Szlovák haderőfejlesztési program (2030) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 569
46 623
113

CNN: Szlovákia előzetesen beleegyezett, hogy Ukrajnát S-300-as rendszerekkel látja el, de azonnali kártérítést kér

https://dennikn.sk/minuta/2771106/
Szlovákia előzetesen beleegyezett abba, hogy Ukrajnát S-300-as légvédelmi rendszerekkel látja el – írja a CNN három forrásra hivatkozva. Ma azonban az USA-nak és a NATO-nak meg kell oldania e védelmi képességek felváltásának problémáját. Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter csütörtökön érkezik Szlovákiába.

Szlovákia két forrás szerint garanciákat akar arra, hogy az S-300-as rendszereket azonnal lecseréljék – teszi hozzá a CNN. Az amerikai Patriot rendszer lép színre, amelyet a német katonák előrehaladott jelenlét keretében szállítanak Szlovákiába.
Ez egy elég szar üzletnek tűnik nekem.... :(
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and hete

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 110
13 536
113
Leadják a légvédelmi rendszerüket, a kárpótlás jön majd az oroszoktól.... Cserében német - amerikai katonák fogják biztosítani a szlovák légtérvédelmet??
Ki tudja, mi az ajánlat amerikai részról, a cikkben leírtak még csak spekuláció.
Holnap jon az amerikai védelmi miniszter, akkor talán okosabbak leszunk.
Addig is állítolag a lengyelek a diszkusziókban kezdenek hóborogni, hogy nekik a Patriotjaikat meg kellet fizetniuk ... :oops:

Ez egy elég szar üzletnek tűnik nekem....
:(
Amúgy is ki lettek volna vonva, amit megjonnek a Patriotok ... :cool:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 028
36 431
113
Ez egy elég szar üzletnek tűnik nekem.... :(
Miért? Lehet, hogy kukázni kellene az S300-aokat pár éven belül, mert orosz support nem nagyon lesz már hozzá és ez még a csehszlovák időkből van nekik, akkor a "shelf-life" is végéhez közeledhet. Ha az amcsin adnak újabb rakétákat, vagy az EU kifizetni nekik a következő rendszerűket akkor lehet hogy jó üzlet lepasszolni az ukránoknak.
Mivel nem sok opciója van a nyugatnak az ukrán légvédelem erősítésére, így jó a szlovákok alkupozíciója...
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Miért? Lehet, hogy kukázni kellene az S300-aokat pár éven belül, mert orosz support nem nagyon lesz már hozzá és ez még a csehszlovák időkből van nekik, akkor a "shelf-life" is végéhez közeledhet. Ha az amcsin adnak újabb rakétákat, vagy az EU kifizetni nekik a következő rendszerűket akkor lehet hogy jó üzlet lepasszolni az ukránoknak.
Mivel nem sok opciója van a nyugatnak az ukrán légvédelem erősítésére, így jó a szlovákok alkupozíciója...

~26éves PMU1esek még 10-15év bennük lenne de erős a gyanum, hogy az orosz suport "akadozni" fog. Innen ha cserébe akárcsak odatelepülés szinten is 10évre "kölcsönkapnak" patriotot tuti biznisz nekik.

Megfelelő helyre szállítani, beüzemelni nem lesz könnyű oroszok vadászni fognak rá de ha sikerül kb azt hozza mint a PMek akkor az nagyon kellemetlen lesz az agymosott náci ruszkiknak.

Ennél mégjobb biznisz lengyeleknek a kubok átadása. Azokban kb még pár év van kb semmit se vesztenk lengyelek ha odaadják őket. Az US Patriotok összehasonlíthatatlanul potensebbek. És azokat azért könnyebb átjátszani Ukrajnának.


Itt megjegyezném, hogy a magyar G2A légvédelem gyalázatos állapotban van. A kubok rakétáinak üzemideje lejárt, Nasams ami elég potens most nem is tudom hogy áll kb ami van az a mistral. Hát őőő. Ha kapunk érte 5évre egy ezred patriotot akármilyen formában az már tuti üzlet lenne. Igazából bármi amit kapni lehetne érte az tuti lenne.
 
H

Hummen23

Guest
Ki tudja, mi az ajánlat amerikai részról, a cikkben leírtak még csak spekuláció.
Holnap jon az amerikai védelmi miniszter, akkor talán okosabbak leszunk.
Addig is állítolag a lengyelek a diszkusziókban kezdenek hóborogni, hogy nekik a Patriotjaikat meg kellet fizetniuk ... :oops:


Amúgy is ki lettek volna vonva, amit megjonnek a Patriotok ... :cool:
Ez elég romános...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 419
113
Már jonnek a Patriotok
Cuki ez a szlovák kormáyunk,...:
  • elsők között szavalták, hogy fegyverekkel is támogassák ukrajnát (mint ha lett volna mivel, hozzáteszem) - aztán lenyomta a tátrai buksit a NATO, nem megy fegyver sehová :D
  • beleélték magukat, hogy átadják a Mig-29-eseket, cserébe... - gyorsan lenyomta a tátrai buksit az USA, szó sem lehet vadászgépek átadásáról :D
  • nagy mellénnyel ajánlották az S300-at, cserébe "ingyen" Patriotért (aki ezt komolyan gondolta, az.. á inkább semmi), - Lavrov megemelte a szemöldökét és máris azt mondták, sajnos nem tudunk cserébe "adni"...:p
Kiváncsian várom mikor lesz az újabb ilyen cuki kis progressziv húzás... :rolleyes:

A szlovák láncos tender pedig igazi csemege lesz - egyben a jelenleg uralkodó liberálisként prezentált soviniszta szlovák észjárás nagy próbája, - ...mert szerintem a közös Magyar-RM ajánlat nem lett gyenge.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 110
13 536
113
Cuki ez a szlovák kormáyunk,...:
  • elsők között szavalták, hogy fegyverekkel is támogassák ukrajnát (mint ha lett volna mivel, hozzáteszem) - aztán lenyomta a tátrai buksit a NATO, nem megy fegyver sehová :D
  • beleélték magukat, hogy átadják a Mig-29-eseket, cserébe... - gyorsan lenyomta a tátrai buksit az USA, szó sem lehet vadászgépek átadásáról :D
  • nagy mellénnyel ajánlották az S300-at, cserébe "ingyen" Patriotért (aki ezt komolyan gondolta, az.. á inkább semmi), - Lavrov megemelte a szemöldökét és máris azt mondták, sajnos nem tudunk cserébe "adni"...:p
Kiváncsian várom mikor lesz az újabb ilyen cuki kis progressziv húzás... :rolleyes:

A szlovák láncos tender pedig igazi csemege lesz - egyben a jelenleg uralkodó liberálisként prezentált soviniszta szlovák észjárás nagy próbája, - ...mert szerintem a közös Magyar-RM ajánlat nem lett gyenge.
Minimum az elso pontban tévedsz, mert mint a fegyver és muníció, úgy az uzemanyag is már le volt szállítva - es annak semmi koze a NATOhoz. Az EU hozott pénzugyi keretet ezeknek átfizetésére (450M euró).
A tobbit pedig meglássuk. Igy vagy úgy, ilyen lehetoség megszabadulni toluk már alig lesz - meg kell próbalni felcserelni amint lehet.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 419
113
Minimum az elso pontban tévedsz, mert mint a fegyver és muníció, úgy az uzemanyag elment - es annak semmi koze a NATOhoz. Az EU hozott pénzugyi keretet ezeknek átfizetésére (450M euró).
Igazad van, ...csak az uniós döntéssel jött meg a "bátorságunk"...
A tobbit pedig meglássuk. Igy vagy úgy, ilyen lehetoség megszabadulni toluk már alig lesz - meg kell próbalni felcserelni amint lehet.
Szerintem meg ezután bárki bármilyen orosz eredetű fegyver(rendszert) el fog tudni adni más országnak, ha arra szükség lesz,...az "orosz vétó" nem sokat fog érni. Ennek ellenére az "ukrajnába gyorsan áttolni elvel" rohadtul nem értek egyet, a konfliktus közepén ez rohadt nagy felelőtlenség a kormánytól a lakosságra nézve. Szerintem nem kell ecsetelni, hogy miért.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 419
113
https://korkep.sk/cikkek/mindennapj...-nem-artana-ha-visszafogottabban-nyilatkozik/
Naď miniszterre nagy hatással vannak a Facebook bejegyzések :D:

"Tárcavezetőtől viszonylag szokatlan, hogy utcai stílusban, nyílt provokációval hergelje követőit, illetve az oroszbarát felhasználókat: „Üzenet az orosz trolloknak, árulóknak, 5. Kolóniának: Aktivitásaitok intenzitásából, amit az oldalamon az Ukrajnának küldendő S-300-as rendszer ellenzéseként kifejtetek, úgy látom, hogy nagyon ég a talaj a lábatok alatt. Minél aktívabbak vagytok, annál helyesebbnek tűnik számomra, odaadni nekik (szerk. megj. az ukránoknak az S-300-as légvédelmi rendszert.) Csak gyerünk, csináljátok!“

Nálunk ilyenek irányítják az országot. :oops:
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 304
93
Én nem értem a szlovák hozzáállást. Írni akartam már ez ügyben egy gondolatsort már egy hete is.
Túlbuzugják a szituációt ők is.
Sokkal bölcsebbek lennének ha kimaradnának ebből.
Felesleges keménykedni,és igen rövidlátó stratégia...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
https://korkep.sk/cikkek/mindennapj...-nem-artana-ha-visszafogottabban-nyilatkozik/
Naď miniszterre nagy hatással vannak a Facebook bejegyzések :D:

"Tárcavezetőtől viszonylag szokatlan, hogy utcai stílusban, nyílt provokációval hergelje követőit, illetve az oroszbarát felhasználókat: „Üzenet az orosz trolloknak, árulóknak, 5. Kolóniának: Aktivitásaitok intenzitásából, amit az oldalamon az Ukrajnának küldendő S-300-as rendszer ellenzéseként kifejtetek, úgy látom, hogy nagyon ég a talaj a lábatok alatt. Minél aktívabbak vagytok, annál helyesebbnek tűnik számomra, odaadni nekik (szerk. megj. az ukránoknak az S-300-as légvédelmi rendszert.) Csak gyerünk, csináljátok!“

Nálunk ilyenek irányítják az országot. :oops:

Tudnál fordítani felvidéki magyarról anyaországi magyarra? Semmit nem értettem meg az egész szövegből.

1, Mi az, hogy csináljátok csak, minél jobban aktívok az orosz-párti trollok, annál biztosabb vagyok a döntésemben? Ilyet nincs értelme mondani. Lehet csak nálunk volt túl sokáig a NER, de ha valamit eldöntök politikai vezetőként, akkor az asztalra csapok és az lesz... mert kiszámoltam matematikailag és ezt kell csinálni. Ha nem vagyok biztos a döntésemben, akkor az asztalra csapok és azt mondom, hogy ez lesz, mert ezt okos emberek kiszámolták.
Sosem sejtetek olyat, hogy az ellendrukker, hozzá nem értő fanok megnyilvánulásai bármiben, a legcsekélyebb mértékben befolyásolja azt, hogy megteszem-e az ország szempontjából helyesnek ítélt lépéseket.

Ha még magabiztosabb vagyok és elcsépeltnek érzem az ez lesz, mert kiszámoltam dolgot, akkor kiírom népszavazásnak és egyértelművé teszem, hogy semmi elképzelésem, kidolgozott ötletem nincs arra, hogy mit csinálnék, ha nem ezt. Mint mi például a migrációs népszavazáson vagy a britek az EU-ban maradásról kiírt referendumon, mikor már tagjai voltak az EU-nak.

2, Mi a fenének ennyit rugózni az Sz-300-ason, hogy akkor most azok helyett jön Patriot vagy nem azok helyett. Nem a Szlovák Fegyveres Erőké lesz. Romániában sem értettem a nemzeti büszkeséget, hogy mások megvédenek minket magunk helyett, erre nagyon büszkék. Arra én is azt mondom, hogy büszkék lehetnek majd, amikor megérkeznek az F-16Viperek meg amikor a két mostani páncélos tender végig fut és ott lesz a kezükben a kész, új fegyver.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 419
113
Tudnál fordítani felvidéki magyarról anyaországi magyarra? Semmit nem értettem meg az egész szövegből.
Ez a cikkből idézet, nem én fordítottam, hanem az újságíró. ;)Viszont így is minden szépen kiolvasható..., nem lehet másképp fordítani:

"Odkaz ruským trollom, zradcom a 5. kolóne: Podľa Vašej intenzívnej aktivity na mojom účte, proti poslaniu systému S-300 Ukrajine vidím, že vám ale že nesmierne prihára. Čím ste aktívnejší, tým správnejšie mi to príde, dať im to! Do toho!" (Naď, fb)
Sosem sejtetek olyat, hogy az ellendrukker, hozzá nem értő fanok megnyilvánulásai bármiben, a legcsekélyebb mértékben befolyásolja azt, hogy megteszem-e az ország szempontjából helyesnek ítélt lépéseket.
Ezek nem igazi vérbelu politikusok, ezek az emberek csak megpróbálnak megfelelni a szerepüknek. Harmatgyenge bábkormány van, az agyonpromózott elnökasszonnyal együtt ezek senkik, ...a kokós Pellegrini úgy behúzza a következő választást mint a huzat...
2, Mi a fenének ennyit rugózni az Sz-300-ason, hogy akkor most azok helyett jön Patriot vagy nem azok helyett. Nem a Szlovák Fegyveres Erőké lesz. Romániában sem értettem a nemzeti büszkeséget,
Szlovákia az ukrán konfliktus farvizén próbál a nemzetközi közösségben valamiféle tekintélyt szerezni, vagy legaláb is szeretné jobban láttatni magát. Ennyi.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 304
93

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 949
91 693
113
Ezt úgy értette,hogy a Patriotokat ha visszaviszik a hollandok,nem maradna légvédelmetek az Sz 300 nélkül...
Azok csak ideiglenesen vannak hozzátok telepítve...! Ilyen egyszerű a képlet.
Leadják S-300-at ingyen és fizetnek a hollandoknak, NATOnak, Amerikának tök mind1, az ingyenes Patriot légvédelmi rendszerért. Ez elég durva önfeladás lehet... Aki nem költ saját hadsergre, majd fizeti a baráti segiséget, vagy az ellenséges megszállást.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 304
93
Leadják S-300-at ingyen és fizetnek a hollandoknak, NATOnak, Amerikának tök mind1, az ingyenes Patriot légvédelmi rendszerért. Ez elég durva önfeladás lehet... Aki nem költ saját hadsergre, majd fizeti a baráti segiséget, vagy az ellenséges megszállást.
Konkrétan ők arra bazíroztak nagy valószínűséggel,hogy tisztán " baráti " alapon le passzolják a maradék még " kurrens " orosz cuccaikat az ukránoknak,és cserébe kapnak erősen nyomott áron valami sokkal jobbat,de hát ez most így ebben a formában nem jött össze.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 419
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0