T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Az orosz Bumerangot és a PUMA-is láttam, sőt simogattam is testközelből. Szóval nagy batárok, akárcsak a PUMA kerekes verziója a PATRIA. Utóbbi prototípusát már a 70-es években elkészítették, ott van a Koblenzi múzeumban.
Érdekes módon a szovjet-orosz területen a kisebb magasságú jobban álcázható, de kényelmetlenebb PSZH-k, IFV-k voltak lánctalpasan túlsúlyban (BMP, BMD sorozat) a kerekesek viszont BTR sorozat szintén batár nagyok. A nyugati M113 evolució, vagy a Warrior és Bradley család szintén nagy dög, ráadásul viszonylag kevés lövész fér beléjük. Azóta sem csökkentek a méretek, és az oroszok is a Boomeránggal a trendet követik, de ők ennek ellenére a lánctaplas technikát továbbra is a BMP magasságú IFV-kben látják, lásd ARMATA IFV verzió (Kurganyec)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
Az orosz Bumerangot és a PUMA-is láttam, sőt simogattam is testközelből. Szóval nagy batárok, akárcsak a PUMA kerekes verziója a PATRIA. Utóbbi prototípusát már a 70-es években elkészítették, ott van a Koblenzi múzeumban.
Érdekes módon a szovjet-orosz területen a kisebb magasságú jobban álcázható, de kényelmetlenebb PSZH-k, IFV-k voltak lánctalpasan túlsúlyban (BMP, BMD sorozat) a kerekesek viszont BTR sorozat szintén batár nagyok. A nyugati M113 evolució, vagy a Warrior és Bradley család szintén nagy dög, ráadásul viszonylag kevés lövész fér beléjük. Azóta sem csökkentek a méretek, és az oroszok is a Boomeránggal a trendet követik, de ők ennek ellenére a lánctaplas technikát továbbra is a BMP magasságú IFV-kben látják, lásd ARMATA IFV verzió (Kurganyec)

A Kurganyec-25 és a T-15 is jelentősen nagyobb mint a BMP család(mondjzk a 3-ast még nem láttam)tehát tetten érgető itt is a méretnövekedés.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Magasságban kevésbé, egyébként viszont tényleg nagyobb. Az ARMATA is jóval nagyobb mint a T-90, ott viszont ténylegesen nőtt a harckocsi magassága is. Más koncepció..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
Az látszik rajta,hogy nagy már csak a benne ülő kezelőkhöz viszonyítva is.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Modifikációtól függ a tömege, alapverzio az 20t-s erősebb páncélzattal 24-25t

Én csak az adott verzió kapcsán írtam, hogy a külső jelek alapján mi kalkulálható a tömeg és ez alapján a védettséggel kapcsolatban. Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy az összes május 9.-i disszemlén bemutatott Bumeráng verzión ott voltak a vizsugár hajtóművek, tehát az eddig bemutatott darabok mind a kevésbé páncélozott verziókhoz tartoz(hat)nak. Ami egy kicsit zavaró, hogy az adott képen (egymás mellett egy BMPT-3 T72-es alvázas cucc, egy Bumeráng és egy BTR 80A) hogy az ott szereplő, módosított BMP-2 es toronnyal ellátott Bumerángon is van itt ott + páncélzat felrakva.......
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
Én csak az adott verzió kapcsán írtam, hogy a külső jelek alapján mi kalkulálható a tömeg és ez alapján a védettséggel kapcsolatban. Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy az összes május 9.-i disszemlén bemutatott Bumeráng verzión ott voltak a vizsugár hajtóművek, tehát az eddig bemutatott darabok mind a kevésbé páncélozott verziókhoz tartoz(hat)nak. Ami egy kicsit zavaró, hogy az adott képen (egymás mellett egy BMPT-3 T72-es alvázas cucc, egy Bumeráng és egy BTR 80A) hogy az ott szereplő, módosított BMP-2 es toronnyal ellátott Bumerángon is van itt ott + páncélzat felrakva.......

Attól,hogy 25 tonna még úszhat a vízen...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
D

danielblack

Guest
Kicsit le vagyok maradva úgy látom:
Miért kell oroszéknak egy Kurganyec és egy T-15 armata IFV is párhuzamosan?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Kicsit le vagyok maradva úgy látom:
Miért kell oroszéknak egy Kurganyec és egy T-15 armata IFV is párhuzamosan?

A T-15 egy nehéz IFV volt, ezt szánták a T-14 mellé, azonos platformon. Jobban védett, a T-14-el közös platform miatt logisztikailag (elvben) logikus lépés lett volna.
A Kurganyec egy könnyebb jármű, vékonyabb páncélzattal, talán némileg kevésbé ütős Afganit APS rendszerrel (kisebbek az elhárító töltetek vetőcsövei).
 
D

danielblack

Guest
A T-15 egy nehéz IFV volt, ezt szánták a T-14 mellé, azonos platformon. Jobban védett, a T-14-el közös platform miatt logisztikailag (elvben) logikus lépés lett volna.
A Kurganyec egy könnyebb jármű, vékonyabb páncélzattal, talán némileg kevésbé ütős Afganit APS rendszerrel (kisebbek az elhárító töltetek vetőcsövei).
Én is erre jutottam az ismert specifikációk alapján :confused: szerintem jobb lett volna, ha a váltó problémákat megoldják és marad a potensebb, azaz a T-15. A sok Bmp, BMD, mt lb változatok egységes, és hihetetlen potens utódja lehetett volna. Könnyebb eszköznek meg ott a 25 tonnás 8×8 as Bumerang.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 616
79 826
113
Én is erre jutottam az ismert specifikációk alapján :confused: szerintem jobb lett volna, ha a váltó problémákat megoldják és marad a potensebb, azaz a T-15. A sok Bmp, BMD, mt lb változatok egységes, és hihetetlen potens utódja lehetett volna. Könnyebb eszköznek meg ott a 25 tonnás 8×8 as Bumerang.

Az a baj,hogy a VDV-nek meg a tengerészgyalogságnak is egy könnyű gép kell előbbinek a légi szállíthatóság miatt utóbbinak meg azért,hogy vízen tudjon mozogni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7