Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
2014_07_30_4661.jpg
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Próbáljátok meg később, valószínű az orosz oldalon van szerverhiba, mivel mikor még linkeltem, a képek elérhetők voltak, most meg már nekem se.

Túlterhelik a HTKA-ról érkezők :)
 
M

molnibalage

Guest
Tényleg durva a különbség. Kicsit olya, mint egy makettező első munkája és egy 30+ éve alkotó közti eltérés.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
A gépekre "aggatott" kis kamerák meg érzékelők, célmegjelölők és társaik nem teszik tönkre a radarkeresztmeszetet? Egy "simára faragott" formán ezek úgymond kiálló részek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Bármelyikét. Gondolom egy alacsony észlelhetőségű gépnél számottevőbb ez az érték, de akár egy 4. generációsnál is.
Van az alap gép, gondolom nem keveset dolgoznak rajta, hogy nehezebben legyen észlelhető. Ha felraknak rá pl egy célmegjelölő konténert, ami nem kicsi, kiáll a gép testéből, az egyből megnövelheti a hordozó gép radarkeresztmetszetét.
 
M

molnibalage

Guest
A hordozott fegyverzet mellett kerekítési hiba az RCS-ben. Mikor van a gépen 2-4 légiharc rakéta, két batárnagy bomba, két pótos és mondjuk egy ECM pod az USAF F-16C gépen, akkor azon az egy TGP-n nem múlik már semmi...

Az F-35-nek meg nem véletlen van integrált FLIR/TGP-je a stealth képesség megtartása mellett..
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Egy silent eagle kategóriánál is kerekítési hiba, mondjuk ha nincs épp két pótos, 4 rakéta és két bazinagy bomba, hanem csak valami szolidabb fegyverzet?

Beépített célmegjelölő nemcsak az 5. gen gépeken van és lehetséges. Egy külső mégis nem potensebb? Pl beépített elektrónikus zavaró (akár ami a Gripenekben is van) az egy nagyon jó dolog, de egy Growler valószínűleg többre képes.
 
M

molnibalage

Guest
A Silent Eagle koncepciónak TGP-vel nincs értelme, abban a konfigban AAM és JDAM menne csak a Sasra.

A Szu-24M-nek integrált lézeres célmegjelölője van, csak éppen korlátozott a rálátása célokra. Az F-35 esetén nem ez a helyzet.

Az ECM-nél az integrált/nem itegrált egészen más tészta. BTW a Growler is konténerekkel dolgozik... Egy ideig még a régebiekkel az új meg fejlesztés alatt van. Hír is volt róla itt, hogy ki és mennyiért. A Growlerben nem tudom, hogy milyen plusz harcászati EW avionika van, de négy spéci RWR vagy ECM antenna biztosan van. Anno az F-4G-nek is az orrában volt az a csomag, ami az F-16-nak később fejletebb formájában a HTS pod az orr alatt a szívócsatornánál.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Tényleg durva a különbség. Kicsit olya, mint egy makettező első munkája és egy 30+ éve alkotó közti eltérés.

És az IRKUT-nál készülnek a Jak-130-asok, melyek szintén jóval igényesebbek, mint az orosz átlag, leszámítva, hogy előfordult, hogy a miniszteri szemlére kirakott vadonat új példányról már jött le a helyenként a festék.
Off topic, de itt egy Jak-130-as négy darab KAB-500-assal:

Yak-130_04_White.jpg


Yak-130%20KAB.jpg
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 260
26 112
113
Nekem a képek nagy része nem jön be, pedig eltelt már egy kis idő.
A szu-35 gépnél mennyi belső elhelyezésű érzékelő van, amellyel csökkenteni tudják az RCS-t?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 083
113
Nekem a képek nagy része nem jön be, pedig eltelt már egy kis idő.
A szu-35 gépnél mennyi belső elhelyezésű érzékelő van, amellyel csökkenteni tudják az RCS-t?

Újra linkeltem őket, meg még többet is. Ne várjuk a feltámadást, szerintem már felesleges.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 260
26 112
113
dudi
Tudom, hogy a világot nem ezzel váltják meg, azért szerintem nem mindegy, hogy 15m2, vagy csak 3-5m2 az RCS egy repülőgépnél, mert sok kicsi sokra megy.