Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Hmm... a Szu-35 vásárlás ügyben egész pontosan ezt írta:

"<i>The deal on Su-35 depends on the political situation between China/Russia/US. In addition, China is not going to buy a lot but wants to get it in a hurry, so it has very little bargaining power as a buyer. As a result of these complicating factors, whether the deal can go through is highly uncertain, it could happen next month or it could keep dragging on, or it may never go through</i>."

A Su-35 üzlet az Kínai/Orosz/US politikai helyzettől függ. Továbbá Kína nem tervez nagyobb mennyiséget vásárolni, de sürgősen szüksége lenne rá, ezért mint vásárló nincs túl erős alkupozíciója. Ezeknek a komplikált tényezőknek az eredménye képpen az üzlet kimenetele felettébb bizonytalan, lehet hogy megtörténik a jövő héten, vagy lehet hogy elhúzódik, vagy soha nem történik meg.

Rudi, nyílt sebeket piszkálsz ezzel:)
Ez, ha áttételesen is de bizonyítéka, hogy az üzlet egyáltalán nem biztos. Én végig kételkedtem benne, le is ment jó sok vita körülötte, még fogadások is köttettek amelyek meghosszabbodtak stb. stb.
Ezelőtt 10 évvel (vagy inkább 15) még lett volna értelme, de ahogy teltek az évek egyre kevesebb lett.
A másik érdekesség, hogy ha érdekli is őket valami, az se a radar, se a hajtómű, hanem az irányítás.
 
M

molnibalage

Guest
A Raptorból is kimaradt az oldalra néző radar meg a sisak kijelző(mind a kettő tervben volt)...Vagy talán az siem tekinthető kész gépnek???
A Raptorba soha nem terveztek tudtommal oldalra néző radart.

A display rendszerítését anyagi okokból csúsztatták el nem azért, met nem tudják megcsinálni. A Raptor egyedi képességei BVR-ban vannak, ahhoz meg nem kell HOBS képesség. AIM-9X integráció már van, csak HOBS képesség nélkül.

Az első F-15C és F-16C gépeken már 2001 táján volt JHMCS vagy akár korábban is. Az F-15E-k 2010 után (!) kezdték megkapni. Miért? Mert nem ASF-ek. Ha egy Raptornak dogfightolnia kell, akkor már régen rossz. Az a Raptornak csak egyfajta luxus extra.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 933
56 888
113
sinodefenceforum és Andreas Rupprect szakíró. A lényeg, hogy kicsit megszakértette a témát és röviden és velősen elmondta, hogy mire is használható egy ilyen fórum.

Röviden és velösen : Nagyjàbòl ott is az zajlik, ami itt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 090
113
molni

Nem írtam,hogy azért nem kaptt mert nem állt rendelkezésre.
Az oldalra néző radart ittírta valaki meg azt is,hogy üres a helye az orrban.
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Szupercirkálás nélkül, csökken a hatótávolság, illetve őrjáratozási idő és növekszik a felderíthetőség, mert az utánégető bekapcsolása önmagában is rizikófaktor, elektro-optikailag erősen felderíthető. Magyarúl látszik..Minél gyorsabb vagy annál nagyobb + kinetikus energiát tudsz átadni a rakétának is, tehát távolabbról tudod indítani. Ja és gyorsabban tudsz menekülni (kivonni magad a harcból...). Ez a sorozatgyártásra kész PAK-FA hír szerintem nagyon távol lehet az igazságtól. Minimális a repült idő száma pld. az F-22/F-35 fejlesztésekhez képest (már amit nyilvánosságra hoztak). A fene tudja, hol állnak a fegyvertesztek, mikor a BVR rakéta fejlesztése sem igazán halad a hírek szerint. Az oldalsó lokátorokról is lemondtak az oroszok, (a szárnyban lévőkről nem). Szóval még nagyon sok a kérdőjel. Azt, hogy a Lipecki harckiképzők kapnak előszériás gépeket amit sorozatgyártásúnak mondanak/írnak az annyit jelent csak, hogy a katonák, utána gyártanak majd harcászati, taktikai know-how-t, hogy vagyis, hogyan is kell különféle bevetésekre repülni a géppel, együttműködni a többi orosz típussal, üzemeltetni (később akár tábori körülmények között) stb.
A hatótáv/őrjáratozási idő szupercirkálással pont, h csökken, mivel fajlagosan mégiscsak többet fogyaszt, mint hangsebesség alatt- pl. a Rapinál is jóval kisebb a hatótáv szupercirkálással.
A többivel egyetértek, nem is vitatnám az USA fölényt, de csak az a tény, h lesz szolgálatba egy gép, ami elég potens és nem világít az AWACS ernyőjén, már önmagában új helyzet elé állítja a NATO-t, mert megszűnik a "mindent látunk és kontrollálunk" érzés. Most először érezhető, h kevés lenne a 4 gen ellene.
Egy kis mennyiségű előszéria meg jó ötlet kipróbálni az új lehetőségeket... üzemeltetés, tesztelés miatt is kell, és ami majd elmondható a médiában, h szolgálatba állt és már nekünk is van 5.gen mégha nem is teljes értékű.
Indiának mit ígértek? talán az a dátum közelebb áll a valósághoz.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 454
63 893
113
Nana! Azert a PAK-FA mar most is messze jobb repulesi jellemzokkel bir, mint az F-35 es nem a TVC miatt. Csak a tervek egy a Raptornál messze eroteljesebb geprol szolnak. A 30-as hajtomuvel a T-50 toloero/tomeg aranya 1:1 felett lesz teljes harci terhelesnel
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
<blockquote rel="kelepisti">Szupercirkálás nélkül, csökken a hatótávolság, illetve őrjáratozási idő és növekszik a felderíthetőség, mert az utánégető bekapcsolása önmagában is rizikófaktor, elektro-optikailag erősen felderíthető. Magyarúl látszik..Minél gyorsabb vagy annál nagyobb + kinetikus energiát tudsz átadni a rakétának is, tehát távolabbról tudod indítani. Ja és gyorsabban tudsz menekülni (kivonni magad a harcból...). Ez a sorozatgyártásra kész PAK-FA hír szerintem nagyon távol lehet az igazságtól. Minimális a repült idő száma pld. az F-22/F-35 fejlesztésekhez képest (már amit nyilvánosságra hoztak). A fene tudja, hol állnak a fegyvertesztek, mikor a BVR rakéta fejlesztése sem igazán halad a hírek szerint. Az oldalsó lokátorokról is lemondtak az oroszok, (a szárnyban lévőkről nem). Szóval még nagyon sok a kérdőjel. Azt, hogy a Lipecki harckiképzők kapnak előszériás gépeket amit sorozatgyártásúnak mondanak/írnak az annyit jelent csak, hogy a katonák, utána gyártanak majd harcászati, taktikai know-how-t, hogy vagyis, hogyan is kell különféle bevetésekre repülni a géppel, együttműködni a többi orosz típussal, üzemeltetni (később akár tábori körülmények között) stb.
Most először érezhető, h kevés lenne a 4 gen ellene.
</blockquote>

Inkább úgy fogalmaznék, hogy faragtak valamennyit a hátrányból, de amíg nincs pöpec radar, és megfelelően potens légiharc fegyverzet, addig még a korszerűsített nyugati 4. (?4+) gen gépeknek is van keresnivalója ellene.
Ha a saját radartáv illetve a légiharc rakéták képességei nem engedik, hogy kihasználja az alacsony radarkeresztmetszetét az ellenféllel szemben, addig sajnos közelebb kell menjen, így viszont megint csak jobban fog világítani mint szeretnék.

Az 5. gen kirakósból még fontos részletek hiányoznak, ezt sajnos be kell látnunk.

Ugyanakkor tény, hogy nem lehet ezeket egyik napról a másikra kicsapni az asztalra, végig kell járni a folyamatot, ami hosszú idő még.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Milyen paraméterekkel rendelkező radarja is van?

Pont ez az amit nem tudunk biztosra, tehát nem állíthatjuk biztosra, hogy elég lesz.

A mondat elején láthatsz egy "Ha" szót, kérlek e szerint értelmezd.

Ha tudsz megbízható paramétereket az N036-osról, akkor megköszönném, ha ráirányítanád a figyelmemet.

Amíg nem vagyunk benne biztosak, hogy az van benne és hozza az elvárt képességeket, addig én inkább az N035-tel számolnék...

Tényleg nem kötözködésből írom, de én inkább kicsit alábecsülök, aztán majd meglepődök kellemesen :))
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Az IRBIS-E amennyire én tudom nagy RCS-vel rendelkező célokat majd 400 km-ről észlel.
BVR lőtávolságon belül (100 km) simán érzékel bármilyen felfegyverzett 4. generációs gépet, míg a PAKFA-t ebből a távolságból nem hiszem, hogy radarral képesek érzékelni az ellenséges repülőgépek. És ez nem a végleges radar, hanem a Szu-35 exportradarja....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
Itt vannak konkrét számok is:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D035_%D0%98%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%81
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Az IRBIS-E amennyire én tudom nagy RCS-vel rendelkező célokat majd 400 km-ről észlel.
BVR lőtávolságon belül (100 km) simán érzékel bármilyen felfegyverzett 4. generációs gépet, míg a PAKFA-t ebből a távolságból nem hiszem, hogy radarral képesek érzékelni az ellenséges repülőgépek. És ez nem a végleges radar, hanem a Szu-35 exportradarja....

Hát nem tudom, majd molni megmondja, de ha saccolni kellene, akkor az AESA radaros 4. gen gépeknek sztem van esélyük ellene.

szigorúan csak <b>szerintem</b>
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Egyébként nekem hihető, hogy egy kisebb előszéria szolgálatba fog állni a közeljövőben, hiszen így is több, mint 10 év késésben vannak a Rapihoz képest. Meg már a J-20 is előrébb jár ezügyben emiatt nagy a nyomás, az oroszokon, h villantsanak már vmit.

Notaricon, érdekes amit írsz a légiharc rakéta hiányáról, de teljesen igazad van. Elhiszem, h nem egyszerű egy BVR rakéta fejlesztése, de ezen a területen tényleg elképesztő a lemaradásuk. Már nemcsak az USA, de a franciák, EU, Dél-Afrika, Kína stb is képes volt rendes aktív rakéta redszeresítésére. Szinte hihetetlen, h előbb készül el egy 5.gen gép, mint egy nyugaton már alap 4.gen-hez tartozó rakéta. Sőt elvileg egy török F-4 emiatt akár komoly előnybe erülhet egy Su-35-el szemben!
Majd integrálják az R-27-et, az UB blokk mellett pont elfér a belső fegyvertérben:) -nem értem na.
 
M

molnibalage

Guest
25 évvel az AIM-120A után végre rendszeresítenek aktív radaros rakétát és a Meteorhoz képes meg már most elavult az összes azonos MR BVR AAM kinematiklagilag.

25 ével az F119 hajtómű után lesz hasonló hajtómű.

A PAK-FA first flight 2010, YF-22 ÉS YF-23 1990.

Szerinted...?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 090
113
molnibalage

Az a Rakéta már kész volt a 90-es években is csak nem volt rá pénzük ellentétben másokkal sőt Kínának modernizálták is az elektronikát így már képes volt a loftolásra is.
 

amos

Active Member
2015. március 10.
160
59
28
Dudi, én úgy tudom, h a kínaiak modernizálták maguknak, és nem ők a kínaiaknak, de lehet tévedek.
És ha most rendszerbe is áll az r77 még mindig füstöl és úgy tudom az élettartamuk is siralmas.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 041
113
amos
<i>
"Sőt elvileg egy török F-4 emiatt akár komoly előnybe erülhet egy Su-35-el szemben!"</i>

Hát hogyne....