T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
ja... nem működik, mert elemzések után (ugye nem az volt csak a kérdés, hogy tetszik-e párttitkárnak) úgy döntöttek hogy vagy pénzügyi, vagy a technológiai korlátok miatt nem valósították meg.

A technológiai korlátok nagyon sok esetben az idő múlásával leomlanak... És most 2015 van, még az oroszoknál is.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
M<i>ellesleg a párttitkárok mellé bátran odarakhatjuk az amerikai fegyverlobbit, vagy éppen a Pentagon "álmodunk egy nagyot, amit aztán addig aprózunk, míg dollármilliárdok és évtizedek! elmennek vele"-filozófiáját.</i>

Azért legyünk őszinték.... Ebben az oroszok is felzárkóztak a világ élvonalához:)

A filozófia lehet, hogy ott is megvan, de kis pénz-kis foci alapon az orosz (nem a szovjet!) programok azért jóval megfontoltabbak, mint amit a Pentagonban ki szoktak agyalni.

Igen, és most összemolyolnak valamit, amit világszínvonalú lehetett volna. 1993-ban.

Hm... hogy is van ez a többi élvonalbeli harckocsival, ami a 90-as éveket képviseli a 70-es évek filozófiájával?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Igen, és most összemolyolnak valamit, amit világszínvonalú lehetett volna. 1993-ban.

Egyelőre nem sokat láttunk/tudunk az Armatáról, de amit igen, annak alapján nagyon nem tűnik '93-as sznvonalúnak. Én kritikus vagyok az oroszokkal is, de szerintem most sikerült minimum felzárkózniuk, vagy talán még ennél is többet értek el.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Am szerintetek a torony megkapta már a végleges páncélt? mert így elég sebezhetőnek tűnik ,hisz nem kell már ahoz a köpenyt levenni hogy kivető legyen a sok felderítő kütyü ami van a kurganyec 25-sön is.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Még nem is látszott a torony.."

De nem is látszik valami védettnek aslakot már csak ki lehet venni

Mint tpye 10 leo revulotion m1a2 stb
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Tényleg nem látszik....::)))
1971962_original.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
nem látszik a torony

Attól még a torony alakját ki lehet venni hisz nem sima felületű mint a merkavának .
És mivel ilyen kicsi a tornya így sebezhetőbb is
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://vpk.name/news/129149_v_tyazhelyii_samolet_pak_ta_pomestitsya_do_chetyireh_tankov_t14.html

Ja tehát azért tudna elvinni 4-et mivel csak 50 t lesz az armata .
Tehát nem egy mi1a2 naqyságú valamit kell várni
 

guzo

Member
2015. január 27.
48
0
6
http://vpk.name/news/129149_v_tyazhelyii_samolet_pak_ta_pomestitsya_do_chetyireh_tankov_t14.html

Ja tehát azért tudna elvinni 4-et mivel csak 50 t lesz az armata .
Tehát nem egy mi1a2 naqyságú valamit kell várni

de az is lehet, hogy a repülős arcoknak is csupán nem túl bizots tippjük van arról, hogy mekkora lesz és csak egy viszonyszámot mondtak...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
http://vpk.name/news/129149_v_tyazhelyii_samolet_pak_ta_pomestitsya_do_chetyireh_tankov_t14.html

Ja tehát azért tudna elvinni 4-et mivel csak 50 t lesz az armata .
Tehát nem egy mi1a2 naqyságú valamit kell várni

Vagy mert a végső toronypáncélzat még nincs rajtuk. Most lehet ha 50t, de 10 év mulva ha a helyzet megkívánja, akkor aggathatnak rá mindenféle aktív meg passzív meg reaktív védelmet, ami felhízlalhatja.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ahogy dudi is mondta nem láttuk még a tornyot!

De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!
Értem én, hogy a védelem fokozása miatt, de ha nincs benne személyzet, akkor az a plusz súlyt jelentő ERA v. páncélzat máshová lesz rakva szerintem, és tuti figyelnek a súlyra, hogy ne lépjen a harckocsi tömege túl egy meghatározott szintet!
Mivel nagyobb lett mint a T széria, viszont az Orosz Föderáció klimatikus és az ebből adódó talajviszonyait is figyelembe vették a tervezésénél, így a talajnyomás miatt én biztosra veszem, hogy nem fognak az 50-55t öntömeg fölé menni. Mert ha beköszönt a tavasz akkor..., az vadi új csoda szépen elsüllyed, még az ősöreg T gépek, ha vígan, és dalolva nem is, de elmennek a terepen.

Na persze ez csak egy saját kútfőből származó, logikus okfejtés. Aztán vagy így van, vagy nem! ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!

A harckocsi értelmét jelentő fő fegyverzet védelme mondjuk alapos ok lenne. Én azzal számolok, hogy az alváz már egy súlycsoportban van egy nyugati alvázzal (Leo, M1), míg a tornyon vagy tíz tonnát megspórolhatnak, hogy jóval kisebb felületet kell maga szinten védeniük, így 55t lehet az üres súlya talán és mindennel együtt 60t max.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 016
113
Én ezt nem értem. A toronyban nincs személyzet, ezzel kb köb méter teret spóroltak, persze, hogy kisebb a torony, de ezért miért lenne kevésbé védett? Nem Látszanak a lemezek, azok dőlésszögei, semmi. ERÁ-t meg bármikor rakhatnak rá.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!

A harckocsi értelmét jelentő fő fegyverzet védelme mondjuk alapos ok lenne. Én azzal számolok, hogy az alváz már egy súlycsoportban van egy nyugati alvázzal (Leo, M1), míg a tornyon vagy tíz tonnát megspórolhatnak, hogy jóval kisebb felületet kell maga szinten védeniük, így 55t lehet az üres súlya talán és mindennel együtt 60t max.</blockquote>

blogen, nem azt írtam, hogy nincs bizonyos mértékben páncélozva, de ha megnézzük az eddigi automata tornyos portókat, nem vitték ezt túlzásba. A plusz védelmet én biztosan a személyzetre "pazarolnám" és nem az "üres" toronyra.

De Május 9 nincs már olyan messze, és biztos lesz még addig pár kép. Talán úgy mint a kínaiaknál, egyre jobb minőségben. ;)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!
Az elsődleges fegyver és a hozza való lőszer védelme miatt szerintem fontos ott is a vastag páncélzat. Nem lenne túl jó, ha egy RPG-7-tel le lehetne nullázni a tank fő fegyverét.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote>De ha beigazolódik a gyanúnk, hogy automata tornya lett az Armatának, és a 3 fős személyzet a torony előtt, alatt helyezkedik el a páncélkapszulában, akkor miért is páncéloznák agyon a tornyot?!
Az elsődleges fegyver és a hozza való lőszer védelme miatt szerintem fontos ott is a vastag páncélzat. Nem lenne túl jó, ha egy RPG-7-tel le lehetne nullázni a tank fő fegyverét.</blockquote>

Egyetértünk, én a plusz páncélzatról írtam.
De mi van, ha a muníció a maiakhoz hasonlóan a teknőben van, már csak az automata torony miatt feltételezem, és az is egyfajta páncélkapszulában?!