Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="akagi">Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
Te most komolyan azt hiszed, hogy 1-2 osztály Sz-300 és félaktív rakétás vadászgépekből egy kevés az a TuAF-nek a megoldhatatlan kihívás kategóriájában van...?
</blockquote>
Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek! Én lennék a próféta, ha nálam lenne a bölcsek köve! De, hát sajnos...!
Jó éjt!

</blockquote>

Akkor nem próféta lennél, hanem már halott. ;D
Kell a francnak az a kavics...,
...jó éjt mindenkinek!
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@panoz

"Jól néznénk már ki ha ez lenne az orosz haderő színe java ami most kint van és ennyitől kötelező letérdelnie az egész Közel-Keletnek. Akkor tényleg mondhatnánk hogy tönkrementek az oroszok."

Az oroszok a nuklearis erejuk nelkul boven sehol sincsenek; olyan mertekben le vannak gatyasodva a SZU osszeomlasa miatt meg mindig a konvencionalis hadero teren technologiailag, hogy boven keteselyes lenne egy nem elhuzodo hagyomanyos osszecsapas akar a torokokkel is.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<b>panoz</b>
Igazad van.
Akkor most jó a SZU-30/35 és az R-27 vagy egy nagy határ fos?
Szerintem jó fegyver és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb NATO vadászpilóta ugyanezt mondaná és nem csak udvariasságból.

Én nem ítéltem meg a orosz haditechnika minőségét. Én azt mondom világosan látszik hogy az FSA-hoz sokan, a törökökhöz kevesen vannak ott. Ez akkor se fog változni ha megtámadnak 10 szuhojt, vagy megháromszorozzák a kitelepített haditechnikát.
Nem csinálnak még egy Afganisztánt az oroszok ebben biztos vagyok inkább meghátrálnak. Nem, nem fogják Ankarát szétatomozni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="akagi">Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is...


Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek!
Csodálatos. Tehát a szoksásos "senki nem tud semmit duma", de azért leírod azt, hogy az orosz valami vodoo varázslattal a földön megsemmisíti a TuAF-et. Öcsém, ez nem semmi...
</blockquote>
Molni!
Ha tudod, hogy a légierőd gyengébb képességű, mint az ellenfeledé és erősebb vagy a rakétatechnikában, akkor mit teszel?
"Öcsém, ez nem semmi..."
"Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is..."
Ugye, beszéltünk, vagy is, mondtam magánban pár dolgot!
Mindig úgy beszélsz, mintha nálad lenne a bölcsek köve! Pedig, úgy működik a rendszer, hogy egy csomó ember leül és kisakkozza a lépéseket. Mind két (három) oldalon, amit nem kötnek se Te, se az én orromra! Aztán, vagy bejön vagy sem! Ehhez nem tudok bizonyítást és hozzáférést nyújtani.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Nagyon OFF, de mivel más helyeken is belefutottam őkelmébe:
Molni az a tipikus gamer aki beleszerelmesedett a játékokból megismert világba és mivel rengeteg időt ölt a megismerésébe ezért ő megrendíthetetlen tudású szakértő, amire rásegít környezete ahonnan csak igenlést kap.
Aztán való életben jön a pofáraesés amire durcizással reagál.
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon OFF, de mivel más helyeken is belefutottam őkelmébe:
Molni az a tipikus gamer aki beleszerelmesedett a játékokból megismert világba és mivel rengeteg időt ölt a megismerésébe ezért ő megrendíthetetlen tudású szakértő, amire rásegít környezete ahonnan csak igenlést kap.
Aztán való életben jön a pofáraesés amire durcizással reagál.
Édes istenem, még egy fotelpszihológus. Apró hiba, hogy kb. 7 éve szinte semmilyen szimulátorral nem repülök. A moddolásaim során pl. az alul modellezett szovjet-orosz rendszereket javítottam ki.

A magadfajtából is nagyon elegem van. Miért hiszed magad olyan nagyon okosnak, hogy a képernyő mögül megítélsz valakit. Nekem az eddigi referenciám elérhető. Neked mi a referenciád? Hm...
 
M

molnibalage

Guest
És a legszomorúbb az, hogy már nem tudom hanyadik kommentelő a személyemmel foglalkozik, de ők semmiféle levezetésbe vagy bizonyításban nem kezdtek, hogy akkor miért és hogyan tévedés, amit írtam.

So...? Tessék már bebizonyítani, hogy az az erő, ami Szíriában van, az miért is olyan fúda komoly valami a TuAF méretét és általános technikai színvonalát nézve.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Balázs, azért foglalkozik a nem tudom hanyadik kommentelő a személyeddel sokszor, mert egy "jelenség" vagy. Kijelentesz néha olyanokat, olyan magabiztossággal, s sajnos arroganciával, hogy az izéééé. PONT.

Másokat vádolsz be legtöbbször elfogultsággal, holott szerintem te a saját tükörképed ellen harcolsz. Itt jellemzően NEM divat ha már HT-vonalra térünk vissza, senki részéről sem leszólni a nyugati techniát(én tőlem ilyet pl. nem nagyon olvashatott senki, az fix), sosem mondtam hogy gyenge gép lenne az F-22, az F-15, az F-16 etc., vagy holt teher egy amraam, de még dicsértem talán a késői Sparrow változatokat is. Az USA költ a legtöbbet a haditechnikai fejlesztésekre, azon belül a légierőre, tengerészetre meg méginkább a világon. Ennek egyértelmű meg is van az eredménye. Tehát ezek fényében, kérlek, ne add már az én számba azt, hogy a megvalósult USA képességeknek is csak a felét ismerem el, az Orosz projecteket meg 200% os megvalósulási rátával számolom, mert egyszerűen erről szó nincs, és nem is volt soha. Az USA cuccok nagyon jók. Drágák, de jók. Egy kiképzett, jól felszerelt, és jó logisztikával megtámogatott, morálisan rendben lévő sereg kezében, csodát tesz. Azért Szaudiak kezében az is leszerepelni látszik. Ez a hozzád hasonlóaknak azért lehetne intő jel, mert ebből akár EXTRAPOLÁLHATNÁL is, nem teljesen a végtelenbe persze, de egy kicsit, legalább odáig, hogy akkor talán az orosz fegyverek sem feltétlenül CSAK ANNYIT tudnak kihozni magukból, mondjuk egy szintén erős ország által használva, komplex rendszerben gondolkodva, jó morállal, kiképzett állománnyal, mint amit pl. az afrikai, meg arab háborúkban láthattál. De ez neked már derogál.

A szíriában megtelepült Orosz erőket meg, a török erők töredéke elsöpörné mint a szél, erőlködés nélkül mondatod megint a szánalmasan nevetséges kategória.

Elemzést kérsz, komplexet, hogy mi lenne? Elmondom én neked kutató munka nélkül: Nyilván reálisan azt ott kitelepült Rus erőket a TELJES Török hadsereg, valóban fel tudná morzsolni. Csak ehhez NEM egy kis töredék része kéne az erejüknek, hanem egy jelentős, összhadrőnemmel végrehajtott támadássorozat, ami minden lenne, csak nem szélvész gyorsaságú, és nem menne erőlködés, meg komoly veszteség nélkül. Hamar belefutnának ám azért ott S-sokszáz rendszerbe a török amraam shooter F-16 ok, amelyek bár nagyra tartom a török pilótákat, mert nemzetközi szinten nézve igen sokat repülnek, és igen jók, de MÉGSEM az USA élvonalbeli pilótáinak felelnek meg, a gépeik, lehetőségeik meg pláne nem. Az meg, hogy csak Sz-300/400 ról beszélünk, az még kevés, mert van ott képek szerint RENDSZER szinten felépítve némi Panzir/Szír Kub ütegek, etc. Ezek felett nagyvonalúan elsiklasz legtöbbször. Ahogy ott figyel néhány rakétás kisebb nagyobb Orosz hadihajó is, lőtávolban. Láttunk némi nemű erőfitogtatásként Európát körberepülő Tu-160-ast, Kaszpi felől érkező Tu-22-t, vagy akár csak onnan korvettekről kilőtt Kalibr-eket is. Ez még marhára ne a 3. VH, és nem beszéltem taktikai atomtöltetekről sem. Ahogy erről sem kedves drága mérnök úr, hogy ha az ottani Orosz kontingenst támadás érné a törökök részéről, ÖN szerint mi történne a Boszporusszal hirtelen? Hát az örményeknél megtelepült RUS erők, eltávot kapnának? Semmi atomháborút nem vízionálva, mert ha az lenne, akkor bizony AZONNAL vége lenne a törököknek, mint a botnak, ÉN úgy látom, konvencionális seregekkel számolva is, az a török támadás, ami valóban el tudná érni a kitelepült Szír területen lévő Orosz erők pusztulását, NEM lenne szélvész gyors, nagyon nem a török erők töredéke oldaná meg, és mocskos mód fájna nekik.

Na várom a szakértő válaszát, mérnök úr. PONT.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Tök jó lenne, ha nem egymás baxogatása menne. Joga van mindenkinek hinni abban, amiben akar. Pont.

A szíriai orosz erők az egész orosz haderő mekkora része? 1%? Vagy még annyi sem? Van ott összesen 50 repülőgép, 20 tank, pár üteg SZ-300 meg két tucat helikopter? A mennyiből is?
Ne hülyéskedjünk már, főleg ne török vonalon. A török hadsereg állapota is messze van a papírformától, még akkor is, ha jobban áll, mint a legtöbb nyugat-európai NATO tagállam. Az oroszokkal összemérni őket meg vicc kategória és ezt nem csak én állítom, hanem meg kell kérdezni az itt élő törököket például.
Ami figyelemre méltó az inkább az, hogy az oroszok igen hatékonyak ezzel a kicsi erővel is, ellenkező esetben miért visítozna Törökország meg Szaúd-Arábia?
A Kaszpi-flotta a legkisebb orosz flotta és mégis seggbe lőtték vele Szíriában a célpontokat úgy, hogy a fél világnak csak akkor esett le a tantusz, amikor a Kalibr-ok indultak.
Az orosz stratégiai bombázók egész Európát körbe repülve eregették a cirkálórakétáikat, egyébként ki és hol tud még ilyet az USA-n vagy Kínán kívül? Ja, hogy senki.
Elhiszem, hogy Carlo Kopp például egy hülye hazudós, de akkor a többi nagytiszteletnek örvendő „szakértő” esetében is erősek lesznek a fenntartásaim, ráadásul a világ valós időben történő eseményei nem azt igazolják, amit évek óta itt olvastam: nincs orosz erőkivetítő képesség, nincs rendes légierejük, a flottájuk egy vicc és még a lengyelek is fél kézzel… nem is sorolom tovább.
Ehhez képest a Krím puskalövés nélkül az övék és már Szíriában is berezegtették a fél világ bilijét – nem fél kézzel, hanem kisujjból.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>zsolti</b>
Pont beelőztél, sok mindenben igazad van.
Az atomháború víziója az én reszortom, azt nem adom senkinek!!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Bakker Monte, mocskos mód erről van szó, amit leírtál. Pont ezért bár nekem NEM az volt a célom, hogy személyeskedésbe torkolljon ez a dolog, és marha jó lenne ha nem egymás baszogatása menne, DE ÉN vagyok olyan hülye, hogy NEM VAGYOK HAJLANDÓ ráhagyni a mérnök úrra azt, amit itt művel. Ha kitiltanak érte, azt elfogadom. Amit csinál, az szerintem vérlázító. Arrogáns, és áltudományos frázisokban, meg angol műszavakban, rövidítésekben éli ki magát. Az összefoglalói jók, rendesen, komolyan összeszedett munkák, látszik hogy foglalkozik vele, rengeteg munkát belerakott. Ez jó, ezt köszönjük, gondolom mondhatom ezt mások nevében is. Ami nekem fáj, az az, hogy ettől nekem úgy tűnik, érez valami kis előjogot arra, hogy megmondja mindenkinek azt, hogy mikor mit kéne elolvasson az Ő MUNKÁJÁBÓL, meg mikor kinek mit kéne elhinni, vagy egyszerűen csak gondolni!

Karlo Copp megosztó személyiség, gyanúsan írt már le hülyeséget az öreg, de azért könyörgöm, ne egy Molnár Balázs kritizálja már meg, a PHD nemzetközi védelmi analítikust, innen magyarországról, mert írt egy fasza F-15 ről szóló rendszerező cikket, a HTKA-ra, mert lefordulok a székről...
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Én nem szeretnék személyeskedni. Nem vagyok szakember. Tipikus fotelkommentelő vagyok, aki nézi a híradót, olvasgat okos emberek írásait és néha kicsit gondolkodik.... Én elfogadom, hogy Szu-35 fényévekre van lemaradva még az utángyártott török F-16 ssal szemben is.... Elfogadom, pedig ez megint csak egy virtuális állítás.... De nézzünk meg a tényeket. Ezeket mindenki ismeri és elfogadja. Oroszok belemásztak Szíriába ezzel csekély számú elavult technikával.... Szeptember óta mi történt tulajdonképpen? Minden nagy játékosnak felborult a terve... Helyzet 180 fokra fordult. Törökök, akik milliókat, milliárdokat kerestek ezen a bolton, akik már csak egy lépésre volták a legáhítottabb céltól, akik... stb - stb ....most mint tesznek? Tulajdonképen azon kívül, hogy néha kicsit sunyi módon ágyúznak kurdokat - semmit...Oda se repülnek ezzel a nagy légerővel.... Pedig mögöttük ott van félvilág.... Miért nem mentik meg több éves munkát, befektetett pénzt? Óriási a tét! Minden kockán forog - presztízs, belpolitikai, gazdasági helyzet ... Mi a baj?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Az a picsányi szánalmas kitelepült Orosz bázis, az a baj. Az köpött bele a levesbe, Dima. Ezt minden olyan ember, aki nem elfogult, strucc politikát folytató Fanboy, tudja.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Dima</b>
Nem mernek odarepülni, mert a Földközi-tengeren lévő orosz flotta légvédelme tizedelné a török légierőt, akárcsak a szíriai területeken lévő orosz és szír légvédelem. Ha közben az USA is kihátrál a törökök mögül, akkor az országukat szétdarabolják a ruszkik a kurdok segítségével, méghozzá rövid idő alatt. Az, hogy Szaúd-Arábia kiáll a törökök mellett meg csak arra lesz jó, hogy nagyon magas legyen rövid időn belül a kőolaj ára, miután a kőkorszakban élő, félanalfabéta szaúdi emberanyagot letörölték a térképről azzal a pár kőolaj finomítójukkal együtt.
Lazán figyelmen kívül hagyjuk az iráni haderőt is, aki a térség egyik legerősebb katonai ereje több százezer hivatásos katonával és gárdistával! Nem sorállományról regélek, hanem profi haderőről!
A baj csak annyi, hogy Oroszország eljutott abba a katonai helyzetbe, ahonnan nincs tovább hátrálás és ingyen ajándék, ellenben van egy brutál csapásmérő képességgel rendelkező haderejük több ezer tabu töltettel a hátuk mögött.
Közben Kína is mocorog és nem feltétlenül a békére készül – ki lesz az az öngyilkos jelölt idióta, aki háborúba megy az oroszok és Kína ellen?
Az USA? A NATO? Hajrá, sok sikert hozzá, legalább hamarabb véget ér az elqúrt világrendjük.

<i>Molni egyébként jó gyerek, nem kell őt sem basztatni, a stílusa megszokható, de legalább képben van néhány dologban, nem úgy, mint néhányan, akik jártak már erre igét hirdetni bármiféle zéró tudással és most nem magról beszélek, mert a szerénység nem hátrány. :D</i>
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Molni lehet hogy jó gyerek, de számomra a stílusa NEM MEGSZOKHATÓ, még csak nem is elfogadható.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Így van. Ezt olvastam ki a sorok közül én is. MÉG fizikát sem kellett hozzá írjak repszimhez, meg gyök3/2-el, sinusokkal sem kellett számoljak hozzá, s én is így látom. Meg úgy, ahogy már írtam korábban, elkezdték MEGINT tényezőként kezelni az Oroszokat a nemzetközi külpolitikában. Kerry tegnap megkönnyebbült mosollyal az arcán ölelgette Lavrovot, mikor kis bejátszást láttam arról, hogy nagyon örülnek a közösen kivívott tűzszünetnek. Asszad fél éve épp beleszorulni kezdett a földközibe, és marha hangosan magyarázták Párizstól Londonig, Washingtonig, hogy Assad must Go. Aztán most meg mi van?

Erre is van valami képlete biztos amúgy Balázsnak, hogy mi a retek történhetett közben, majd levezeti nekünk, hogy miért látjuk mi rosszul...
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Repszimben az F-16 legyőzi a Szuhoj-t meg az összes 3 betűs tulajdonságban a valóság mégis mást mutat valahogy... :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 474
113
Az un " intelligens" bombàk, am kb100-150000 usd/ db nagyrészt csak arra jók, hogy az us adófizetők pénzét àttolja a gyàrtók részvényeseinek zsebébe. És ez vonatkozik sok màs csilivili eszközre is. A fegyverpiac kezd hasonlítani a mobiltelefonpiacra. Àllandóan jönnek ki az " ujdonsàgok" amiknek többlethaszna kétséges, de " muszàly" venni, hogy dicsekdhessen vele a barma.