Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 582
45 586
113
Lenne néhány kèrdèsem meg èszrevètelem.
Nyilván nem nyilvános adat de szerintetek a gép csökkentett észlelhetősége az mennyire hasonlítható a többi 5 gen es gèphez viszonyitva.?
India emiatt is panaszkodott hogy a gèp ilyen tèren sokkal rosszabbul áll mint a többi gèp.
Amugy az Indiaiak nyavalyognak minden szaron mindig de elég jó rálátásuk van a programra, szal lehet tudtak valamit.?
Mert most ennek a Su57 nek kb reszeltek amiatt hogy india nem pénzeli .
Meg ugye Indiának nem tetszett hogy a gép nemugy halad ahogy ők szeretnék. Az sem világos hogy mièrt hiszik azt hogy egy 5 gen es gèp fullra bevethető lesz 7-8 éven belül....
Aesa radart heggesztgetik,ùj hajtómű keszulőben, elektronikát fejlesztgetik, szal nem volt ez olyan nagyon elmaradott stádiumban.
Persze azt lehet hogy mivel Indiának volt rálátàsa a dologra ezèrt döntöttek ugy hogy vège mivel lehet hogy tényleg nagyon levan maradva észlelhetőség terèn,hajtómű terèn, fegyverzet meg elektronika tèren.

Kívâncsi lennèk kinek mi a csakis szigoruan szakmai vèlemènye a gèpről illetve a benne rejlő lehetősègekről. Èszlelhetősèg,elektronika,fegyverzet.....
Hol tart illetve mennyire lenne lehetne mèrhető ellenfele a többi 5 gen es gèpnek.
Szakmai alapon.
Szakmai alapon?
Ne már, full titkos az egész project úgy ahogy van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ellenben totális diktatúra volt ma pedig nem az hanem egy demokrácia és ez nagyon nagy különbség.Szerintem ezen Ukrajna sem változtatott mert nincs még egy olyan terület Európában mint a Krím vagy Dombasz.Egy NATO vagy EU országnak nem fognak így nekimenni az teljesen nyilvánvaló.

Demokrácia ahol minden értelmes jelölt vagy családtagjai menek a böribe / baleset éri őket, média meg 101% kontrol alatt van és agitprop? Persze el lehet menni szavazni. Kommunizmusban is el lehetett menni.

Vmi nagon hasonlót gondoltam anno 5éve. 90%ban biztos voltam benne, hogy tiszteletben tartják a Budapest szerződést, nemzetközi vállalásaikat, nem lesz Krím/Dombasz... nem éri meg nekik... ez nem Grúzia... aztán mégis van/lett. A kérdés innen nem a neki fognak e menni hanem, hogy lesz e rá lehetőségük és a hogy.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 012
78 363
113
Demokrácia ahol minden értelmes jelölt vagy családtagjai menek a böribe / baleset éri őket, média meg 101% kontrol alatt van és agitprop? Persze el lehet menni szavazni. Kommunizmusban is el lehetett menni.

Vmi nagon hasonlót gondoltam anno 5éve. 90%ban biztos voltam benne, hogy tiszteletben tartják a Budapest szerződést, nemzetközi vállalásaikat, nem lesz Krím/Dombasz... nem éri meg nekik... ez nem Grúzia... aztán mégis van/lett. A kérdés innen nem a neki fognak e menni hanem, hogy lesz e rá lehetőségük és a hogy.

A demokrácia kis része csak az x időnkénti választás.

Nem csak gazdasági oldalról kell ezt vizsgálni szerintem.Ráadásul amíg a gázt tőlük vesszük. addig semmi komoly szankcióról vagy ellenségeskedésről nincs szó.Nagy a különbség aközött,hogy az oroszok nem vehetnek az MTU-tól motort meg aközött,hogy Európa nem vesz gázt az oroszoktól.Mind a kettő gazdasági szankció csak nem egy polcon van a kettő...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 918
81 860
113
Demokrácia ahol minden értelmes jelölt vagy családtagjai menek a böribe / baleset éri őket, média meg 101% kontrol alatt van és agitprop? Persze el lehet menni szavazni. Kommunizmusban is el lehetett menni.

Vmi nagon hasonlót gondoltam anno 5éve. 90%ban biztos voltam benne, hogy tiszteletben tartják a Budapest szerződést, nemzetközi vállalásaikat, nem lesz Krím/Dombasz... nem éri meg nekik... ez nem Grúzia... aztán mégis van/lett. A kérdés innen nem a neki fognak e menni hanem, hogy lesz e rá lehetőségük és a hogy.

Téves a véleményed.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 918
81 860
113
uaRH-OQ1yxc.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 918
81 860
113
Az a 8 piros valami a sorszám felett mi lehet? Bevetések száma Szíriában?

Igen, ez a gép volt kint Szíriában . Vagy a bevetések száma, vagy a rakéták indításának száma... Nem látom pontosan mik azok a piros festésü valamik-bombák, csillagok...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Igen, ez a gép volt kint Szíriában . Vagy a bevetések száma, vagy a rakéták indításának száma... Nem látom pontosan mik azok a piros festésü valamik-bombák, csillagok...
Apró ötágú csillagok, Szergejnél hagyományosan azzal jelzik a "sikerpontokat", általában a lelőtt repülőgépeket vagy a földön megsemmisített célokat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 349
13 943
113
Azért ez a Defend Updates nevű csatorna "picit" elfogult. Csak egy hangyányit.:rolleyes:
De azért ez még mindig minőségibb trollkodás a részedről, mint másoké. ;)

Ez is kezdi a "minek 5.th genbe fektetni ha lehet 6.th gent csinálni".... röhely
Minek megtanulni járni, ha egyből futni is lehet??? :D
Amúgy a lényeget elmodnta - költenek a defre, hogy ne kelljen félteni a területüket (van elég), másra nincs zsé. Ez a cucc nem fér bele.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 397
11 076
113
Az utóbbi napok termését elolvasva eszembe jutott egy kósza gondolat.
Nem mondom, hogy nekem van igazam, nem mondom, hogy csakis e szerint nézzük a dolgokat, de talán van ilyen aspektusa is, ahogyan látjuk ezt a PAK-FA sztorit.

Tehát a mottó: Mindenki magából indul ki.

Ha jól értem, akkor ugye ott tartunk, hogy oké, hogy fejlesztik a gépet, meg a hozzávalókat, de minimum lassul a program, de akár az is lehet, hogy pár tíz gépet leszámítva nem lesz nagy számú rendszeresítés, de arra mindenképp jó (lesz), hogy ismerjék, megismerjék az 5. generációs gépek előállítását, működtetését, karbantartását stb.
De abba lehet, nem invesztálnak ezzel a platformmal, hogy erre fegyverezzenek át úgy komplett.

De ez hangulatilag (részben) úgy jön le szerintem a fórumunkon, hogy elbuktak, képtelenek rá, végük, mint a botnak, jobban teszik, ha a sírjukat ássák, meg előzékenyen inkább cégtáblákat gyártanak a többi nagyhatalom - őket helyettesítő - fegyverkereskedőinek a kiállítási standjaikhoz, sőt az őket leuraló multiknak is, hogy átvehessék a gáz és olajmezőiket is...
...csak mert az egyik fegyverhordozó platformjuk - valamikért - nem úgy halad, mint várták, mint vártuk; mint kés a vajban.

Itt gyorsan tegyük hozzá, hogy vitán felül az 5. generációs harci gépeké a jövő, annak a fejlesztését egy - magát komolyan venni akaró - katonai hatalom sem mismásolhatja el.
Tehát nem akarok a hiányosságuból erényt faragni.

Ezek után térjünk vissza a kósza gondolatomhoz, vagyis, hogy mindenki magából indul ki.

Nekünk magyaroknak - ha jól értelmezem - a Gripenen kívül jelenleg nincs korszerű - támadásra is alkalmas - fegyverrendszerünk. Magyarán e nélkül bokára lerántott gatyával állnánk egy váratlan fegyveres konfliktus esetén. Nekünk momentán ez a tudatállapotunk.
S ebből a tudatból - is - indulunk ki, amikor a PAK-FA-ról beszélgetünk.
Csakhogy az oroszok nem ebben a szituációban - és tudatállapotban - vannak. Merthogy nekik minden más fegyverük, eszközük is van.
Amiből nincs korszerű, az legalább sok.:D (Van mááásik....!:p)
Mi meg ugye...

S nem; nem az atomütőerőre gondolok. /Bár nem lehet vacak tudatállapot:rolleyes:/.
Hanem arra, hogy azon viszonylag kevés országok közé tartoznak, akik mindent, de tényleg mindent le tudnak gyártani, amire úgy érzik szükségük van.
S le is gyártják.
Hogy milyen áron, azon vitatkozhatunk, de amit birtokolsz, az birtokba vesz, így hát ők sem szívesen mondanának le a területeikről, termőföldjeikről, természeti kincseikről.
Ez van.

Ezek után - jövő ide, jövő oda - lehet, hogy az 5. generációs harci repülőgépek is csak egy olyan fegyverrendszer a szemükben, ami - ha van is - önmagában még nem csodafegyver; mást meg végképp nem pótol.

Szóval ők a PAK-FA nélkül nem állnának letolt gatyával...mint mi a Gripen nélkül...:(

S mielőtt valaki bőszen klaviatúrát ragadna, megismétlem a második mondatomat:

Nem mondom, hogy nekem van igazam, nem mondom, hogy csakis e szerint nézzük a dolgokat, de talán van ilyen aspektusa is, ahogyan mi látjuk ezt a PAK-FA sztorit.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 349
13 943
113
Az utóbbi napok termését elolvasva eszembe jutott egy kósza gondolat.
Nem mondom, hogy nekem van igazam, nem mondom, hogy csakis e szerint nézzük a dolgokat, de talán van ilyen aspektusa is, ahogyan látjuk ezt a PAK-FA sztorit.

Tehát a mottó: Mindenki magából indul ki.

Ha jól értem, akkor ugye ott tartunk, hogy oké, hogy fejlesztik a gépet, meg a hozzávalókat, de minimum lassul a program, de akár az is lehet, hogy pár tíz gépet leszámítva nem lesz nagy számú rendszeresítés, de arra mindenképp jó (lesz), hogy ismerjék, megismerjék az 5. generációs gépek előállítását, működtetését, karbantartását stb.
De abba lehet, nem invesztálnak ezzel a platformmal, hogy erre fegyverezzenek át úgy komplett.

De ez hangulatilag (részben) úgy jön le szerintem a fórumunkon, hogy elbuktak, képtelenek rá, végük, mint a botnak, jobban teszik, ha a sírjukat ássák, meg előzékenyen inkább cégtáblákat gyártanak a többi nagyhatalom - őket helyettesítő - fegyverkereskedőinek a kiállítási standjaikhoz, sőt az őket leuraló multiknak is, hogy átvehessék a gáz és olajmezőiket is...
...csak mert az egyik fegyverhordozó platformjuk - valamikért - nem úgy halad, mint várták, mint vártuk; mint kés a vajban.

Itt gyorsan tegyük hozzá, hogy vitán felül az 5. generációs harci gépeké a jövő, annak a fejlesztését egy - magát komolyan venni akaró - katonai hatalom sem mismásolhatja el.
Tehát nem akarok a hiányosságuból erényt faragni.

Ezek után térjünk vissza a kósza gondolatomhoz, vagyis, hogy mindenki magából indul ki.

Nekünk magyaroknak - ha jól értelmezem - a Gripenen kívül jelenleg nincs korszerű - támadásra is alkalmas - fegyverrendszerünk. Magyarán e nélkül bokára lerántott gatyával állnánk egy váratlan fegyveres konfliktus esetén. Nekünk momentán ez a tudatállapotunk.
S ebből a tudatból - is - indulunk ki, amikor a PAK-FA-ról beszélgetünk.
Csakhogy az oroszok nem ebben a szituációban - és tudatállapotban - vannak. Merthogy nekik minden más fegyverük, eszközük is van.
Amiből nincs korszerű, az legalább sok.:D (Van mááásik....!:p)
Mi meg ugye...

S nem; nem az atomütőerőre gondolok. /Bár nem lehet vacak tudatállapot:rolleyes:/.
Hanem arra, hogy azon viszonylag kevés országok közé tartoznak, akik mindent, de tényleg mindent le tudnak gyártani, amire úgy érzik szükségük van.
S le is gyártják.
Hogy milyen áron, azon vitatkozhatunk, de amit birtokolsz, az birtokba vesz, így hát ők sem szívesen mondanának le a területeikről, termőföldjeikről, természeti kincseikről.
Ez van.

Ezek után - jövő ide, jövő oda - lehet, hogy az 5. generációs harci repülőgépek is csak egy olyan fegyverrendszer a szemükben, ami - ha van is - önmagában még nem csodafegyver; mást meg végképp nem pótol.

Szóval ők a PAK-FA nélkül nem állnának letolt gatyával...mint mi a Gripen nélkül...:(

S mielőtt valaki bőszen klaviatúrát ragadna, megismétlem a második mondatomat:

Nem mondom, hogy nekem van igazam, nem mondom, hogy csakis e szerint nézzük a dolgokat, de talán van ilyen aspektusa is, ahogyan mi látjuk ezt a PAK-FA sztorit.

1, Mo. mérete, lakosságának száma, tengerpart hossza, természeti kincsek mennyisége valahogy nem egy kategória Oroszországgal - fel nem fogom hogy lehetne ugyanazt elvárni, hogy harci repülőgépet fejlesszen (és az ne rakat szar legyen, mint a román vagy a jugó hulladékok).

2, Ezt a "tanultunk belőle így jó volt" marhaságot lépjük már. Ha tanulni akarsz, "X" gépet csinálasz és azzal tapasztalgatsz - lásd Japánt. Ők tapsztaltak és rájöttek, még nekik is nagy falat. Nem egy sorozatgyártani valóba ugrottak neki ész nélkül (másdik felvonásban).

3, Ja, van nekik minden - és az orosz nép fizeti meg az árát (megnézném magyar nép mit szólna, ha ugyanennyit kezdenéne el ország a haderőre költeni). Persze nekik jó nekem jó...

4, Most is csak a szokásos csodafegyver várható bukása utáni mosdatás megy (plazma shield...). Pedig aki a műszaki paraméterek és a gazdasági lehetőségekbe kicsit is belegondolt, az láthatta, hogy ez szívás lesz (még a best USA és a pénzeszsák Kína is mít szív ugyanezzel a feladattal).
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 397
11 076
113
1, Mo. mérete, lakosságának száma, tengerpart hossza, természeti kincsek mennyisége valahogy nem egy kategória Oroszországgal - fel nem fogom hogy lehetne ugyanazt elvárni, hogy harci repülőgépet fejlesszen (és az ne rakat szar legyen, mint a román vagy a jugó hulladékok).

2, Ezt a "tanultunk belőle így jó volt" marhaságot lépjük már. Ha tanulni akarsz, "X" gépet csinálasz és azzal tapasztalgatsz - lásd Japánt. Ők tapsztaltak és rájöttek, még nekik is nagy falat. Nem egy sorozatgyártani valóba ugrottak neki ész nélkül (másdik felvonásban).

3, Ja, van nekik minden - és az orosz nép fizeti meg az árát (megnézném magyar nép mit szólna, ha ugyanennyit kezdenéne el ország a haderőre költeni). Persze nekik jó nekem jó...

4, Most is csak a szokásos csodafegyver várható bukása utáni mosdatás megy (plazma shield...). Pedig aki a műszaki paraméterek és a gazdasági lehetőségekbe kicsit is belegondolt, az láthatta, hogy ez szívás lesz (még a best USA és a pénzeszsák Kína is mít szív ugyanezzel a feladattal).

Láthatóan előítéletből, fontos mondatokat - és mondanivalót - figyelmen kívül hagyva reagáltál.
Kár.:(
Tőled többet vártam.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 349
13 943
113
Vannak itt páran erős fóbiások és kárörvendők.

Fóbia? Rühellem a nagyhatalmakat (mindkettőt) - de neked ez nyolc.
Kárörvendő? Akkor a hülye US NAVY marhaságain rugóznák egész nap (oroszok kapualjban nincsenek hülyeségben hozzájuk)
Neked csak annyi a bajod, hogy aki nem veled az ellened...

Ismét halhattuk "ÁMÉRIKÁ"hangját....Miért akarod mindenáron Oroszországot megváltoztatni??o_Oo_O:(:(

Miért akarnám? Leírtam amit látok. Nekik jó nekem jó... az USA meg elmehet ugyanoda, ahová Oo. (most politikárol beszélnk gondolom, nem emberekről. USA életstílust ismerem és tetszik)

Láthatóan előítéletből, fontos mondatokat - és mondanivalót - figyelmen kívül hagyva reagáltál.
Kár.:(
Tőled többet vártam.

Értem, de van egy apró bibi - ezt már átrágtam én is egy párszor. Maximális respect az orosz mérnököknek - és undor a szervezőkenk (ahogy máshol is). Hogy lehetősgeket össze egy ilyen mérnökgárdának, az egy szégyen - lásd a nem kellően felmért gazdasági lehetőségek. Mert ez a gép a pénzen csúszott el szerintem.

.