Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
Úgy látszik érdemes a nagygépek technológiájából lecsippenteni és "aprópénzért" kifejleszteni egy kisebbet exportra. F-22 / F-35, J-20 / J-31 vonalon is ez van. Gondolom ez teljesen orosz projekt lenne, az indiaiakat kitúrnák ebből az üzetből és zsebre vágnák a nyereséget. Valósznűleg lesz piaca a kisebb olcsóbb alacsony észlelhetőségű gépeknek, mert a 4. generációról előbb-utóbb lépni kell, az F-35 meg nem olcsó mulatság, zártkörű a klub is akik vehetnek belőle és hosszú a várólista. Kisebb (pénzű) országoknak jó vásár lehet, na de lássuk mi lesz belőle.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
1 Szerintem az is meglehet hogy a pakfa gépet nem nagyon akarják exportra vinni.
2 A 4gen vadászbombázók váltása ha esetleg a jövőben lesz egy 6 gen gépük.
3 Vagy akarnak egy kisebb olcsóbb gépet amiből többet is vehetnek mint a pakfa .

Boki

Legutóbb az LMFS programn volt amit még 2007-ben emlegetett az akkori orosz légerő vezetője .
Az hasonló lett volna az f-35höz.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://militaryrange.blogspot.hu/2012/02/konkurence-pro-rusky-letoun-5-generace.html

Rogozin már említette egyszer hogy kell egy kisebb gép .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Igen emlékszem. Az akkori légiero parancsnoka Zelin egy egyhajtomuves gépet akart......
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Ilyen volt kb. az elképzelés
2504.png
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hát, ha felhasználnak mindent a PAK-FA programból, a hajtóműveket is beleértve, akkor ez nem feltétlenül a szokásos orosz nagyotmondás (négy repülőgéphordozó, etc.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hmm... nem tudom, hogy mit használhat fel és mit nem Oo a PAK-FA fejlesztésekből, mivel ez közösbe ment az indiaiakkal.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
A szellemi tudás náluk van, nekik ugyanolyan joguk van felhasználni saját fejlesztésre, mint az indiaiaknak. Ez a közös fejlesztőprogramok lényege, hogy a költségmegosztás mellett mindenki beleteszi a saját tudását, és a fejlesztések során szerzett újdonságokba is betekintést kaphatsz.

Tehát nem koppintanak, hanem a saját erőből kifejlesztett valamit hasznosítanak tovább. Miért ne tehetnék?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
A fejlesztések kb.80 % orosz, 20% indiai. Ezért nyafognak az indiaik, hogy a koltségek felesbe mennek , de a fejlesztési arányt keveslik.(mit fejlesszenek, ha nem rendelkeznek nagyobb tudással)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A légierejük nagy része ősöreg gépekből van összecsapva. De emellé PAK-DA, PAK-FA, meg most még egy 5. genes fejlesztés? Hiszi a piszi...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
Már a PAK-DA-val kapcsolatban is felmerült, hogy esetleg lehetne benne használni a PAK-FA új hajtóművét. De ezt megkaphatná a kistesó is, igaz csak egyet belőle, de egy ilyen lépéssel máris 3 gépbe fejlesztenél hajtóművet, ami nem csak pénzben, hanem fejlesztési időben, mérnöki erőforrásban és a felépítendő gyártósorokban is hatalmas könnyítés lenne.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 727
76 767
113
Ha jol emlkszem arra jutottak legutobb hogy:
- a Pak Fa mertben a MiG29 es a Szu27 kozott van, mint kozeput
- az oroszok nem rendszeresitenek egyhajtomuves gepet

Szerintem ez megint a MiG gyar ketsegbeesett probalkozwsa a fennmaradasra. Csak annyi tortent hogy a MiG a tengereszeti gepek eladasabol hozzajutott egy kis penzhez es csusztatott belole egy-ket zsebbe, megrendelesek vagy allami tamogatas remenyeben.

Mire ebbol bevetheto gep lesz, Kina mar reg elarasztja a piacot gepekkel. Az oroszok majd. ebbol is rendszeresitenek egy szazadot, hogy konnxebb legyen eladni a gepet?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
Mondjuk én se sok értelmét látom egy ilyen egyhajtóműves gépnek.
PAK-FA-ban szerintem nagyobb a piaci potenciál, mert két hajtóműves lopakodót tudtommal még senki sem árul, ők pedig már a fejlesztés időszakában elnyomtak egy komolyabb tételt Indiának.
Szerintem a gép "Indiai" verzióját kéne exportra ajánlaniuk.
Az egyhajtóműves piacon az olcsó kínai és a hiper-szuper amcsi vas mellet nincs sok esélyük.

Amúgy lehet hülyeség amit most írok, de szerintem az elkövetkező 20 évben a világ nagy részének nem kell 5 gen gép.
Szerintem a dél-amerikai, az afrikai és néhány ázsiai piacon nagyot tudnának tarolni egy egyhajtóműves 4.5 generációs géppel.
Mire gondolok?
Egy egyhajtóműves "könnyű" gépre, amiben felhasználnak pár elemet a PAK-FA-ból (Hajtómű, burkolatok), viszont nincs belső fegyver tere és csúcsminőségű elektronikája.
A légi harc rakétákat süllyesztve is elhelyezhetnék a gépen, pl. úgy mint az EF esetén.
ef2000_8.jpg



Szerintem ha jó áron tudnák adni akkor lehetne benne fantázia, de egy F-35 konkurensnek nem sok értelmét látom...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem nagyon ismerem a részleteket, de nem úgy van, hogy a PAK-FA közös orosz-indiai fejlesztés? Mert akkor az indiai fétlől is függhet az eladás és az is, hogy miket építenek át a PAK-FA-ból egy másik típusba.
????
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
Mackensen

Amennyire én tudom közös fejlesztés (persze valójában orosz, indusok csak lóvét adnak lényegében.
Viszont az Indiaiak más gépet fognak kapni, mint az oroszok!
Tudtommal az orosz gép egyszemélyes lesz, az indiai kettő. Továbbá szerintem az indiai gépek "export elektronikásak" lesznek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Naigen, csakhogy aki adja a lóvét az valamilyen szinte tulajdonosa lesz a közben képződött szellemi termékeknek is. Mind1, nem ismerem a részleteket, de gynaítom, hogy az indiaiaknak komoly befolyásolói az egész projektnek. Nem si régen volt hír, hogy veszélybe kerülhet az egés, ha india kihátrál a fejlesztés mögül.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
<i>Szerintem ez megint a MiG gyar ketsegbeesett probalkozwsa a fennmaradasra. Csak annyi tortent hogy a MiG a tengereszeti gepek eladasabol hozzajutott egy kis penzhez es csusztatott belole egy-ket zsebbe, megrendelesek vagy allami tamogatas remenyeben.</i>
Nem kell senkit lefizetniuk . Az állam kihúzta a céget a szarból. Modernizálták a gyártásorokat...stb. Van munkájuk 2016-ig . (Mig-29K/, KUB) azonkívul a kozeljovoben aláírnak Mig-29 SzMT gyártására szerzodést az orosz légieronek. Ami furcsa, hogy csend van a Mig-35 korul. 2020-ig minden fegyvercégnek van munka biztosítva.
Ezt a konnyu gép fejlesztést csak a kov. állami fegyver vásárlási csomagban fogjuk látni (2016-2025)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 727
76 767
113
Mekkora megrendelést jelent a MiG-nek az alibi MiG-29SMT század és tengerész gépek?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Egy India Mig-29 K/KUB kb. 2 milliárd Rubelbe kerul. Dollárban kb. 62,5 millio. 2012-ben 1,8 milliárd Rubeles nyereséguk volt.