T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Pár hete pont erről írtak (nem tudom, hogy volt-e már itt):

http://www.janes.com/article/66105/russian-army-eyes-mbt-upgrades

Furcsa érzés látni, hogy sorra ugyanaz, vagy nagyon hasonló jut eszembe mint az aktív szakmabeli fejlesztőknek, kb. laikusként.
Ha az ArmAta kezelőszerveivel ellátnák a T-szériát is, talán még két ember is elég lenne, vagyis a fegyverzet felhasználásával a 72-esek és 90-esek is megkaphatnák a T-14 tornyát. Az irányzó-parancsnok és a vezető pedig már elfér egymás mellett ha jól gondolom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

torsen

Guest
Index: GBTU, objekt 148 "Индекс: ГБТУ - Объект 148"
tumblr_nz401miwQm1soir95o1_1280.jpg


A meghajtás
how-its-made-akpp.jpg
A meghajtásról honnan van a kép? Nekem gyanús, hogy ez nem az Armata hajtóműve, hanem egy VW DSG 02E váltónak az összkerékhajtáshoz kialakított változata.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Subsequently, a portion of the installation is likely produced T-14 155-mm guns
http://vpk.name/news/172265_neischislimaya_armata.html
Itt azt írják a tankok egy része valószinűleg 155 milis ágyúval készül.
Én meg azt jegyzem meg, hogy amikor úgy két éve ugyanezt mondtam, csúnyán le lettem ugatva. Nevezetesen azt, hogy 125össel gyátrtják, hogy ne indítsanak be versenyt e téren, de titokban legyártják hozzá a 155ösöket is, és ha forrósodik a helyzet, hipp-hopp bekerülnek a tankokba.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Ez már tüzérségi lőszer. Mennyivel nagyobb a 125-ösnél, mert nem kapok képet a két lőszerrel egymás mellett. Ha arányosan nő minden irányba maga a lövedék, akkor 1,9x annyi anyagot bele lehet pakolni, mint egy 125 mm-esbe. Erre az energiára tényleg szükség van? És a torony meg fogja ezt bírni?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Subsequently, a portion of the installation is likely produced T-14 155-mm guns
http://vpk.name/news/172265_neischislimaya_armata.html
Itt azt írják a tankok egy része valószinűleg 155 milis ágyúval készül.
Én meg azt jegyzem meg, hogy amikor úgy két éve ugyanezt mondtam, csúnyán le lettem ugatva. Nevezetesen azt, hogy 125össel gyátrtják, hogy ne indítsanak be versenyt e téren, de titokban legyártják hozzá a 155ösöket is, és ha forrósodik a helyzet, hipp-hopp bekerülnek a tankokba.
Egyéb érdekes dolgokat is ír a cikk: A T-14 elsősorban felderítő jármű. A számtalan érzékelő eszközével 100 kmes körből begyűjtött adatokat átjátssza a T-90eseknek, önjáró lövegeknek, és légvédelmi egységeknek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez már tüzérségi lőszer. Mennyivel nagyobb a 125-ösnél, mert nem kapok képet a két lőszerrel egymás mellett. Ha arányosan nő minden irányba maga a lövedék, akkor 1,9x annyi anyagot bele lehet pakolni, mint egy 125 mm-esbe. Erre az energiára tényleg szükség van? És a torony meg fogja ezt bírni?
Én csak fordítom. (Vagy ferdítem - nem tudok oroszul.) Azt írja, a 155ös puszta kinetikai energiájával leveri egy tank tornyát.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Azt is írja, hogy a t-14nek és a T-15nek ugyanaz a motorja, és a meghajtó rendszere, csak az utóbbiban előre tették.
Egy harccsoport úgy nézne ki, hogy néhány T-14, sok T-90 és T-15, és (egy?) Terminátor.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Azt is írja, hogy a t-14nek és a T-15nek ugyanaz a motorja, és a meghajtó rendszere, csak az utóbbiban előre tették.
Egy harccsoport úgy nézne ki, hogy néhány T-14, sok T-90 és T-15, és (egy?) Terminátor.
Háttérből Koalíciják figyelnek, és ha kell, besegítenek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 627
79 847
113
Én csak fordítom. (Vagy ferdítem - nem tudok oroszul.) Azt írja, a 155ös puszta kinetikai energiájával leveri egy tank tornyát.

Ez már tüzérségi lőszer. Mennyivel nagyobb a 125-ösnél, mert nem kapok képet a két lőszerrel egymás mellett. Ha arányosan nő minden irányba maga a lövedék, akkor 1,9x annyi anyagot bele lehet pakolni, mint egy 125 mm-esbe. Erre az energiára tényleg szükség van? És a torony meg fogja ezt bírni?

Ne nevettessétek ki magatokat!Már az Abramsot is úgy tervezték,hogy utólag minden átalakítás nélkül belemenjen a 120-as löveg de a Leopard 2-t sem kellett átalakítani a 140-es löveghez.Az Armata is úgy lett méretezve,hogy szándék esetén egy komolyabb szervizzel egybekötve át lehessen fegyverezni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 866
113
Az Armata egy láctalpas platform, amely tobb évre lehetové teszi nehéz páncélozott jármu építését. Az Armata család 28 kulonbozo jármubol áll majd.

Ez az alap.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
T-14 250 mil Rubel
T-90 130
Abrams (a cikk szerint) 350
T-15 valamivel kevesebb, mint a T-14es.
T-16 mentő jármű. Ha jól értem, ennek nincs aktív védelme, csak a malahit. Kiszállás nélkül tud menteni, és elfér benne a mentett tank személyzete is. 3 fő a kezelője.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Ne nevettessétek ki magatokat!Már az Abramsot is úgy tervezték,hogy utólag minden átalakítás nélkül belemenjen a 120-as löveg de a Leopard 2-t sem kellett átalakítani a 140-es löveghez.Az Armata is úgy lett méretezve,hogy szándék esetén egy komolyabb szervizzel egybekötve át lehessen fegyverezni.
Ugyanakkora torkolati sebesség mellett ez akkoris majdnem kétszer akkora terhelés a toronynak. Na de kell a 155 mm egy tankba? A 140-es is 1,4x akkora lövedék, mint a 125-ös. A torkolati sebességből meg nem nagyon kellene feladni, mert a tank max lőtávját rontják el vele.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Egyéb érdekes dolgokat is ír a cikk: A T-14 elsősorban felderítő jármű. A számtalan érzékelő eszközével 100 kmes körből begyűjtött adatokat átjátssza a T-90eseknek, önjáró lövegeknek, és légvédelmi egységeknek.
Földi AWACS?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Na de kell a 155 mm egy tankba?

A nagyobb űrméretnek is vannak előnye. Pl nagyobb a romboló ereje a repeszgránátnak, nagyobb átmérőjű, több robbanóanyagot tartalmazó kumulatív gránátnak nagyobb a páncélátütése, nagyobb méretű tehát nagyobb hatótávolságú és erejű irányított lövedéket vagy rakétát lehet belőle indítani. Ettől függetlenül a jelenlegi harckocsik ellen feleslegesnek tartom a 152 millis löveget(mert ugye a ruszkiknál ez a sztenderd űrméret).
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Egyéb érdekes dolgokat is ír a cikk: A T-14 elsősorban felderítő jármű. A számtalan érzékelő eszközével 100 kmes körből begyűjtött adatokat átjátssza a T-90eseknek, önjáró lövegeknek, és légvédelmi egységeknek.

Ha felderítés a fő feladata minek ekkora páncél meg fegyverzet? "Mindössze" arról lehet szó, hogy a kis felderítő drónjával messzebbre lát, így adatokat tud szolgáltatni más harcjárművek számára. Ha megfelelő adatátvitel van a járművek között akár real time képet adhat.