Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 753
46 691
113
Nem puszira kapja Izrael a segélyt.Trump beszél sok hülyeséget de momentán az nem tartozik ide,hogy Európa és az USA ellenségek.
Ellenfelek, még nem ellenségek vagyunk szerencsére. De az tény hogy ugyan azt a szűkülő piacot szeretnénk mindketten learatni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Szépíthetjük de olyan még nem volt,hogy a gazdasági ellenfelek kibéküljenek.
Az egész EU erről szól. Vagy te tudsz német-francia háborúról 1945 óta? Angol-fr vagy angol-németről? A gazdasági összefonódás eleve gátat szab a lövöldözésnek, de ha az együttműködés gazdasági potenciálja nagyobb, mint hódítási kisebb kockázattal és 100% nemzetközi elismertséggel, akkor nem kezd ostoba ember háborúzni.

De ez OFF...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 295
79 073
113
Az egész EU erről szól. Vagy te tudsz német-francia háborúról 1945 óta? Angol-fr vagy angol-németről? A gazdasági összefonódás eleve gátat szab a lövöldözésnek, de ha az együttműködés gazdasági potenciálja nagyobb, mint hódítási kisebb kockázattal és 100% nemzetközi elismertséggel, akkor nem kezd ostoba ember háborúzni.

De ez OFF...
Európa egy egység egy piac,ebben nem különbözik az államoktól.A különbség abban áll,hogy itt ugye nemzetállamok vannak még az USA egy ország.Nem németország az USA gazdasági ellenfele vagy franciaország hanem egész Európa.Eddig ugye összetartotta Európát és Amerikát a közös ellenségkép(Szovjetunió),de már nincs valós közös ellenség hiába akarják bebeszélni,hogy Oroszország az.Nem az.Nincs gazadasági ereje hozzá anélkül meg a katonai nem ér semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 753
46 691
113
Európa egy egység egy piac,ebben nem különbözik az államoktól.A különbség abban áll,hogy itt ugye nemzetállamok vannak még az USA egy ország.Nem németország az USA gazdasági ellenfele vagy franciaország hanem egész Európa.Eddig ugye összetartotta Európát és Amerikát a közös ellenségkép(Szovjetunió),de már nincs valós közös ellenség hiába akarják bebeszélni,hogy Oroszország az.Nem az.Nincs gazadasági ereje hozzá anélkül meg a katonai nem ér semmit.
Ez így igaz ahogy most leírtad, de látod volt itt példa rá hogy amúgy természetes gazdasági ellenfelek összezárjanak egy harmadik erőközpont ellen. Lesz is még ilyen a jövőben, én úgy látom pont az zajlik most lendülettel, hogy próbálgatja mindenki hogy akkor hogyan tovább, kivel-kikkel lehetne összefogni ki/kik ellen. Ebből most bármi kisülhet a végén, akár az is ami 10 éve sci-fi nek tűnt volna, haubagoi legvadabb dolgai is akár, simán lehet hogy igaza lesz, és lesz egy USA-Rus vonal az EU-Kína ellen.
Most már benne van ez is, meg természetesen az ellenkezője is.
Az biztos, amit mondtam mióta pár éve beregeltem ide, egyértelmű: az EU-nak az USA nem a jótékony lehúzható nagybácsija, barátja. Kő kemény ellenfelek ők, csak egymás kárára tudunk a továbbiakban létezni. Ezt ŐK hamarabb felmérték, belátták, és le vagyunk maradva.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Ezek az országok is nagy hanggal emlegették, hogy ezek a technológiák mielőbb lehetőségek lesznek, aztán sehol semmi. Én... mondjuk svédfan vagyok, mostantól minden tárgyilagosságomat elveszítve azt fogom mantrázni, hogy a Gripen E már holnaptól negyvenezres példányszámban kerül rendszeresítésre a világ összes országában és persze 600km-ről megsemmisíti a Raptort.
Persze, hogy ez nem igaz, de itt a HTKA-an tényleg csak két szekértábor létezik, az egyik szerint az oroszok lódítanak, repülőgépet viszont nem tudnak építeni, a másik szerint az amerikaiak ármánykodnak, nagy lóvééért cserébe viszont csak beégnek. De mindig.
Valahogy mindenki megfeledkezik az európai nagyotmondókról és ez szerintem nincs így jól. Ezentúl tessék őket is ostorozni.
Azért azt megjegyezném csendben, hogy a RIAT-on minden Rafale demónál(volt solo és dupla display is) minden alkalommal elmondta a francia kommentátor hölgy(a légierő tisztje volt), hogy a "fanszia kacsa" az egyetlen AESA radaros gép ami szolgálatban áll európai légierőben! Bocs az offért! :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 676
56 701
113
Találtam pár képet:
PAK-FA_Sukhoy_S_Duct_p.jpg


aesa10.jpg


aesatr-phazotron-niir.jpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Európa egy egység egy piac,ebben nem különbözik az államoktól.A különbség abban áll,hogy itt ugye nemzetállamok vannak még az USA egy ország.Nem németország az USA gazdasági ellenfele vagy franciaország hanem egész Európa.Eddig ugye összetartotta Európát és Amerikát a közös ellenségkép(Szovjetunió),de már nincs valós közös ellenség hiába akarják bebeszélni,hogy Oroszország az.Nem az.Nincs gazadasági ereje hozzá anélkül meg a katonai nem ér semmit.

Kiemelés tőlem.

Anno se volt meg a gazdasági ereje hozzá... hogy nem ér semmit azt pedig vitatnám. Hiába volt pl 80as években NATO EU ágának a GDPje már többszöröse a SZUénak katonailag US nélkül nem álltak volna meg. (Ha tetszik igaz Trump vádja. EU megvédeti magát miközben gazdaságilag bőven futna rá.)
Ez a nem létező ellenségképet amúgy én is reális lehetőségnek gondoltam Ukrajnáig. Azóta a NATO egy elég indokolt dolognak tűnik.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Semmi további nyoma nincs annak, hogy törnék magukat azért a további elméleti gépekért. Az első 36 db is hol áll?

2016ban írták alá a szerződést és 2019ben már átadásra is kerül az első. Ez elég gyors ha tetszik eléggé iparkodnak.

Ha pedig te nem hiszel abban, hogy dassaultot érdekel e egy 100+db os megrendelés ahoz nem tudok mit szólni... biztos nem mert nem kerestek jól az első 36dbon... oh wait...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 342
62 786
113
Kiemelés tőlem.

Anno se volt meg a gazdasági ereje hozzá... hogy nem ér semmit azt pedig vitatnám. Hiába volt pl 80as években NATO EU ágának a GDPje már többszöröse a SZUénak katonailag US nélkül nem álltak volna meg. (Ha tetszik igaz Trump vádja. EU megvédeti magát miközben gazdaságilag bőven futna rá.)
Ez a nem létező ellenségképet amúgy én is reális lehetőségnek gondoltam Ukrajnáig. Azóta a NATO egy elég indokolt dolognak tűnik.

Ez már biztpol.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 295
79 073
113
Kiemelés tőlem.

Anno se volt meg a gazdasági ereje hozzá... hogy nem ér semmit azt pedig vitatnám. Hiába volt pl 80as években NATO EU ágának a GDPje már többszöröse a SZUénak katonailag US nélkül nem álltak volna meg. (Ha tetszik igaz Trump vádja. EU megvédeti magát miközben gazdaságilag bőven futna rá.)
Ez a nem létező ellenségképet amúgy én is reális lehetőségnek gondoltam Ukrajnáig. Azóta a NATO egy elég indokolt dolognak tűnik.

Ellenben totális diktatúra volt ma pedig nem az hanem egy demokrácia és ez nagyon nagy különbség.Szerintem ezen Ukrajna sem változtatott mert nincs még egy olyan terület Európában mint a Krím vagy Dombasz.Egy NATO vagy EU országnak nem fognak így nekimenni az teljesen nyilvánvaló.
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Lenne néhány kèrdèsem meg èszrevètelem.
Nyilván nem nyilvános adat de szerintetek a gép csökkentett észlelhetősége az mennyire hasonlítható a többi 5 gen es gèphez viszonyitva.?
India emiatt is panaszkodott hogy a gèp ilyen tèren sokkal rosszabbul áll mint a többi gèp.
Amugy az Indiaiak nyavalyognak minden szaron mindig de elég jó rálátásuk van a programra, szal lehet tudtak valamit.?
Mert most ennek a Su57 nek kb reszeltek amiatt hogy india nem pénzeli .
Meg ugye Indiának nem tetszett hogy a gép nemugy halad ahogy ők szeretnék. Az sem világos hogy mièrt hiszik azt hogy egy 5 gen es gèp fullra bevethető lesz 7-8 éven belül....
Aesa radart heggesztgetik,ùj hajtómű keszulőben, elektronikát fejlesztgetik, szal nem volt ez olyan nagyon elmaradott stádiumban.
Persze azt lehet hogy mivel Indiának volt rálátàsa a dologra ezèrt döntöttek ugy hogy vège mivel lehet hogy tényleg nagyon levan maradva észlelhetőség terèn,hajtómű terèn, fegyverzet meg elektronika tèren.

Kívâncsi lennèk kinek mi a csakis szigoruan szakmai vèlemènye a gèpről illetve a benne rejlő lehetősègekről. Èszlelhetősèg,elektronika,fegyverzet.....
Hol tart illetve mennyire lenne lehetne mèrhető ellenfele a többi 5 gen es gèpnek.
Szakmai alapon.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Az egyetlen előnye.

Azért ez alap előny..... Illetve a korábbira válaszolva lehet hogy volt még is valami módosítás, mert mintha arról szólt volna a fáma tavaly a szíriai bevetés kapcsán, hogy a Szu 33 alkalmassá vált bombázó bevetésre is. Lehet hogy a "megénekelt" korszerűsítés kimerült a fegyver szoftver módosításában?