Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 679
113
Mikor nincsenek érvek, jön a személyeskedés.

Ez nem hit kérdése. Ukrajna meg történetesen azt bizonyítja, hogy a stanoff fegyvereknek van létjogosultságuk, nem a péncélozott pilótafülkének.

Mihez képest?
Van valóságalapja annak amit írsz, csak én pont leírtam hogy hogy volt, mert pontosan emlékszem rád 10+ év távlatából is!

Figyelj, ha elbalszol valamit Moderátorként, és azt felemlegetik, az nem ők nélküli személyeskedés, nem vagyunk egyformák, de én a Te cipőben akkor adtam volna vissza ezt a megbízást pont, mert hiteltelenné váltál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 679
113
Meg közepes és nagy magasságon hatótávolságban sokkal jobb az R-27ER/ET.
Még gyorsabb, filléres, etc etc. Nem fekete fehér ez, anno hónapokig vitáztunk, ott sem azt mondtam egyébként hogy Jobb, hanem azt hogy értem miért nem kukázzák+ az ár.

Olyanokat is írtam, hogy még nyilván attól is függene a kimenetel, hogy ki van otthon, ki mögött van légvédelmi, több keró, EW, földi radar segítség, tolta hogy török AMRAAM mindent visz, kacsa vadászat.

Baszok én már rá...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 187
113
Ja igen az átalakító kittek. Erre nagyon kíváncsi vagyok, hogy honnan lett neki egyik napról a másikra.
”egyik napról a másikra”
A prototípust 2003-ban mutatta be az NPO Bazalt. A továbbfejlesztést (ami az UMPK alapját képezte) 2008-ban.

Az indusztrializáció 2022 végén indult meg, az első éles bevetések pedig 2023 elején.
Azóta naponta 100-120db 500ast indítanak az ukrán állásokra (az napi szinten kb 50 tonna).

Ezen kívül a Szuhojokra integrálták és sikerrel bevetették még a Grom-1-et is, bár az inkább nagy hatótávolságú föld-levegő rakéta.

A célpontokat filmes fotófelderítő műholdak segítségével jelölik ki… mint az közismert.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 342
62 783
113
Hát, itt jó lenne tudni, hogy mi az R-77 státusza az orosz légierőben. Rendszerben van egyáltalán?
Most már igen. R-77-1 új típusjellel kezdik feltölteni az alakulatokat, most már a Szu-30SzM gépek is csak ezzel repülnek, az R-27-es család legutolsóként megtartott T és ET verziói is kezdenek végleg kikopni.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 015
15 993
113
Ez a koncepció olyasmi mint az üléspontom és álláspontom összefüggése. A koncepcióm onnan indul, hogy a hadiiparom mire képes. Ja igen az átalakító kittek. Erre nagyon kíváncsi vagyok, hogy honnan lett neki egyik napról a másikra. Soha nem láttam hírt, hogy ilyesmikkel kísérleteztek volna. Amúgy Paveway, JDAM ha már török kontextus.

Valószínűleg az orosz kísérleti központokban és nagy fejlesztő irodákban nem a fenekük alá tett kézzel üldögéltek az amúgy nem buta emberek az elmúlt 30 évben, csak mivel békeidőben messze nem annyi pénzen ül a hadiiparuk, mint az amerikai, megmaradt prototípus - elméleti modell; tervek szintjén és nem került egy rakat eszköz sorozatgyártásba - rendszeresítésbe. A háború ezt a pénzhiányt feloldotta, jó eséllyel csak leporoltak - véglegesítettegy csomó új dolgot, semmilyen csoda meg mítikus kínai technológiai transzfer nem kell hozzá.

Egyébként mihez kellett volna?. GLONASS van évtizedek óta, más műhold vezérlésű orosz fegyverek is vannak. Lásd a Szmercs / Tornádó sorozatvető precíziós, irányított rakétái, amire olyan szépen rácsodálkoztak itt páran a háború elején hogy jéé, nem csak nyugaton van ilyen.. ha a Szmercsen megoldották jóval a háború előtt, semmivel nem nehezebb egy ballisztikai pályán haladó bomba esetében sem.

Egy siklóbombát összerakni nem nagy cucc, 80 éve vannak működő, rendszeresített darabok. Ehhez képest kb Afganisztánig sehol nem terjedtek el nagyon a műholdas vezérlésű bombák, helyette volt a két véglet, vagy méregdrága lézeres megjelölésű volt vagy full butabomba szórás. Valószínűleg egyszerűen azért, mert a valódi háborús igények alapján jöttek rá, hogy kell egy ilyen köztes árfekvésű eszköz is. Valószínűleg a legnagyobb nehézség a gyártás felfuttatása, megszervezése volt, nem a technológia.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Most már igen. R-77-1 új típusjellel kezdik feltölteni az alakulatokat, most már a Szu-30SzM gépek is csak ezzel repülnek, az R-27-es család legutolsóként megtartott T és ET verziói is kezdenek végleg kikopni.
Köszi a választ. Mert eddig eléggé ritka madár volt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 676
56 690
113
Szerintem konkrétan részeg. :D, vagy nagyobb troll mint én, már eldönteni nem tudom :D!

Most kikerestem, 1994-ben állt az eredeti R-77-es szolgálatba. Minimális mennyiségben, de használták.
Ez után lett egy export verziója, ami nem állt szolgálatba az oroszoknál, ezt pl. india vásárolta a 2000's években. Ebben volt nyugati elektronika is. (RVV-AE)
Aztán amit most látunk a gépeken az az R-77-1 (RVV-SD) Ez 2013-óta létezik, és folyamatosan vásárolták.
Mivel ennek már nagyobb a hatótávolsága, így leálltak az R-27-esek vásárlásával.
E mellet van az R-37M, ami a mostani friss elektronikás változata az egykori R-37-nek.
Az R-37M 2014 óta van hivatalosan szolgálatban.

Szóval elmondható, hogy az orosz rakéták elég frissek. És mint látjuk, nem, hogy szolgálatban állnak, de számtalan légi győzelmet arattak velük.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Most kikerestem, 1994-ben állt az eredeti R-77-es szolgálatba. Minimális mennyiségben, de használták.
Ez után lett egy export verziója, ami nem állt szolgálatba az oroszoknál, ezt pl. india vásárolta a 2000's években. Ebben volt nyugati elektronika is. (RVV-AE)
Aztán amit most látunk a gépeken az az R-77-1 (RVV-SD) Ez 2013-óta létezik, és folyamatosan vásárolták.
Mivel ennek már nagyobb a hatótávolsága, így leálltak az R-27-esek vásárlásával.
E mellet van az R-37M, ami a mostani friss elektronikás változata az egykori R-37-nek.
Az R-37M 2014 óta van hivatalosan szolgálatban.

Szóval elmondható, hogy az orosz rakéták elég frissek. És mint látjuk, nem, hogy szolgálatban állnak, de számtalan légi győzelmet arattak velük.
Ahogy Obranna is megjegyezte gyakorlatilag az R-77-1 az ami jelenleg terjed és váltja az R-27-eseket.
Ezt a "számtalan légyi győzelmet arattak velük" mondatot még ízlelgetem kicsit :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 679
113
Most kikerestem, 1994-ben állt az eredeti R-77-es szolgálatba. Minimális mennyiségben, de használták.
Ez után lett egy export verziója, ami nem állt szolgálatba az oroszoknál, ezt pl. india vásárolta a 2000's években. Ebben volt nyugati elektronika is. (RVV-AE)
Aztán amit most látunk a gépeken az az R-77-1 (RVV-SD) Ez 2013-óta létezik, és folyamatosan vásárolták.
Mivel ennek már nagyobb a hatótávolsága, így leálltak az R-27-esek vásárlásával.
E mellet van az R-37M, ami a mostani friss elektronikás változata az egykori R-37-nek.
Az R-37M 2014 óta van hivatalosan szolgálatban.

Szóval elmondható, hogy az orosz rakéták elég frissek. És mint látjuk, nem, hogy szolgálatban állnak, de számtalan légi győzelmet arattak velük.

Az R-37 meg ugye az R-33 továbbgondolása, ami hatótávban a phoenix ilgája, majd most ha elterjedt a. Meteor, utána lesz hasonló nyugaton.

Az oroszok Szíriában kezdték el az R-77 saját hazai piacos verziót függeszteni rendszeresen, de ott még vegyesen használták az R-27 el.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
”egyik napról a másikra”
A prototípust 2003-ban mutatta be az NPO Bazalt. A továbbfejlesztést (ami az UMPK alapját képezte) 2008-ban.

Az indusztrializáció 2022 végén indult meg, az első éles bevetések pedig 2023 elején.
Azóta naponta 100-120db 500ast indítanak az ukrán állásokra (az napi szinten kb 50 tonna).

Ezen kívül a Szuhojokra integrálták és sikerrel bevetették még a Grom-1-et is, bár az inkább nagy hatótávolságú föld-levegő rakéta.

A célpontokat filmes fotófelderítő műholdak segítségével jelölik ki… mint az közismert.
Valami rajzok voltak nem? Ez kb akkor történt, mikor az oroszok nemzetközi kiállításokra maketekkel jártak. A sztár a Brahmos volt, emlékszem. Egyszer egy makettre hármat is felragasztottak.
 
  • Vicces
Reactions: megazez and vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 752
46 679
113
Ahogy Obranna is megjegyezte gyakorlatilag az R-77-1 az ami jelenleg terjed és váltja az R-27-eseket.
Ezt a "számtalan légyi győzelmet arattak velük" mondatot még ízlelgetem kicsit :D
Nagyon azért ne lepődj meg, majd ha látsz ilyen híreket hogy tömegével lettek ászok az orosz pilóták - az ukránoknak volt bőven gépük amit le lehetett lőni - esetleg eljut hozzád majd olyan infó is, kapaszkodj, hogy világrekord hatótávról lőttek le oroszok R-37-el ukrán gépet.

Persze dönthetsz úgy is továbbra is, hogy ignorálod a tényeket, sőt hihetsz Ghost of Kijevben is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 676
56 690
113
Ahogy Obranna is megjegyezte gyakorlatilag az R-77-1 az ami jelenleg terjed és váltja az R-27-eseket.

Igen, több mint 10 éve....
Nekik nem 14 db játékrepülőjük van. Sokszor évtizedek alatt megy az átfegyverzés. Több ezer rakétáról van szó.

Ezt a "számtalan légyi győzelmet arattak velük" mondatot még ízlelgetem kicsit :D

Akárcsak a NATO. Nem is nagyon akarják oda engedni az F-16-ost. Ők is sejtik, hogy fűbe harap.
Lehet neked ez újdonság lesz, de az ukrán repülők nem maguktól estek ám le....

Valami rajzok voltak nem? Ez kb akkor történt, mikor az oroszok nemzetközi kiállításokra maketekkel jártak. A sztár a Brahmos volt, emlékszem. Egyszer egy makettre hármat is felragasztottak.

Szólj az indiaiaknak, hogy igazi rakéták helyet maketteket gyártanak licencben.... LOL :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Igen, több mint 10 éve....
Nekik nem 14 db játékrepülőjük van. Sokszor évtizedek alatt megy az átfegyverzés. Több ezer rakétáról van szó.
Igen és akkor a kérdés jogos, hogy akkor jelenleg mi is a státusza?
Akárcsak a NATO. Nem is nagyon akarják oda engedni az F-16-ost. Ők is sejtik, hogy fűbe harap.
Lehet neked ez újdonság lesz, de az ukrán repülők nem maguktól estek ám le....
Mert valszeg csak néhány példányról lenne szó, ami érdemben nem nagyon befolyásolná a konfliktus kimenetelét. Fordított esetben is kb ez történne.