T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Lehet nekiállni tippelgetni,hogy mi van a torony tetején"

A torony tetején egy távirányítású géppuska van mait még boki linkelt 2014 áprilisán a többi meg érzékelő aktív védelmi rendszer.

Miért is olcsóbb mint a T-95?

T-95 sok volt a titán én úgy tudom
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az első becslések a méretekről:
68230_original.png

68588_original.png
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 747
113
A T-95-ben elég sok titánium-diboromidot használtak ami nagyon jó cucc, csak megfizethetetlenül drága. (Legalábbis harckocsik számára)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Miért is olcsóbb mint a T-95?

Amikor elkészult a proto 2010-ben az ára 220-250 millio Rubel korul mozgott , amikor a dollár árfolyam 30-32 Rubel/USD volt.
A T-90A darabja pedig 120 millio Rubel.
Mai árfolyamon 60 Rubel/USD is drágábban jon ki, mint az Armata ,amely szintén túllépte a keretet.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem a T-72 a maga idejében úgy 10-15 évig volt a legjobb harckocsi, ami nem kis eredmény a típus részéről!

Nem vagyok hk. terén túl tájékozott, de itt azért köhögtem egy sort...

Már az alap M1 változatnál is legfejebb a tűzerő volt nagyobb - mai napig nem értem, hogy mit akartak a 105 mm-es löveggel a jenkik - ha a pontosságot nem számítod bele a tűzerőbe. Az M1A1 szériától kezdve aztán tűzerőben sem volt hiány. A Leo2 meg alapból nagyobb löveggel bírt, amit aztán folyamatosan fejlesztettek még erősebbé.


A konstrukció sikerességét jól mutatja, hogy megjelenése után még 40 évvel mindig szolgálatban áll.

Nem, ez inkább a felhasználók pénztelenségét mutatja. A nyugati harkocsinál történt aztóa volt egy generáció váltás. Olyan korban született, a T-72, amikor M48/M60, Leopard 1 és AMX-30 volt az elterjedt a NATO-ban és a 3. világban meg máshol még Centurion is szolgált talán. Összemérni a Leo2A4, Challenger I kései változataival, vagy a '90-es évek elején megjelenő Leclerc, Leo 2A5, M1A1 ('80-as évek közepe), M1A2-vel vagy a Chally 2-vel még a legkorszerűbb T-72 változatot szerintem elég merész... Nem csak azért nyomják le ezek, mert nagyobbak...

A T-72 olcsó tömegharkocsinak készült, a szovejtek a T-64-et tartották a csúcsharkocsinak. Még a T-90 leánykori neve is T-72BU. Fejlesztheted amennyire akarod, de 45t kategóriában levő harcost elég nehéz egy ringbe helyezni a 60t+ kategóriás szörnyetegekkel. Legalábbis szerintem.


E mellet ugyan ennyi ideig folyamatosan fejlesztgették, ami szintén a jó alapkonstrukciót dicséri.

Szegény ember vízzel főz...

Ennyi erővel a T-55 még jobb, mert annak is létezik korszerűsítése ugyebár, méghozzá nem is gyenge és még régebb...

Amennyire tudom gyakorlatialg kibelezték az egészet és XXI. századi megoldásokkal pakolták tele.

m55s1b.1.jpg


m55s1.jpg


Az F-15 és F-16 korszerűsítések is részben azért léteznek, mert még a világ leggazdagabb haderejének sem tellett elég új gépre, meg igény sem volt rá jó ideig. A bibi az, hogy a T-72-re ez nem igaz.

Röviden, legfeljebb igen kis szériás T-72 változatokra lehetne azt mondani, hogy élvonalbeli harkocsinak számított a T-72 összevetve a nyugati vasakkal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 768
113
molnibalage

Mi a bajod a 10-15 éves intervallummal?A vége pont egybeesik az új nyugati harckocsik megjelenésével.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 768
113
Egyébként a 90-es évek elejéig(amikor a nyugatiak kezébe került jó pár nagyon modern T-72)pariban volt az addig megjelent nyugati harckocsikkal hála annak,hogy elég komoly előnyben voltak az oroszok a reaktív páncélok terén.Konkrétan ha nem tesztelik a kelet-német harckocsikat az amik akkor nem fejlesztettek volna új APFSDS lőszert Iraq előtt.Ráadásul a 105-ös löveg ellen tervezték a páncélt így azt jóeséllyel meg is fogta szemből.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 747
113
molnibalage

Dudi részben válaszolt illetve több topikban is ki lett már vesézve a dolog.
1. A T-72 1975-től kezdett nagyobb számba szolgálatba állni.
2. 1985-ben jelent meg nála jobb harckocsi amit T-80-nak hívtak, de nagyon nagy számban 90'-ig még mindig a T-72 orosz változatai voltak a legjobbak.
3. 1990-re lett nyugaton nagy számban modern harckocsi szolgálatba állítva. Hozzátenném, hogy <b>szemből, közvetlen közelről se az USA M1 Abrams , se a német Leopárd 2 nem tudta szemből kilőni a Kelet-Német T-72-est !!!</b>
Itt azért teszek csak egyenlőséget a típusok közé, mert bár teszt nem volt róla, szerintem a T-72 sem tudta volna szemből kilőni a Leopárdot vagy az Abrams-et.
4. Európán belül a tipikus lőtávolság harckocsik esetén 1500-1800 méter körül mozog az esetek túlnyomó többségében. (Anno raktam be erről info grafikát). Már a 80's években is közel 100%-os volt a találati arány ezen a távolságon a keleti és a nyugati élvonalbeli tankok esetén is, éjjel-nappal.
5. A T-55 szintén egy jó harckocsi, csak azt hiába modernizálták, 1975-re elavult. (Lásd. példámat a 3. pontban.)
A T-72 modernizált változatai 40 évvel az alapkonstrukció után, még mindig rendelkezik győzelmi eséllyel (képes kilőni) egy modern harckocsival szemben. (Legalábbis Európán belül.)

<i>"Nem vagyok hk. terén túl tájékozott, de itt azért köhögtem egy sort... "</i>

Valóban nem vagy, viszont örülök a jó kedvednek :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Am az oldalára nem jön rá még valamyilen páncél lap? mert a kurganyecról is hiányolják más oldalon is