Szláva osztály / Slava / Project 1164 Atlant (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Nekem se tűnik hihetőnek.
sehol nem találtam olyan közlést, hogy a Bayraktar TB 2-re integrálva lett volna a Sea Skua, illetve ha jól tudom, akkor a Moszkvára valahol 250km távolságban inditottak rakétát, az meg bőven nem fér bele a Harpoon szárazföldi indítási távolságába (ez valahol a hajó verzióból eredeztetve 130km talán)..... ellenben az ukri raketya az 300km hatótávra van írva.....
 
W

Wilson

Guest
sehol nem találtam olyan közlést, hogy a Bayraktar TB 2-re integrálva lett volna a Sea Skua, illetve ha jól tudom, akkor a Moszkvára valahol 250km távolságban inditottak rakétát, az meg bőven nem fér bele a Harpoon szárazföldi indítási távolságába (ez valahol a hajó verzióból eredeztetve 130km talán)..... ellenben az ukri raketya az 300km hatótávra van írva.....
Mert nincs is ráintegralva amúgy sem lenne semmi értelme egy 2017-ben a britektől kivont rakétát amely 25 km hatótávolsággal rendelkezik egy török drónra integráljanak, a Neptun indítót pedig nem lehet csak úgy átalakítani a Harpoon indítására, úgyhogy ez a magyarázat szerintem népmesei kategória.

A Moszkva távolsággal kapcsolatban viszont én jó pár helyen 70-75 km olvastam...

Szerintem több realitás van abban az ukrán verzióban, hogy a rossz időjárási körülményeket is kihasználva, két Bayraktar drónnal "kötötték le" a Moszkva légvédelmét és ekkor indították a Neptunokat...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 536
14 647
113
Érdekesség 2020-ból (de elég aktuális) - ehez képest semmiség, hogy volt e rajta atom:

Keresztény ereklye, egy igazi kereszt darab, amelyet az orosz fekete-tengeri flotta zászlóshajójánál kell őrizni

https://tass-com.translate.goog/society/1123855?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

Az ereklye egy 19. századi fémkeresztbe ágyazott, mindössze néhány milliméter hosszú faforgács

Egy keresztény ereklyét, az Igaz Kereszt egy darabját, amelyen a hívők szerint Jézus Krisztust feszítették meg, a Moszkva rakétacirkálónál őriznek – mondta a TASS-nak Szergij Haljuta, az orosz ortodox egyház szevasztopoli körzetének főpapja.

Elmagyarázta, hogy az ereklye csak néhány milliméter hosszú faforgács. századi fémkeresztbe van beágyazva, amelyet viszont egy speciális ereklyetartóban tárolnak.

"Ez az ereklye korábban egy katolikus templomhoz tartozott, de névtelen művészetpártolók szerezték meg, és az ő akaratuk volt, hogy az ereklyét a [fekete-tengeri] flottának küldjék. A Moszkva cirkálónak van egy kápolnája a fedélzeten, ahol az istentiszteletek zajlanak, – mondta Khalyuta.

Hangsúlyozta, hogy az ilyen ereklyék nagyon ritkák és minden keresztény számára fontosak – mind a katolikusok, mind az ortodoxok számára. Oroszország több olyan tárgyat is birtokol, amelyekbe az Igaz Kereszt darabjai vannak beágyazva; általában nagy templomokban találhatók. Az ilyen ereklyék vásárlása azután vált lehetővé, hogy az európai egyházak elkezdték bezárni és eladni ingatlanaikat.

A főpap azt is elárulta, hogy az ereklyét már átadták Igor Oszipov admirálisnak, a fekete-tengeri flotta parancsnokának, és jelenleg a flotta főhadiszállásán van. Hamarosan a Moszkva cirkálóhoz szállítják.

A Moszkva cirkáló a Project 1164 Atlant osztály vezető hajója. 1983-ban állt szolgálatba. Fő fegyverzete 16 darab P-1000 Vulkan rakétavető. A cirkáló 2016 óta dokkolva van nagyjavítás céljából.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 607
6 069
113
Mert nincs is ráintegralva amúgy sem lenne semmi értelme egy 2017-ben a britektől kivont rakétát amely 25 km hatótávolsággal rendelkezik egy török drónra integráljanak, a Neptun indítót pedig nem lehet csak úgy átalakítani a Harpoon indítására, úgyhogy ez a magyarázat szerintem népmesei kategória.

A Moszkva távolsággal kapcsolatban viszont én jó pár helyen 70-75 km olvastam...

Szerintem több realitás van abban az ukrán verzióban, hogy a rossz időjárási körülményeket is kihasználva, két Bayraktar drónnal "kötötték le" a Moszkva légvédelmét és ekkor indították a Neptunokat...
.
.
Az a tanulság, hogy ezek az öreg kohószökevény hajók hiába nagyok, teljesen elavultak, a légvédelmük meg nulla értékű. A Nagy Péter és pláne a Kuznyecov is igy járna.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1
W

Wilson

Guest
.
.
Az a tanulság, hogy ezek az öreg kohószökevény hajók, hiába nagyok, teljesen elavultak, a légvédelmük meg nulla értékű. A Nagy Péter és pláne a Kuznyecov is igy járna.
Én annyira elavultnak nem gondolnám, mindenesetre azt a két ukrán (nagy valószínüséggel Neptunt) rakétát a Moszkva AK-630-s légvédelmi rendszerének meg kellett volna semmisíteni...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 450
18 085
113
A képet köszönjük, csak ebből az idejáró embereknek a nagy része a nagy büdös semmit tudja meg, mert ezt a fordító sem eszi meg képként szoftver nélkül.

Nagyjából azt írja, hogy a angol és ausztrál segítség volt jelentős. Sea Skua rakéta került T2 drónra (?) és Neptune szárazföldi indító és RGM-84N Haroopn lett használva. Eszerint és nem az ukrán saját fejlesztésű cucc.

Csak ez alapján aztán tényleg lófaszt sem tudni, hogy mennyi volt a bevetett fegyverek számas és az, hogy a hajó légvédelmi rendszere miért nem bírt velük.
És jön a kérdés: hol voltak a kísérő hajók? Ok, hogy a Moszkva közel-légvédelme mai szemmel elavult, de a FT flottában már szolgálnak modern, új egységek is. Hol a faszban voltak? A Moszkva szempontjából a FT flotta egy nagy BBG, mindenkinek őt kellet volna védenie kis túlzással. Kicsit érthetetlen az egész helyzet.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 607
6 069
113
Nagyjából azt írja, hogy a angol és ausztrál segítség volt jelentős. Sea Skua rakéta került T2 drónra (?) és Neptune szárazföldi indító és RGM-84N Haroopn lett használva. Eszerint és nem az ukrán saját fejlesztésű cucc.

Csak ez alapján aztán tényleg lófaszt sem tudni, hogy mennyi volt a bevetett fegyverek számas és az, hogy a hajó légvédelmi rendszere miért nem bírt velük.
.
.
A TB-2 el se birja a Sea Skuat, az a rakéta kb 150 kiló, ennyi a TB-2 teherbiró képességének éppen a határa, DE nem egy szárny alá pakolva az egészet. Az is kérdés, a rakéta méretei miatt aláférne-e, az sem biztos.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Mert nincs is ráintegralva amúgy sem lenne semmi értelme egy 2017-ben a britektől kivont rakétát amely 25 km hatótávolsággal rendelkezik egy török drónra integráljanak, a Neptun indítót pedig nem lehet csak úgy átalakítani a Harpoon indítására, úgyhogy ez a magyarázat szerintem népmesei kategória.

A Moszkva távolsággal kapcsolatban viszont én jó pár helyen 70-75 km olvastam...

Szerintem több realitás van abban az ukrán verzióban, hogy a rossz időjárási körülményeket is kihasználva, két Bayraktar drónnal "kötötték le" a Moszkva légvédelmét és ekkor indították a Neptunokat...
Ez az az info grafika ami alapján azt írtam, hogy nagyobb volt a távolság..... azt nem tudom mennyi köze van a valósághoz, de akár.....
278228003_5410934428938698_2334261438980484502_n.jpg
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 450
18 085
113
.
.
A Moszkva lett az oroszok "Hood csatacirkálója". A maga idejében nézve mindkettő nagy, elavult, és mindkettő azonnal elsüllyedt.
Egyszerűen érthetetlen az egész. A Moszkva volt a FT flotta legértékesebb egyésge, nagyon komoly nagy hatótávú légvédelmmel. Tucatnyi egységnek kellett volna kisérnie, "áthatolhatatlan" közép-közeli légvédelemmel. Az elvesztése olyen, mintha a US Navy hagyná, hogy kilőjék egy (hordozó nélküli) Tico-cirkálóját. Vagy mintha 86-ban beküldte vona az Iowát egyedül, vagy lófasz kísérettel valahová. Nem értem....
 
W

Wilson

Guest
összefoglalva akkor üzenhetjük @boki -nak hogy álljon elő egy másik verzióval, közelebb a valósághoz ?? :)
Szerintem semmi realitása nincs ennek a verziónak.

Van amúgy még egy szál az ukránok már március eleje óta "puhítják a norvégokat többek között hajó elleni rakétákért, de én személy szerint ennek sem látom túl nagy valószínűségét....