T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Ha a tankot nem látják, de a 30 centis drónt igen, akkor vagy valami nagyon érdekes szeme lehet a megfigyelőnek, vagy pedig a tank takarásban van. Azt meg direkt nem tudod meglőni, mert a domb vagy fal vagy akármi fedezi, felülről meg pl a Javelin se tudna mit kezdeni vele, mert a takarás miatt nincs ahogy becélozd. Jó lesz az a drón, remélem komolyan gondolják és Szíriában ki is próbálhatnák.

A drónt pont akkor használnák, amikor a harckocsi takarásban van. A megfigyelő pedig felkészülhet a harckocsira vagy tűztámogatást kérhet. Bár azt sem tartanám kizártnak, hogy lehetne rendes távirányítós páncéltörő rakétát csinálni, amivel takarás mögé is lehetne irányítani a rakétát.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez azért van, mert az USA éleszti újra a Szovjetuniót.
(Amikor a SZU összeomlott, akkor meg az amerikaiak vittek el technológiát. A technológia áramlása az USA és SZU-Oroszország között rendszeres, bár iránya időnként változó...)

A harcjárműre telepített drón témához - a Rheinmetal már kísérletezik vele a Boxeren...


Egyéb érdekesség: most botlottam bele ebbe a 80-as években született amerikai kísérleti járműbe.
M1 TTP (nem tudom volt e már?)
http://warfaretech.blogspot.co.uk/2015/05/m1-tank-test-bed-ttb-with-unmanned.html
TTB%2B3.jpg


3 személyes páncélozott kapszula.
TTB%2BCrew.jpg


Személyzet nélküli torony, töltő automata
TTB%2BTurret.jpg

Nagyon hasonlít az Armatára...
 
  • Tetszik
Reactions: independence

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
A drónt pont akkor használnák, amikor a harckocsi takarásban van. A megfigyelő pedig felkészülhet a harckocsira vagy tűztámogatást kérhet. Bár azt sem tartanám kizártnak, hogy lehetne rendes távirányítós páncéltörő rakétát csinálni, amivel takarás mögé is lehetne irányítani a rakétát.
Két km-ről egy 30 centis drónt nem látsz meg, így felkészülni sem fogsz. A harckocsit viszont meglátnád. Ez a kis drón mindenképp előnyös lesz, mert ki tudnak vele nézni fedezékek mügül és kisebb eséllyel veszik észre őket, vagy jobban meg tudnak tervezni egy támadást anélkül, hogy veszélynek tennék ki magukat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113

Három lesz az a négy ember, ha jól értem...

Az utolsó 2 hszből nem látni semmit.

Esélyesen firefoxot használsz. Mint én. "Beállitások-Adatvédelem-Követés elleni védelem használata privát ablakokban" elől a pipát ki kell venned, ha látni akarod. Eddig az oldal forrásából sikerült kiszednem az efféléket, de már ez sem működött most... Szóval vagy beletörődsz a "követésbe", vagy nem fogod látni...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Három lesz az a négy ember, ha jól értem...



Esélyesen firefoxot használsz. Mint én. "Beállitások-Adatvédelem-Követés elleni védelem használata privát ablakokban" elől a pipát ki kell venned, ha látni akarod. Eddig az oldal forrásából sikerült kiszednem az efféléket, de már ez sem működött most... Szóval vagy beletörődsz a "követésbe", vagy nem fogod látni...
Nálam eddig az Opera bevált, azon minden megjelenik megfelelően és nem kell hozzá gépészkedni sem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Pár hónapja a harckocsik harctéri alkalmazása topicban írtam már ilyet, (elméleti síkon boncolgatva) de ott többen még távolinak tartottátok.

Nos, én vagy nem láttam, vagy átsiklottam felette... :( De totálisan logikus a jelenlegi technikát nézve. és, ha az oroszok most meglépik... Soha nem tagadtam, hogy kreatív népség. :D És, ha meglennének az anyagi forrásaik, akkor simán USA-szinten lennének mindenben.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Akkor a következő lépés, hogy az Armata alrendszereit, és pl. a drónos megoldást beépítik a meglévő T-72 állományba is.
Már csak a nemrég raktárba száműzött 62-esekkel kellene valamit kezdeni. :)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis