Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Amit oda abba a régióba eladnak, mindenki aki komoly játékos, megismeri záros határidőn belül. Úgy látszik az Oroszoknak nem érdeke hogy napjaink T-90 vagy Sz-300 rendszere kerüljön az arra kíváncsiak kezébe.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az első 4 példányt ez év végére ígérték. Már nincs olyan sok. Egy és fél hónap múlva többet tudunk majd.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 875
35 264
113
Belelatnak belelatnak végülis miért gond ez egy lebutitott verzió kettő azok látnának bele akikről a kínaiak masoltak. Legfeljebb konstatalnak hogy ezt is mi terveztük meg azt is... ☺viccet félretéve export verziobol semmi extrat nem tudnának meg mert kb a sajatjukba vagy a máshonnan megszerzettekbe is belenezhetnek kb. Mert az export és a masolati mintapeldany közt pont akkora lehet a különbség mint a sajatpiacra szánt és masolatbol tuningol (modernizalt) export között...
 
M

molnibalage

Guest
Amerikai szemmel is kiváló simán többet exportáltak mint F-15-öt.
Mármint miből...? Melyik F-15 vátlozatról van szó?

Mert az F-15A/B/C/D-ből is a japán licenszgyártással együtt több, mint 300 darabot toltak el Japánban, Szaúdiba és Izraelbe.

Ezután jött az F-15E csapásmérő változat leszármazottak export Szaúdiba és F-15I, K és SG. Ez összesen kb. 200 db.

Én azt látom, hogy az összes F-15 változatból többet exportáltak, mint az Szu-27Sz, Szu-30 összes változatából együtt vagy kb. azonos mennyiséget.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Mármint miből...? Melyik F-15 vátlozatról van szó?

Mert az F-15A/B/C/D-ből is a japán licenszgyártással együtt több, mint 300 darabot toltak el Japánban, Szaúdiba és Izraelbe.

Ezután jött az F-15E csapásmérő változat leszármazottak export Szaúdiba és F-15I, K és SG. Ez összesen kb. 200 db.

Én azt látom, hogy az összes F-15 változatból többet exportáltak, mint az Szu-27Sz, Szu-30 összes változatából együtt vagy kb. azonos mennyiséget.
Valaki öszeszámolta itt,hogy az illegális kínai másolatokkal és klónokkal együtt már előrébb jár a Szuhoj.Azért nem írtam hogy melyik variáns mert mind a két gép esetén a gépcsaládra értettem.
 
M

molnibalage

Guest
Valaki öszeszámolta itt,hogy az illegális kínai másolatokkal és klónokkal együtt már előrébb jár a Szuhoj.Azért nem írtam hogy melyik variáns mert mind a két gép esetén a gépcsaládra értettem.
Ez néhány tucat gépet jelenthet egy gyors számolás után.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Eddig is minden szart eladtak az irakiaknak(Mi-28, Tos) de most valószínű, előre kérték a pénzt. Ez nem tetszett nekik. Ennyi szvsz!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
viccet félretéve export verziobol semmi extrat nem tudnának meg...

Ha semmit nem tanulhatnak akkor mért vennének 1dbot is? köszönik akkor gyártanak maguknak J-11, J-15... J-20at.

szolti: "Úgy látszik az Oroszoknak nem érdeke hogy napjaink T-90 vagy Sz-300 rendszere kerüljön az arra kíváncsiak kezébe."

T-90et már rakat helyre exportálták,
S-300 sött S300PMUval több NATO tagállam is rendelkezik. Emellett US kezelőszemélyzet, dokumentációval vett S-300at/BUKot tán Beloruszból... Itt nem export/buított verzióról beszélünk.
Ahogy Su-27 is üzemel USben Agressorként.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Ha semmit nem tanulhatnak akkor mért vennének 1dbot is? köszönik akkor gyártanak maguknak J-11, J-15... J-20at.

szolti: "Úgy látszik az Oroszoknak nem érdeke hogy napjaink T-90 vagy Sz-300 rendszere kerüljön az arra kíváncsiak kezébe."

T-90et már rakat helyre exportálták,
S-300 sött S300PMUval több NATO tagállam is rendelkezik. Emellett US kezelőszemélyzet, dokumentációval vett S-300at/BUKot tán Beloruszból... Itt nem export/buított verzióról beszélünk.
Ahogy Su-27 is üzemel USben Agressorként.
Igen ez így van. Pont ezért volt a mondatomban amit csak kiragadva idéztél a lényeges szó az: NAPJAINK T90 e, Sz 300 a.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Mert én mit írtam molni?Azt,hogy előrébb jár vagy azt,hogy szarrá alázta az exportpiacon...?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Molni

Legutóbb is azzal jöttél, hogy több F-15 készült, mint Szu-27. Én meg összeszámoltam neked, hogy nem. A Szu-27 változatokból jóval több készült, mint az F-15 változatokból.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 836
57 795
113
Most csak felületesen a wikipedia alapján:
Szu-27: 800+ db
Szu-30: 540+ db
Szu-33: 35 db
Szu-34: 100+ db
Szu-35: 50+ db
J-11: 250+ db
Ez összesen több mint 1775 db legyártott Szu-27 változat!

F-15 A/B/C/D/J/DJ: 1200 db
F-15 E/I/S/K/SG/SA: 420+ db
Ez összesen picit több, mint 1620 db legyártott F-15 változat.

Ezek alapján minimálisan, de a Szu-27 vezet a darabszámok tekintetében.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 017
113
Gyönyörű ebben a feketében szerintem! :D

1ldv37oyavns01aeka6e.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Molni

Legutóbb is azzal jöttél, hogy több F-15 készült, mint Szu-27. Én meg összeszámoltam neked, hogy nem. A Szu-27 változatokból jóval több készült, mint az F-15 változatokból.
Mikor legutóbb és melyik változatból? Mert ebben a formában biztosan nem jöttem ezzel. Le kéne szokni már arról mindenki, hogy olyat ad a számba, amit soha nem mondtam.