Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 166
113
Kazettás bombáknak jobban. Bár az izraeliek buta bombákkal (de okos célzókészülékkel) romboltak atomreaktorokat kis magasságból.
Hat ezekrol a dolgokrol konyvet lehetne irni.Irtsk is párat...
Hogy mikor milyen eszkoz a célszerű,az egy soktenyezos dolog.
Na meg az is eldontheti a kérdést,hogy mi van .Mert ami nincs raktaron,azt nem tudjuk bevetni.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 629
113
Mondjuk vietnamban volt a Paul Doument hid esete.Amcsik 6 even at bombaztak,hiaba.72 ben az első lezerbomba bevetés lerombolta.
Ettol fuggetlenul teruletcelok ellen ma is van letjogosultsaga a buta bombaknak Nagyon is van
Pontosan, meg kell találni az egyensúlyt a "buta" és az irányított eszközök alkalmazása közt. Plusz azt se felejtsük, hogy azért az ilyen GPS vezérlésűeknél ott van az EW kérdése, ami pont Ukrajnában is erősen megjelent. Az se normális, amit az oroszok a háború előtt toltak, hogy nah sóherek vagyunk és nem kell irányított légibomba only FAB+NIR, de az sem, hogy az utolsó sivatagi sátorra is SDB-ket dobáljunk a semmi közepén. Kiemelt és pontcélokra mehet az irányított, egy nagyobb kitelepülés ellen meg lehet dobálni az öntött vasakat (oroszok így becézik a butabombákat)

A JDAM készletek közül nekem pont a Roketsan-féle török TEBER szimpatikus, ami legutóbb az egyik azeri Szu-25-kön tűnt fel. Ugyanis egyszerre képes inerciálisan, GPS alapon és lézervezérléssel is célra vezetni az eszközt. Árat nem találtam hozzá, de nem lenne rossz sztem nekünk se itthonra.

Ami meg az orosz okosító készleteket illeti, ott mivel hegesztett a bombatest (a fenti képen is szépen kivehetőek a varratok) így pl farokrész csere helyett más módon lehet csak megoldani az irányítást. De egyszer majd végre tényleg megírom az egész UMPK készlet történetet
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 166
113
Pontosan, meg kell találni az egyensúlyt a "buta" és az irányított eszközök alkalmazása közt. Plusz azt se felejtsük, hogy azért az ilyen GPS vezérlésűeknél ott van az EW kérdése, ami pont Ukrajnában is erősen megjelent. Az se normális, amit az oroszok a háború előtt toltak, hogy nah sóherek vagyunk és nem kell irányított légibomba only FAB+NIR, de az sem, hogy az utolsó sivatagi sátorra is SDB-ket dobáljunk a semmi közepén. Kiemelt és pontcélokra mehet az irányított, egy nagyobb kitelepülés ellen meg lehet dobálni az öntött vasakat (oroszok így becézik a butabombákat)

A JDAM készletek közül nekem pont a Roketsan-féle török TEBER szimpatikus, ami legutóbb az egyik azeri Szu-25-kön tűnt fel. Ugyanis egyszerre képes inerciálisan, GPS alapon és lézervezérléssel is célra vezetni az eszközt. Árat nem találtam hozzá, de nem lenne rossz sztem nekünk se itthonra.

Ami meg az orosz okosító készleteket illeti, ott mivel hegesztett a bombatest (a fenti képen is szépen kivehetőek a varratok) így pl farokrész csere helyett más módon lehet csak megoldani az irányítást. De egyszer majd végre tényleg megírom az egész UMPK készlet történetet
Sivatagi satorra elsosorban azert ment az SDB,mert egyreszt nem akartak berepulni MANPAD inditasi zonaba,masreszt a jarulekos kár csökkentésére.
De foleg az elobbi,egyszeruen nem akarjak egy sivatagi sator miatti a 100+ milkas harci gepet kockaztatni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Iráni siklóbomba
Vehetnének az oroszok belőle pár ezer db-ot

EmuZ_Y1W8AASfL3.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 487
113
Azért írtam a raktár kisöprést, mert pont most van lehetőség a régen tárolt bombáknak a bevetésére olyan helyeken, ahol a légvédelem nem igazán veszélyes. Az üzemekben a raktáron tárolt bombák felújítása történik. A Szu-35Sz gépeken én eddig nem láttam, hogy bombákat függesztettek volna rájuk éles bevetésekhez. Különben a lokátorok elleni fegyverzet is a precíziós eszközökhöz tartozik. Nagyon sok helyen lehetett látni idáig a különböző konfliktusokban, hogy a légvédelmi rakéta rávezető lokátorának a kiiktatása után buta bombákkal rombolták az indító és egyéb berendezéseket.
Egy kis összehasonlítás hatótávolság szerint
co405u9wbkza1.png

szu35.jpg

182264.jpg

Screenshot_1-49-2.jpg
Su-35S-scaled.jpg
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 145
113
⚡️⚡️⚡️Oroszország megduplázta a Szu-34-es és Szu-35-ös vadászgépek gyártását az Északi Katonai Körzet szükségleteire – közölte a Rostec első vezérigazgató-helyettese.
A cég azt is megjegyezte, hogy a Kinzhal hiperszonikus rakétarendszert már tömegesen gyártják és a védelmi minisztérium által előírt mennyiségben⚡️⚡️⚡️
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Azért írtam a raktár kisöprést, mert pont most van lehetőség a régen tárolt bombáknak a bevetésére olyan helyeken, ahol a légvédelem nem igazán veszélyes. Az üzemekben a raktáron tárolt bombák felújítása történik. A Szu-35Sz gépeken én eddig nem láttam, hogy bombákat függesztettek volna rájuk éles bevetésekhez. Különben a lokátorok elleni fegyverzet is a precíziós eszközökhöz tartozik. Nagyon sok helyen lehetett látni idáig a különböző konfliktusokban, hogy a légvédelmi rakéta rávezető lokátorának a kiiktatása után buta bombákkal rombolták az indító és egyéb berendezéseket.
Egy kis összehasonlítás hatótávolság szerint
co405u9wbkza1.png

szu35.jpg

182264.jpg

Screenshot_1-49-2.jpg
Su-35S-scaled.jpg
Komoly az a F-16 Hornet :D !
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Azért ez nem lehetetlen, mert az amcsik is II VH-s buta bombákat szedtek elő a vietnami háború során, mert kifogytak az újabbakból. De nem azért húzódott el a vietnami háború, hogy kisöpörjék a raktárakat.
ezt a volt Szovjetúnió is megtette Afganisztánban, ők sem bírták gyártással, pedig anno még 1000-el pörgött a hidegháború és a hozzá tartozó fegyverkezés a 80-as évek közepén.....
 
  • Tetszik
Reactions: endre

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Az Orosz Föderáció Nyugati Katonai Körzetének tájékoztatása szerint egy Szu-30-as repülőgép zuhant le ma, augusztus 12-én a kalinyingrádi régióban egy gyakorlórepülés közben.
A vadászgép egy elhagyatott területen zuhant le.
Az oroszok szerint a gép teljes személyzete életét vesztette.
"A repülést lőszer nélkül hajtották végre. Az előzetes információk szerint a baleset oka műszaki hiba volt" - áll az orosz média közleményében.


https://www.rbc.ua/ukr/news/kaliningradskiy-oblasti-rf-rozbivsya-vinishchuvach-1691841783.html



 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 730
113
Furcsa, hogy csak egy főt ír, de ebből a kis felbontású videóból nem mondható meg innen, hogy ez kétüléses Szu-30SzM, vagy együléses haditengerész Szu-33-as.
Minden esetre a lezuhanás így szemre tipikus Szu-27 családra jellemző elrontott palástorsó.
Ha Szu-30SzM volt, akkor egy ilyen átmérőjű paláston vezetett orsót ilyen kis magasságon még a vektorálás se fog megmenteni, hiszen a gép jóforman orral a földnek lett vezetve.
A belorusz Szu-27UB csinált hasonlót 2009-ben Radomban, azt akkor elég közelröl néztem végig.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 587
113
Az Orosz Föderáció Nyugati Katonai Körzetének tájékoztatása szerint egy Szu-30-as repülőgép zuhant le ma, augusztus 12-én a kalinyingrádi régióban egy gyakorlórepülés közben.
A vadászgép egy elhagyatott területen zuhant le.
Az oroszok szerint a gép teljes személyzete életét vesztette.
"A repülést lőszer nélkül hajtották végre. Az előzetes információk szerint a baleset oka műszaki hiba volt" - áll az orosz média közleményében.


https://www.rbc.ua/ukr/news/kaliningradskiy-oblasti-rf-rozbivsya-vinishchuvach-1691841783.html




A videót nézve inkább úgy tűnik, hogy túl alacsonyan volt a megkezdett manőver tetőpontja, és onnan már egyszerűen nem adta ki nekik a magasság :(
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 587
113
.
.
Ha ez itt az "újabb tétel", akkor a festésminta részletei alapján ez a tétel egydarabos, mind a három fotó ugyanannak a gépnek a felszállását mutatja.
Nincs, vagy nem látható a regisztrációs RF lajstrom. Amit nagy eséllyel az alakulatnál kap majd meg, ahogyan az oldalszámát is.Addig nem lehet biztosan megmondani, hogy mennyi gépet tartalmazott a tétel. Ennyi erővel a Magyar Honvédségnek is csak 2 Gripene van. Egy kétüléses és egy együléses, mert ugye az összesnek egyforma a festése.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 629
113
Nincs, vagy nem látható a regisztrációs RF lajstrom. Amit nagy eséllyel az alakulatnál kap majd meg, ahogyan az oldalszámát is.Addig nem lehet biztosan megmondani, hogy mennyi gépet tartalmazott a tétel. Ennyi erővel a Magyar Honvédségnek is csak 2 Gripene van. Egy kétüléses és egy együléses, mert ugye az összesnek egyforma a festése.
Plusz jópár hónapja igyekeznek Grísáék is letakarni/homályosítani a lajstromszámot a közzétett anyagokban
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 830
113
.
.
Ha ez itt az "újabb tétel", akkor a festésminta részletei alapján ez a tétel egydarabos, mind a három fotó ugyanannak a gépnek a felszállását mutatja.
Ha tétel van írva, az azt jelenti, hogy több darab. Minimum két darabot szoktak átadni. Ezek a képek jelentek meg,ezt mind posztoltam. A képek nincsenek összefüggésben az átadott darabszámokkal. Orvos létedre elvártam volna, hogy logikai alapon összerakod, hogy mivel a szomszédban háború van ezeért hadititok a pontos darabszámok közlése. Ezt megfigyelheted az új tankok vagy egyéb haditechnikai eszközök átadásánál is.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ha tétel van írva, az azt jelenti, hogy több darab. Minimum két darabot szoktak átadni. Ezek a képek jelentek meg,ezt mind posztoltam. A képek nincsenek összefüggésben az átadott darabszámokkal. Orvos létedre elvártam volna, hogy logikai alapon összerakod, hogy mivel a szomszédban háború van ezeért hadititok a pontos darabszámok közlése. Ezt megfigyelheted az új tankok vagy egyéb haditechnikai eszközök átadásánál is.
.
.
Logikailag Itt két fő szempont ütközik. Az egyik, amit te is irsz Prágából, hogy hadititok a pontos darabszám, titkoljuk el. Ez főleg akkor működik, ha keveset gyártunk, mert akkor hadd higyje az ellen, hogy sok gépünk van, csak nem áruljuk el. A másik út, főleg nyilván ha tényleg sok új gépünk van, hogy ezt a darabszámot csakazértis odatoljuk az ellenség orra alá, hogy elijesszük őket és komoly (gyártókapacitásbeli) erőt demonstráljunk.
.
Azután volt a harmadik út is, amikor anno Tusinóban és Domogyedovóban repnapokon azt is bemutatták, ami nem is létezett, hogy komoly erőt kamuzzanak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel