1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Szuhoj Szu-27, -30, -33, -35 "Flanker"

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Komolyan a fedősztorit ember komolyan vette?
    A gépet azért vitték oda, mert a nyugati légierők krémje ott jelen volt - a gép meg elvileg remek elektronikus adatgyűjtésre, ahoyg a nyugati 5.th genek is.
    Valszeg méregették emellett a gépet mikor képes az AWACS követni, az izraeliek lereagálni, stb... lényegében egy bónusz tesztlehetőség volt, mert ugye minden jó ott volt, amit az ellenség felvonultat, de nem lő senki egymásra....

sidewinder12, fip7, Rotten878 and 6 others like this.
  2. Fade

Fade Well-Known Member

Lehet másik erősen opó gépnél repórát sporolni, hamár kell a repóra akár használhatják is őket... Más érdemi okát nem látom. Igazából még egy modernizált F4 is mindenre elég lett volna.

3. Fade

Fade Well-Known Member

ami erről mindig eszembe jut, hogy ha a legfölöslegesebb gépeket fel kéne sorolni az elmúlt 50évből akkor az F-22 köztük lenne. Ha most állna hadrendbe az USAF csúcs 5gen vadász 2020ban az is bőven elég lenne.

4. arbalest

arbalest Well-Known Member

Erre gondoltam kóstolgatás alatt, de úgy emlékszem, egyik oldal sem erősített meg semmit (milyen meglepő :) )

LMzek 2.0 likes this.
  5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Attól, hogy mantrazol valamint meg nem lesz igaz. Mifele realisztikus környezet? Stealth vadász vs kecskepasztorok...

endre and Pocok75 like this.
  6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ez úgy tévedés, ahogy van. A bibi pont az, hogy a valóban harcba küldhető Raptor alig 100 db. Kinaval ma nemigen tudnának ma mit kezdeni a szárazföld felett. 25 eve meg a szart is kiverték volna beloluk. Lényegében iraki szintén voltak minőségileg. Vagy meg ott sem. Az első szu-27 és Sz-300pmu valtoztatta ezt meg.

angelsoul likes this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Abban sem vagyok biztos,hogy kiengednék a Raptorokat Kína közelébe az amerikaiak egy esetleges háborúban.Annyira kevés a Raptor,hogy kellenének Alaszka,Hawaii és a nyugati-part védelmére.Mert abban viszont biztos vagyok,hogy fejek hullanának,ha a kínaiak a kontinentális amerikát(a történelemben először)bevonnák a háborúba.

8. migfun

migfun Well-Known Member

És viszont. A jelen lévő nyugati légierők krémje eltette az adatbázisba a gép minden aspektusból való bemérésének adatait...

9. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Én nem tudom, hogy igaz vagy sem, szerintem Te sem. Én egy lehetőséget írtam, hogy miért vitték oka. Abban viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy nem azért volt ott, hogy egy kecskepásztor sátrát lője szét egy drága rakétával.

fip7 and fishbed like this.
  10. boki

boki Well-Known Member

H-32 rakétát kapnak a modernizált Szu-30SzM gépek.

Rotten878 likes this.
  11. Roni

Roni Well-Known Member

Elírtál valamit?
    ?

endre likes this.
  12. Roni

Roni Well-Known Member

endre likes this.
  13. weasel007

weasel007 Well-Known Member

endre, laiki, Bleroka and 4 others like this.
  14. Roni

Roni Well-Known Member

Sőt arról is írnak hogy komoly változást kell végrehajtani a szu-30sm2 géepeken majd hogy elbírja a rakétát .A mig-31K ból kivették a radart hogy elég üzemanyag férjen a gépbe.

A kínaiak telepakolják a j-16 jh-7 h-6 gépeiket a 400 km hatótváú mach 4 jy-12 sebességű rakétával oszt gyalulnak .

15. Roni

Roni Well-Known Member

Igen épp ezt írta a csávó a hír hallatán :D:D

"Are they really saying that they will carry the Kh-32 in the Su-30SM???? Or will rather the Kh-32 carry the Su?:) "

fulcrum11 likes this.
  16. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Kétlem, hogy a radar helyére került az a bizonyos elég üzemanyag. A MiG-31-es alapból elvisz annyi függesztményt, amennyit a Kinzshal tömege jelent.

endre, laiki, ghostrider and 3 others like this.
  17. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

A levegő föld fegyverzetet tilos kipróbálnia a gépnek. Igen, An-2-essel is lerepülhették volna a feladatot, mert úgy még olcsóbb lett volna. Mintha a te pénzedből tankolnák a Szu-57-est :D
    Tényleg ilyen szinten zavar, hogy az oroszok élesben egy háborúban kipróbálnak egy új gépet?

18. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Stealth vadász több ezer km-re a saját hazájától, homokviharos rohadt meleg időjárású országban, egy saját de tulajdonképpen idegen reptéren. Totál más kiszolgálási követelmények mellett, totál más munkatempóval mint, otthon a nyugalomban. Ez nem a Dzemgi ( a KNAAZ gyár reptere, helyi vadászrepülő alakulattal) a Zsukovszkij, vagy Aktyubinszk. Szíriában háború van. Az előbbi három reptéren, amelyek mindegyike vagy gyári, vagy tesztreptér pedig egyrészt béke van, másrészt pedig olyan szintű technikai háttér, amit egy "sima" katonai reptér nem tud még biztosítani egy prototípus stádiumú gépnek. Így csak abból dolgozhattak amit magukkal vittek a teherszállító repülőgépek fedélzetén a kitelepüléhez. Egy ilyen még akkor sem sétagalopp, ha egy békés ország a kitelepülési helyed,háborúban meg pláne nem.

19. boki

boki Well-Known Member

Szergej Sojgu orosz VM ma látogatást tett a Távol-kelet és Szibéria haditechnikai gyáraiban, ahol megtekintette hogyan állnak az állami fegyverbeszerzési program teljesítésével. Ahogy korábban írtam miután a repülőgépgyárak teljesítik és leszállítják a megrendelt darabszámú gépet, várhatók új megrendelések. Nos a mai brífingen Sojgu 70 milliárdos Szu-35Sz megrendelést jelentett be(KnAAZ), ezenkívül 21 Szu-30SzM és 25 Jak-130 gép lesz rendelve. Az új szerződéseket idén év végéig írják alá.

endre, fishbed, fip7 and 2 others like this.
  20. Roni

Roni Well-Known Member

7 milliárd lesz az

Ezen oldal megosztása