Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 440
113
Hmm el-el olvasgatom a tollcsörtéket és egy jön át egyre biztosabban, csak aktív komplex azaz mindkét tipust az életben ismerő hajozó tudna korekt infót szolgáltatni, az meg erre nem nagyon vagyon.....
Tanult, képzett, elméleti ember akad, de ez nem ugyan az.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hmm el-el olvasgatom a tollcsörtéket és egy jön át egyre biztosabban, csak aktív komplex azaz mindkét tipust az életben ismerő hajozó tudna korekt infót szolgáltatni, az meg erre nem nagyon vagyon.....
Tanult, képzett, elméleti ember akad, de ez nem ugyan az.
Nyilván, ezért vagyok általában kiakadva arra, mikor jön valaki, általában a civil életből jönnek amúgy ilyenek, és leírják, hogy ez vagy az a TOP kortárs haditechnikai eszköz az így vagy úgy áll harcértékben ehhez vagy ahhoz a TOP kortárs haditechnikai eszközzel összevetve. Mikor jön valaki, és azt mondja, hogy a Kínai J-20 program tuti jobban áll 3 fontos tényezőben mint a Rus Pak-Fa program, mert több fényképen látni PL-12-öt, mint orosz vadászon R-77et, vagy Kína gyárt AESA radart sorozatban, az Oroszok meg csak PESA Irbiszt. Ezek mellett nem tudok szó nélkül elmenni, ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Valaki írta hogy a EU szanckiók után az oroszok Kínától szerezték be az űriparhoz szükséges technológiát.

Persze ez sem elég ahhoz hogy valaki észre vegye itt magát hogy melyik fél hol tart.

molnibalage véleményét megnézném

Persze már az sem elég hogy kína csinálja a világ legjobb hajó elleni rakétáját! p-800 már sehol nincs !
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Valaki írta hogy a EU szanckiók után az oroszok Kínától szerezték be az űriparhoz szükséges technológiát.

Persze ez sem elég ahhoz hogy valaki észre vegye itt magát hogy melyik fél hol tart.

molnibalage véleményét megnézném

Persze már az sem elég hogy kína csinálja a világ legjobb hajó elleni rakétáját! p-800 már sehol nincs !

Arról volt szó, hogy a kínaiak készek megosztani a "Space" elektronika technológiát, ha az oroszok eladják nekik az RD-180 rakétahajtomuvet .(technológiát)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Roni

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Valaki írta hogy a EU szanckiók után az oroszok Kínától szerezték be az űriparhoz szükséges technológiát.

Persze ez sem elég ahhoz hogy valaki észre vegye itt magát hogy melyik fél hol tart.

molnibalage véleményét megnézném

Persze már az sem elég hogy kína csinálja a világ legjobb hajó elleni rakétáját! p-800 már sehol nincs !
Roni... Türelmes leszek, és akkor most leírom, hogy ugyan úgy ahogy annak sem volt semmi értelme, hogy egy felderítő pilóta nélküli drónnal jössz azt bizonyítani hogy a Pak-Fa program fixen rosszabbul áll, mint a J-20 program(kb. köze nincs egymásnak a kettőhöz, de tényleg semmi), ennek sem sok értelme volt. Milyen technológiát? A tech transzfer az rossz szerinted, chip-et hajtóműért? Annak talán több köze lenne, ha már inkább azt néznéd meg, hogy ki vett kitől vadászgépet(Kína Szu-35öt), de annak sincs igazán, meg kell valljam abban, hogy melyik 5 gen program hogy áll...

Ha már űrtechnológia, mivel nekem valahol profilba vág egy kicsit ez is a szakmámban, el kell keserítselek, gyanúsan pl. a Glonass, a szar szemét ótvar ruszki, többet tud mint a Kínai Beidou. Erre mit lépsz, meglepett?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
R-77-ből több száz darabot gyártottak és adtak el az oroszok külföldi operátoroknak. Tehát a technológia és a gyártó kapacitás megvan, plusz fejlesztették/fejlesztik is folyamatosan. Lehet, hogy azért maguknak is gyártottak az elmúlt években. A kínaiak is vettek belőle. Ők persze mindig mindenből csak annyit vesznek, amennyi a reverse engineeringhez kell. A rakéták képességeit összehasonlítani úgy sem tudjuk, mert azok titkosak, illetve önmagukban a nyers adatok lósz@rt sem érnek, ezer más dolog befolyásolhatja az adott fegyver sikerét vagy kudarcát. A radarokra ez még inkább igaz szerintem.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 440
113
És saját mühold állomásuk lesz, "MIR", de akkor is saját.
Money,mani, pénz.......
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ez még mindig kevés . A Kínai műholdak 3 éven belül fogják globálisan lefedni a földet.
Erről ennyit.
Így van. Tehát majd 3 év múlva fogják ha minden szuperül megy, a Kínaiak elérni azt a szintet, hogy ne csak egy regionális helymeghatározó rendszerük legyen, hanem egy valóban globális. Tudod, azt a szintet, amit a hülye ruszkik már igen régen elértek. Mindegy, egy példa volt, látom nem ment át...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
R-77-ből több száz darabot gyártottak és adtak el az oroszok külföldi operátoroknak. Tehát a technológia és a gyártó kapacitás megvan, plusz fejlesztették/fejlesztik is folyamatosan. Lehet, hogy azért maguknak is gyártottak az elmúlt években. A kínaiak is vettek belőle. Ők persze mindig mindenből csak annyit vesznek, amennyi a reverse engineeringhez kell. A rakéták képességeit összehasonlítani úgy sem tudjuk, mert azok titkosak, illetve önmagukban a nyers adatok lósz@rt sem érnek, ezer más dolog befolyásolhatja az adott fegyver sikerét vagy kudarcát. A radarokra ez még inkább igaz szerintem.
Igy van, komplex fegyverrendszerek ezek. A radar sem önmagában döntő, hanem úgy, hogy van mellette esetleg egy K/OLSz, Hibini etc. Azért szakad le a pofám állandóan, mikor ilyeneket olvasok, hogy itt random emberkék beközlik, hogy hogy áll a Pak Fa a J-20 hoz képest :D!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Igy van, komplex fegyverrendszerek ezek. A radar sem önmagában döntő, hanem úgy, hogy van mellette esetleg egy K/OLSz, Hibini etc. Azért szakad le a pofám állandóan, mikor ilyeneket olvasok, hogy itt random emberkék beközlik, hogy hogy áll a Pak Fa a J-20 hoz képest :D!
Hogy áll a pakfa a J-20 hoz képest? Ahogy mondod ÁLL.
7 év alatt reptettek 6 gépet? A számok tükrében ne álltassa senki magát hogy ez mire elég.
A J-20 mindjárt IOC ha arrafele jelent ez valamit.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
JÓL ELBESZÉLGETTETEK, DE BIZTOS HOGY ENNEK A PAK-FA TOPIKBAN VAN A HELYE?! Én a PAK-FA-ról akartam itt olvasni, megörültem hogy hirtelen mennyi új infó vár rám, aztán lekonyult a szám széle!!
MACK, ami itt nem PAK-FA annak szerintem máshol kellene helyet keresni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hogy áll a pakfa a J-20 hoz képest? Ahogy mondod ÁLL.
7 év alatt reptettek 6 gépet? A számok tükrében ne álltassa senki magát hogy ez mire elég.
A J-20 mindjárt IOC ha arrafele jelent ez valamit.

Nincsenek kétségeim, hogy több is fog készülni a J-20 ból, mint Pak-Fa-ból, de ne attól legyen már jobb repülő valami, hogy többet gyártanak belőle, meg ne attól legyen haladottabb egy program, hogy 4 el több gép van elkészítve, mert veled ellentétben én arról tudok(aztán ez is vagy igaz hír, vagy nem) hogy J-20 ból 12 db van, Pak-Fa-ból meg 8.

Az "ÁLL" szóviccre meg csak annyit, hogy biztos mindenkinek igaza van mindenben, de vedd ki az Orosz hajtóművet a J-20 ból, és láss csodát, megint egy erre a szóra kifaragott szóviccet kapunk :D.

Mindegy, vegyétek már észre, hogy én nem állítottam azt, hogy a J-20 rosszabb gép lenne mint a Pak-fa, vagy hogy az Orosz 5. gen program előrébb jár, csak azon vagyok kiakadva, hogy vannak páran akik reverzben ezt teszik, a SEMMIRE és kb. max. fényképekre alapozva.

Vicc. Kocsma színvonal.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Panoz

"Hogy áll a pakfa a J-20 hoz képest? Ahogy mondod ÁLL.
7 év alatt reptettek 6 gépet? A számok tükrében ne álltassa senki magát hogy ez mire elég.
A J-20 mindjárt IOC ha arrafele jelent ez valamit."


Azért azt vedd figyelembe, hogy az USA meg Kína úgy áll pénzzel, hogy félkész gépeket már alacsony szintű sorozat gyártásba visz, miközben azok tele vannak hibával. Aztán vagyonokért javítják őket (F-35)
Gondolom az oroszok nincsenek így anyagilag eleresztve így amíg nem tökéletes a gépük addig csak annyit gyártanak belőle amennyi feltétlenül szükséges a teszteléshez.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Panoz

"Hogy áll a pakfa a J-20 hoz képest? Ahogy mondod ÁLL.
7 év alatt reptettek 6 gépet? A számok tükrében ne álltassa senki magát hogy ez mire elég.
A J-20 mindjárt IOC ha arrafele jelent ez valamit."


Azért azt vedd figyelembe, hogy az USA meg Kína úgy áll pénzzel, hogy félkész gépeket már alacsony szintű sorozat gyártásba visz, miközben azok tele vannak hibával. Aztán vagyonokért javítják őket (F-35)
Gondolom az oroszok nincsenek így anyagilag eleresztve így amíg nem tökéletes a gépük addig csak annyit gyártanak belőle amennyi feltétlenül szükséges a teszteléshez.

Én megértem, de az oroszok nagyfiúkként vannak kezelve, szóval olyan dolgok mint a pénz nem játszhatnak szerepet egy globális jelentőségű haderő létrehozásában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Én megértem, de az oroszok nagyfiúkként vannak kezelve, szóval olyan dolgok mint a pénz nem játszhatnak szerepet egy globális jelentőségű haderő létrehozásában.
Az Oroszok nem csak nagyfiúként vannak kezelve, ŐK valóban a 3 nagyfiú egyike a világnak. Ezen lehet hüppögni, morogni, akkor is tény marad. Ahogy az is, hogy észérvet/bizonyítékot még mindig nem hozott senki azoknak a megcáfolására, amit kérdeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 783
113
Panoz

"Én megértem, de az oroszok nagyfiúkként vannak kezelve, szóval olyan dolgok mint a pénz nem játszhatnak szerepet egy globális jelentőségű haderő létrehozásában."


A pénzen kívül semmi más nem játszik ebben szerepet akárkiről is legyen szó :cool: