem Wilsonnal, ami törölve lett, így előtted ismeretlen lehet. Csak ezzel a nickkel bukkantam fel április közepén, korábban évekig fórumoztam, aztán jött két év kihagyás. Az ukrán helyzet miatt regisztráltam ismét, mert ez érdekelt annyira mostanság, hogy itt is hozzászóljak.

Annál, hogy nem akarok bizonyos haditechnikai témákhoz röffenteni, szvsz nagyobb gond lenne, ha hozzáértés nélkül kioktatva tenném.

Emellett vannak olyan dolgok amikhez ért az ember, de mégsem szól hozzá mert éppen nem érdekli, vagy a való életben pofázik róla épp eleget.

Pol-troll nemigen lehetek, sőt oroszokkal volt már elég sok parázs vitám élőben az orosz imperializmusról és a kommunizmus bűneiről. Röviden szólva ha ott lettem volna akkor én is megindultam volna Pattonnal a szovjetek ellen miután a nácikat legyaktuk. A nagyfateromért a gestapo is jött, ruszki hadifogságban is volt és amcsi pilótát is szedett ki a Dunából, tehát családi hagyomány az eklekticizmus.

Szerintem elég árnyalt a véleményem a témában, russzofil csak a művészetek és a sci-fi irodalom terén vagyok, előbbiben persze germanofil és legfőképp hungarofil is, csak amikor a csapból is mainstream hazugság folyik, általában a kevéssé képviselt oldal szempontjait hozom be.
Ha hallottál volna oroszok előtt az amerikai álmot védenem, még meg is könnyezted volna, amcsiknak viszont az orosz képet árnyalom.

Még a hozzáértés kapcsán, igazad van, hogy haditechnikai kerekasztal, de vannak biztpol és egyéb témák is, tehát nem feltétel a ht expertise.

Fyi, az elmúlt 20 évben több időt töltöttem Karabahban, Szíriában, Dnyesztermentén, Ukrajnában, Oroszországban, és még jópár érdekes helyen Afrikától Észak-Amerikán át Ázsiáig, emellett majdnem biztos vagyok benne, hogy többféle fegyver volt már a kezemben, és több egyenruhást ismerek testközelből mint te, bár nem vagyok katona sem technikus, és ezt csak azért mondom, hogy árnyaljam a "kétbites pol-troll" képét magamról.

Ez a topic azonban afféle dühöngő, úgyhogy egyáltalán nem bántottál meg a karcos mondandóddal, általában mulattat az előadásmódod, főként a gifjeid :D Sőt, szakmai témákban nagyra tartom az írásaidat, sokat tanultam belőlük, úgyhogy továbbra is élvezet olvasom amit ezekről írsz.
Nyilván neked is vannak becsípődéseid, amik kapcsán jó nagy ökörségeket tudsz írni, az pl látszik hogy a ruszkikat csak a sajtóból ismered, de a fórum elbírja ezt is. Én is írok baromságokat, és a dagonyázásban is teljesen igazad van, ennyi bűnös élvezet nekem is jár, nyilván te sem kommentelnél ide ha a mindennapok 100%ban lefednék a kommunikációs szükségleteidet ;)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Okulásul és tanulságul számodra:

Az egyenlők és a sokkal, sokkal egyenlőbbek​


Nem telik el nap, hogy ne figyelmeztetne bennünket valamelyik politikus – párthovatartozástól függetlenül –, hogy takarítsunk meg energiát, ne fürödjünk, ne együnk a húst és egzotikus gyümölcsöket, ne vásároljunk magunknak unos-untalan új ruhákat, ne utazzunk se autóval, se repülővel, ne menjünk nyaralni, költözzünk kisebb lakásba – hogy csak néhány példát említsünk az utóbbi hetek szűnni nem akaró agitációjából. A propaganda célja egyértelmű: Szegényedjünk el önként és dalolva a nemes célért, mert csak így menthetjük meg bolygónkat a klímahaláltól, illetve így mutathatjuk meg az oroszoknak, hogy nem hagyjuk magunkat, az ukrán szabadságért szívesen fázunk, és ha kell éhezünk is.

De azért létezik egy világ, amelyre ezek a felhívások nyilvánvalóan nem vonatkoznak. Július 9-én mesébe illő esküvő zajlott a szépek és gazdagok találkozóhelyeként közismert Sylt szigetén: Christian Lindner szabaddemokrata pénzügyminiszter vezette oltárhoz (holott egyikük sem tagja egyetlen egyháznak sem, de hát papot is lehet vásárolni) jövendőbeli hitvesét, a Springer kiadó egyik vezető újságíróját. A látványos lagzin 140 vendég vett részt, ott volt a politika és a média színe-java, többek között kancellár Olaf Scholz, az összes szabaddemokrata kiválóság, valamint a CDU ellenzék vezetője Friedrich Merz is. Utóbbi privát jetjén érkezett, melyet maga vezetett, és amelynek árát a hozzá értők 1,1 millióra becsülik. Az ifjú pár három napi eszem-iszom és különböző programok után egy Porscheban viharzott el nászútjára.
....


Olvasd nyugodtan végig!

Tényleg az esküvőkön megy a rugózás ?
Nemá!


 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Értem miről beszélsz. Csak "beszálltam" egy párbeszédbe amit mással folytatott, ezt ő is és más is meg szokta tenni, ráadásul már van előéletem Wilsonnal, ami törölve lett, így előtted ismeretlen lehet. Csak ezzel a nickkel bukkantam fel április közepén, korábban évekig fórumoztam, aztán jött két év kihagyás. Az ukrán helyzet miatt regisztráltam ismét, mert ez érdekelt annyira mostanság, hogy itt is hozzászóljak.

Annál, hogy nem akarok bizonyos haditechnikai témákhoz röffenteni, szvsz nagyobb gond lenne, ha hozzáértés nélkül kioktatva tenném.

Emellett vannak olyan dolgok amikhez ért az ember, de mégsem szól hozzá mert éppen nem érdekli, vagy a való életben pofázik róla épp eleget.

Pol-troll nemigen lehetek, sőt oroszokkal volt már elég sok parázs vitám élőben az orosz imperializmusról és a kommunizmus bűneiről. Röviden szólva ha ott lettem volna akkor én is megindultam volna Pattonnal a szovjetek ellen miután a nácikat legyaktuk. A nagyfateromért a gestapo is jött, ruszki hadifogságban is volt és amcsi pilótát is szedett ki a Dunából, tehát családi hagyomány az eklekticizmus.

Szerintem elég árnyalt a véleményem a témában, russzofil csak a művészetek és a sci-fi irodalom terén vagyok, előbbiben persze germanofil és legfőképp hungarofil is, csak amikor a csapból is mainstream hazugság folyik, általában a kevéssé képviselt oldal szempontjait hozom be.
Ha hallottál volna oroszok előtt az amerikai álmot védenem, még meg is könnyezted volna, amcsiknak viszont az orosz képet árnyalom.

Még a hozzáértés kapcsán, igazad van, hogy haditechnikai kerekasztal, de vannak biztpol és egyéb témák is, tehát nem feltétel a ht expertise.

Fyi, az elmúlt 20 évben több időt töltöttem Karabahban, Szíriában, Dnyesztermentén, Ukrajnában, Oroszországban, és még jópár érdekes helyen Afrikától Észak-Amerikán át Ázsiáig, emellett majdnem biztos vagyok benne, hogy többféle fegyver volt már a kezemben, és több egyenruhást ismerek testközelből mint te, bár nem vagyok katona sem technikus, és ezt csak azért mondom, hogy árnyaljam a "kétbites pol-troll" képét magamról.

Ez a topic azonban afféle dühöngő, úgyhogy egyáltalán nem bántottál meg a karcos mondandóddal, általában mulattat az előadásmódod, főként a gifjeid :D Sőt, szakmai témákban nagyra tartom az írásaidat, sokat tanultam belőlük, úgyhogy továbbra is élvezet olvasom amit ezekről írsz.
Nyilván neked is vannak becsípődéseid, amik kapcsán jó nagy ökörségeket tudsz írni, az pl látszik hogy a ruszkikat csak a sajtóból ismered, de a fórum elbírja ezt is. Én is írok baromságokat, és a dagonyázásban is teljesen igazad van, ennyi bűnös élvezet nekem is jár, nyilván te sem kommentelnél ide ha a mindennapok 100%ban lefednék a kommunikációs szükségleteidet ;)
Te baszki egy Bruce Willis vagy!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Olyanok vagytok mint a gyerekek az óviban! Ovónéni a Willson gyerek mutogatja a kukiját a lányoknak! Nyugodjatok le a p....-ba! Ennék sokkal szarabb világ jön ránk!
Én nyugodt vagyok. Ez információs háború, de az igazira is készen állok. Emellett szeretek szócsatázni, és most hogy már van ez a topic, nem is zavarjuk vele a többieket.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
@mindenen kívül @meszike91 @Wilson komolyan nem halál ciki, hogy még a szófordulatok is ugyanazok amiket használsz? Hogy folyamatosan több nickről válaszolsz ugyanabban a párbeszédfolyamban? Mostanában meg rászoktál, hogy mentális betegséggel vádaskodj...szerintem marhára elhasználtad a nickjeidet, és kontraproduktív az ukránok szempontjából a tevékenységed. Komolyan sokkal értelmesebben tudnék érvelni az ukránok védelmében, de te csak erősíted a velük kapcsolatos sztereotípiákat.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 397
113
@mindenen kívül @meszike91 @Wilson komolyan nem halál ciki, hogy még a szófordulatok is ugyanazok amiket használsz? Hogy folyamatosan több nickről válaszolsz ugyanabban a párbeszédfolyamban? Mostanában meg rászoktál, hogy mentális betegséggel vádaskodj...szerintem marhára elhasználtad a nickjeidet, és kontraproduktív az ukránok szempontjából a tevékenységed. Komolyan sokkal értelmesebben tudnék érvelni az ukránok védelmében, de te csak erősíted a velük kapcsolatos sztereotípiákat.

Április 21.
:D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Bazzeg van ilyen szekcio is ? Beszaras


@Aladeen egy koszos nagy pupák vagy !!!!

@kamm
the-ralph.gif


De fordítva is igaz

@Terminator na ezt tedd át más topikba termike ! És a lottó számaidból is csak a 36 volt jo !!!
 
K

kamm

Guest
Szerintem megnőtt a rakétatüzérség előbbre hozásának esélye - Ukrajnában elég fontos szerepet játszanak ezek az eszközök.
HIMARS-nak nem örülnék és nem is illeszkedik az MG által leírt német-török-izraeli háromszögbe. Szóva PULS vagy az új KMW-ELBIT együttműködés eredményeként létrejövő eszköz ("MARS III") jöhet szóba még, ami mind a PULS és a HIMARS rakétáit is kezeli...
Amit a Gripenről írsz pont azt indokolja, hogy meg kell kezdeni a flottabővítést - nyilván nem így adják majd elő, ahogy leírtad. Ennél ügyesebb a kormányzati propaganda... :p

A légvédelem fejlesztését is emlegette az miniszter és az ABM még hiányzik a palettáról. Ukránokat is szétrakétázzák Iszkanderrel meg Kaliberrel - ez egy komoly fenyegetés minden konfliktusban. Dávid csúzlija esélyes a rakétavédelmi szerepre - elvileg a radarját már megvettük...
Mégegyszer előadod ezt ,,mint "szerinted", és nekiállok szettrolkodni minden kommentedet, amelyikben mások tippjeit adod elő sajatodkent... azaz kb az összes kommented. :p
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 802
35 993
113
Mégegyszer előadod ezt ,,mint "szerinted", és nekiállok szettrolkodni minden kommentedet, amelyikben mások tippjeit adod elő sajatodkent... azaz kb az összes kommented. :p
Úgy csinálsz mint ha itt valami ötlet verseny lenne és egy elképzeléssel csak egy valaki érthetne egyet!
Konkrétan te azért kattantál rá a MARS II-re, mert az MBDA robotrepülőt fejleszt hozzá - én önmagában ezért nem venném meg.
Én idáig nem támogattam, hogy MARS II-est vegyünk, mert PULS rakétái jobbak. Még vitatkoztunk is erről, amíg nem kezdtél személyeskedni szokás szerint!
Most, hogy kettő az egyben lesz, így már több értelme (és esélye) van és az erről szóló cikket elsők között én tettem ki a ide fórumra, szóval ez nem a te "ötleted"!

Ne csinálj úgy mintha minden ötlet a tied lenne és más nem juthat hasonló következtetésre más irányból!
 
Status
Not open for further replies.