Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Az un " intelligens" bombàk, am kb100-150000 usd/ db nagyrészt csak arra jók, hogy az us adófizetők pénzét àttolja a gyàrtók részvényeseinek zsebébe. És ez vonatkozik sok màs csilivili eszközre is. A fegyverpiac kezd hasonlítani a mobiltelefonpiacra. Àllandóan jönnek ki az " ujdonsàgok" amiknek többlethaszna kétséges, de " muszàly" venni, hogy dicsekdhessen vele a barma.

+1
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Nagyon érdekes eset volt az angol Eurofighter harca az Indiai Szuhojokkal . Ugyebár auveurokacsának azêrt sokkal nagyobb esélye van az Falconhoz képest.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Repszimben az F-16 legyőzi a Szuhoj-t meg az összes 3 betűs tulajdonságban a valóság mégis mást mutat valahogy... :D

Próbálok valóban nem elfogult lenni, ezért ezt sem lehet szó nélkül hagyni: Tudtommal soha ne harcolt egymás ellen élesben F-16 és Szu-27+. Hogy mit mutatna a valóság, mást mond elemzéseiben molni, mást kopp, mást állít a PR anyagában a Saab, a Boeing, LM, és mást a Sukhoi. NYILVÁN mindenki a saját portékáit dícséri.

HA valaki elfogulatlanul nézi, gyanúsan mindkét rendszerben bőven van potenciál, s ahogy körbetáncoltuk már ezt a témát, az adott körülmények döntenek, döntenének, mint ki támad kit, ki mögött van Awacs, vagy földi légvédelem, kinek van több repideje az adott zónában maradni, no meg a most is legfontosabb dolgok egyika, a LÉTSZÁMFÖLÉNY.

Nem írnám le én azért az F-16 ot sem, Chimera, ne legyünk már mi sem REVERSE molnik...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ne kezd el. Hogy a viharba ne lenne esélye a Falconnak? Simán az egyik legjobb manőverező képességű vadászgép a világon a mai napig, nagyon jó folyamatosan fenntartható forduló szögsebességgel, és BVR fegyverzetben is bizonyított már ha nem is Szu-35 ellen, de lőtt már le több gépet amraammal, élesben. Jó gép az, nincs miért szégyenkezni. Ez most amit csinálsz, egy molni tükörkép, az Orosz Fanboy kiadásban. Neked sem áll jól...
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Molni
Sok forgatókönyv gondolom nincs...
1. Oroszok támadnak. - Nem azzal a néhány géppel fognak.
2. Törökök támadnak... Elérik a kívánt pontokat és megsemmisítik. (Tegyük fel. :))
Egy részük nem tér vissza a "fosrakéta" orosz légvédelemnek + hajóknak, meg a távozó gépek után somfordáló ruszki gépeknek köszönhetően, akikkel szart sem tudnak kezdeni, ha már nincs üzemanyaguk hozzá. A többiek esetleg megpróbálhatnak leszállási engedélyt kérni valamelyik szomszédos országban, mert otthon már nem lesz hova.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
@Molni
Sok forgatókönyv gondolom nincs...
1. Oroszok támadnak. - Nem azzal a néhány géppel fognak.
2. Törökök támadnak... Elérik a kívánt pontokat és megsemmisítik. (Tegyük fel. :))
Egy részük nem tér vissza a "fosrakéta" orosz légvédelemnek + hajóknak, meg a távozó gépek után somfordáló ruszki gépeknek köszönhetően, akikkel szart sem tudnak kezdeni, ha már nincs üzemanyaguk hozzá. A többiek esetleg megpróbálhatnak leszállási engedélyt kérni valamelyik szomszédos országban, mert otthon már nem lesz hova.

Kb. szerintem is ez lenne a realitás, nagyjából. Aztán ezt még diplomáciai fronton követné egy esetleges török támadás után egy kurva gyors elhatárolódás a törököktől, mint a szél. Na az lenne szélvész gyorsaságú, ahogy azonnal minden EU-s ország elmondaná mindenféle féleszű janicsárnak a törököket onnantól, meg szerintem lenyomná mindenki fő műsoridőben OROSZUL a saját fő hírközlő csatornáin az akkor még aznap leforgatott olyan kis doku filmjét, amit az angolok játszottak meg, tudjátok, ahol az volt a lényeg, hogy még akkor sem lőnének vissza, ha az oroszok atomcsapást mérnének a fővárosukra.

Az Oroszok NEM fogják megtámadni a törököket, mert ha megteszik, akkor abból nem konvencionális háború lesz, hanem 5. cikkely, és ebből egyenesen egy atomháború. Ott meg már nem az számít, hogy mennyire jó az f-16+amraam kombó, egy olyan konfliktusban bizony az oroszokkal szemben, a TÖRÖKÖK a súlytalanok, abban a ligában törökország egy célpont lenne, semmi több, a leosztásban.

Sose legyen ilyen.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Az un " intelligens" bombàk, am kb100-150000 usd/ db nagyrészt csak arra jók, hogy az us adófizetők pénzét àttolja a gyàrtók részvényeseinek zsebébe. És ez vonatkozik sok màs csilivili eszközre is. A fegyverpiac kezd hasonlítani a mobiltelefonpiacra. Àllandóan jönnek ki az " ujdonsàgok" amiknek többlethaszna kétséges, de " muszàly" venni, hogy dicsekdhessen vele a barma.

Pont ezzel kapcsolatban most olvastam egy amerikai magazin tegnapi cikket, hogy F-22,35-t könnyen lehet leszedni egy alacsony frekvenciájú radar segítséggel... és hogy Pentagon tud róla, de csak annyit reagál, hogy ugye már, ki használ manapság ilyen?! .... Nem értek hozza, csak olvasok.... :) http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/revealed-how-kill-f-35-joint-strike-fighter-15296
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Ez is fizikai tény, hogy a jelenlegi stealth repülőgép rendszerek, sokkal jobban felderíthetőek a nagy hullámhosszú rádiójeleket kisugárzó alacsony frekvenciás rendszerekkel igen. Az hogy könnyedén le lehet szedni, azért jelen tudásunk szerint(ami persze hiányos, ez biztos), nincs így. Ezek a rendszerek általában nagyok. Nehéz őket méretben rápattintani egy vadász méretű gépre. A felderítés még megoldható viszonylag könnyebben, a rakéta rávezetése már nem feltétlenül. Az ARH-SARH rendszereknél tárgyalt előnyök-hátrányok felsorolásánál pont Laiki volt az, aki szerintem marha jól, és jól érthetően leírta, hogy MIÉRT is lehet jobb egy stealth célpont ellen indított SARH vezérlésű légiharc rakéta, mint egy ARH-s. Valamiért minden komolyabb ország fejleszti a Low Freq radarokat, Kína is, nem csak az Oroszok... A Pak-Fa szárnyaiban ott vannak sokszor a rajzokon feltüntetve a belépő élnél a Low Freq egységek. Ezek az elméletek. Aztán hogy mi lesz a jövőben, azt BIZTOSAN állítom, senki sem tudja ezen a fórumon. Max csak Balázs...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 169
113
Egy két dolgot azért tisztázzunk.
Az oroszok nemfogják megtámadni a torokoket "csak úgy"!
Ahhoz támadas kell, hogy érje az orosz légibázist Hmeimimben.
Atork támadáshoz nem kell a TuAF. Az orosz bázis mindossze 35-40 km-re van a torok határtól, így lotávolságra a torok tuzérségtol. Nem nézemErdogant annyiraidiótának, hogy támadást intézzen az orosz bázis ellen. Ennek a valószínusége 0,01%. Ha esetleg mégis eldurranna az agya arra kemény leckét kapna.
A napokban tartott hadgyakorlaton a déli katonai korzet egy esetleges torok agresszio válaszlépéseit gyakorolta.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
A nyakkendőzabálót se nézték sokan annyira idiótának, és csak meg tette.
(nagyon zárójelben!!! Amikor a nyugati kormányok sem merték egyöntetűen az oroszokat agresszornak nevezni, az akkori ELLENZÉKÜNK ezt nulla infóval megtette, habzó szájjal.)
Egy két dolgot azért tisztázzunk.
Az oroszok nemfogják megtámadni a torokoket "csak úgy"!
Ahhoz támadas kell, hogy érje az orosz légibázist Hmeimimben.
Atork támadáshoz nem kell a TuAF. Az orosz bázis mindossze 35-40 km-re van a torok határtól, így lotávolságra a torok tuzérségtol. Nem nézemErdogant annyiraidiótának, hogy támadást intézzen az orosz bázis ellen. Ennek a valószínusége 0,01%. Ha esetleg mégis eldurranna az agya arra kemény leckét kapna.
A napokban tartott hadgyakorlaton a déli katonai korzet egy esetleges torok agresszio válaszlépéseit gyakorolta.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Amennyire én tudom az UHF/VHF radarok kb. 1 km-s mérési pontosságot tudnak, az L-sávosak pedig 300 méterest.
Ez elegendő lehet egy LOAL-os IR-BVR rakétának a célbefogáshoz végfázisnál.
Például egy erősen modernizált R-27ET-nél ez össze jöhet.
 
M

molnibalage

Guest
Most csak mobilról irok ezert rövid leszek... A többit majd este...
@zsolti
Érdekes, hogy csak más stílusát ítéled meg, de a sajatodat nem latod. Semmivel sem ter el tolem azzal az elteressel, bogy semmivel sem ereveltel...

@chimera
Most nem tudom, hogy ironizalasz vagy fullba tolod a kretent...

Este majd irkalhatok ide ahelyett, hogy a HT osszefoglalot irnam. A baj az, hogy sokan az abban levo alapokat sem tudjak, ezert kommentelnek okorsegeket. Sajnalom, de ez van...

A HT osszefoglaloban levo dolgok meg nem azert vannak ugy, mert en ugy gondolom... Forrasok, fizika es a kb. 13 db szakmai lektor es az o forrasaik es kollektív tudasuk van benne. Talan ezt kellene vegre felfogni... Ti persze meg nem lathattatok az ujat. A mostanihoz kepest akkora lepes lesz elore, mint az F-15 a MiG-21-hez kepest.

Az ide kommentelok egy reszenek a referenciaja a szemelyemnek ocsarolasaban merul ki tulnyomo reszt...
 
M

molnibalage

Guest
Csak azt nem vagom, bogy engem ennyi szemelyskedes toredekeert 7 honap banra iteltek visszaesokent, zsolti es mas tobbszorose elkovetesert meg eddig a nagy budos semmit... Vicc
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
ÉN is rövid leszek Balázs: nem mást stílusát ítéltem meg, csak a TIÉDET.

S valóban nem tér el mostanra az enyém sem a tiédtől, HA FELÉD nyilvánulok meg.

Valóban, ez igaz, mivel próbálok egy picit görbe tükröt tartani eléd.

A különbség kettőnk között talán abban rejlik, hogy ha mással beszélek, vagy ütköztetek itt akár írásos formában érveket, akkor többször használok olyan szavakat, hogy SZERINTEM, meg LEHETSÉGES, vagy VALÓSZÍNŰ.

Jellemzően nem becsmérlem le egyik oldal haditechnikáját sem, s egy pöttyet talán nálad még objektívabb is vagyok, s senkire nem szólok rá, hogy szégyellje már el magát, amiért nem olvasta az ÉN véleményemet, s azzal nem összehangoltan állít valamit (összefoglalót én veled ellentétben valóban nem írtam, ezért csak véleményt tudok írni példának), de lássuk be, a TE összefoglalód is egy VÉLEMÉNY. Jó hosszú, de attól még nem szentírás. A 13 db szakmai lektor. Ez marha jól hangzik. De vajon ezek a lektorok egészen véletlenül nem édesapádat, annak meg neked a saját kis baráti körödet, meg azt a Kővári Lászlót jelentik e, akik jól érthető módon TELJESEN ugyan abból a perspektívából látják a világot, amiből TE? Lehet hogy tévedek, de nincs előttem, ahogy komolyan pl. Orosz, vagy keleti technikához TÉNYLEG értő emberrel te ezt a művet leegyeztetted. Nyilván mivel ismerem Kővári "elfogulatlanságát", Ő azt mondja, hogy nagyon szép, és elfogulatlan munka Balázs! Pont miatta tart ott az egykori top gun, hogy ma már bizonyos körök pléh verébnek hívják, aranysas helyett... S nem, neki és neked sem az alapvető szakmai tudásotokkal van baj...

Hirtelen ennyi jutott eszembe, mint a kettőnk közti különbség...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Csak azt nem vagom, bogy engem ennyi szemelyskedes toredekeert 7 honap banra iteltek visszaesokent, zsolti es mas tobbszorose elkovetesert meg eddig a nagy budos semmit... Vicc

Nagyjából kijött belőlem amit gondolok rólad, felőlem ki is bannolhatnak ezek után... Talán azért vagyok még itt egyébként, mert lehet, ismétlem CSAK lehet, kulturáltabban adom elő, mint te.