Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Augusztus 30-án unnepelte megalapításának 80.évfordulóját az irkutszki repulogépgyár.Ebbol az alkalombol már pénteken , augusztus 29-én unnepélyes keretek kozoztt Dimitrij Rogozin miniszterelnok-helyettes jelenlétében átadtak az orosz védelmi minisztériumnak 3 új Szu- 30Szm gépet.
A voros <b>21</b>(gyári száma 10MK5 1107)
145235.jpg

voros <b>23</b> (gyári száma 10MK5 1108)
145244.jpg

voros<b> 26</b> (gyári száma 10MK5 1109)
1417889_900.jpg


Ezenkívul még 3 Jak-130 -at is átadtak (voros 51,52,53)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mikor méltóztatják levenni a vörös csillagot?
Az ő felségjelzésük, ők döntenek róla, így már döntöttek is! Ha jól megnézel egy közeli fotót, egy ideje az újonnan átadott gépeiken a csillag már az orosz nemzeti színeket mutatja, kívülről-befelé fehér-kék-piros színekkel. A régebbi gépeken meg átfestik, de elég kényelmes tempóban.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Bár ezeken a most átadott Szu-30-asokon sima vörös csillagnak látszik a jelzés. Vagy nincs kék festékük vagy ennek a gyárnak még nem szólt senki, hogy egy kis kék is kell bele :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bár ezeken a most átadott Szu-30-asokon sima vörös csillagnak látszik a jelzés. Vagy nincs kék festékük vagy ennek a gyárnak még nem szólt senki, hogy egy kis kék is kell bele :)

Bocsi, tényleg igazad van, ezeknek még nem szóltak, vagy szóltak, csak kék festék nincs a boltban... CIKI - még a saját hivatalos felségjelzésüket se ismerik, és a megrendelő se kéri számon?!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Én nem emlékszem, hogy már a repulogépeken is alkalmaznák az új csillagot. A szárazfoldi technikán igen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
emel erre gondolt:
9561291_5034052.jpg

Ez is egy variáció, de nem erre gondoltam, mert gépre festve ezt még nem láttam. Olyant viszont már sokat láttam, hogy a kissé szélesebb fehér kereten belül volt a vörös csillag mellett egy vékonyabb kék keret is, így állt össze a fehér-kék-vörös csillag. Nem túl feltűnő, és jó minőségű fotó kell hozzá, hogy egyáltalán észrevehető legyen. (Makettezőként szívtam is a fogam, hogy már megint lehet extra áron extra matricákat beszerezni, ha valami ilyen felségjelzésű gépet akarok gyártani).
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Boki nem az általad linkelt jelzésről beszélünk, hanem amin a sima vörös csillag kapott egy kék sávot a fehér és vörös között.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Akkor a régebbi a voros csillag utáni jelzésrol van szo amit már nem is fognak használni.
1379512412-3e553a0b31b974803c5ba4fc9576b8bd.jpeg
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Milyen divattervező szabadult be az orosz légierőhöz, hogy pár évente jelzést váltanak, a gépek színét se sikerül eldönteni...
Most már teljes a tanácstalanság nálam, hogy mire kezd elterjedni egy jelzésük miért váltanak megint? A legújabban átadott gépek meg a még régebbi jelzést kapják. wtf??? Sőt még volt egy kísérleti(?) jelzésük is az első 3 vagy 4 PAK-FA-n.
Ez a legújabb jelzés a légierőé is lesz?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
emel erre gondolt:
9561291_5034052.jpg
Ráadásul csak most gondolkoztam el rajta, hogy ez mekkora ökörség, hát milyen is az orosz zászló? Felülről lefelé fehér-kék-vörös! Na most ennek a csillagnak mi köze is van ahhoz a zászlóhoz?!
 
M

molnibalage

Guest
Őszintén szólva nekem a vörös csillaggal sincs semmi bajom. Egyszerűen el tudom fogadni, hogy az Orosz Légierő öröksége az, hogy lehetne egy ilyen felségjelzés is. Ez nem önkényuralmi jelkép, egyszerűen tradíció lenne a továbbvitele. A boki képén levő jobb, mint az emel féle képen levő, mert jobban látható. Legalábbis szerintem.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Őszintén szólva nekem a vörös csillaggal sincs semmi bajom. Egyszerűen el tudom fogadni, hogy az Orosz Légierő öröksége az, hogy lehetne egy ilyen felségjelzés is. Ez nem önkényuralmi jelkép, egyszerűen tradíció lenne a továbbvitele. A boki képén levő jobb, mint az emel féle képen levő, mert jobban látható. Legalábbis szerintem.

Már ott is kapitalizmus van, ott is megjelentek a marketingesek, akik "majd mindent modernizálnak", a csillagot is.
Lehet, hogy az utóbbi jobban látható, csak éppen semmi köze az orosz nemzeti zászló szín-sorrendjéhez, persze tapasztalataim szerint ilyesmi zavarja legkevésbé a marketing-szakmát (az ilyenek találták ki a fából vaskarika "Airbus Helicopters" márkanevet is!). De ezt döntsék el ők, nekünk meg max lesz róla véleményünk, bólogatunk/köpködünk vagy vigyorgunk rajtuk egy jót (esetleg vicsorgunk).
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 432
113
Gyanítom az IRKUT lokálpotentátja már elébe ment a putyini törekvésnek és mivel a korábbi rövid időt megélt(?) nemzeti színű csillagról már tudta, hogy amúgy is kuka lesz, hát elővette a szovjet-orosz kalsszikusat. A fenti felülről-lefelé három színű verzió tényleg egy agyrém, mert agyatlanul kombinálja egy csillag lehetséges színezését, máfelöl semmi köze az orosz zászlóhoz, márpedig a tengernyi piros-fehér-kék trikolor közül a sok nemzetnek igyekeznie kell legalább a sorrendiséget megtartani.
Mi a piros-fehér-zöldünkkel egyszerűbb helyzetben vagyunk, az ék felségjelünk pedig a Magyar Honvédség mindezidáig egyetlen értelmes, szinte kiugróan intelligens, és normális döntése volt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mi a piros-fehér-zöldünkkel egyszerűbb helyzetben vagyunk, az ék felségjelünk pedig a Magyar Honvédség mindezidáig egyetlen értelmes, szinte kiugróan intelligens, és normális döntése volt.

Meg is lepődtem rajta, attól tartottam, hogy visszahozzák a 30-as évek végi éket, amiben olyan keskeny volt a piros, hogy alig látszott. A mai kialakítás mindenesetre nekem jobban tetszik.
 

p51d

New Member
2012. április 7.
16
0
1
Kék, kék, kék, mit akartok már a Flankeren, az egész repülő kék. Együtt a csillaggal kiadja az oroszt. :)
Az ék szerintem is a legszebb magyar.