1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez alatt mit értesz? Hogy érted, vagy mire érted, hogy elmaradt?
    Ezt a fotót még Karácsony előtt linkeltem a kísérleti típusos topicban, némi segédmagyarázattal.

2. Allesmor Obranna

Nálunk is bevett szokás volt a traktorral vontatás. Legalábbis Pápán.

Sokkal kevesebbet eszik, mint a Zil vagy az Ural. Az usások meg pickuppal huzigálják a gépeiket, az talán jobb? :)

3. zolkas

zolkas Well-Known Member

ok megyek olvasom
    a képet vk-n találtam és nem tudom a gép történetét

4. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

5. Allesmor Obranna

Gondolom, a Szu-47 Berkut-ról már biztos hallottál.
    Na, ez annak egy igen korai, 1983-84-es előtanulmánya.

Python likes this.
  6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Igazi Tech-demo repülőgép.

7. Allesmor Obranna

De a linkelt fotón látható Berkut-ra emlékeztető tárgy nem repülőgép volt, csak egy 1:1 méretarányú mock up.
    Gondolom, fából.
    Itt van még pár előtanulmány a Berkuthoz, illetve pár továbbgondolás is, mint például a kilépőél intenzív előrenyilazottságát megtartva, hátranyilazott belépőéllel az YF-23-aséhoz hasonlatos trapézszárnnyal is továbbképzelték a gépet:

http://paralay.world/s37.html

Megmondom őszintén, ennél, illetve a MiG 1.44-esnél is látott módi, vagyis hátul a két hajtómű, előttük a súlypontban a belső fegyvertér nekem jobban tetszik, mint a Szu-57-es két enyhén S, de inkább egyenes szívócsatornája és hajtóműgondolája közé hosszában elosztott dupla fegyvertér.
    Az amerikai YF-23, YF-22/F-22 Raptor és az egy hajtóműves F-35 is a súlypontjához közel tartja a belső fegyvertereit.
    A Szu-57-esnél viszont nagy a súlypontvándorlás aszerint, hogy melyik fegyvertér az üres.

Ha nem lövik le az eredeti AL-41F-et és a MiG 1.44 kivéreztetése után azokat a Berkut kapta volna meg, ez utóbbi meg trapéz szárnyakkal ment volna tovább, az oroszoknak már rég volna egy működő 5. generációs gépe.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Az nem számít,hogy a hossztengelyhez viszont közelebb vannak a fegyverek?

9. Allesmor Obranna

Arra gondolj, hogy az egymás mellé függesztett fegyverek sokkal közelebb vannak a hossztengelyhez, mint az egymás mögé helyezettek a kereszttengelyhez.
    A Szu-34-esen hiába van meg a Szu-27-esektől örökölt hátsó fegyvertartó a két hajtómű között, oda szinte sose raknak semmit.
    A Szu-57-es esetében az a minimum, hogy egy fegyvertérbe lehetőleg legalább két darab valamilyen fegyver kerüljön.
    Ehhez jelenleg a legközelebbi ismert analógia a Szu-34-es, hiszen itt van rendszerben páros függesztőpilon a törzs közé.
    És mit látunk?
    Dupla FAB-500-asok az első pilonra mennek, ahogy a PTB-3000-es tartály, vagy a KAB-1500-ös is.
    A mellső fegyvertartóval van kb egy vonalban a beömlők alatti két tartó és a szárnyak alatti tartók is.
    A Szu-57-es esetében azt elképzelhetőnek tartom, hogy ha oda valahogy befér 3-3 R-77-es rekeszenként, akkor az indítási sorrend egyszer az egyik, majd felváltva, a másik fegyvertérből fog történni, és egymást keresztezve, hogy a súlypont nagyon ne vándoroljon. Mondjuk úgy, hogy hátsó jobb, első bal, hátsó bal, első jobb, hátsó közép, első közép a "kifogyasztási sorrend".

10. zolkas

zolkas Well-Known Member

Elnöki kísérő Szíriában

11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ezeket képeket ki készíti az elnoki géprol?
    Vagy van erre sajtófotós a gépen?

12. misinator

misinator Well-Known Member

Putyin készíti.
    Unatkozik, van nála egy Cмена Cимвол.
    (Tüköraknás géppel biztos nem ilyen képet készítene, tudom; nekem is volt Cмена Cимвол.)
    :D

13. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Ezek után érthetetlen, hogy miért nem lett megvalósítva a Berkut trapéz szárnyakkal. Volt szerencsém megnézni a statikus soron, mindkét gépet, persze csak kívülről. Az 1.44-es nekem olyan nagyon kényszeredettnek, összecsapottnak tűnt a Berkuthoz képest. Volt olyan, aki ott látván a gépet, a létrejöttét úgy írta le, hogy: Eurofighter+vodka.
    A Berkut átgondoltabbnak tűnt. Karakteres, szép gép, látni lehetett rajta a belső fegyvertér ajtókat, meg valahogy minden jobban a helyén volt. Nekem igazából az 1.44-es kabinkialakítása volt nagyon fura. A trapézszárnyú Berkuton pedig látni lehetett a Szuhoj (vagy a CAGI) által feltalált mozgó LERX elődjét, a trapézszárnyba rejtett mozó kacsa vezérsíkokat. Nagyon klassz, furcsa, hogy nem lett belőle semmi. Gondolom,hogy megvoltak a maga igen erős pénzügyi okai ennek.

14. boki

boki Well-Known Member

15. boki

boki Well-Known Member

16. Terminator

Terminator Well-Known Member

17. boki

boki Well-Known Member

fishbed, arbalest and gacsat like this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

30 év késéssel eljutottak ide. Hurrá!!:confused:

19. deze75

deze75 Well-Known Member

miről késtek el?....segíts...:)

fip7, misinator and aquarell like this.
  20. emel

emel Well-Known Member

Így jártak, hát nem komplett hülyék az oroszok??!! Le is rohanta őket boldog-boldogtalan, a japánok vissza is vették az áhított szigeteiket kamatostól (egész Kamcsatka és Vlagyivosztok is az övék), a csecsenek már Volgográdhoz közelednek, a kínaiaké fél Szibéria, a svédek elfoglalták a Baltikumot és Szentpétervárt és már az új nevén gondolkoznak, a lengyelek meg Moszkva előtt állnak valahol Volokalamszk-nál!! Zsukov és Panfilov meg régen halottak ... vagy csak ÉN irkálok hülyeségeket??!! :):D:p

vilmoci, tiz, fip7 and 7 others like this.

Ezen oldal megosztása