Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 738
113
A trend egy jó dolog, viszont nagyban árnyalja a képet, hogy az egyes gépekre milyen az eloszlás.
Egy részükből hamar, az erejük teljében, alig használt sárkányokból pár év után donnor lett, a másikból kiparádézták majdnem az összes szegecset, a harmadik meg zömmel útvonalazgatott.
A trend szerintem jobban felállítható egy kevésbé hektikus időszak típusára, mint például a MiG-21bisz, vagy mondjuk egy stabilabb bázison, nagyobb példányszámban, egyenletesebb feladatokkal repültetett típus, mint például a holland F-16A.

Trendet bármiből és bármire fel lehet állítani, csak a hazai 29-es flotta szerintem erre nem adna ki objektív képet.
Dinamikusan fogyatkoztak meg a repülőképes példányok és egyenetlenül oszlottak meg a gépek között a feladatok, kihasználtság egyaránt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 112
82 835
113
Eddig 26 maradványt találtak a lezuhant Szu-27 gépből, de a pilótát még mindig nem találták meg.

kBgreyo0A6g.jpg

UkT9ulyKaEo.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Test flights of Su-35 fighters with ultra-long-range R-37M air-to-air missiles (also known as RVV-BD) have begun, sources in the military-industrial complex told Izvestia.

Test launches are expected by the end of this year
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
The Su-35S fighter (tail number "64 red") from the Russian Air Force group in Syria accompanies the presidential plane Il-96-300PU (M1) during a visit to Syria by Russian President Vladimir Putin and Russian Minister of Defense Sergei Shoigu.

Snapshot January 7, 2020.

su-35s10.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A célzókonténer tesztelésével hogy állnak? Kész lesz lassan?


Szerintem már nem is erőltetik ezek után :

Kecske pásztorokra meg nem fognak dobni kab-250-et .Na meg annyi heli és szu-34 árnyékában én már nem is látom annyira szükségességét .2015-16-táján hiányoltam de megoldották e nélkül is és van olcsóbb és kisebb cuccok is preciziós csapásmérésre .
Én inkább a kh-59mk2 hiányolom a fegyvertárból és a grom 2 .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Szerintem már nem is erőltetik ezek után :

Kecske pásztorokra meg nem fognak dobni kab-250-et .Na meg annyi heli és szu-34 árnyékában én már nem is látom annyira szükségességét .2015-16-táján hiányoltam de megoldották e nélkül is és van olcsóbb és kisebb cuccok is preciziós csapásmérésre .
Én inkább a kh-59mk2 hiányolom a fegyvertárból és a grom 2 .

Nem biztos,hogy olcsóbban kijöttek.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hat azért helyettesisd be a videobsn látható celpontokra nem precíz ágyú lövedékkel lonenek hanem kab250nel hat igen csak megdobna a Költséget. Ráadásul valaki írta hogy az európai es orosz precíziós fegyverek sokkal többe kerulnek mint a jenki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Hat azért helyettesisd be a videobsn látható celpontokra nem precíz ágyú lövedékkel lonenek hanem kab250nel hat igen csak megdobna a Költséget. Ráadásul valaki írta hogy az európai es orosz precíziós fegyverek sokkal többe kerulnek mint a jenki.
Mi az hogy orosz prec fegyver többe kerül mint a jenki? Melyiket veted össze melyikkel?

Ez így kb. olyan kijelentés, hogy a kutya drágább mint a macska...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Náluk már nem szárazföldi precízios képesség hiányzik hanem a modern legiharc képesség.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 016
113
Szerintem már nem is erőltetik ezek után :

Kecske pásztorokra meg nem fognak dobni kab-250-et .Na meg annyi heli és szu-34 árnyékában én már nem is látom annyira szükségességét .2015-16-táján hiányoltam de megoldották e nélkül is és van olcsóbb és kisebb cuccok is preciziós csapásmérésre .
Én inkább a kh-59mk2 hiányolom a fegyvertárból és a grom 2 .
Kell a konténer, hogy a Szu-30, -35-ösök is autonóm vethessenek be lézer vezérlésű bombákat, pusztán ez egy nagyságrenddel növelné meg az orosz légierő csapásmérő kapacitását. Megoldják persze nélküle is, de nem tudják 100 %-ban kihasználni a lehetőségeiket.