Szu-34 / Su-34 Fullback (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
<blockquote rel="zsolti">Nem tudom mennyibe fáj most a használt F-16, de ha ez a Szu-32 butított változat, nem sokkal butább, mint a "nagytesó", hát bizony az Algírok jó bizniszt kötnek, gyanúsan, mert azért ez Orosz technológia ide - oda, egy komoly csapásmérő potenciállal rendelkező típus család, az F-15E kategóriája. Az sanszonan DUPLA ennyibe fáj.

Nem értem az F-16 Szu-35 összehasonlítás. Az egyik multirole alma, a másik meg egyfeladatos csapásmérő dinnye...</blockquote>
Onnan, hogy nagyjából az van az árában a Szu-34 nek. Írtam is, hogy kategóriára, az F-15E a versenytársa, tudom én is, hogy az egyik alma, a másik meg dinnye, csak most ugyan annyi 1 db alma, mint 1 db szép dinnye, ezért írtam azt hasonlatnak, azt hittem egyértelmű lesz mindenkinek, pláne úgy, hogy odaírtam, van USA dinnye is, csak az 2x olyan drága, kb...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Az F-15E ne egyfeladatos dinnye, hanem egy kiváló kétüléses multirole vadászbombázó, jó BVR és A-G képességgel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Az F-15E ne egyfeladatos dinnye, hanem egy kiváló kétüléses multirole vadászbombázó, jó BVR és A-G képességgel.
Itt már azért szerintem nem olyan határozott a kontraszt, mint természetesen az F-16, és a Szu-34 között, ha az F-15E jön be a képbe. Én úgy tudom, hogy azért a Szu-34 sem az a kimondott Szu-24 már, ha kell, tud az is BVR rakétát indítani, még manőverezni is képes az is, szintén, talán jobban mint egy Szu-24, és jó A-G képességei vannak. Vagy rosszul tudom?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 753
113
Az mindenhogy csúnya.Egy kivétel van a MIG-29 annak jól áll bár nem is ennyire sötét.

Ahogy a MiG-21-esnek, 23-asnak, -25-ösnek és a MiG-31-esnek is jól állt, illetve áll az úgynevezett teflonszürke festés, vagy az F--22-esnek, és a 16-osoknak az az ezüstös mattszürke, ugyanúgy nagyon jól mutatna teflonszürkében egy ilyen Szuhoj is. Ehhez mondjuk kellene a szürke orrkúp és a fekete kabin előtti fényelnyelő sáv. De ezekhez a leginkább a Maláj gépek közelíthetők, csak már azokról is mattul le a festés.

De tény, hogy a mostani, háromtónusú kék, ami az IRKUT Szu-30SzM-ein és Jak-130-asain időtállónak,
míg a KNAAZ Szu-27SzM3-asain és -35Sz-ein lerohadónak tűnik

165650.jpg

179414.jpg


(ezek festeni se tudnak), valóban jól áll.

A NAPO Szu-34-eseihez ezidő szerint értelmes, normális, logikus festés még nem volt. Ez a bazári azúrkék-világoskék csiricsáré legalább annyira borzasztó, mint a padlizsánnak csúfolt mélyszürke a hupikék alsóval.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
A különböző gyárakban készült gépek különböző helyen állomásoznak?Mert nem mind1,hogy a Fekete-tenger partján vagy Vlagyivosztok mellett vannak a gépek.ezt azért kérdezem mert ez is lehet oka a festés állapotának ár ha nem vegyesen állomásoznak mindenhol a gépek.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Alles!
"Ez a bazári azúrkék-világoskék csiricsáré legalább annyira borzasztó, mint a padlizsánnak csúfolt mélyszürke a hupikék alsóval."
Könnybe lábadt a szemem a nevetéstől!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 850
113
A különböző gyárakban készült gépek különböző helyen állomásoznak?Mert nem mind1,hogy a Fekete-tenger partján vagy Vlagyivosztok mellett vannak a gépek.ezt azért kérdezem mert ez is lehet oka a festés állapotának ár ha nem vegyesen állomásoznak mindenhol a gépek.

A Fekete-tengeri flottához tartozó SzM-ek pl szurkék.
su-30sm_120914.t.jpg

Egyébként Szergyukov idején hozták a dontést a szurke színu gépekrol. Késobb ezt Sojgu eltorolte.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 807
113
Nem színre vonatkozott a kérdés hanem a festés állapotára.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Eléggé bicskanyitogató ez a szu-34 vásárlása.

Szintén megint egy feladatos gép + nagy pénz kidobás és akkor ezek mellé még kell szu-30 szu-35 kísérő vadász.
A Su-34 radarja nyomába sem ér a szu-35/30 párosnak

Ha lenne célmegjelölőjük akkor nem kéne ez a atomgagyi gép sem csak elég lett volna odatelepíteni 12 db szu-30 sm gépet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Eléggé bicskanyitogató ez a szu-34 vásárlása.

Szintén megint egy feladatos gép + nagy pénz kidobás és akkor ezek mellé még kell szu-30 szu-35 kísérő vadász.
A Su-34 radarja nyomába sem ér a szu-35/30 párosnak

Ha lenne célmegjelölőjük akkor nem kéne ez a atomgagyi gép sem csak elég lett volna odatelepíteni 12 db szu-30 sm gépet.
Roni, ezt az "atomgagyi" gépet erőlteti valamiért a gyártó ország... Többet és hamarabb beszereztek belőle, mint a Szu-30, vagy 35 ből. Lehet hogy nem is olyan atomgagyi?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 753
113
Eléggé bicskanyitogató ez a szu-34 vásárlása.

Szintén megint egy feladatos gép + nagy pénz kidobás és akkor ezek mellé még kell szu-30 szu-35 kísérő vadász.
A Su-34 radarja nyomába sem ér a szu-35/30 párosnak

Ha lenne célmegjelölőjük akkor nem kéne ez a atomgagyi gép sem csak elég lett volna odatelepíteni 12 db szu-30 sm gépet.

Érthetetlen ez a nagy ellenszenv, mintha a te pénztárcádból kéne fizetni az ügyletet. :)

A Szu-34 jelen pillanatban az Orosz Föderáció egyetlen valódi multirole harci gépe, az egyetlen olyan PESA antennával szerelt repülőgép, ami valóban többfeladatos.
Nagyobb antennafelülettel bír, mint a Szu-30SzM Barsz, vagy a Szu-35Sz Irbisz radarja.
Elsősorban földi célok ellen optimalizált rendszer, valós BVR képességekkel.
Nem véletlen, hogy pár éve még az is felmerült, hogy esetleg a MiG-31-esek nyugdíjazása után, kihasználandó, hogy a gép komoly őrjáratozási idővel bír és rendelkezik BVR képességgel, oly módon fejlesztenék tovább, hogy képes legyen annak feladatait részben átvenni. Ne feledjük, messze jobban manőverezik, mint egy MiG-31-es.
Jelenleg a Szu-34-es Oroszország legpotensebb harci repülőgépe.
Ne feledejük, ez a gép a belső tartályaiban hordoz annyi tüzelőanyagot, mint az F-15E gépcsalád a két CFT illetve egy-egy függeszthető tartályával megtoldva. Gondolom, nem kell külön hangsúlyozni, hogy ez mekkora előnyt jelent a hatótávolság terén.

Ne feledjük azt se, hogy amennyiben manőverező légiharcra kényszerítik (mekkora ennek az esélye ennél a típusnál?), az ellenfél vajon milyen függesztménytől kell, hogy megszabaduljon?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Azért mert nem volt (nincs) célmegjelölő és pontos bombázásra csak ez képes nekem csak ennyi esett le belőle .
Sajnos úgy néz ki hogy még gyártják 4 évig ! Szomorú hogy még mindig scifi kategória targeting pod náluk
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 753
113
Tegyünk meg egy eléggé tudománytalan összehasonlítást.
Itt van egy F-15K, CFT tartályokkal, pilonokkal, nagy légellenállású függesztmények nélkül:

https://www.youtube.com/watch?v=vYZNn85HnY8

És egy Szu-34-es függesztményekkel:

https://www.youtube.com/watch?v=BbGZmw5I9yU

Hasonló méretű gépek, azonos tolóerő, de az orosz madár nehezebb, nagyobb a légellenállása, de állásszög terén talán többet tud. Mégis, én a vízszintes manővereknél ezen a magasságon sok különbséget nem látok. A függőleges figurák már más tészta, az orosz gépnél legtöbb inkább ferde bukfenc, ferde leborítás.

"Tiszta" konfigurációban így repül ez a gép:

https://www.youtube.com/watch?v=Hhy4Xm4iY6c

Távolról sem gagyi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Bizony nem. Nem véletlenül erőltetik az OROSZOK, akik gyártják a többi Szuhojt is, ezt. Csak tudják már, hogy mi a jó nekik...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Kicsit NatGeo színvonal a komolysága de azért a képi anyag rendben van. :)

Sajnos csak így találtam meg 4 részbe szedve...

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=btxsJlm8cFg

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=BZWLef0hbZg

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=TAfwKBee2EU

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=yCVXMVrVxxo
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Eléggé bicskanyitogató ez a szu-34 vásárlása.

Szintén megint egy feladatos gép + nagy pénz kidobás és akkor ezek mellé még kell szu-30 szu-35 kísérő vadász.
A Su-34 radarja nyomába sem ér a szu-35/30 párosnak

Ha lenne célmegjelölőjük akkor nem kéne ez a atomgagyi gép sem csak elég lett volna odatelepíteni 12 db szu-30 sm gépet.

Ottt a pont!
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
<i>A Szu-34 jelen pillanatban az Orosz Föderáció
egyetlen valódi multirole harci gépe, az egyetlen
olyan PESA antennával szerelt repülőgép, ami
valóban többfeladatos.
Nagyobb antennafelülettel bír, mint a Szu-30SzM
Barsz, vagy a Szu-35Sz Irbisz radarja. </i>