T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A Terminatorral mi a bajuk? Rengeteg régi T-72-esük van aminek a teljes alvázáát fel tudnák használni és egy új toronnyal meg a belső rendszereivel tudnak belőle valami értelmeset csinálni. Persze valószínűleg fel lehet fejleszteni azokat is a legújabb T-72B3 szintre, de akkor sem látom, hogy miért lenne értelmetlen konstrukció a Terminator.
Egy harccsoport úgy nézne ki, hogy néhány T-14, sok T-90 és T-15, és (egy?) Terminátor.
Bár én úgy vettem ki, Terminátort is Armatából csinálnak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Terminatort T-72 alvázra raknak, persze rászerelhetnék másra is, de Armata alvázon már nagyon hasonlítana a T-15-re és mire megoldanák árban is annyi lenne. Ennek így nincs sok értelme, a T-72-esek egy részének modernizálására viszont én látok benne fantáziát.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Terminatort T-72 alvázra raknak, persze rászerelhetnék másra is, de Armata alvázon már nagyon hasonlítana a T-15-re és mire megoldanák árban is annyi lenne. Ennek így nincs sok értelme, a T-72-esek egy részének modernizálására viszont én látok benne fantáziát.
Корпус машины, вероятно, будет повторять конструкцию Т-15, включая десантное отделение.
A T72es alvázas a létező Terminátor-2. A tervezett T-15ös alvázas a Terminátor-3.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Корпус машины, вероятно, будет повторять конструкцию Т-15, включая десантное отделение.
A T72es alvázas a létező Terminátor-2. A tervezett T-15ös alvázas a Terminátor-3.
Így már éthetőbb. Viszont nem tudom miért csökkentették le a T-15 lőszerjavadalmazását, még ha csak egy ágyú is maradt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 176
15 850
113
A Terminatorral mi a bajuk? Rengeteg régi T-72-esük van aminek a teljes alvázáát fel tudnák használni és egy új toronnyal meg a belső rendszereivel tudnak belőle valami értelmeset csinálni. Persze valószínűleg fel lehet fejleszteni azokat is a legújabb T-72B3 szintre, de akkor sem látom, hogy miért lenne értelmetlen konstrukció a Terminator.

Szvsz nem mindegy, melyik verziós T-72-ről van szó. Ha a B-ket korszerűsítik, azokból elvileg majdnem T-90szintű harckocsit lehetne csinálni. Azoknak szerintem még kár kidobni a tornyát.

A sima T-72-esek ill.az A változatok esetén viszont szerintem már csak valami műszaki jármű esetleg légvédelmi rakétahordozó/tüzérségi alváz jöhet szóba, mert azoknál gyakorlatilag homogén acélpáncél van, így azokat harcba küldeni elég nagy felelőtlenség.
 

laca1965

New Member
2012. december 27.
10
4
3
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a 2A42 és a 2A82 harckocsiágyú között? Vagy esetleg tudnátok ajánlani szakirodalmat?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 859
113
2a82_050814.t.jpg

2a46m-5_050814_2.t.jpg


2A42 30 mm-es ágyú(BMP-hez)
pic_23.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 621
79 830
113
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a 2A42 és a 2A82 harckocsiágyú között? Vagy esetleg tudnátok ajánlani szakirodalmat?
A 2A42 nem harckocsiágyú de nyilván nem is erre gondoltál hanem a 2A46 Rapira nevű harckocsiágyúra ami a T-72-től van kisebb nagyobb átalakítással beépítve az összes orosz harckocsiba.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

laca1965

New Member
2012. december 27.
10
4
3
Látom, hogy nagyobb a kaliberhossz és gondolom új az anyagösszetétel, de többet nem sikerült kiderítenem róla.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Nem sok konkrét adat van róla, de hasonló az orosz elképzelés a némethez. Vagyis a 2A46M és a 2A82 között hasonló lehet a különbség, mint az RM120/44 és az RM120/55 között. De ennél több infót én anno nem nagyon találtam róla.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 621
79 830
113
Valószínűleg a töltényűr körül is mókoltak valamit az új lőszerek miatt és nincs füstelszívó sem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
The Russian military and Uralvagonzavod engineers also promise to turn the T-14 into a completely automated system that can be operated on the battlefield using only a remote control.