1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. boki

boki Well-Known Member

Itt látszik a második gép is(64-es). Mindkét Szu-35Sz a Beszovjeci 159-es vadászrepülő ezred-hez tartozik.

endre and fishbed like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A kommentek és a hsz leírása fájdalmasan buta.
    Kémrepülő?
    Nincs transzponder orosz gépen?

Lefejeltem az asztalt...

3. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Kellett bizony.

4. boki

boki Well-Known Member

Hiába felderítő-tengeralattjáró vadász , Tartusznál kémkedik- fotóz, scannel, lehallgat. A transponder dolgot már sokszor kitárgyaltuk. Oroszok állítják, hogy a katonai gépeken(vadászgép, bombázó, vadászbombázó) nincs transzponder. Ott voltak a linkek nem egy évben.

5. molnibalage

Ja persze, és akkor a saját radar az mit csinál?
    A Parol az mégis micsoda...? Transzponder nélkül hogyan van IFF?
    Akkor mostantól hívhatom az Il-38-at kémrepülőnek..:?

Lemegyek hídba...

6. fonak9

fonak9 Well-Known Member

A NATO elvileg nem tudja az orosz katonai IFF-et "lekérdezni", gyakorlatilag lehet, hogy tudja, csak az nem "legális", civil transzponder lehet, hogy valóban nincs az orosz katonai gépek egy részében...
    A P-8 aligha a ruszki tengeralattjárókat kereste Tartúsznál, bár lehet, hogy azt is. Gyakorlatban a P-8 egy sokoldalú felderítőgép, az indiaiak is használják szárazföldi felderítésre a P-8I-t:

(Bár itt tengeralattjáró-elhárítónak nevezi az indiai tábornok a gépet, a szövegkörnyezetből világos, hogy szárazföldi felderítésre használták a gépet.)

aquarell likes this.
  7. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Ha valaki nem tud akármilyen transpondert felmutatni, az el sem hagyhatja a lajstromozó ország légterét - se másikéba, sem nemzetközibe (max spec útvonal engedéllyel). És katonai tud civilt, muszály neki, már ha ki akar menni mások közé békeidőben. Ez úgy szar kifogás ahogy van. Tipikus komiszár hazudozás.

Hagyd a francba, teszik a hülyét, ez a munkájuk. Amúgy is egy hulladék az az oldal, egyszer néztem meg, minősíthetetlen szemét tele pontatlanságokkal és nyers propagandával.

formosa1 likes this.
  8. boki

boki Well-Known Member

Több éves vita ez az orosz transzponder dolog. A katonai szállítógépeken van. De a harci gépeken nincs illetve 2016-ban megigérték, hogy felszerelik a harci gépekre is idővel - legalább 2-3 gépre egy ezredben.
    A Parol szép dolog még képek is voltak róla . A gyártó oldalát is én linkeltem anno.:)
    Másik dolog, hogy 10 éve intenzíven(napi 3-4 óra) olvasom az orosz oldalakat(sajtót) és az emlékező képességem is jó így megmaradnak bennem több éves infók is.

Íme a Transzponderes történet 2016-ból :
    https://vz.ru/politics/2016/7/13/821299.html

Maradjunk annyiban, hogy én tudom milyen célból és miért volt úgy írva. Most Kővárit akarod utánozni a kötekedéssel, akiről köztudott, hogy ruszofób(ő vetette fel a transzponderos dolgot) ?! Ha nem tetszik vagy nem értesz vele egyet nem kell olvasnod.

9. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Egyel megint több !

10. boki

boki Well-Known Member

Megszólalt az egyik legnagy oroszgyűlölő az oldalon, aki zsigerből gyűlöl mindent ami orosz. Nem sokat számít a véleményed. Először csinálj egy oldalat aztán bíráljál másokat. És érjél el 17,3 E követőt 2,5 év alatt.

fip7, aquarell and ogretankHU like this.
  11. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    R-77 rakétákkal is szépen megpakolták!

12. molnibalage

Bocs, ez érv volt a nagy büdös semmire.
    Ha Binkov oldalán kijön a videóm és lesz 200k nézettsége, akkor én leszek a csaászár? Vagy mi?
    Vagy mivel a HTKA oldalon sanszosan nekem van a legtöbb olvasóm, akkor most is én vagyok?
    Egyébként meg nem vettem észre, hogy gyűlölné az oroszokat...

waterloo likes this.
  13. boki

boki Well-Known Member

Te most elfogult vagy vele szemben, de én még nem olvastam tőle oroszokkal kapcsolatos pozitív irányzatú hsz-t. 3 szor volt kitiltva az orosz nemzet gyalázásáért. Másik dolog meg akkor gyalázzon , szarozzon és propagandázzon le egy oldalt , ha neki is van és megtudja mennyi munka van benne.
    Ha eléred a 200k nézettséget csak gratulálni fogok. (Nekem már van 200k+ nézettségü videóm.) :) DE már korábban is írtam, ha orosz haditechnikával kapcsolatos írásod van szivesen megosztom, ugyanúgy mint nyugger írásait vagy másét.

endre, fip7, fishbed and 3 others like this.
  14. molnibalage

Tőlem sem olvashattál, mert nem politizálok. Szóval a technikai jellegű kommentben ez meg amúgy miért is számítana?
    Az nem elfogultság, hogy egy ASW gépet kémrepülőnek nevez az oldal?
    Bocs, most akkor ki is az elfogult...?

A videót megosztod velünk? :rolleyes:

15. boki

boki Well-Known Member

Hidd el a biztpolban korábban nagyon "elengedte magát", most kevesebbet ír és visszafogja magát. Te nem írsz a biztpolba és nem is olvasod, ha jól tudom. De ezzel zárjuk is le a témát.

16. Allesmor Obranna

Ahogy én látom, ez a Fighterbomber youtube csatorna egy fiatal Szu-34-es hajózóhoz köthető, aki, vagy akinek a haverjai készítik a Szu-30SzM videókat is.
    Melyeket ő ugyanúgy közzétesz.
    De eszerint van legalább egy cimborájuk most Szíriában is, aki Szu-35Sz-en repül és sanszosan a 64-es oldalszámú géppel.

Ezek a srácok valószínű az akadémiáról ismerik egymást és a jelenlegi, modernizálódó orosz légierő ifjú titánjai.
    Akiket ugyanúgy benevezhetnek egy-egy hosszabb-rövidebb éles rotációra Szíriában.
    Itt aztán ha jut nekik, repülhetnek éles csapásmérő bevetést, vagy “csak” őrjáratoznak a nemzetközi légtérben éles fegyverzettel. Ezt odahaza is megteszik, de nyílván a szír turné alatt ennek más a presztízse.
    Az ilyen “fogtak maguknak egy Poseidon-t a fiaink” típusú videók amúgy ugyanolyan funkcióval bírnak, mint amikor az ifjabb F-4-es és F-14-es pilótáknak adták meg az esélyt, hogy egy-egy Tu-16-ost, vagy Tu-95-öst fogjanak maguknak az Atlanti óceán felett, a Hidegháború idején.
    Ezeket is gazdagon fotódokumentálták, mert anélkül nem volt mutogatni való trófea.

Aztán, hogy ezek a közelrepülések mennyire professzionálisak, vagy kontrolláltak, az más kérdés. Retorziót az előljáróiktól biztos nem fognak kapni.

Csak egy példa.
    Anno a szintén fiatal Vitalij Cimbal főhadnagyot, aki 1988-ban az akkor még vadonat új 36-os oldalszámú Szu-27P-jével repülve egy norvég Orion egyik légcsavarjával még össze is akadt, úgy “zavarták el” a zord éghajlatú, jeges Murmanszk-i bázisáról, hogy a napfényes Fekete tengernél kötött ki, már századosként...

endre, fip7, fishbed and 11 others like this.
  17. nyugger

nyugger Well-Known Member

Fighterbomber esetében érdemes az insta oldalát is figyelni (onnan indult a youtube csatorna is), régebben voltak ilyen kérdező rovatok sztorikban és ott írta, hogy igen a Szu-34-t repüli, még csúcsmagasságot és hasonló adatokat is írt de arra már pontosan nem emlékszem. Régebbi posztok közt van jópár elemzés/vélemény, természetesen rendes orosz repülős szlenggel és káromkodással megtűzdelve, de épp ezért szeretjük. Valószínűleg szerintem többen szerkeszthetik az oldalt, meg lehet egy ilyen VKSz-en belüli belső hálózat, hogy na most ezt elküldjük Fighterbombernek mint krutoj kontent.
    Aki követné annak itt a link: https://www.instagram.com/fighter_bomber_/

fishbed and ghostface like this.
  18. molnibalage

És ezt a logikát kérem magyarázza meg nekem valaki. Elvileg a vadász légierő krémjét alkotó pilóta gyakorlatilag egy busznak nekirepül, a gépét a nyugat szépen körbe is fotózta...
    ...majd előléptetik és nyaralni küldik...?

Ez nekem magas....

19. Allesmor Obranna

Persze, hogy elsőre magas neked. Egészen addig a pontig, amíg bele nem gondolsz, hogy ezzel gyakorlatilag a fiatal hajózó tanúbizonyságot szerzett úgymond az elszántságáról, helytállásáról, bátorságáról, bla-bla-bla...
    A lényeg, hogy a Nyugat megláthatta az új fenyegetést, az új játékszert, sőt, le is fotózhatta! Mikor is? 1988-ban, tehát csupán egyetlen évvel az 1989-es párizsi bemutató előtt.
    Lássuk be, nem volt a Szu-27-es akkora titok 1988-ban, hogy ne küldjék oda direkt pózerkedni a fiatal pilótát.

endre, cinikus, fip7 and 4 others like this.
  20. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

-Nemzetközi balhét csinál, ami jól hangzik "kémgép a határainknál"
    -Ismerve a nyugati repbiztonsági hozzáállást, legközelebb jóeséllyel nem jönnek ilyen közel
    -ha egy P-8 leesik vagy még jobb, le kell szállni az ő bízisukon mert annyira megsérül (mint a kínai esetben), akkor egy egész balerinaosztályt is kap bónusznak...

misinator and Bleroka like this.

Ezen oldal megosztása