T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 202
113
A katonai döntéshozók általában konzervatívan bizonyulnak az új dolgokhoz és szeretik a a jólbevált dolgokat (itt ez okozta a 105-öst) illetve a logisztikai érv szólt mellette az irgalmatlan tartalékcső és lőszerkészlettel.
Viszont a védettebb szovjet típusok megjelenése ezt az előnyt negligálta és az átfegyverzést pedig a kontstrukció kialakítása miatt könnyen végre tudták hajtani ez pedig tervezési előrelátás.
Abrams eseten spec azert kezdtek a 105 milissel a gyartast,mert az amcsi valtozatu 120 milis meg fejlesztés alatt állt.
Csucs egyebkent a Centurion.17 fontos( 76,2milis) ágyúval kezdtek gyartani.IDF és az SADF 105 milis Centurionjai eredetileg ilyen ágyúval ellátott MK3 gepekbol lettek átépítve.Es ha a szovjet blokk tovabb bírja,megkapjak a 120 milis ágyút is.Zsidok es a svedek,svajciak is terveztek a 120 milisre valo atfegyverzest,protok is keszultek.SADF meg a 120/140 milis valtocsoves GT6 agyukra tervezte atfegyverezni az Olifantokat (amik eredetileg szinten Centurion Mk 3 ok.Csucs lett volna 140 milis agyuval,es 1500 lovas MTU883 motoros Loggimhoz tervezett hajtaslanccal- és jol mutatta volna,hogy milyen eszementul sokaig korszerusetheto egy hk váz).De ha még birta volna 5 evig a ruszki,az US Armynal is lett volna 120 milis agyura atfegyverzet M60,de talan meg M48 is.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 165
113
Az igazság az hogy egyikünk sem tudja.

De ha igaz hogy az eleje óta úgy tervezik, hogy belemenjen a másik ágyú, akkor most mièrt változtatnak.

Egy új torony fejlesztèse sokkal hosszabb idő mint egy elvileg tervezett lövegcsere.

Ez egy háború megvívása közben kicsit necces.

Szóval valószínű, hogy nem csak a megtehetik, hanem a muszáj megtenni is közrejátszik.

De! Dudi es Negan tudja!

10 év alatt? Simán. Már cska gyártástechbológiába is fejleszthettek az üzemben, ami miatt váltanak.
Persze, nem tudhatjuk. De én totál semmi negatívat nem látok egy ilyen váltás mögött.

Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy szar a bmw, mert az új motort csak a faceliftes lökössel kapta meg és szerinted a lökhárító lett szarul megtervezve, mert új kellett, hogy befogadja az új motort... Holott egy deka köze nincs hozzá.
hülye példa, de azerintem érthető
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 008
113
Persze, ha van időd meg erőforrásod rá akkor egyszerűbb.
De eleve az volt a marketingszöveg az armatánál, hogy gond nélkül fogadja a 152-est.
Ezek szerint valami akkora macerát okozott, hogy nem éri meg a jelenlegi kialakítást megtartani.
De úgyis okosabbak leszünk ha kigurítják az új verziót.
Én érzek némi fegyverkezési versenyt (faszméregetés) a német-francia kalibernövelési kísérletezések miatt és ez arra az orosz válasz.

Valószínűleg nem az a 152-es lesz benne, mint amiben eredetileg gondolkodtak.
Ez meg az én "spekulációm".
Újraszámolták az igényeket, fölmérték hol járnak technológiailag és lehet egy, a tervezetnél jóval erősebb ágyúban kezdtek gondolkodni.

De ha már a német korrupciónál tartunk, ott legálább nem lopták el 2 komplett "gyárzósor" árát.

Nem, mivel még normális gyártósorok sincs. Kb. egy fészerben tákolják a tankokat, amihez fél európa fészer manufaktúrái a beszállítók.
Korrupció sincs, csak pl. a csoda Puma hibrid dízele önmagában drágább, mint más országok IFV-je (pl. egy BMP-3-as) meg a Leopárd 2 is 30 millió euróról indul... (A Puma meg kb. 20...)
Szóval ki ne találd nekem, hogy nyugaton nem lopnak...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 165
113
Ahogy te sem.

De ugyanúgy kardoskodsz mellette, mint dudi a saját álláspontja mellett. :rolleyes:

Nem érted, én nem tudom, passz. Pontosan. Példákat hozok, számtalant, hogy milyen okai lehetnek.
De a magyar admiralitás tudja, pedig a napnál világosabb, hogy zéró rálátása nincs az okokra. Na ez a legfájdalmasabb.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider and fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 006
123 854
113
10 év alatt? Simán. Már cska gyártástechbológiába is fejleszthettek az üzemben, ami miatt váltanak.
Persze, nem tudhatjuk. De én totál semmi negatívat nem látok egy ilyen váltás mögött.
Hát katonáéknál ha van egy ilyen ígéret, hogy nem kell hozzá toronycsere a fő fegyverhez és mégis kell, akkor ott valami el lett baszva.
Mivel az nem csak a gyártást hanem a képzést, logisztikát és alkalmazást is befolyásolja. Nem hinném, hogy az orosz katonai vezetés tapsikol emiatt örömében főleg hogy méginkább eltoja a rendszeresítési időt ami így is elég régóta csúszik a végtelenbe.

A logikus magyarázat, hogy belementek egy teljes átépítésbe, hogy valami olyan sebezhetőségre jöttek rá az ukrán tapasztalatok miatt ami indokolja a cserét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 712
80 077
113
Írtam nektek, hogy kár, hogy nem értitek az oroszt. Avideóban elmondja milyen új lőszereket, rendszereket kap a tank. Pl. 152mm-es Krasznopolt, Kornetet, hiperszónikus nyíllövedéket, programozható lőszert..stb Már ebből az következik, hogy új torony fog kelleni.
Már miért következne?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 008
113
Hát katonáéknál ha van egy ilyen ígéret, hogy nem kell hozzá toronycsere a fő fegyverhez és mégis kell, akkor ott valami el lett baszva.

Vagy újra lett gondolva.
Egy félig prototípus járműről beszélünk. Mint fentebb írtam, nekem a nyílatkozatokból úgy tűnik, hogy nem olyan ágyút kap majd, mint amivel 2014-ben még számoltak. Lehet az is 152-es volt, de ezen kívül nem biztos, hogy van közös tulajdonságuk.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 748
14 165
113
Hát katonáéknál ha van egy ilyen ígéret, hogy nem kell hozzá toronycsere a fő fegyverhez és mégis kell, akkor ott valami el lett baszva.
Mivel az nem csak a gyártást hanem a képzést, logisztikát és alkalmazást is befolyásolja. Nem hinném, hogy az orosz katonai vezetés tapsikol emiatt örömében főleg hogy méginkább eltoja a rendszeresítési időt ami így is elég régóta csúszik a végtelenbe.

A logikus magyarázat, hogy belementek egy teljes átépítésbe, hogy valami olyan sebezhetőségre jöttek rá az ukrán tapasztalatok miatt ami indokolja a cserét.

Akkor te is TUDOD, hogy el lett rontva.
Ok.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 212
113
10 év alatt? Simán. Már cska gyártástechbológiába is fejleszthettek az üzemben, ami miatt váltanak.
Persze, nem tudhatjuk. De én totál semmi negatívat nem látok egy ilyen váltás mögött
Hát ha belátható időn belül elkezdik gyártani akkor így van.

De látjuk azt is hogy nyugaton(nem azèrt írom mert az az etalon csak mert azt picit jobban látjuk) is mennyit szenvednek az új járművekkel.
Legyen az ajax/puma/lynxből sem vèletlen van csak annyi amennyi.

Az új nyugati harckocsicsodák meg meglátjuk mikor lesznek meg.

Mondjuk szerintem most kb úgy szèt fogják magukat aprózni mint a Mirage/Rafael/gripen/ef sztorival.
Unió mi. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 202
113
Szerintem az egesz Armata programot dobniuk kene a francba,es a T95ot élővéve inditaniuk egy újat.
 
  • Vicces
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 712
80 077
113
Hát katonáéknál ha van egy ilyen ígéret, hogy nem kell hozzá toronycsere a fő fegyverhez és mégis kell, akkor ott valami el lett baszva.
Mivel az nem csak a gyártást hanem a képzést, logisztikát és alkalmazást is befolyásolja. Nem hinném, hogy az orosz katonai vezetés tapsikol emiatt örömében főleg hogy méginkább eltoja a rendszeresítési időt ami így is elég régóta csúszik a végtelenbe.

A logikus magyarázat, hogy belementek egy teljes átépítésbe, hogy valami olyan sebezhetőségre jöttek rá az ukrán tapasztalatok miatt ami indokolja a cserét.
Látod semmit nem érnek az érvek, mert egy lehelletnyi tökéletlenseget feltetelezel bármiről ami orosz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 006
123 854
113
Vagy újra lett gondolva.
Egy félig prototípus járműről beszélünk. Mint fentebb írtam, nekem a nyílatkozatokból úgy tűnik, hogy nem olyan ágyút kap majd, mint amivel 2014-ben még számoltak. Lehet az is 152-es volt, de ezen kívül nem biztos, hogy van közös tulajdonságuk.
Ez is megeshet ezért leszünk okosabbak ha kigurgítják
Akkor te is TUDOD, hogy el lett rontva.
Ok.
Rengeteg tapasztalat gyűlt össze az utóbbi majd 3 évben náluk ami indokolhatja a változtatást ALKALMAZÓI szempontból.
Én eszerint gondolkodom és elég sokszor kiviláglik, hogy az ipar nem minden esetben tud az alkalmazó szempontjai szerint előre dolgozni és ezek a szempontok szerintem azért változtak az ukrán tapasztalatok miatt.

Mivel elég sok fejlesztési folyamatban benne voltam az utóbbi pár évben erre van valamennyi rálátásom, hogy zajlik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 006
123 854
113
Nem, nekem fingom sincs, csak annyit tudok lesz uj torony. De meghagyom a tudást nektek.
Igen és beszélgetünk, róla, hogy mi indokolhatja a váltást te meg hisztizel.
Egy katonai projektben ilyen jellegű változtatás elég drasztikusnak számít és emiatt csodálkozunk.
dudi meg dudul.

Jó példa, hogy van egy univerzális tornya az oroszoknak ami a jelenlegi (T-72, T-80, T-90) családra rámenne (Burlak torony) és mégsem lépték meg a toronycserét egyiknél sem pedig a lőszer elhelyezése védettebb mint a jelenleg használt tornyukban.

Ezért gondolom én, hogy valami komoly indok van a változtatás mögött.
Nem feltétlen elbaszták, csak a drónkorszak minden velejáróját nem láthatták előre és inkább áttervezik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 212
113
Nem, nekem fingom sincs, csak annyit tudok lesz uj torony. De meghagyom a tudást nektek.
Èn csak annyit tudok hogy megyek csucsókálni.

Azt finoman.

Holnapra senki ne legyen egy vízszintes vonallal áthúzva. :D

UI.: @Negan ha előkotorsz nekem valami búr prototípust esküszöm megkereslek ès kiszúrom az egyik kerekedett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 712
80 077
113
Igen és beszélgetünk, róla, hogy mi indokolhatja a váltást te meg hisztizel.
Egy katonai projektben ilyen jellegű változtatás elég drasztikusnak számít és emiatt csodálkozunk.
dudi meg dudul.

Jó példa, hogy van egy univerzális tornya az oroszoknak ami a jelenlegi (T-72, T-80, T-90) családra rámenne (Burlak torony) és mégsem lépték meg a toronycserét egyiknél sem pedig a lőszer elhelyezése védettebb mint a jelenleg használt tornyukban.

Ezért gondolom én, hogy valami komoly indok van a változtatás mögött.
Nem feltétlen elbaszták, csak a drónkorszak minden velejáróját nem láthatták előre és inkább áttervezik.
Az nagyon drága móka lenne. Jelenleg azért tud olcsó lenni a korszerűséités, mert nem nyúlnak a toronyhoz magához, csak raknak rá új ERA-t, újbelektronika kerül bele stb, de a torony maga 100%-ban változatlan.