Szu-75 / Su-75 Checkmate - Új orosz könnyű vadászgép (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 487
11 703
113
Nekem az első kép óta csikorgott az agyam, de rendesen, mire beugrott, hogy honnan ismerem ezt a beömlőt.
Stílusosan egy orosz oldalt linkelek:
xf8u3-1.jpg

xf8u3-3.jpg
xf8u3-4.jpg

xf8u3-2.gif


 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 498
64 360
113
Szerintem tévedsz.
Az általad mutatatott nyílások a TVC részei, semmi közük teljes hajtóműtér a hűtéséhez.
lsd. videó:
Igazad lehet.
A 30-as hajtómű fúvócsöve egyszerre Laval és ejektoros.
Lényegében hasonló rendszert látunk, mint az SR-71-esnél.



1200px-SR71_J58_Engine_Airflow_Patterns.svg.png


1200px-SR71_J58_Engine_Airflow_Patterns.svg.png



Csak azt nem tudtam idáig eldönteni, hogy azok a bypass zsalu ajtók kifele, vagy befele nyíilnak. Azt láttam, hogy alapállapotban zárva vannak.

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 441
113
Ha a lenti, egy videóból vett kép pontos akkor az Oroszok nem vették át (nem tervezik átvenni) azt az F-35 nél már bevált, a gép IR képét csökkentő memegoldást, miszerint a hajtóművet körbe veszi egy, a hajtómű kompresszorából elvezetett hideg levegőáram.
Ez a Sakkmatt
lts_check_1626783394.jpg


és ez meg az F-35
file.php
A hajtómű még nem a végleges elvileg.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
K

kamm

Guest
Igazad lehet.
A 30-as hajtómű fúvócsöve egyszerre Laval és ejektoros.
Lényegében hasonló rendszert látunk, mint az SR-71-esnél.



1200px-SR71_J58_Engine_Airflow_Patterns.svg.png


1200px-SR71_J58_Engine_Airflow_Patterns.svg.png



Csak azt nem tudtam idáig eldönteni, hogy azok a bypass zsalu ajtók kifele, vagy befele nyíilnak. Azt láttam, hogy alapállapotban zárva vannak.


Az kiderult a videobol, hogy ez is thrust vectoring - van ezeknek valos harcaszati erteke (azaz demo repulesen tul)...? Ha van, miert nem alkalmazzak a Raptoron kivul sehol (sans limited VTOL)...?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 498
64 360
113
Hasonló volt a Viggen belső fúvócsöve is:


Itt van egy nagyon részletes anyag az ejektoros fúvócsövekről:


Itt pedig az egykori amerikai LOAN, ami szintén ejektoros volt:

file.php


aam.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 968
113
Tulajdonképpen 1 év alatt összehozta a gépet a Szuhoj.


A legújabb orosz könnyű taktikai vadászgép, a Checkmate, 25-30 millió dollárba kerül - mondta Szergej Chemezov, a "Rostec" vezetője.
"Miért tudtuk ilyen gyorsan elkészíteni ezt a repülőgépet? Felhasználtuk a Su-57 fejlesztéseket <...> Ez egyszerre motor és repüléstechnika" - tette hozzá az állami vállalat vezetője.
A Szuhoj könnyű taktikai vadászgépet ma mutatták be Vlagyimir Putyinnak a MAKS-2021 légi bemutatón. Ez Oroszország első ötödik generációs könnyű, többfunkciós vadászgépe egyetlen motorral. Az elnöknek elmondták, hogy a gépet három változatban tervezik gyártani: pilóta nélküli, egyszemélyes és kettős.
A tervek szerint öt és fél év múlva kezdik meg a repülőgép szállítását az ügyfeleknek."
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 799
29 043
113
Akkor most már melyik? Ha repképes, akkor reptessék meg, az jobb vevőcsalogató.
Szljuszar olyasmit rebesgetett a bemutató során, hogy repképes példányt hoztak ki, de ezt így távolról laggoló stream mellett azért nehéz megállapítani. Ha repképes amúgy, akkor gyanítom a példány statikus tesztekre lesz beáldozva, ahogy az egyik leánykori nevén PAK-FA protó esetében is történt.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 498
64 360
113
Az kiderult a videobol, hogy ez is thrust vectoring - van ezeknek valos harcaszati erteke (azaz demo repulesen tul)...? Ha van, miert nem alkalmazzak a Raptoron kivul sehol (sans limited VTOL)...?
Kétlem, hogy ez TVC lenne, akármi is állít a videó. Az ODK, illetve az UMPO vektorálós rendszere csak egysíkú, azaz csak két hajtóművel működik rendes 3D-s kormányzásként.
Létezett olyan, hogy egyhajtóműves TVC gép, lásd, X-31, vagy az F-16 MATV, de ezeknek is 3D-s kormányzása volt.
Igen, az új gépbe a 30-as hajtóművet szánják és igen, a 30-as hajtómű, amit a Szu-57-eshez fejlesztenek, az TVC-s.
De ebbe a gépbe egy olyan alváltozat fog kerülni, ami nem TVC-s lesz.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Hasonló volt a Viggen belső fúvócsöve is:


Itt van egy nagyon részletes anyag az ejektoros fúvócsövekről:


Itt pedig az egykori amerikai LOAN, ami szintén ejektoros volt:

file.php


aam.jpg

Ezeknek a hajtómű működésében van szerepük, vagy csak az infravörös önirányítású rakéták észlelési zónáját próbálnák vele csökkenteni?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
K

kamm

Guest
Szljuszar olyasmit rebesgetett a bemutató során, hogy repképes példányt hoztak ki, de ezt így távolról laggoló stream mellett azért nehéz megállapítani. Ha repképes amúgy, akkor gyanítom a példány statikus tesztekre lesz beáldozva, ahogy az egyik leánykori nevén PAK-FA protó esetében is történt.

Innentol indul a hosszabb, feloras orosz verzioban a bemutatasa, a stream az botranyosan szar maradt (ami azt jelenti, hogy ez sem a helyi streambol lett felveve vagy botranyosan alul lett kalibralva az encoder, mindketto vegtelenul amator hiba), de a feliratok viszonylag korrektek:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem az eleve nem is indul el... meg belga, roman stb VPNeken keresztul sem.
Off
Rád vigyáz az US cyber hadosztály, hogy ne zavarjanak az ellenérdekű fél fejlesztései. De mivel azt is látják, hogy onnan kintről állandóan ezen a szerveren lógsz, fokozottabban vigyáznak rád mit csinálsz. :D:D:D
Én is élveztem már egyszer az US cyber hadosztály "óvó felügyeletét", pedig nem is kértem... :rolleyes::D:D De az én internetemet teljesen szét is verték, folyamatos eltérítések jöttek, úgy hogy át is kellett mennem egy időre teljesen titkosított Tor hálózatra. Ahhoz nem fértek hozzá. Mert a windowsos cuccokhoz meg a címszerverekhez simán hozzáférnek, eltérítik az adatfolyamot hogy a kezükön menjen át. Persze a tűzfalam is jó volt, ezért is omlott össze állandóan a netem. Ne röhögj, mert a legtöbb ember észre sem veszi ha rászállnak. :D (ugye most írtak-írnak róla sokat)
On
 
  • Vicces
Reactions: kamm