T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Van fotó róla hogyan néz majd ki? Valami octacoptert tudnék elképzelni. Lesz valami kis doboza ami kinyílik és kiereszti aztán visszarepűl bele?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
A cikk több mèrföldröl beszél. Lehet ezt dróttal? Màr làtom a nagy bogoly drótot....
Drót nélkül szerintem jobb lenne. De ők tudjàk (?), mit csinàlnak.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
,a harckocsi korul 50-100 m távolságban repulhet néhány tíz m magasságban. Felderítést és célra vezetést végez majd. Radarral és hokamerával lesz ellátva.

Ez jól hangzik .

De én már tűkön ülve várom a jenki új vas megjelenését
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Ha felküldöd 50-100 méterre onnan ellát mérföldekre. Kábelen olyan szempontból jobb, hogy fenntarthatod akár órákig megfigyelni a terepet és nem kell az akkuidő miatt aggódj. Ráadásul nem fog rádiójeleket kibocsátani a kommunikációhoz így azzal sem lehet bemérni.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and boki

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
[QUOTE="Kábelen olyan szempontból jobb, hogy fenntarthatod akár órákig megfigyelni a terepet és nem kell az akkuidő miatt aggódj. [/QUOTE]

Ez a lényege.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A harcjárműre telepített drón témához - a Rheinmetal már kísérletezik vele a Boxeren...


Egyéb érdekesség: most botlottam bele ebbe a 80-as években született amerikai kísérleti járműbe.
M1 TTP (nem tudom volt e már?)
http://warfaretech.blogspot.co.uk/2015/05/m1-tank-test-bed-ttb-with-unmanned.html
TTB%2B3.jpg


3 személyes páncélozott kapszula.
TTB%2BCrew.jpg


Személyzet nélküli torony, töltő automata
TTB%2BTurret.jpg

Nagyon hasonlít az Armatára...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and gacsat

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 632
79 851
113
A harcjárműre telepített drón témához - a Rheinmetal már kísérletezik vele a Boxeren...


Egyéb érdekesség: most botlottam bele ebbe a 80-as években született amerikai kísérleti járműbe.
M1 TTP (nem tudom volt e már?)
http://warfaretech.blogspot.co.uk/2015/05/m1-tank-test-bed-ttb-with-unmanned.html
TTB%2B3.jpg


3 személyes páncélozott kapszula.
TTB%2BCrew.jpg


Személyzet nélküli torony, töltő automata
TTB%2BTurret.jpg

Nagyon hasonlít az Armatára...
Volt az oroszoknak is ilyen akkoriban.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Pterodactylnak hívják Kompozit anyagból készul , kábelen fog mukodni ,a harckocsi korul 50-100 m távolságban repulhet néhány tíz m magasságban. Felderítést és célra vezetést végez majd. Radarral és hokamerával lesz ellátva.
Ez komoly. Mondtam már, nemsokára egy lövészraj egyik tagja géppityu helyett sörétessel lessz felszerelve.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
A harcjárműre telepített drón témához - a Rheinmetal már kísérletezik vele a Boxeren...


Egyéb érdekesség: most botlottam bele ebbe a 80-as években született amerikai kísérleti járműbe.
M1 TTP (nem tudom volt e már?)
http://warfaretech.blogspot.co.uk/2015/05/m1-tank-test-bed-ttb-with-unmanned.html
TTB%2B3.jpg


3 személyes páncélozott kapszula.
TTB%2BCrew.jpg


Személyzet nélküli torony, töltő automata
TTB%2BTurret.jpg

Nagyon hasonlít az Armatára...
CATTB-vel együtt
https://forum.htka.hu/threads/m1-abrams.208/page-18#post-37169
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ez jól hangzik .

De én már tűkön ülve várom a jenki új vas megjelenését

Hogy mit? Szerintem addigra úgy fogsz kinézni, mint egy tűpárna, mire az megjelenik. :p Ugyanis nem jött semmi hír arról eddig, hogy új tank fejlesztésébe kezdtek volna. Még a GCV-t is elkaszálták tavalyelőtt. Csak az M1 csiszolgatásról vannak tervek... Amit új nyugati MBT-ről lehetett hallani és valamennyire komolyan is lehet venni, az a tervezett Leo 3 jelenleg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, Roni and boki

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A angolok után most a németek mondják hogy forradalmi az Armata!

Hát én úgy vagyok vele hogy biztos sokkal jobb lesz egy Armata mint egy leo2a7 .

Legalább is ez lesz az első harckocsi ahol az embert már tényleg a LCD monitorok veszik körül és nem kell kézzel tölteni mint egy vontatott ágyút.
És a t-72 t-90 párosnál megszokott dolog hogy mellettünk megy az automata töltő (ami nálam félelmetes ) ez is megszűnik végre és az ember végre biztonságban érezheti magát .
+ Az alapból beépített aktív védelmi rendszer és egy kis vezetékes drón felderítő ami nem merül le + komolyabb teknő páncél mint az m1a2-sé szerintem lehet nevezni forradalminak.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
A angolok után most a németek mondják hogy forradalmi az Armata!

Hát én úgy vagyok vele hogy biztos sokkal jobb lesz egy Armata mint egy leo2a7 .

Legalább is ez lesz az első harckocsi ahol az embert már tényleg a LCD monitorok veszik körül és nem kell kézzel tölteni mint egy vontatott ágyút.
És a t-72 t-90 párosnál megszokott dolog hogy mellettünk megy az automata töltő (ami nálam félelmetes ) ez is megszűnik végre és az ember végre biztonságban érezheti magát .
+ Az alapból beépített aktív védelmi rendszer és egy kis vezetékes drón felderítő ami nem merül le + komolyabb teknő páncél mint az m1a2-sé szerintem lehet nevezni forradalminak.

Mint mindig, a puding probaja az eves.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
A angolok után most a németek mondják hogy forradalmi az Armata!

Hát én úgy vagyok vele hogy biztos sokkal jobb lesz egy Armata mint egy leo2a7 .

Legalább is ez lesz az első harckocsi ahol az embert már tényleg a LCD monitorok veszik körül és nem kell kézzel tölteni mint egy vontatott ágyút.
És a t-72 t-90 párosnál megszokott dolog hogy mellettünk megy az automata töltő (ami nálam félelmetes ) ez is megszűnik végre és az ember végre biztonságban érezheti magát .
+ Az alapból beépített aktív védelmi rendszer és egy kis vezetékes drón felderítő ami nem merül le + komolyabb teknő páncél mint az m1a2-sé szerintem lehet nevezni forradalminak.

"...és az ember vegre biztonsàgban èrezheti magàt."
Egy harckocsiban ? :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Szíriába kellene bevigyenek párat, kicsit vigyáznának jobban rá, mint a többire, de ki lehetne próbálni. Az autómata töltő ki tudja szedni a lőszert, ha más kellene a célra? Pl kergetik Juszufot és a csőben van a repeszromboló, de akkor megjelenik egy ellenséges harckocsi, amihez viszont nyílhegy kellene. Ilyenkor ki tudja szedni az automatika vagy ki kell lőni és utána betölt olyant amilyen kell a feladatra?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 280
113
Ha egyszer betöltötték a gránátot azt bizony ki kell lőni. A hajitotoltetet meg ki lehet berhelni de a gránát mélyebben van és már megszorult... fegyver műhelybe ki lehet szedni van rá megoldás de egy csata közepén nem kersz pauset hogy bocsi ki kell ugranom a fegyveresekhez addig varjatok . :) tehát igen amit betoltottel el kell lod ha a hajitotoltettel van a gond azt még csrelheted... de egyáltalán nem gond ha repeszre van töltve és megjelenik egy hk. Elsőnek megy rá a repesz az lesopor rolla mindent a személyzet a sokktol pár mp szünet még konstatalja hogy elő e még vagy halott. Mire eldöntik magukba és konstataljak hogy a repeszgranat amivel lőttek őket minden optikat gajravagott fellelegeznek hogy csak egy repesz granat volt szerencsére de mire ide jut gondolatba már többet lehet nem gondolkozik az életbe mert vagy egy urmeretalatti vagy egy kumulativ csapódott be éppen
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and joker

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
A rövid hatósugarú drón majd jól megmutatja az ellenségnek, hogy hova kell lőni :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Ha a tankot nem látják, de a 30 centis drónt igen, akkor vagy valami nagyon érdekes szeme lehet a megfigyelőnek, vagy pedig a tank takarásban van. Azt meg direkt nem tudod meglőni, mert a domb vagy fal vagy akármi fedezi, felülről meg pl a Javelin se tudna mit kezdeni vele, mert a takarás miatt nincs ahogy becélozd. Jó lesz az a drón, remélem komolyan gondolják és Szíriában ki is próbálhatnák.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7