Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 075
82 602
113
Az aktyubinszki tesztkozpontban ezeket a rakétákat, bombákat alkalmazták a Szu-35-sok:
R-73, izdyelie 750, R-27T,R-27P,R-77,H-29T,H-31A,H-59M2,KAB-500Kr,KAB-500OD,KAB-1500Kr, + nem irányított rakéták és bombák.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Széles de hiányos ha onnan indulunk ki, hogy ez a mostani csúcsgépük.
A rakéták bombáknak hiányzik a félaktív lézeres változata.
Ami azt jelenti, hogy autonóm megvilágítás még sehol nincs ahogy TGP sem.
A kabin előtti szenzor meg a marketingel ellentétben erre nem jó.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 075
82 602
113
180926.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 789
46 958
113
Széles de hiányos ha onnan indulunk ki, hogy ez a mostani csúcsgépük.
A rakéták bombáknak hiányzik a félaktív lézeres változata.
Ami azt jelenti, hogy autonóm megvilágítás még sehol nincs ahogy TGP sem.
A kabin előtti szenzor meg a marketingel ellentétben erre nem jó.

Valahogy csak megoldják azért szerintem, hogy a mostani csúcsgépükkel célba tudjanak juttatni egy bombát. Hogy a marketing szöveg igaz e, nyilván nem tudja senki biztosra, sehol sem. De azért én egy bomba pontos célbajuttatásának képességét, megszavazom látatlanba is az oroszok mostani "csúcsgépének", amit a Kína is megvesz, jó pénzért, no meg azok a lesajnált Szu-24, Szu-30 asok is megoldják Szíriában, nekem úgy tűnik. Ez meg ugye elvileg azoknál újabb, jobb. Most akkor mi a karcsú, és mi a baj a Szu-35-el?
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Valahogy én úgy látom hogy ezek a hadviselés csúcsát jelentő kütyük pl a lézeres ,gps és egyéb vezérlésű eszközök iszonyatosan megdrágítják a hadviselést . Az oroszok szerintem kényszerből ugyan de helyesen felismerték hogy a hagyományos bombák is még megfelelő pontossággal célba juttathatók. Egy 500 kilós vagy tonnás bombánál szerintem nagyon-nagyon keveset számít 10-15 méter pontatlanság . A civilek meg pusztulnak így is úgy is . A hipermodern Izraeli vagy USA légierő pont ugyanúgy dob mellé bombákat mint az orosz ! Nem látok lényeges különbséget Csak annyit hogy az oroszok 1 nagyságrenddel olcsóbban háborúznak !
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 075
82 602
113
2015 december 29-én újabb két Szu-30MK2 érkezett Vietnamba. Ez a két gép a 7. és a 8. a sorban a 2013(augusztus)-as szerzodés értelmében. A 8589 és 8590 oldalszámu gépet idén az utolsó 4 darab koveti.
2727102_original.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 075
82 602
113
December utolsó napjaiban sikerult véglegesíteni a Szu-35 szerzodést az orosz védelmi minisztériumnak és az ERK-nak, miután V.Putyin aláírta a 2016-os koltségvetést. A szerzodés 2016-ban lép érvénybe, mely értelmében további 50 Szu-35Sz gépet szállít le a KNAAZ 2020-ig tobb mint 60 milliárd Rubel értékben. Ezzel 98-ra novekszik az orosz légiero Szu-35Sz állománya.

u.i.: A szerzodést még az augusztusi Makszon kellett volna aláírni 100 milliárd Rubel értékben, de koltségvetési okokból ezt csak december végén véglegesítették.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 451
17 973
113
50 Szu-35 800 millió dollár? Gondolom ez csak a nyers gyártási költség, de nagyon olcsónak hangzik, 16 millió dollár gépenként.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 075
82 602
113
Az "Ég emberei" Látogatás a 23. IAP -nál (Dzemgi)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=439&v=GRScEQ3DFr8
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
1999 párizsi airshow,az egyik pilóta Averjanov...
Emlékszik valaki?
181708.jpg

Igen, a képet követő másodpercben katapultáltak és mindketten túlélték, a másik pilóta Vlagyimir Sendrik volt. Nagy égés volt, mármint a gép becsapódása után....
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
Igen, a képet követő másodpercben katapultáltak és mindketten túlélték, a másik pilóta Vlagyimir Sendrik volt. Nagy égés volt, mármint a gép becsapódása után....

Hello!

Maga a gép nem égett el. Hamar eloltották. Mindig is csodálkoztam azon, hogy az orrát leszámítva egész egyben maradt, ahhoz képest mekkorát esett.

Egyben szállították el:
113940_322174602_Su_30_mki_110.jpg