Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 234
83 354
113
Nekem is kicsit gyanús ez a letartóztatásos sztori. Ha fontos lett volna, hogy titokba maradjanak a dolgok, akkor az első szivárogtatásnál lecsaptak volna. Ennyi ideig nem lehet szivárogtatni, úgy, hogy a fél világ tudja, hogy ki vagy.
Az is fura, hogy most fogják be a száját, mikor inkább gondokról lehet hallani.

Egy konkrét fórumra járt fel és csak ott posztolta az infokat nick név alatt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 454
14 362
113
Őőőő... izééé...
Az FSB-nek (vagy mi is most a neve) kb. hány percébe tellt volna csak IP cím alapján megtalálni?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 454
14 362
113
De mi van akkor, ha az igazság ennél sokkal prózaibb? Mi van, ha a gyár szivárogtatta ezzel a módszerrel az információkat, amolyan félhivatalosan? Most, hogy gondok vannak elzárják ezt a csapot.
Sajnáljuk. Ivanov technikus éveken át sikeresen szivárogtatott, de most lebukott és kész. Nincs több infó.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 234
83 354
113
Őőőő... izééé...
Az FSB-nek (vagy mi is most a neve) kb. hány percébe tellt volna csak IP cím alapján megtalálni?

Korábban írtam, hogy valószinu fórumozó jelentette fel egy ido után,addig senkit nem érdekelt, hogy mit írt. Egyébként semmilyen startégiai jelentoségu információt nem osztott meg a fórumon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 929
113
Nem akarom szétofftopicolni az oldalt, de mos voltam oroszországban Moszkvában. Mikor hazatértem a Keleti pu-ba és onnan a Blahára olyan volt mintha egy európai nagyvárosból a balkánra érkeztem volna. Az orosz hálókocsik ajtaja kártyával működik. A metro, villamos, hév-re mágnescsikkal, vagy QR kóddal lépsz be. Moszkva (tudom külön ország) belvárosa (akkora mint Bp. tele volt minden üzlettel, ami párizsban, londonban. Van fizetőképes kereslet. Nem volt moszkvában még Lada Lantra sem, csak nyugati autók. Ennyi luxuskocsit még nem láttam. De még a külvárosban is összesen 2 ladát láttam ami régi kocka volt. Nos kb. ennyi az oroszokról. Szólászsbadság: ne szidd putyint, és ha jó fizetésed van, akkor jól élsz. Kb. mint nálunk.. A gripenek repült óráit tudod? Nem. akkor Orbánisztán = Putyinisztánnal :)

Moszkva és Szentpétervár valóban külön dimenzió. Mindkettő gyönyörű, és modern város. Azért vannak nagyon cefet helyek is, azt be kell vallani, messze nem jellemző az országra az "egyenszilárdság" ilyen téren. A mondandóddal ezzel együtt egyet értek, nem minden szar ott sem. Valamint ahogy most állnak a dolgok nyugat EU-ban, lehet hogy 20 év múlva, rendezettebb lesz Oroszország, mint a most még prosperáló London, Párizs, vagy éppen Köln :(...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 080
59 194
113
Mondjuk azt tényleg nem lehet tudni, hogy egy Nick név mögött létező személy van-e.
Az átláthatóság pedig minden modern országban hasonló, csak vannak akik ügyesebben képmutatóak, mint mások.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 234
83 354
113
Csak 2015 március 15-én regisztrált és ez alatt az egy év alatt 226 bejegyzése volt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
KW9Khi6.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 929
113
Mondjuk azt tényleg nem lehet tudni, hogy egy Nick név mögött létező személy van-e.
Az átláthatóság pedig minden modern országban hasonló, csak vannak akik ügyesebben képmutatóak, mint mások.
Ott van pl. rögtön Kína, nagyon jó képek elérhetőek, csak általában a lényeg ki van takarva :p. Pont annyit enged az állami agitpropjuk, hogy lássa a világ, hogy kikúrták az indexet - lendületben vannak - de azt azért ne lehessen tudni, hogy mennyivel mennek épp :p!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Két különböző dolog, hogy aláírta az NDAt + simán "btk" kategória avval, hogy "minden titkos", semmi sem szivároghat ki, magunk között mejd lezsirozzuk. A minden titkos mindig a korrupció egyik melegágya.

Mindenesetre volt általa vmi betekintésünk hibákról, okokról... pl mikért csúszik pakfa, miért csak ~1200h, .... márpedig Szovjetúnio izé Oroszoból ilyen szinten nem szokott szivárogni, marad mi kiderül export gépek révén.... :(
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 463
27 225
113
Két különböző dolog, hogy aláírta az NDAt + simán "btk" kategória avval, hogy "minden titkos", semmi sem szivároghat ki, magunk között mejd lezsirozzuk. A minden titkos mindig a korrupció egyik melegágya.

Mindenesetre volt általa vmi betekintésünk hibákról, okokról... pl mikért csúszik pakfa, miért csak ~1200h, .... márpedig Szovjetúnio izé Oroszoból ilyen szinten nem szokott szivárogni, marad mi kiderül export gépek révén.... :(

Titkolózni minden ország szokott (ez természetes is), csak a mértéke különböző. Szerintem a dezinformáció ami ettől rosszabb és ebben a szovjeteket nem kellett félteni. Hogy most milyen szinten "űzik ezt a műfajt" az oroszok és mások, na az kérdéses.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 463
27 225
113
Még annyit, hogy ha egy fórumozó jelentette fel és a hivatalos szervek szemet hunytak felette, akkor várható a jövőben, hogy valaki más folytatni fogja a szivárogtatást. Nem hivatalosan, hiszen bármikor el lehet tőle zárkózni a hivatalos szerveknek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 234
83 354
113
A kép Ramenszkoje reptéren készult ( Gromov Repulo-kísérleti intézet ) Zsukovszkij város.
Az orosz volt" kolléga" információja pontos volt . Május 25 -ot írt , hogy megérkezik a 6.proto