Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 607
113
Mikor legutóbb és melyik változatból? Mert ebben a formában biztosan nem jöttem ezzel. Le kéne szokni már arról mindenki, hogy olyat ad a számba, amit soha nem mondtam.
Például a legeslegutóbb itt:
"Én azt látom, hogy az összes F-15 változatból többet exportáltak, mint az Szu-27Sz, Szu-30 összes változatából együtt vagy kb. azonos mennyiséget"
A korábbi alkalom meg valamikor év elején volt, ahol táblázatosan levezették neked, hogy a Szuhojból adtak el többet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ok, de lehet, hogy ez az állítás tényleg igaz. Mennyit adtak el az oroszok Szu-27 változatokból?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Csak, hogy legyen valami hír is a folyamatos "kukiméregetés" mellett:

Posztszkriptum rendszert kap a Szu-35Sz és a Szu-27SzM3

"Az orosz védelmi minisztérium 35 millió rubelt irányzott elő a Posztszkriptum rendszer harci repülőgépeken történő alkalmazására. A Posztszkriptum rendszerrel nem csupán a célkörzetbe jutás, de akár a pilóta nélküli irányítás is lehetővé válik."
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
M

molnibalage

Guest
Például a legeslegutóbb itt:
"Én azt látom, hogy az összes F-15 változatból többet exportáltak, mint az Szu-27Sz, Szu-30 összes változatából együtt vagy kb. azonos mennyiséget"
A korábbi alkalom meg valamikor év elején volt, ahol táblázatosan levezették neked, hogy a Szuhojból adtak el többet.
Jó reggelt kívánok, az engedély nélkül másolt példányok, azok nem exportáltak... Azok lopott termékek... Azokért nem fizettek... Ezért írtam azt, hogy kb. azonos, mert azok nélkül 1-2 tucat a difi.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Igen ez így van. Pont ezért volt a mondatomban amit csak kiragadva idéztél a lényeges szó az: NAPJAINK T90 e, Sz 300 a.

Nem tudom nálad mit takar a napjaink, ha a legmodernebbet akkor:
Napjaink legmodernebb T-90e az új T-90 MS. Nincs és tudtommal nem is lesz rendszeresítve Oroszoknál, így oly sok mindent nincs félteni.
Ellenben exportra vadul kínálgatják, vszeg Algéria, India... is rendel belőle. Akkor?
Napjaink S-300 a az S-400 ha tetszik S-300PMU3. Szó nem volt arról, hogy Irak vásárolna belölle. S-300PMU1 (talán 2t) vettek volna, de nem S-400at.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nem tudom nálad mit takar a napjaink, ha a legmodernebbet akkor:
Napjaink legmodernebb T-90e az új T-90 MS. Nincs és tudtommal nem is lesz rendszeresítve Oroszoknál, így oly sok mindent nincs félteni.
Ellenben exportra vadul kínálgatják, vszeg Algéria, India... is rendel belőle. Akkor?
Napjaink S-300 a az S-400 ha tetszik S-300PMU3. Szó nem volt arról, hogy Irak vásárolna belölle. S-300PMU1 (talán 2t) vettek volna, de nem S-400at.
Ezzel csak az baj, hogy bár nincs rendszeresítve, azért nyilván vannak olyan alkatrészek, alrendszerek, amiket nem szívesen adnak át egy olyan országnak az egyik legkorszerűbb eszközükből, amelyben jelenleg hemzsegnek az USA tanácsadók, másfelől lehet hogy 1 hónap múlva ezt hagyják vissza az ISIS-nek egy visszavonuláskor, és harmad de nem utolsósorban simán lehet hogy becsődöl az ország, és soha nem kapnak érte pénzt.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ezzel csak az baj, hogy bár nincs rendszeresítve, azért nyilván vannak olyan alkatrészek, alrendszerek, amiket nem szívesen adnak át egy olyan országnak az egyik legkorszerűbb eszközükből, amelyben jelenleg hemzsegnek az USA tanácsadók, másfelől lehet hogy 1 hónap múlva ezt hagyják vissza az ISIS-nek egy visszavonuláskor...

Annyira féltik, hogy MI-28 (legmodernebb NE változat), MI-35, legújabb Pantsirt rohangál Irakban. ;)

és harmad de nem utolsósorban simán lehet hogy becsődöl az ország, és soha nem kapnak érte pénzt.

Így Venezuela átütemezés (majd sanszosan csőd) után sok mindenki át fog gondolni sok mindent. Két legnagyobb hitelezője pedig Kína és Oo.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Annyira féltik, hogy MI-28 (legmodernebb NE változat), MI-35, legújabb Pantsirt rohangál Irakban. ;)



Így Venezuela átütemezés (majd sanszosan csőd) után sok mindenki át fog gondolni sok mindent. Két legnagyobb hitelezője pedig Kína és Oo.
Lehet megbánták mindkettőt, és pont ennek a folyománya az, hogy most már T-90/Sz-300 nem fog gyanúsan Iraknak menni USA bábállamként, tanácsadóktól ellepve, hitelre. Mondjuk én pl. személy szerint megértem őket ez esetben.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Annyira féltik, hogy MI-28 (legmodernebb NE változat), MI-35, legújabb Pantsirt rohangál Irakban. ;)

Én meg nem is félteném ugyan miét?

Ha jnekik kezén lesz egy mi-28 vagy t-90 holnap teszem fel az miben változtatná meg hogy az ukrán ócskavasakat ne kapnák szét?

Fejlődés nem áll meg :confused:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 821
113
Az oroszok mindenhová exportverziót szállítanak azon meg nincs mit félteni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
mindhármat. de feladtam, igen megbánták, hogy eladták ezen eszközöket Iraknak. ennyi.
Kettőt. Mert én nem az eszközökről beszéltem, hanem 1. Hogy eladták a viszonylag friss haditechnikát egy USA bábállamnak, valamint 2. Olyan országnak (Venezuela), aki lehet hogy nem tud érte fizetni.

Kettőig még tudok számolni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Az oroszok mindenhová exportverziót szállítanak azon meg nincs mit félteni.
Nyilván exportverzió ment, de azért gondolom NEM nyerítenek a boldogságtól, ha USA tanácsadók nézik át töviről hegyire a viszonylag új eszközeiket, azok után, hogy élesedik a helyzet a két ország közt, pláne.